diablo 3

Diablo 3 - Potwory - Unburied

Ostatnia modyfikacja: 29.05.2009. Utworzono: 07.03.2009

Z zapisków Abd al-Hazir'a...

Coś jest piekielnie nie tak. Strach unosi się w powietrzu; Czuję go. Byłem o kilka dni drogi od Tristram gdy ujrzałem przeraźliwie gwizdającą kulę ognia przecinającą niebo. Wkrótce po ujrzeniu tego herolda zagłady, natknąłem się na zmasakrowanego podróżnika. Ledwo był w stanie wykrztusić z siebie opowieść o przeklętej potworności, odpowiedzialnej za jego pokiereszowanie ciało, a skonał. Nazwał swojego zabójcę „Niepochowanym”.

Miesiące temu, gdy pisałem o pladze nieumarłych nękającej nasze ziemie, uważałem ją za największe zagrożenie. Ale plaga ta jest niczym w porównaniu do nowej, nieumarłej kreatury opisanej mi przez tego biednego towarzysza.

Był pewnego rodzaju stróżem prawa, lokalnym strażnikiem, którego zadaniem było doglądanie pewnego szalonego indywiduum. Gdy strażnik natrafił na masową mogiłę wykopaną przez opisanego szaleńca, masywny, rogaty i obrzydliwy behemoth wykopał się spod ziemi.

Konający wędrowiec opisał tą odrażającą bestię – lub, jak sam ją nazwał, „Niepochowany” – jako połączenie opuchniętych cześci ciała z wielu cuchnących, gnijących zwłok, z mnóstwem zniekształconych głów i śliniących się, kłyczastych ust. Miał tego dnia ogromne szczęście, ale kiedy powrócił z grupką mężczyzn by uporać się z potworem, zdali sobie sprawę, że nawet ich połączone wysiłki to za mało, by pokonać poczwarę. Walczyli dzielnie do ostatniego żywego mężczyzny, poświęcając samych siebie by zatrzymać bestię od siania zniszczenia w pobliskiej okolicy, jednocześnie od zabicia – Bóg wie, ilu – niewinnych ludzi. Był on ostatnim pozostałym przy życiu, i zanim skonał, powiedział dumnie, że udało im się położyć kres istnieniu paskudnej kreatury.

Zrodzone z czeluści ludzkiej męki, stworzenia te żywią się ludzkim cierpieniem. Gdziekolwiek ciała są razem wyrzucane bez obrządku, niepochowani mogą powstać.

Jąłem zastanawiać się, azaliż nie jest to jakiegoś rodzaju kara za nasze nieludzkie zachowane względem szacunku do pochowanych zwłok. Co jednak jest motorem ich działania? Co ich napędza? Co sprawia, że są tak odmienne od zombie i „normalnych” nieumarłych szkieletów? Czasami czuję, że koniec ludzkości musi być blisko. Z całą pewnością nasz świat jest domem dla niepokojących i niespokojnych kreatur, ale każdy świt przynosi informacje o okropnościach, którym jako ludzie musimy stawić czoła. Ciemność nadchodzi, moi przyjaciele: zapamiętajcie me słowa.

Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.