diablo 3

Crafted

Ostatnia modyfikacja: 09.07.2012. Utworzono: 24.08.2007

| Zwykłe | Wyjątkowe | Elitarne | Magiczne & Rzadkie | Unikatowe | Zestawy |
| Mikstury | Runy | Kamienie | Zwoje | Talizmany | Klejnoty | Questowe |
| Crafted | Retro | Esencje | Bugged | Kalkulatory |


Przedmioty crafted (kunsztowne) są podobne do rzadko spotykanych, jednak nie mogą zostać kupione w hazardzie, wyrzucone przez potwory albo znalezione w skrzynce. Mogą jedynie zostać stworzone w Kostce Horadrimów według specjalnych przepisów. Schemat przepisu: Przedmiot (rodzaj przedmiotu {Broń, Zbroja, Hełm, Buty, Rękawice, Pas, Tarcza, Pierścień i Amulet} zależy od danego przepisu; im lepszy przedmiot z danego rodzaju, tym wyjdzie nam lepszy przedmiot Crafted) + Klejnot (jakość klejnotu nie ma wpływu na jakość przedmiotu Crafted) + Runa + Doskonały Kamień = Przedmiot Crafted. Przedmioty te charakteryzuje pomarańczowy kolor podpisu.
Crafty są formą hazardu dla wysoko - poziomowych postaci albo dla "hardcorowców". Ci gracze są w stanie stworzyć naprawdę dobre przedmioty, jeśli posiadają odpowiednie do tego składniki. Przedmioty crafted mogą być lepsze od tych rzadko spotykanych, a nawet zestawów lub unikatów.

Oto przepisy, które podzielone są na cztery grupy:

Przedmioty Siły Fizycznej (Hitpower Items)
Przedmioty Krwawe (Blood Items)
Przedmioty Maga (Caster Items)
Przedmioty Bezpieczeństwa (Safety Items)


Szczegółowe info o przedmiotach crafted

Przedmioty crafted posiadają 3-4 stałe właściwości.
Zwykle te cechy nie są dostępne w magicznych lub rzadko spotykanych przedmiotach.

Crafty posiadają 1-4 losowe magiczne przedrostki / przyrostki
Przy wyświetleniu statystyk takiego przedmiotu, zobaczysz, że ma on 1-4 losowe, magiczne albo rzadkie, przedrostki i przyrostki. Są one generowane praktycznie w ten sam sposób jak w przedmiotach rzadko spotykanych. Im wyższy poziom naszej postaci tym większa szansa na większą liczbę affixów:

Na poziomach 1-30, jest 40% szans na 1 przyrostek i 20% szans na kolejny 2, 3 albo 4.
Na poziomach 31-50 jest 60% szans na 2 przyrostki i 20% na kolejny 3 albo 4.
Na poziomach 51-70 jest 80% szans na 3 przyrostki i 20% szans na czwarty.
Na poziomach 71 i wyższych, jest 100% szansa na wszystkie 4 przyrostki.

Spis wszystkich magicznych i rzadkich przedrostków / przyrostków znajdziesz tutaj.

Do stworzenia przedmiotów crafted należy używać tylko magiczne itemy (nie licząc klejnotów, te mogą być też z innego rodzaju). Kiedy tworzysz item crafted, przedmiot, który do tego używasz, traci swoje oryginalne magiczne przedrostki / przyrostki. Tworzenie takiego craftu jest więc jak nasycanie jakiegoś przedmiotu (tak jak w nagrodzie za zadanie, które zleca ci Charsi). W zamian za zwykły przedmiot dostajesz nowy z nowymi właściwościami.

Poziom postaci wymagany do noszenia jakiegoś craftu będzie wyższy niż dla rzadkiego przedmiotu nawet jeśli posiadają te same przedrostki i przyrostki.

Crafty to dobry, darmowy sposób na zrobienie sobie rzadkiego przedmiotu. Ponieważ przedmioty crafted posiadają stałe statystyki, masz większą kontrolę nad tym jakie magiczne dodatki się pojawią, niż nad tym, jaki znajdziesz albo "wyhazardujesz" rzadki przedmiot.

Do określenia, które przed- i przyrostki mogą się pojawić na crafcie, musi być obliczony poziom affixa. Wszystkie przed- i przyrostki z poziomem wyższym od obliczonego mogą pojawić się na przedmiocie crafted.

