diablo 3

Diablo 3 - Postacie - Łowca Demonów

Ostatnia modyfikacja: 17.12.2012. Utworzono: 22.10.2010

Barbarzyńca Szaman Czarownik Mnich Łowca DemonówOdkąd Płonące Piekło zdało sobie sprawę z istnienia Sanktuarium, demoniczne siły pragną zdeprawować ludzkość. Aby złamać wolę śmiertelników demony mordują słabych i obracają ich osady w dymiące zgliszcza. Tym, którzy przetrwają, na zawsze pozostaną blizny po przerażających przeżyciach. Jedna z takich nieszczęsnych ofiar była światkiem masakry dokonanej na jej rodzinie - samotną i przerażoną odnaleźli ludzie, którzy poprzysięgli oczyścić świat ze stworów piekła. Owi Łowcy Demonów, jak ich nazywają, stworzyli z młodej dziewczyny niezłomne narzędzie zemsty na siłach mroku, które dręczą niewinnych.

Intensywny trening Łowczyni Demonów przygotował ją na stawianie czoła we wszystkich jego formach. Obeznana w broni strzeleckiej i tropieniu, potrafi namierzyć i unicestwić pomiot piekielny, wykorzystując do tego celu kusze i środki wybuchowe. Pragnienie zemsty sprawia, że Łowczyni Demonów nie ma sobie równych w walce, lecz w imię skuteczności wojowniczka musi panować nad gniewem. Krucjatę przeciw złu karmi Nienawiść - nieskończony zasób gniewu, który napędza także ataki Łowczyni. Gdy stosuje umiejętności obronne czerpie moc z Dyscypliny - cennego, wolno odnawiającego się źródła energii. Przeżycie zależy od osiągnięcia równowagi między Nienawiścią, a Dyscypliną, dlatego Łowczyni Demonów musi wykazać się nie lada sprytem.

Jej broń strzelecka wypuszcza pętające pociski, które spowalniają wrogów i pozwalają ich łatwo wyeliminować. Gdy przeciwnicy zanadto się zbliżą, Łowczyni Demonów potrafi uskoczyć w bezpieczne miejsce i wystrzelić granaty, które zdziesiątkują przeciwników. To jednak nie wszystkie sztuczki, jakie kryje arsenał Łowczyni. Wykorzystując rozmieszczone z zabójczą precyzją pułapki i wieżyczki wartownicze potrafi skutecznie zaskoczyć wrogów. W sytuacji kryzysowej spowija się Mocą Cienia, która zwiększa szybkość ruchu i strzał do tego stopnia, że nawet najwytrwalsi demoniczni przeciwnicy nie uciekną przed jej gniewem.

Choć Łowczyni toczy osobistą wojnę, wynik tej potyczki przesądzi o losach ludzkości. Jeśli nie brak Ci odwagi i determinacji, by tropić i eliminować najpotężniejsze sługi piekła, to zapewne Twoim przeznaczeniem jest zostać Łowcą Demonów i oczyścić świat Sanktuarium ze zła.Moją rodzinę wymordowały piekielne pomioty - taki widok wystarczy żeby człowieka złamać. Moją siostrę zabił obłęd, zostałam sama i byłam przerażona. Ale uratowali mnie, uratowali ci, którzy połączyli siły aby oczyścić świat z piekielnych stworów. Ujrzeli we mnie siłę i stworzyli ze mnie broń - jestem już gotowa. Na Tristram spadł meteor, a potem umarli zaczęli ożywać, odeślę ich do grobów. Kiedyś byłam zwierzyną, teraz jestem Łowcą.


 


• Ogólny opis postaci •

Łowcy demonów to bezwzględni mściciele, których psychikę ukształtowały życiowe dramaty. Niedobitki, bądź wyrwani ze szponów bestii ludzie stają się mrocznymi wojownikami siejącymi zniszczenie wśród wrogów głównie za pomocą kusz. Zadziwiająca zręczność i przebiegłość czyni ich niemal nieuchwytnymi. Życiowe motto Łowcy Demonów świetnie oddaje oficjalny trailer postaci. "Zawsze masz wybór. Być upolowanym lub polować."

