diablo 3

TeamSpeak 3 bez tajemnic

Ostatnia modyfikacja: 06.02.2011. Utworzono: 06.02.2011

Jako głosowaliście (link) i chcecie tego, tak wstawiam krótki tutorial odnośnie TeamSpeaka 3.

1. Co będzie nam potrzebne ?
-Mikrofon (bierni słuchacze też oczywiście mogą przebywać ;p)
-Słuchawki lub Głośniki. Ja ze swojej strony polecam jednak słuchawki, ponieważ unikniemy efektu tzw przebijania, a i nasi domownicy myślę, że odetchną z ulgą.


2. Jak zacząć ?
Na początku będzie trzeba oczywiście pobrać program. Wchodzimy o tu: [link] i ściągamy wersję CLIENT zależnie od naszych parametrów systemowych, a następnie instalujemy.


3. Jak się połączyć ?
Nic trudnego. Odpalamy program i naszym oczom ukazuje się to oto okienko (u was może wyglądać trochę inaczej wizualnie bo ja zmieniłem sobie skórkę):

Następnie klikamy w zakładkę CONNECTIONS i wybieramy opcję CONNECT. Pojawi się przed naszymi oczami kolejne, ale mniejsze okienko, które wypełniamy w następujący sposób:
 


Dane do wypełnienia w formie piśmiennej:
Adress: ts3.pr0g4ming.pl
Port: 9987
Nick: Wiadomo
Hasło serwerowe: BRAK

Pojawi się naszym oczom dłuuuuuuga lista kanałów. Łapiemy teraz za suwaczek, lub jak kto woli za scrolla w myszce i zjeżdżamy na dół póki nie dojedziemy do pokoju oznaczonego numerkiem 2. Imperium Diablo. Klikamy dwa razy na kanał i wpisujemy hasło:

diabel666 (ale wymyśliłem xD)
I zrobione !


4. Parę słów na temat konfiguracji, specyfiki servera i przydatnych ustawień
Ustawienia które warto zastosować:

1. Opcja Push-To-Talk


Czyli bindujemy sobie na wybrany przez nas przycisk aktywację mikrofonu. Innymi słowy mikro będzie działał tylko wtedy gdy będziemy trzymać przycisk który sami przypisaliśmy. Jak odpalić tą opcję ? Robimy tak:

Zakładka SETTINGS->OPTIONS->CAPTURE i zaznaczamy opcję Push-To-Talk oraz ustawiamy sobie przycisk, który nam najbardziej do tego odpowiada. Dajemy APPLY i wsio.

2. Bookmarks

Nie jest to konieczne, jednak fajna rzecz jeśli korzystamy z więcej niż jednego TSa. Za jednym kliknięciem możemy się połączyć z kanałem bez konieczności wpisywania w Connect. Jak jesteśmy już na serwerze wejdźcie sobie w zakładkę BOOKMARKS i wybierzcie ADD TO BOOKMARKS. Będziecie wtedy mieć ten serwer wyświetlany w zakładce Bookmarks i będziecie się łączyć po jednym kliknięciu.

3. Jak połączyć się bezpośrednio do naszego pokoju bez potrzeby szukania go ?

Gdy już mamy dodany nasz serwer do Bookamarks. Wchodzimy w zakładkę BOOKMARKS->MANAGE BOOKMARKS->Zaznaczamy nasz serwer->Wciskamy MORE. Powinna się pojawić przed naszymi oczami tabelka w rozszerzonej wersji. Uzupełniamy ją w następujący sposób:W miejsce Password wpisujemy hasło do Pokoju podane wyżej (diabel666).

To takie trzy wg mnie najbardziej przydatne opcje, znacznie ułatwiające życie. Resztę opcji możecie sami sobie przejrzeć i przetestować co i jak.

To może teraz coś o samym servie, czyli co warto wiedzieć. Na pewno dobrze jest zapoznać się z Regulaminem bo panowie Adminowie naprawdę nie bawią się, jeśli ktoś go łamie bardziej lub mniej notorycznie. Możecie się z nim zapoznać po wejściu na serwer i klikając na kanał REGULAMIN (jeden z pierwszych). Wyświetli się on wam po prawo.

Jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy odnośnie TSa może się udać na kanał Dyżurka bądź Pomoc Admina.

Trochę o oznaczeniach:
ROOT lub/i Czerwone S przy nicku - Są to właściciele servera, główni admini itd.
HA lub/i Pomarańczowe/Niebieskie S przy nicku- Zastępcy głównych adminów.
SSA lub/i Niebieskie S przy nicku - Super Server Administrator
SA lub/i Różowe/Srebrne S przy nicku - Server Administrator
Jasnozielone C przy nicku - Channel Admin (u nas na kanale to będą kolorowi z forum i pewno ja)
Zielone R przy nicku - Prawny użytkownik kanału. Będzie go mieć każdy kto korzysta z naszego pokoju, upoważni to do wchodzenia bezpośrednio na podkanały naszego pokoju bez potrzeby wpisywania hasła. Popularnie zwane R-ki z reguły przyznają Channel Admini (R-ke można nadać tylko na głównym kanale)

Pozdrawiam


Oceń materiał: Ocena: 3.54 (82 głosów).


Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.