diablo 3

Diablo 3 - Potwory - Scavengers

Ostatnia modyfikacja: 10.10.2008. Utworzono: 03.10.2008

Scavengers (Padlinożercy)Z zapisków Abd al-Hazir'a...

Kiedy zacząłem spadać, Burroughs złapał mnie za fałdy kołnierza i gwałtownie potrząsł. "Naprawdę chcesz nakarmić jakiegoś Miażdżyciela, nieprawdaż al-Hazir?", zapytał. "Przecież wcześniej widziałeś już Padlinożerców?"

Faktycznie widziałem Padlinożerców: małe, kopiące stworzenia, karmiące się padliną. Jednak w przeciwieństwie do większości istot tego typu, są one ekstremalnie agresywne i nie zawahają się zaatakować tych, którzy są dość niefortunni, by je spotkać. Padlinożercy posiadają potężne nogi, których używają do zręcznych sprężynowych ataków, uderzając we wrażliwe głowy i szyje. Ich anatomia jest uderzająco podobna do Skoczków z pustyni Aranoch i dlatego wielu naukowców klasyfikuje te dwie grupy jako część tej samej rodziny stworzeń. Wiadomo, iż ukryty (niektórzy mówią - demoniczny) wariant był plagą podróżników w rejonie Tristram ponad dwadzieścia lat temu. Padlinożercy byli też przyczyną niepokojącego epizodu w mojej młodości, którego nie przywołam w tej księdze.

"Tak, kopiące stworzenia, by łapać inne kopiące stworzenia", powiedział. Wtedy wyciągnął linę zwisającą z klatki i przybił ją do ziemi używając ciężkiej piki. Przyczepił też coś co wyglądało jak długie noże do boków jego ciężkich pokiereszowanych butów i wbił ostrza w ziemię.


"Lepiej zejdź z drogi", krzyknął i trzymając się lin odpalił mechanizm spustowy z jednej strony klatki, po czym wyrzucił ją na piach. Klatka uderzyła z wielką siłą, ukazując oblicza Padlinożerców, które zachowywały się jak oszalałe, co wynikało z ograniczenia im wolności. Przez ułamek sekundy myślałem nad tym, jak Burrouhgs był wstanie założyć im obroże (które były przywiązane do liny) na szyi, nim okrutne bestie wkopały się w gładką ziemię.

W tym momencie byłem niesamowicie podekscytowany lecz czułem się również bezbronny i porzucony. Co we mnie wstąpiło, by tu przychodzić?

Rozejrzałem się po całym pustkowiu przy zanikającym świetle, próbując dostrzec kolczaste płetwy Miażdżyciela, przecinające powierzchnię piasku.

Bez jakiegokolwiek ostrzeżenia, z ogromnym impetem Wydmowy Miażdżyciel przebił powierzchnie ziemi i pochwycił wszystkich trzech Padlinożerców swymi przerażającymi szczękami. Gdy Wydmowy Miażdżyciel zanurkował  z powrotem pod ziemię ze swoją zdobyczą, eksplodował za nim gejzer piachu. Liny naprężyły się natychmiast i myślałem że Burroughs zostanie wciągnięty za potworem i zginie. Nie wyobrażałem sobie w jaki sposób chciał wyciągnąć na powierzchnie potwora tak wielkiego, ale on nawet nie próbował tego robić, po prostu trzymał linę.

Po paru dramatycznych sekundach, które rozciągnęły się dla mnie w wieczność, liną zaczęło dziwnie szarpać.

"No, te małe łachudry zaczęły robić co do nich należy". Na jego twarzy pojawił się ohydny uśmieszek. "Teraz to już nie potrwa długo."
Po paru chwilach tego niecodziennego zjawiska, szarpnięcia na linie stopniowo słabły. W końcu Borroughs zaczął holować swoją zdobycz. Gdy była już częściowo na skałach, mogłem zobaczyć co się stało pod ziemią. Okazało się, że Miażdżyciel połknął Padlinożerców w całości i po momencie one po prostu zaczęły wyżerać sobie wyjście z jego trzewi, zanim soki trawienne je zabiły. Jeden z Padlinożerców nadal żył, ale były to jego ostatnie chwile. Udało mu się wydostać połowę ciała ze ścierwa Miażdżyciela, atakował pazurami powietrze, podczas gdy jego skóra była powoli trawiona... Zwymiotowałem.

Burroughs śmiejąc się ze mnie, odciął trójkątny łeb bestii i rozpoczął opowieść o anatomii niesamowitego Wydmowego Miażdżyciela: mówił o kształtach jego wystającej, kanciastej dolnej szczęki, którą przecina glebę; sposobie w jaki skonstruowana jest jego paszcza, pozwalająca bez wysiłku sunąć pod powierzchnią piasku z niewyobrażalną sprawnością i wielu innych kwestiach, o których w tej chwili nie miałem ochoty słuchać. Kiwnąłem lekko głową, zastanawiałem się tylko jak dużo czasu jeszcze minie zanim będę mógł udać się spokojnie do mojego domu i wdrapać się na łóżko.

Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.