• Tło fabularne •


Z zapisków Abd al-Hazira

Właśnie powróciłem z podróży po najdalszych zakątkach zamarzniętych pustkowi znanych jako Dreadlands, pięknego niegdyś miejsca, zmienionego na zawsze przez wielkie zniszczenie. Tylko ruiny miast i wyjałowiona ziemia pozostały dla żyjących istot. Zmierzałem do wioski zwanej Bronn, aby przenocować, lecz gdy wkroczyłem na jej teren, ujrzałem pogorzelisko, jakiego nigdy w życiu nie widziałem. Powinienem był uciekać w obliczu zagrożenia, ale moja ciekawość nakazywała mi iść dalej. Większość budynków spłonęła doszczętnie i tylko parę żarzących się kawałków drewna podpowiadały mi, że w tych miejscach stały domy. Dym drażnił me płuca. Wszędzie walały się ciała. Większość była rozczłonkowana, a niektóre były na wpół pożarte. Wioska była opuszczona... Przynajmniej tak mi się wydawało.

Spojrzałem w stronę karczmy i ujrzałem wyłaniające się z ciemności potwory. Zaczęły krzyczeć coś w nieznanym mi języku. Były zlepkiem ciał stworzonych wyłącznie do walki. Bezsilny stałem bez ruchu, patrząc, jak zbliżają się w mym kierunku. Największy chwycił mnie za pelerynę i uniósł. Pazury rozcięły materiał i częściowo zraniły moją skórę. Jego oddech był gorący i zapachem przypominał zdechłe ryby. W pewnej chwili rozczapierzył paszczę ukazując setki ostrych jak brzytwy zębów. Były one zielone i częściowo zabarwione na czerwono przez krew. Martwiło mnie tylko jedno: Że mój głos ucichnie i nigdy więcej nie przekaże wam, drodzy czytelnicy, sprawozdań z moich wypraw...

Świszczący dźwięk rozerwał ciszę i ujrzałem grot bełta sterczącego z oka bestii. Krew trysnęła mi w twarz. Monstrum zawyło i upuściło mnie na ziemię. Reszta potworów nerwowo zaczęła poszukiwać sprawcy i przestała się mną interesowac. Podnosząc się ostatkiem sił, zerknąłem w stronę, skąd padł strzał.

Wyłoniła się z cienia i szybkim ruchem zgładziła resztę przeciwników. Operowała dwoma kuszami, wystrzeliwując grad bełtów ponad moją głową. Pociski jeden po drugim przebijały monstra. Wtedy to spotkałem Demon Hunter'a po raz pierwszy...

Dziewczyna nie wyglądała na więcej niż 20 lat. Każdy strzał dosięgał celu. Rogate demony padały jeden za drugim. Kątem oka zobaczyłem więcej poczwar próbujących zajść ją od tyłu. Głos zamarł mi w piersi, gdy próbowałem ją ostrzec. Nie musiałem tego robić, dobrze o nich wiedziała. Sięgnęła do pasa i wyciągnęła połączone sznurem trzy metalowe sfery. Kule umiejętnie rzucone obwinęły się dokoła jednego z demonów i eksplodowały. Ogień oślepił stwory, co pomogło mej wybawczyni pozbyć się reszty przeciwników.

Spojrzała po raz ostatni w stronę ruin. Wyglądała na zadowoloną. Podeszła kilka kroków dalej i pokiwała głową. -"Nikt nie ocalał"- odparła. Dało się słyszeć smutek w jej głosie...

Zwą się Demon Hunters (Łowcami Demonów). Jest to grupa fanatycznych wojowników, którzy przyrzekli sobie, że zniszczą wszystkie demony z płonących piekieł. Łowców jest setki, a ich rodzinne strony to Dreadlands. Wybrali sobie ten rejon, by móc w spokoju trenować bez obawy, że ktoś im przeszkodzi. Posiadają w sobie coś, co sprawia, że są odporni na zepsucie ze strony demonów, które doprowadza do szaleństwa zwykłych śmiertelników. Ta umiejętność pozwala na używanie mocy potworów jako broni. Lecz nie tylko to ich łączy...

