diablo 3

Diablo 2 Słowa runiczne

Ostatnia modyfikacja: 23.03.2016. Utworzono: 09.09.2007

-Jakie są najczęściej popełniane błędy w tworzeniu słów runicznych?
 • Wkładanie run w nieprawidłowej kolejności
 • Wkładanie run do złego przedmiotu (słowa runiczne działają tylko w przedmiotach o szarym kolorze podpisu)
 • Umieszczanie run w przedmiocie ze zbyt dużą ilością gniazd (jeśli słowo runiczne składa się z trzech run, zadziała tylko w przedmiocie z trzema miejscami na runy)
 • Próba tworzenia słowa runicznego, przeznaczonego do innego typu przedmiotu (np. słowo dla zbroi nie zadziała w hełmie)

-Czy słowa runiczne działają na najemników?
W wersjach 1.09 i wyższych, tak.

-Czy MF działa też na runy?
Nie, MF nie wpłynie na to, że będziesz znajdował więcej czy lepsze runy.

-Jak mogę zrobić słowo runiczne?
Musisz być pewny że dokładnie wypełniasz wszystkie te punkty:
 • Przedmiot musi być niskiej jakości, normalny lub wysokiej jakości. Nazwa powinna być szara. Nie możesz użyć przedmiotu z zestawu, unikatowego, rzadkiego lub magicznego, nawet jeśli mają odpowiednią ilość miejsc!
 • Przedmiot musi być właściwego typu. Jeśli przepis mówi: "jedynie miecze" to to właśnie to znaczy. Bronie obuchowe, topory itp. nie będą działać.
 • Przedmiot musi mieć dokładnie wymaganą ilość miejsc. To znaczy nie mniej i nie więcej niż liczba run. Nie możesz wsadzić trzy runowego słowa do przedmiotu z pięcioma miejscami, nie zadziała. Dostaniesz jedynie bonusy płynące z poszczególnych run.
 • Musisz wkładać runy w prawidłowej kolejności.
 • Słowa runiczne dla gry ladder nie zadziałają na non ladder (w trybie nierankingowym można je zdobyć tylko na skutek resetu laddera, kiedy to stworzone na ladderze słowa runiczne przechodzą na non ladder) ani w innych trybach rozgrywki.

-Ładunki na moim słowie runicznym są błędne?
To znany błąd z wersji 1.08, który został poprawiony w wersji 1.09.

-Czy mogę zrobić słowo runiczne w nodze Wirta?
Nie.

-Czy mogę zrobić słowo runiczne w przedmiocie eterycznym?
Tak i zachowa przy tym swój eteryczny tryb.

-Czy przedmioty z bonusami zatrzymują je kiedy są w nich słowa runiczne?
Tak, jak długo przedmiot ten jest zwykłym przedmiotem z bonusowymi umiejętnościami, a nie przedmiotem magicznym. Dozwolonymi przedmiotami są różdżki, laski, berła i wszystkie siedem typów przedmiotów tylko dla danej klasy postaci.

Są to najlepsze typy przedmiotów do używania na nich słów runicznych, ponieważ zatrzymują pierwotne bonusy i dostają dodatkowe ze słów runicznych. Możesz w ten sposób dostać olbrzymi bonus do indywidualnych umiejętności, jak np. słowo runiczne Biel które posiada takie m.in. bonusy:

 • +3 do umiejętności kości i trucizn
 • +4 to mistrzostwa szkieletów
 • +2 to włóczni z kości
 • +3 to kościanej zbroi

Jeśli robisz ten przepis z dwumiejscową różdżką, wtedy już masz +3 do mistrzostwa we władaniu szkieletami i +2 do włóczni z kości, to dodałoby się do bonusów ze słowa runicznego i otrzymałbyś w sumie +7 do mistrzostwa we władaniu szkieletami oraz +4 do włóczni z kości oraz całą resztę. Kilka przykładów takich jak Przysięga Starożytnych w tarczy paladyna dla większej ilości odporności, a także słowo Liść z ogromną ilością bonusów.

-Czy słowa runiczne są lepsze w przedmiotach dobrej jakości?
Tak, bonus do wytrzymałości lub obrony czy też obrażeń z przedmiotu, który jest dobrej jakości jest wciąż brany pod uwagę wraz z bonusami ze słowa runicznego kiedy już stanie się przedmiotem runicznym.

-Czy mogę zrobić słowo runiczne z przedmiotami unikatowymi, z zestawów, rzadkich lub magicznych?
Nie, przedmiot musi być z miejscami na gemy (szare nazwy), by zrobić na nim słowo runiczne.

-Czy jest jakiś sposób na wyciągnięcie runy bądź run z miejsca na gemy?
W wersji 1.10 istnieje przepis dla Kostki Horadrimów na usuwanie run, a także klejnotów, kamieni i czaszek. Jednakże usuniętych run, klejnotów, kamieni bądź czaszek już się nie odzyska.

-Mogę mieć dwa słowa runiczne w jednym przedmiocie?
Nie, słowa runiczne mogą być zrobione jedynie w przedmiocie posiadającym dokładną ilość miejsc na gemy jakiej wymaga recepta. Jeśli wsadzisz 1 lub 2 słowa dwuruniczne do przedmiotu, który posiada 4 miejsca na gemy uzyskasz jedynie podstawowe statystyki runiczne, nie jedno czy dwa słowa runiczne.

-Czy mogę dodać miejsce na gemy do przedmiotu runicznego i dodać do niego następne słowo runiczne?
Nie, nie możesz dodać żadnych miejsc na gemy do słowa runicznego za pomocą questa do tego służącego.

-Jakie zmiany zaszły w wersji 1.09?

 • Trzy nazwy zostały zmienione Jo -> Jah, Shae -> Shael, Po -> Io
 • Obrażenia od trucizn runy Tal zmieniono z 19 przez sekundę, na 75 przez 5 sekund. Proszę zauważyć, że to więcej niż doskonały szmaragd.
 • Właściwości Jah (Jo) i Cham w broni zostały zamienione. To działa retrospektywnie i wpływa na kilka słów runicznych w których występuje Jah.
 • Runy 1-9 mogą zostać ulepszone. 3 runy tego samego rodzaju mogą zostać transmutowane w kostce w jedną runę wyższego poziomu. Tak więc 3 El tworzą jedną Eld itd. aż do 3 Ort tworzących 1 runę Thul.
 • Błędy z doładowaniami zostały naprawione. To był problem wielu słów runicznych.
 • Najemnicy mogą teraz nosić przedmioty ze słowami runicznymi.
 • Błąd "Gemmed Item", gdzie słowa runiczne czasami zawodziły przy wyświetlaniu ich właściwości kiedy przedmiot był upuszczony bądź zhandlowany, powinien zostać naprawiony.
Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.