diablo 3

Diablo 3 - Potwory - Gnarled Walkers

Ostatnia modyfikacja: 05.10.2008. Utworzono: 28.06.2008

Gnarled Walkers (Sękaci Włóczędzy)Z zapisków Abd al-Hazir'a...

Tak piękne, jak przechadzka przez dzicz Tristram, z jej urodzajnymi polami i malowniczymi rzekami, powietrze zdaje się przepełniać obawą z innego świata, gdy docierasz do wioski rybackiej Wortham. Moje próby skatalogowania dziwactw, bajecznych, a czasem niebezpieczeństw naszego świata, przyprowadziły mnie tutaj. Miałem nadzieję, iż znajdę przewodnika, który bezpiecznie doprowadzi mnie do Gnijących Lasów (Festering Wood) i z powrotem, abym mógł na własne oczy ujrzeć te dziwne stworzenia, którymi są "drzewce".

Czym więc, możesz zapytać, jest Sękaty Włóczęga? Czy jest to po prostu chodzące drzewo - leśny upiór - czy może jest to coś wiecej? Czy to na prawdę żyje? Są to pytania, na które poszukiwałem odpowiedzi, gdy dotarłem do wioski Wortham tego słonecznego dnia, który, nie wiedzieć czemu, zmienił się w ciemny i ponury, gdy moja uwaga była zaabsorbowana czymś innym. Lecz tych kilka osób, które spotkałem w Wortham było małomówną grupą, nie zamierzającą odpowiedzieć na moje pytania.

Gdy rozeznałem się już w tym wymierającym mieście, nie mogłem zignorować faktu, iż most, którym zamierzałem przeprawić się do Gnijących Lasów został zniszczony, bez możliwości naprawy. Nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytania o to wydarzenie. Stwierdziłem, że jest to dziwne, iż w wiosce wydają się mieszkać tylko starzy ludzie, z wyjątkiem jednej pięknej, młodej kobiety, której ojciec niezwykle starał się, abym utrzymywał dystans w stosunku do jego córki. Pomimo, że na pierwszy rzut oka wydawał się niegrzeczny, zauważyłem, iż stał się on towarzyski, gdy przekonałem go, że nie jestem zainteresowany jego córką. Przedstawił się jak Pablo DeSoto, i szczęśliwie, posiadał on bardzo szeroką wiedzę na temat magii oraz przedmiotu moich poszukiwań.

Według Mistrza DeSoto, nazwa Gnijący Las bierze się stąd, że wszystko, co się w nim znajduje
wypełnia się złem: nawet ziemia podobno kiedyś wchłonęła człowieka. O drzewcach powiedział, iż są podłymi, mistycznymi stworzeniami z innej krainy, będącymi w stanie utrzymać się w naszym świecie przez wysysanie energii życiowej z ludzi lub zwierząt. Te ohydne stworzenia zbliżyły swój wygląd do drzew, przyciągając swoje ofiary bliżej, aby skonsumować je w całości i wzbogacić swoje rezerwy mrocznych mocy. Te bestie poruszają się niezgrabnie, a niektóre z nich wydzielają okropny smród, zatruwający ich ofiary. Mistrz DeSoto jest pewien pochodzenia drzewców, a także Gnijącego Lasu, jako sprawki nekromantów, których uznaje za odpowiedzialnych za tak dużą ilość zła, wypełniającą nasz świat. Przedstawił mi nawet swoją teorię, o tym, iż cała "sprawa z Diablo", jak ją nazwał, jest winą ich mrocznych sztuk.

Niezależnie od tego, czy jest to prawdą, czy też nie, uważam, iż miałem szczęście, że nie udało mi się znaleźć przewodnika, który zaprowadziłby mnie do Gnijącego Lasu. Po tym, jak usłyszałem, jakie wydarzenia tam zachodzą, zdecydowałem, iż jest to o wiele lepsze miejsce dla poszukiwaczy przygód, niż dla mnie.

Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.