Podstawą dla obliczenia poziomu affixa jest poziom przedmiotu.
Poziom itemu crafted jest równy połowie poziomu postaci (z zaokrągleniem w dół), która ów craft tworzy, plus połowie poziomu przedmiotu, który został użyty (z zaokrągleniem w dół).

(1) ilvl = int(0.5 * clvl) + int(0.5 * ilvl)
Poziom itemu obliczony w (1) podlega dwóm weryfikacjom i możliwym modyfikacjom. Pierwszy, poziom przedmiotu jest ograniczony do 99:
(2) jeżeli ilvl > 99, wtedy ilvl=99
Wtedy qlvl i ilvl są porównywane. Wyższa liczba jest używana do dalszych obliczeń:
(3) jeśli qlvl > ilvl wtedy ilvl=qlvl
Końcowym krokiem jest ustalenie poziomu przyrostka. Jeśli ilvl jest mniejszy niż 99 - int(qlvl/2), wtedy poziom przyrostka jest równy ilvl - int(qlvl/2).
W innym wypadku, poziomu przyrostka to ilvl*2 - 99.
(4) Jeśli ilvl < 99 - int(qlvl/2)= wtedy lvl affiksu = ilvl - int (qlvl/2) inaczej poziom przyrostka to ilvl*2 - 99.
Nie działa to na poziom, jakość i właściwości biżuterii, są one całkowicie niezgodne z tą formułą, która nie ma wpływu na efekt końcowy.

Przykład:

Recepta na Krwawą Broń jest używana, by stworzyć Berserkerski Topór (qlvl=86), który został wyrzucony przez potwora w Twierdzy Kamienia Świata na poziomie trudności Piekło (ilvl=85). Postać, która tworzy ten przedmiot na 78 poziom (clvl=78).

Po pierwsze, ilvl musi być obliczony: ilvl=int(0.5*78) + int(0.5*85)= 39 + 42= 81

Teraz, jest obliczane czy poziom przedmiotu jest wyższy niż 99. Nie jest, więc ilvl pozostaje na 81. Ale qlvl 86, jest wyższy niż ilvl 81, więc ilvl jest ustawiony na 86.

W końcu, poziom przyrostka może być ustalony: jeśli 86 nie jest mniejszy niż (99 - int(86/2)) = 56 poziom affiksu to ilvl *2 - 99, w naszym przykładze 86*2 - 99= 73.

Tak więc wszystkie przed- i przyrostki z poziomem większym niż 73 mogą pojawić się w przedmiocie craftowym.

Uwaga: Jeśli qlvl amuletu jest równy 1, to poziom int(qlvl/2) jest zawsze równy 0, więc poziom przyrostka jest determinowany przez ilvl, tak więc poziom affiksu = ilvl = int(0.5*clvl) + int(0.5* ilvl).

Przedmioty, które używamy do stworzenia itemu crafted
Bardzo dobrą metodą zdobywania przedmiotów, które można użyć do stworzenia itemu crafted jest Hazard, na wysokich poziomach postaci (można wówczas zdobyć w Hazardzie itemy z wysokim ilvl). Zasady generowania przedmiotów w Hazardzie znajdziecie w tym dziale.

Na jakość craftu NIE mają wpływu: miejsce, w którym się znajduje postać, ani poziom trudności gry, poza tym także magic find ani ilość osób w grze.

Formuła przedmiotów crafted
Ułóż wymagane składniki w Kostce Horadrimów i transmutuj je. Składniki muszą być dokładnie takie jakie są wymagane do stworzenia Zbroi lub Broni.

Aktualna, kompletna lista formuł przedmiotów crafted, która wymaga Diablo II: LOD v1.10 lub nowszej, znajduje się na górze strony.

Recepta na crafty nie działa!!!
Upewnij się, że użyłeś magicznego przedmiotu. Sprawdź także czy używasz odpowiedniego typu przedmiotu. Jeśli wymagany jest pas, szukaj specyficznego pasa, a nie dowolnego typu przedmiotu. Nie ma znaczenia, czy klejnot jest magiczny, rzadko spotykany czy nawet unikalny. Działa w każdym przypadku. Jeśli nie, prawdopodobnie robisz coś źle. Bądź pewien, że dokładnie przeczytałeś wymagania i instrukcje.


Dział F.a.q. Przedmiotów Crafted - kliknij tutaj.Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.