Tamtej nocy dziewczyna opowiedziała mi historię z dzieciństwa. Pewnej nocy demony zaatakowały jej wioskę. Patrzyła bezczynnie, jak sługusy piekieł niszczą jej rodzinne strony. Wymordowały wszystkich, których znała. Zginęłaby z nimi, lecz udało się jej uciec. Ukrywała się wiele dni, aż do chwili, gdy została znaleziona przez Łowcę Demonów. Mężczyzna zauważył potencjał drzemiący w małej, przestraszonej dziewczynce i postanowił ją wytrenować. Dodała, że każdy Łowca posiada podobną historię. Są osobami, które przeżyły i jedynym ich celem jest zemsta.


 • Atuty Łowcy Demonów •


- Nieprawdopodobna zręczność pozwala Łowcy na ponadprzeciętne posługiwanie się bronią dystansową. Dzięki temu nie traci on czasu na odpowiednie wymierzanie do wrogów zachowując przy tym zabójczą skuteczność.

- Łowca działa z zaskoczenia ukrywając się za pomocą prostej magii cienia. Kiedy zwabi na danym terenie większą ilość wrogów, potrafi je równie szybko zabić jak i równie szybko zniknąć.

- Przemyślane zasadzki na wrogów ułatwiają atakowanie ich w dowolnym momencie. Wpadnięcie w jedną z pułapek Łowcy Demonów oznacza pewną śmierć.

- Rozeznanie w sytuacji pozwala tym wojownikom odpowiednio dostosować taktykę bitewną. Wybór rozwiązania wymaga wiele pomyślunku, a w razie niepowodzenia, zawsze można użyć bomb dymnych, aby uciec.


• Energia Łowcy Demonów •

Nienawiść i Dyscyplina (Hatred and Discipline)Ciągła frustracja i rozdarcie psychiczne sprawiają, że młodzi Łowcy Demonów szybko tracą skupienie. Nienawiść i chęć odpłacenia za wyrządzone zło ogarniają ich umysł. Mimo iż ataki pod wpływem wściekłości są brutalne często narażają tych wojowników na śmierć. Bardziej doświadczeni potrafią jednak odpowiednio się zdyscyplinować i decydować w trakcie walki o jej przebiegu. Większa kontrola nad własnymi emocjami czyni ich perfekcyjnymi zabójcami.


• Preferowane przedmioty •


Łowcy demonów są doskonałym przykładem jak sprawnie można połączyć taktykę, sztukę walki, prostą magię, spryt i zręczność do walki z demonami. Ich główną bronią jest kusza. Wieloletnia praktyka tych ludzi sprawia, że potrafią używać do walki dwóch kusz jednocześnie. Sprawia to, że przeciwnicy zostają wprost zasypani gradem bełtów.


• Umiejętności •

Łowca Demonów - Umiejętności aktywne
Łowca Demonów - Umiejętności pasywne• Twórcy Gry o Łowcy Demonów •

Zróbmy małe BUM! (Autor: Wyatt Cheng, starszy techniczny projektant gry)

Kiedy ukaże się Diablo III, będę grał łowcą demonów. Wiem, że ostatecznie i tak doprowadzę wszystkie pięć postaci do 60. poziomu, ale łowca będzie pierwszy. Z perspektywy fantastyki podoba mi się archetyp postaci – łowca demonów to taki samozwańczy obrońca niewinnych, pogromca zła – ale jeszcze bardziej fascynuje mnie rozgrywka.

Łowca demonów to zasadniczo klasa strzelecka i choć jestem pewien, że wielu graczy będzie sprawdzać możliwości walki wręcz, mnie interesuje wykorzystanie w pełni tej naturalnej siły, dlatego zamierzam skupić się na jednoręcznych kuszach. To popisowa broń, zarówno bardzo wszechstronna, jak i skuteczna (i wygląda kozacko). Mogę trzymać dwie kusze, kiedy chcę zadawać większe obrażenia, lub wziąć do drugiej ręki tarczę, gdy trzeba postawić na wytrzymałość. Kusze to również najszybsza broń w grze i można je wykorzystać w połączeniu z kołczanem, co jeszcze bardziej zwiększy szybkość ataku. Duża szybkość ataku oznacza nie tylko zadawanie większych obrażeń. Typowe dla łowcy demonów ostre tempo akcji to również zwiększona mobilność podczas natarcia, jak i odwrotu.

