diablo 3

Barbarzyńca

Ostatnia modyfikacja: 20.10.2010. Utworzono: 24.08.2007

Powrót do działu Postacie
|AMAZONKA | BARBARZYŃCA | CZARODZIEJKA | DRUID |NEKROMANTA | PALADYN | ZABÓJCZYNI |


Barbarzyńca Barbarzyńca należy do jednego ze szczepów żyjących na obrzeżach cywilizacji. Opierają się one wpływom tych, którzy jawią im jako delikatni i słabi. Barbarzyńca nie jest tu żadnym wyjątkiem: ukształtowała go bezustanna wojna klanów oraz ciągła walka o przetrwanie w nieprzyjaznej dziczy. Mimo że Barbarzyńcy brakuje wyrafinowania charakterystycznego dla innych postaci, posiada on silnie rozwiniętą świadomość otaczającego go świata. Z uwagi na szamańską wiarę w zwierzęce moce, z którymi się utożsamia, czasami łączy się go z opowieściami o wilczym obłędzie. W gruncie rzeczy, in naprawdę wierzy, że wezwane przezeń duchy zwierząt napełniają go ponad naturalną siłą i umiejętnościami - te jednak służą tylko ulepszeniu jego i tak znakomitej taktyki bitewnej.

Mitologia postaci.

Powiadają, że kiedy świat był jeszcze bardzo młody, plemiona z północnych stepów obarczono świętym zadaniem. Gdzieś w głębi wielkiej góry, zwanej Arreat, leży źródło wielkiej mocy, kluczowe dla istnienia całej ludzkości. Plemiona są strażnikami tego skarbu. Przestrzeganie tego świętego obowiązku ukształtowało drogę życia Barbarzyńców.

Ten przesiąknięty tajemnicami i tradycją naród, nazywa samych siebie "Dziećmi Bul-Kathosa", wielkiego, starożytnego króla. Aby sprawnie chronić swe ziemie przed obcymi, przyjęli koczowniczy tryb życia. Cały czas przemieszczają się w granicach Stepów. Utrzymują tylko kilka stałych siedzib. Odizolowawszy się od świata zewnętrznego, unikają magii i skomplikowanej techniki. Uważają, że takie rzeczy mogłyby osłabić determinację budowaną przez tak wiele lat.

Dzieci Bul-Kathosa nauczyły się żyć w zgodzie z naturą i ujarzmiać jej pierwotne siły. Pozwala im to wzmacniać, i bez tego świetną, sprawność fizyczną. Z tego właśnie powodu, w połączeniu z Barb
wolnością od pułapek obcych krain, w Zachodnich Królestwach nazywa się ich "Barbarzyńcami". Ale epitet ten zaprzecza bogatej kulturze i duchowej historii tego narodu. Nieliczni ludzie handlują z tym ciekawym narodem, ale tylko przy granicach ich królestwa. Nikomu nie wolno wtargnąć na tereny otaczające górę Arreat. Wojownicy z północnych plemion szybko rozprawiają się z intruzami. Wszystkie próby podbojów spotkały się z zawziętym, skutecznym oporem. Zapiski na temat jednej z potyczek mówią o hordzie Barbarzyńców, która pojawiła się dosłownie znikąd. Wyjący koczownicy rzucili się na najeźdźców jak górski wicher. Ich ciała pokrywały tajemnicze wzory. Połowa armii intruzów rzuciła broń i uciekła, a reszta doświadczyła zaciekłości Ludzi Północy. Żaden z zaprawionych w bojach intruzów nie spotkał się dotąd z taką zawziętością. Nikt nie prosił o łaskę i nikt nie brał jeńców, ale gdy rogi najeźdźców zagrały sygnał do odwrotu, nikt ich nie ścigał... przynajmniej nikt, kogo można by zauważyć.

Co ciekawe, od czasu gdy rozeszły się wieści o powrocie Diablo, widziano niewielkie grupy Barbarzyńców wędrujących przez krainy poza granicami Stepów. Szykowali się oni do wojny i poszukiwali świeżych informacji na temat Mrocznej Trójcy.


Początkowe Statystyki Barbarzyńcy (Poziom 1):
Siła: 30
Zręczność: 20
Żywotność: 25
Energia: 10
Mana: 10
Życie: 55
Wytrzymałość: 92

Automatyczny Wzrost Statystyk Co Poziom:
Życie: +2
Mana: +1
Wytrzymałość: +1

Efekty Punktów Statystyk:
1 Punkt Żywotności Dodaje 4 Do Życia
1 Punkt Żywotności Dodaje 1 Do Wytrzymałości
1 Punkt Energii dodaje 1 Do Many


Regeneracja życia i many u Barbarzyńcy
Wyjaśnienie: Dla każdej postaci ta sama buteleczka napoju leczącego bądź many regeneruje inną liczbę punktów.

Napoje Leczące
Liczba Odrodzonych
Punktów Życia
Mniejsza Mikstura Leczenia
60
Lekka Mikstura Leczenia
120
Mikstura Leczenia
200
Większa Mikstura Leczenia
360
Super Mikstura Leczenia
640

Napoje Many
Liczba Odrodzonych
Punktów Many
Mniejsza Mikstura Many
20
Lekka Mikstura Many
40
Mikstura Many
80
Większa Mikstura Many
150
Super Mikstura Many
250Cechy i umiejętności.

Znani ze swej straszliwej sprawności bojowej i aroganckiego zachowania, Barbarzyńcy są zawsze gotowi do walki. Wychowywani w surowych warunkach, posiadają niesamowitą siłę i specjalizują się w walce wręcz. Swoją siłę czerpią głównie z intensywnych ćwiczeń fizycznych, ale korzystają też z pierwotnych energii otaczającego ich świata.
Barbarzyńca to wojownik czystej krwi, a większość jego umiejętności służy wzmocnieniu jego podstawowych uzdolnień. Jego trzy typy umiejętności to: Umiejętności Bojowe, Mistrzostwa Bitewne oraz Zawołania Bitewne. Podobnie jak w przypadku innych postaci, rozwijanie odpowiednich umiejętności Barbarzyńcy wpływa ostatecznie na jego zdolności, w miarę jak przemierza świat Diablo II. Jeśli chodzi o Umiejętności Bojowe, Barbarzyńca może rozwijać umiejętności wyższego rzędu, to znaczy władanie mieczem. Dlatego, jeśli chcesz stworzyć postać Super barbarzyńcy, rozsądną rzeczą będzie zużywać punkty na opanowanie zdolności bojowych odpowiednią bronią.

Drzewka Umiejętności Postaci -
- Kliknij Tutaj


Strategie dla Barbarzyńcy
- Kliknij Tutaj
Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.