diablo 3

Diablo 1 - Battle.net - Ustawienia

Ostatnia modyfikacja: 04.12.2007. Utworzono: 03.12.2007

Ustawienia


Jeśli podczas próby dołączania do gry na battle.net,  pojawi nam się obrazek, który znajduje się poniżej, zazwyczaj oznacza to, iż osoba  zakładająca grę posiada nieprawidłowo skonfigurowana zaporę ogniową (firewall), która uniemożliwia nam połączenie się z ta grą. Warto również zapoznać się z 5 i 6 punktem działu Problemy / FAQ gdzie również został opisany ten problem.

W tutejszym dziale opisze wam jak prawidłowo należy skonfigurować ustawienia zapory ogniowej w naszym systemie, aby inni mogli dołączać  do gier, które zostały przez nas założone. Poniższe opisy będą przedstawiały konfigurację ustawień dla Zapory Systemu Windows XP SP2 oraz Kaspersky Internet Security 6.0

 

Konfiguracja Kaspersky Internet Security 6.0

Aby wejść w ustawienia programu  Kaspersky Internet Security 6.0, musimy kliknąć prawym przyciskiem myszy w ikonę programu Kaspersky, która znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu. Po kliknięciu rozwinie się nam menu kontekstowe z którego wybieramy opcje "Ustawienia". Tak jak na rysunku poniżej


Rysunek 1

Teraz pojawiło się nam menu ustawień Kaspersky'ego z którego zaznaczamy opcję "Anti-Hacker" oraz klikamy na przycisk "Ustawienia", który znajduje się po prawej stronie. Czynności te zostały zobrazowane na poniższym obrazku.


Rysunek 2

Otworzyło nam się okno reguł Anti-Hacker. Teraz będziemy musieli dodać nową regułę dla pliku "Diablo.exe". aby to zrobić należy kliknąć na przycisk "Przegladaj" i odnaleźć na dysku plik "Diablo.exe" tak jak na rysunku 3.


Rysunek 3

Teraz pojawi nam się, okno modyfikacji reguł dla pliku "diablo.exe" klikamy na przycisk "Dodaj" (Rys 4)i pojawi nam się nowa reguła "Akceptuj przychodzące i wychodzące połączenie TCP" (Rys 5). Musimy teraz to zmienić z TCP na UDP. Aby tego dokonać wystarczy kliknąć lewym przyciskiem myszki na napis TCP i automatycznie zmieni sie nam na UDP. Teraz musimy ustalić jakie  połączenia maja być akceptowane. W tym celu klikamy na napis ""Akceptuj przychodzące i wychodzące" i pojawi się nam okienko "Określ kierunek" gdzie zaznaczamy opcję "Przychodzący" i klikamy "OK" (Rys 6).  Następnie zaznaczamy opcję "Port zdalny" po czym klikamy na napis "Określ port" i wpisujemy port 6112 (Rys 7) i klikamy Ok.


Rysunek 4


Rysunek 5


Rysunek 6


Rysunek 7

Poniższy obrazek przedstawia prawidłowo skonfigurowane porty na Fire Wallu. Teraz pozostaje nam zaakceptowanie wszystkich zmian poprzez klikanie na "OK" oraz "Zastosuj"


Rysunek 8

Uwaga! Przy korzystaniu z Kspersky Internet Security inne zapory ogniowe takie jak zapora systemu Windows XP powinny być wyłączone.Poniższa konfiguracja jest przeznaczona dla osób, które korzystają tylko z zapory systemu Windows XP

Konfiguracja zapory systemu Windows XP SP2

Proces konfiguracji przedstawiony jest według danych zamieszczonych na stronie pomocy technicznej firmy Blizzard.

Klikamy na przycisk start, po czym wybieramy ustawienia i klikamy w pozycje "Panel sterowania" Rys 1. Następnie w panelu sterowania (widok klasyczny) wybieramy pozycje "Zapora systemu Windows" Rys 2a lub klikamy na ikonę "Centrum Zabezpieczeń" Rys 2b (Widok Kategorii) i wybieramy opcję "Zapora systemu Windows". Teraz otwiera nam się menu zapory systemowej Rys 3 i klikamy na "Wyjątki" a później na przycisk "Dodaj port" Rys 4.  Teraz wyświetli się nam okno dodawania portów, gdzie wpisujemy nazwę np Battle.net, Numer portu: 6112 oraz zostawiamy TCP (Rys 5).


Rysunek 1 (Da klasycznego widoku menu start)


Rysunek 2a (panel sterowania - widok klasyczny)


Rysunek 2b (panel sterowania - widok kategorii)


Rysunek 3


Rysunek 4


Rysunek 5


Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.