Uwielbiam wodzić wrogów za nos moim łowcą demonów. W StarCraft II najbardziej lubię mikrowanie marines i okazuje się, że to samo mogę robić łowcą demonów! Możliwość przemieszczania się na polu walki między kolejnymi oddawanymi salwami pozwala mi zwodzić wrogów, gdy gram sam, lub znaleźć idealną pozycję w trybie współpracy. Jeśli dobrze to rozegram, mogę unikać pocisków i innych zagrożeń nie tracąc nic na sile rażenia. W rękach sprawnego gracza łowca demonów naprawdę rozwija skrzydła. Trzeba jednak posiadać zmysł taktyczny, aby mądrze zarządzać zasobami; doskonałe mikro, aby jak najbardziej zwiększyć zadawane obrażenia, i dokładną wiedzę o umiejętnościach, aby siać jak największe zniszczenie wśród wrogów.

Jeśli chodzi o mobilność, zdolność łowcy demonów do ucieczki przed zagrożeniem nie ma sobie równych. Najlepiej obrazuje to Odskok. Nie wszystkie, ale większość moich postaci korzysta z tej umiejętności. Nic dziwnego. Gros umiejętności ruchowych innych klas rozbija się o ograniczenia czasu odnawiania, ale Odskok jest jak przycisk awaryjny, który na żądanie uwalnia mnie od kłopotów. Jeśli odskoczę przed zagrożeniem, a trzy sekundy później jakiś potwór przyciągnie mnie z powrotem, mogę ponownie odskoczyć i uniknąć ataku – żadna inna klasa postaci nie dysponuje takimi możliwościami. Kiedy na moim pasku umiejętności nie mam Odskoku, zazwyczaj korzystam z Zasłony dymnej (czasem używam obu umiejętności jednocześnie). Zasłona dymna to również bardzo wszechstronna umiejętność. Mogę jej użyć, aby uniknąć potężnego ataku, przełamać efekty ograniczające kontrolę nad postacią lub wykorzystać do ataku z ukrycia, który w odpowiedniej sytuacji może być niezwykle potężny.

Jeśli mowa o Zasłonie dymnej, to jedną z moich ulubionych kombinacji jest Zasłona i Huragan ognia. Huragan ognia ma zużywa stałą ilość zasobu od razu, więc najlepiej stać w miejscu jak najdłużej, aby zmaksymalizować zadawane obrażenia. Kiedy nadciąga niebezpieczeństwo, mogę rzucić Zasłonę dymną, co nie przerywa Huraganu ognia i pozwala atakować pobliskich wrogów przez kilka sekund dłużej, zanim trzeba się wycofać. Tak naprawdę łowca demonów posiada umiejętność ofensywną na niemal każdą okazję: korzystaj z Ostrzału, kiedy zależy ci na jak największej mobilności; ze Strzały odłamkowej, kiedy chcesz zadać obrażenia rozpryskowe, a z Wielostrzału, kiedy chcesz szybko oczyścić pomieszczenie. W połączeniu z posunięciami taktycznymi (jak Zasłona dymna), umiejętności te czynią z łowcy demonów niepowstrzymaną siłę.

Łowca demonów świetnie również sprawdza się w grupie. Poza niesamowitymi obrażeniami i umiejętnościami przetrwania dysponuje też Piętnem śmierci, które zwiększa obrażenia zadawane przez całą grupę. Umiejętność Wartownika z kolei można ulepszyć runami tak, aby działał na korzyść grupy (np. leczył lub zmniejszał otrzymywane obrażenia).

Jeśli więc chodzi o połączenie czystej siły rażenia z możliwościami taktycznymi, to nie mam wątpliwości – moim pierwszym wyborem jest łowca demonów.
Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.