diablo 3

Co To Jest Battle.netâ„¢?

Ostatnia modyfikacja: 01.01.2011. Utworzono: 24.08.2007

Powrót do działu Battle.net
| Co to jest battle.netâ„¢? | Słownik | Drużyna | Handel | Pojedynki | Komendy | Awatary na czacie | Poradnik dla początkujących |


Battle.Netâ„¢ to oficjalny serwer firmy Blizzard, na którym można pograć, z graczami z całego świata, w gry tejże firmy, m.in. "Diablo2". Jeśli chodzi o "Diablo2" BN podzielony jest na dwie kategorie: Closed BN (Zamknięty Battle.Net) oraz Open BN (Otwarty Battle.Net). Na Open BN możemy zagrać postacią, którą stworzyliśmy na singlu (jej pliki zapisane są na komputerze gracza). Na Closed BN natomiast pliki postaci zapisane są na serwerze BN.

BattleNet

Otwarty BattleNet
Open Battle.Net (OBN)


Możemy na nim grać postaciami z trybu dla gracza pojedynczego [Single Player]. Ma to swoje zalety, bo będziemy mogli z pomocą innych graczy przejść te miejsca w grze, w których w pojedynkę nie dajemy sobie rady. Możemy wymieniać się z graczami przedmiotami i tu zawsze jest szansa na zdobycie przedmiotu czy przedmiotów, na których nam zależy. Możemy też pomóc innym graczom, którzy potrzebują pomocy, albo po prostu sobie samemu pograć. No i w końcu możemy sprawdzić siłę naszego bohatera w starciu z innymi graczami dzięki pojedynkom, tzw. Duelom charakteryzującym się między innymi tym, że podczas nich nie korzystamy z mikstur. Jednak głównym niebezpieczeństwem jest fakt, że w grze mogą uczestniczyć gracze, których nawiasem mówiąc dobra, uczciwa zabawa nie interesuje. To są tzw. cziterzy, gracze, którzy korzystają ze wszelkich możliwych środków na ułatwienie życia sobie i utrudnienie życia innym. Niestety, jeśli mam wyrazić opinię o opłacalności gry na Otwartym BattleNecie, to odradzam. Bowiem legalni gracze, których jest tam jak na lekarstwo nie maja w starciu z cziterami racji bytu. "Na oko" przynajmniej 75% graczy Otwartego BattleNetu to cziterzy, którzy dzięki wszelkim programom edytującym posiadają niedozwolone przedmioty. Jeśli kogoś interesuje gra bez towarzystwa takich cziterów, to polecam Zamknięty BattleNet.

Zamknięty BattleNet
Closed Battle.Net (CBN)


Jest to forma rozrywki na BattleNet, na którą stać ludzi z pokaźnymi zasobami pieniędzy, bądź ze stałym łączem. Tu gramy tylko i wyłącznie na BattleNet. Nasza postać jest zapamiętywana na serwerach Blizzarda i nie mamy do niej dostępu. Ten manewr ma na celu zapobieżenie czitom, a także zwiększeniu naszego bezpieczeństwa. Życie na Zamkniętym BattleNet to zupełnie inny świat. Przede wszystkim wyzwanie, które może nam przynieść wiele radości i frajdy. Ale także i tu nie ustrzeżemy się od graczy, którzy uczciwość mają głęboko "gdzieś". Mowa o oszustach czy nawet złodziejach.
W sieci są artykuły na temat oszustw na Closed BattleNet. Po przeczytaniu ich wielu ludzi wierzących, że przynajmniej w teorii na Zamkniętym BattleNet nie ma oszustów i będzie ich mniej, miało sporo wątpliwości, czy opłacalne jest granie na Zamkniętym BattleNet. Jednak dzięki rywalizacji między graczami w rankingach i możliwości gry w dobrym klanie, Zamknięty BattleNet jest bardziej opłacalny niż jakakolwiek inna forma rozgrywki występujących w tej grze.
Wraz z pojawieniem się nowego patcha 1.10 Blizzard zaoferował nam nową możliwość rywalizacji na Zamkniętym BattleNet: możemy grać postaciami tzw. Ladderowymi. Postacie Ladderowe charakteryzują się tym, że mają swoje miejsce w rankingach i rośnie ono wraz ze wzrostem poziomu doświadczenia, a w dodatku mają możliwość zdobycia przedmiotów i korzystania z receptur niedostępnych dla zwykłych postaci. To sprawia, że rywalizacja między graczami nabrała nowy wymiar i klimat.
Na Zamkniętym BattleNet działa kod, który kasuje nielegalne przedmioty, co dodatkowo sprzyja eliminacji czitów. Warto wspomnieć charakteryzując BattleNet, że Blizzard od kilku lat, jeszcze przed wprowadzeniem patcha 1.11 postanowił w zdecydowany sposób walczyć z cziterami i wszelkim oszukiwaniem. Znaleźli bardzo prosty sposób, czyli kasowanie kluczy i kont użytkowników. Tak więc uważajcie: zanim zdecydujecie, czy chcecie skorzystać z niedozwolonej praktyki, nawet jeśli ułatwi wam granie, zastanówcie się, czy aby na pewno ktoś z Blizzarda tego nie widzi.
Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.