diablo 3

Diablo 3 - Potwory - Dark Cultists

Ostatnia modyfikacja: 14.09.2010. Utworzono: 28.06.2008

Dark Cultists (Mroczni Kultyści)Z zapisków Abd al-Hazir'a...

Wiem, że kultyści mnie odnaleźli, gdy ujrzałem zakrwawiony, zakrzywiony nóż wbity brutalnie w moje drzwi tego poranka. Spędziłem miesiące próbując zelżeć gorączkowe wyobrażenia, które męczą mnie od czasu tego spotkania, zaledwie kilka miesięcy temu. A teraz wiedzą, kim jestem.

Jest absolutna, przygniatająca ciemność, spotykana tylko w głębokiej dziczy, w środku nocy. W związku z tym, gdy zobaczyłem odległe światło ogniska, podróżując przez gęste lasy Tristram, byłem rad z uzyskania nowych towarzyszy. Jednak, gdy nadszedłem, coś mroczniejszego niż ten las sprawiło, iż przeszły mnie ciarki. Przelotna myśl, aby odejść, zanim usłyszałem dźwięk kantu, który dotarł do mych uszu i poprowadził mnie naprzód. Dziękowałem bogom, iż pobłogosławili mnie umysłem, aby przestać chwilę po wejściu do tego nieświętego miejsca, z którego dochodził dźwięk. Zamiast tego, usiadłem w słabo widocznym miejscu, dobrym do obserwowania zimnego wyrębu, który wydawał się brutalnie wydarty z głębi lasu.


Był to pierwszy raz, gdy ich widziałem, mrocznych kultystów, ustawionych w okręgu. Ich pochodnie oświetlały makabryczne rytuały bladym światłem, tańczącym dokoła ich jaskrawych, pokrytych runami szat. Podczas burczenia ich piosenki, pomyślałem, żeby uciec, zanim mnie ujrzą, lecz moja uwaga została zaabsorbowana przez bladego, pustookiego osobnika prowadzonego z przodu. Nie wiem, czy miał ograniczoną pojemność umysłu, zagubiony w religijnej manii, czy po prostu odurzony, lecz na pewno nie słuchał umysłu, gdy klękał w środku okręgu.

Zaśpiew ucichł, gdy przywódca, o twarzy zacieniowanej przez głęboko naciągnięty kaptur, wyszedł naprzód i zaczął intonować rytuał w dziwnym języku. Wielki, muskularny, zamaskowany w skóry kultysta naciągnął czarny, bez dziur na oczy, kaptur na głowę ofiary, przed wyciągnięciem długiego na stopę kolca ze swojej torby. Mój umysł poszukiwał jakiegokolwiek możliwego użytku dla tego przeklętego kolca, gdy zaobserwowałem ogromny stygijski młot w jego drugiej ręce. Jednym zwinnym ruchem, podniósł go nad głowę ofiary i wbił jej w plecy kolec. Prawie krzyknąłem... lecz ofiara nie wydała żadnego dźwięku.

Gdy przygotowano kolejny kolec wiedziałem, iż dłużej nie mogę się temu przyglądać. Zadrgałem
na myśl o tych kolcach wbijanych we mnie, gdyby mnie złapali. Odwróciłem mój wzrok gdy usłyszałem wstrętny odgłos kolca wbijanego w ciało. Moje oczy spoglądały na szatę przywódcy kultystów. Runy wyszyte na jego szacie zafalowały i zawirowały w obrzydliwym ruchu. Gdy patrzyłem, przerażony, czułem, iż tracę umysł. Zacząłem odchodzić z dziwnego obrazu, powodując, iż poruszałem się powoli, gdy mój umysł krzyczał, abym uciekał. Gdy nie mogłem wytrzymać dłużej, zacząłem biec pełną szybkością, nie zwracając uwagi na dźwięki, jakie wydawałem. Biegłem, dopóki nie upadłem. Potem, tak szybko, jak byłem w stanie, wstałem i pobiegłem znowu.

Niewiele później, napisałem o moim rozczarowaniu, że Nowe Tristram nie posiada namacalnego lęku, który obiecywała jego reputacja. Miałem nadzieję, że nie rzucam słów na wiatr. Zawód jest o wiele lepszy niż sztywny terror, a terror był tym, co czułem tej nocy.

Po powrocie do domu, nieprzytomnie badałem tych kultystów, aby ulżyć mojemu umysłowi, upewnić się, że nie widziałem tego, lecz każda szeptana, przerażająca historia tylko pogłębiała chłód, który mnie przejmował. Nie wiem, która z moich akcji ich zaalarmowała, lecz moja najgorsze obawy się sprawdziły. Zostałem naznaczony.

Jest to ostatnia znana notka Abd al-Hazira. Znany ze swojej kompilacji dziwnych i cudownych faktów o naszym świecie, jest od kilku lat zaginiony.

Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.