diablo 3

Amazonka

Ostatnia modyfikacja: 28.11.2007. Utworzono: 24.08.2007

Powrót do działu Postacie
|AMAZONKA | BARBARZYŃCA | CZARODZIEJKA | DRUID |NEKROMANTA | PALADYN | ZABÓJCZYNI |


AmazonkaAmazonka to kobieta-wojowniczka. Pochodzi z grupy wysp na Bliźniaczych Morzach, przy granicy Wielkiego Oceanu. Z pejzażu bujnych lasów wyłania się jedynie wiecznie okryty śniegiem szczyt Góry Karcheus. Amazonka przyzwyczajona jest do walki w samoobronie; całkowicie niezależna potrafi znieść surowe niewygody. Amazonka jest wielce sprawną łuczniczką, umie również doskonale posługiwać się włócznią i innymi broniami miotanymi. Oprócz tego, że świetnie walczy z dystansu, Amazonka potrafi także być bardzo niebezpieczną w walce wręcz i będzie bronić swego, w sposób robiący nieliche wrażenie.

Mitologia postaci.

Lud Amazonek tworzy raczej odizolowaną kulturę. Przystosowując się do otaczającego je tropika- Amazonka
lnego środowiska, wybudowały w sklepieniach lasów wspaniale miasta. Miasta te są fenomenem architektonicznym i źródłem wielkiej dumy dla ludu Amazonek. Nie kierują się naukami Zakarum, zamiast nich praktykują politeistyczną religię, która powiązana jest ze ścisłymi rygorami Zakonu. Wyrocznie Amazonek dawno temu przepowiedziały Mroczne Wygnanie i od tego czasu wojowniczki przygotowują się do walki. Amazonki jako swe przeznaczenie postrzegają zniszczenie Mrocznej Trójcy. Ma to wprowadzić nową epokę, w której śmiertelni mężczyźni i kobiety zajmą w końcu należące się im słusznie miejsce we wszechświecie. Epokę, w której nie będą już pionkami istot z Zewnętrznych Krain.

Amazonki przemierzają morza, były jednymi z pierwszych ludzi jacy nawiązali kontakty handlowe z królestwami Zachodu i wschodnim Kehjistanem. Wysoka pozycja w środowisku ogólnoświatowego handlu zapewniła też Amazonkom opinię błyskotliwych strategów i sprawnych wojowniczek. Amazonki są wielce poszukiwanymi najemnikami, dobrze wyszkolonymi i bardzo lojalnymi - tak długo, jak kontrakt nie powoduje konfliktów z ich restrykcyjnym kodeksem etycznym.

Panteon Amazonek ma ściśle określoną hierarchię, każdy bóg zajmuje swoje miejsce na szali Porządku. To właśnie mocny zmysł porządku prowadzi lud Amazonek do wielkich osiągnięć w każdej dziedzinie. Główną boginią Amazonek jest Athulua, która wspólnie ze swym małżonkiem włada porami roku i pogodą. Tej bogini podlegają liczne pomniejsze bóstwa, odpowiedzialne za różne dziedziny codziennego życia Amazonek. Amazonki wierzą, że ich panteon jest pozostałością po dawnych mieszkańcach wysp, Nephalemach. Według starożytnych kronik, bogowie zachowali imiona sprzed stuleci, ale zmienił się ich charakter.

W cywilizacji Amazonek tylko kobiety są wojowniczkami. Ich wrodzona zręczność i gibkie ciała pozwalają sprawniej walczyć w gęstych lasach deszczowych. Społeczność Amazonek nie dyskryminuje jednak mężczyzn. Mężczyźni pełnią wiele ważnych funkcji w rządzie, strukturach kapłańskich, handlu, a także w rolnictwie.


Początkowe Statystyki Amazonki (Poziom 1):
Siła: 20
Zręczność: 25
Żywotność: 20
Energia: 15
Mana: 15
Życie: 50
Wytrzymałość: 84

Automatyczny Wzrost Statystyk Co Poziom:
Życie: +2
Mana: +1,5
Wytrzymałość: +1

Efekty Punktów Statystyk:
1 Punkt Żywotności Dodaje 3 Do Życia
1 Punkt Żywotności Dodaje 1 Do Wytrzymałości
1 Punkt Energii dodaje 1,5 Do Many

Regeneracja życia i many u Amazonki
Wyjaśnienie: Dla każdej postaci ta sama buteleczka napoju leczącego bądź many regeneruje inną liczbę punktów.

Napoje Leczące
Liczba Odrodzonych
Punktów Życia
Mniejsza Mikstura Leczenia
45
Lekka Mikstura Leczenia
90
Mikstura Leczenia
150
Większa Mikstura Leczenia
270
Super Mikstura Leczenia
480

Napoje Many
Liczba Odrodzonych
Punktów Many
Mniejsza Mikstura Many
30
Lekka Mikstura Many
60
Mikstura Many
120
Większa Mikstura Many
225
Super Mikstura Many
375Cechy i umiejętności.

Ćwiczenia w dżungli pokrywającej ojczyste wyspy Amazonek wyszlifowały ich umiejętności strzeleckie do niezrównanego poziomu. W walce wręcz są co najmniej kompetentne. Pod względem biegłości w posługiwaniu się łukiem, ich jedynymi rywalkami są Siostry Niewidzącego Oka. Ale w przeciwieństwie do swych towarzyszek broni, Amazonki biegle posługują się także włóczniami i bronią do rzucania. Ich moce stanowią połączenie magii Pierwotnej ze Świętą magią i pomysłową konstrukcją broni.
Amazonka może rozwijać trzy typy umiejętności w miarę, jak nabywa coraz większego doświadczenia w Diablo II. To, które umiejętności zostaną rozwinięte, w ostatecznym rozrachunku wpłynie na jej zdolności. Trzy zestawy umiejętności Amazonki to: Łuk i Kusza, Umiejętności Pasywne i Magia oraz Oszczepy i Włócznie. Długa lista umiejętności biernych sprawia, że Amazonka jest kuszącą postacią. Umiejętności pasywne, kiedy już się w nie zainwestuje, pozostają włączone przez cały czas. Inwestuj punkty umiejętności zarówno w umiejętności pasywne jak i aktywne - na pewno się to opłaca! Rzecz jasna każda umiejętność ma swoje plusy i minusy.

Drzewka Umiejętności Postaci -
- Kliknij Tutaj


Strategie dla Amazonka
- Kliknij Tutaj
Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.