diablo 3

Diablo 3 - Retrospekcja - Odliczanie na Diablofans.com

Ostatnia modyfikacja: 15.07.2012. Utworzono: 02.05.2012

Teasery | Liczniki | Plotki | Fakty | Wywiady | Wypowiedzi | Wideo | Screeny | Cytaty z Forum
Archiwista, Szewc i Bard | Zapada Mrok Rodzą się Bohaterowie | Pytania i Odpowiedzi
Interfejs | Ekwipunek | Umiejętności | Ureh | Przedmioty | NPC | Inne Zmiany


Poniżej przedstawiamy Wam sprawozdanie z odliczania na diablo3.com, które swego czasu przykuło uwagę większości fanów Pana Grozy. Gdy na ww. stronie pojawił się tajemniczy licznik, mówiło się tylko o nim. Oto pełna relacja z tego niezwykłego wydarzenia.

• Wielkie Odliczanie - Pierwsze Informacje •


Oto co Medievaldragon głosił na blizzplanet.com:

Zauważycie, że na Blizzplanet, Diablo3.com i StarcraftTwo będą dziś i w najbliższych dniach lagi. Odświeżcie stronę jeśli wystąpią błędy. Wiele stron branżowych jest ciekawych o co chodzi z tym licznikiem, a na naszej stronie panuje spory ruch.

Teaser na Diablo3.com nie jest czymś co zapowiada news o kolejnej części trylogii Diablo: Wojna Grzesznych. Książka została wydana we wrześniu 2007. Możecie przeczytać już jej racenzję, jak i całą trylogię autorstwa Knaaka. Pograjcie sobie w Diablo II, a jak wam się znudzi, to pograjcie sobie jeszcze. Sprawdźcie jednak co przyniesie 1 maja.

Następnie Umaro, założyciel strony diablo3.com i jej główny admin, napisał:
Wiecie że prowadzę tą stronę od 2000 roku. Widzę, że dołączyłeś w 2007. Przez ostatnie 7 lat czekałem na coś w rodzaju prostego tak lub nie, w kwestii produkcji kolejnej części Diablo. Nie tylko czekałem, ale prowadziłem tą stronę, wydałem na to tysiące dolarów z mojej kieszeni, by zrobić to wszystko. Chcecie wiedzieć co dostałem za swoją pracę? Króciutką informację, o której wiem miesiąc przed wami.

Medievaldragon odpowiedział na kilka pytań związanych z odliczaniem:

1.Co zostanie ogłoszone 1 Maja?
Odpowiedź poznacie 1 Maja. Nie wcześniej.

2.Czy Blizzard wie?
Powiedziałbym,że tak.

3.Czy dotyczy to patcha do Diablo II?
Blizzard oficjalnie zasugerował patcha do Diablo II w wywiadzie z Chin kiedy została przedstawiona rasa Zergów. Rozmawiałem z 4 pracownikami Blizzarda, ale nic nowego się tym razem nie dowiedziałem.

4.Czy dotyczy to trzeciej części Blizzcasta?
Trzecia część Blizzcasta została nagrana wiele dni temu.Prawdopodobnie jest edytowana i oddana w ręce team'u lokalizacyjnego. Z tego powodu, nie możliwe jest podanie daty wydania nowego Blizzcasta. Zostanie wydany,jak będzie gotowy. Dowiedziałem się, że pytania które zebrałem od społeczności diablo3.com się w 3, oraz prawdopodobnie w 4 części Blizzcasta. Gdy wysłałem te pytania, były już setki pytań wysłanych przez społeczności WoW'a i SC. Będzie to także zależało od tego, czy producenci z Diablo II Team będą dostępni, gdy Blizzcast będzie produkowany. Wygląda na to, że ostatnio są zajęci. Bez obaw, nasze pytania są w kolejce. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że Blizzcast 3 wkrótce wychodzi. I Wielkie Odliczanie nie służy do ogłoszenia Blizzcasta 3.

5.Czy Wielkie Odliczanie dotyczy Wywiadu?
Wywiad z Diablo II Team jest możliwy. Będę was informował w nadchodzących miesiącach.

6.Czy warto brać udział w Wielkim Odliczaniu?
Czy przyszedłbym bez niczego i zaoszczędził wam 10 dni agonii, gdybym nie wiedział że jest coś dobrego za 1 Maja?
Oto co powiedział cyks ( jeden z adminów diablo3.com):
Postanowiłem sprawdzić znak handlowy Diablo, i zauważyłem coś nowego. Wygląda na to, że znak handlowy "Opublikowany dla przeciwstawień na początku 2007 roku, dokładnie 13 lutego.

Oznacza to, że jakakolwiek konkurencja do nazwy Diablo ma teraz szanse na przeciwstawienie się sie marce handlowej z jakiejkolwiek przyczyny.

WoW został wydany rok po tym, jak nazwa została opublikowana do przeciwstawienia się, ale to raczej nie dotyczy Diablo 3.

Jeśli nie będzie żadnych udanych przeciwstawień, stanie się oficjalną marką i w końcu będzie gotowa do sprzedaży.

Dla przypomnienia, ten znak handlowy zawiera prawa do filmu:"ENTERTAINMENT IN THE NATURE OF AN ONGOING TELEVISION PROGRAM IN THE FIELD OF CHARACTERS AND PLOTS BASED ON A VIDEO GAME; AND PRODUCTION AND DISTRIBUTION OF MOTION PICTURES" Ale nie wygląda na to, że będzie zatytułowany "Diablo II: Zbawienie", gdyż ta marka handlowa jest już martwa.

Read: DEAD, like Starcraft: Ghost! LOL (yes, that is officially dead Abandonment Date December 4, 2005) Czytaj: Martwa , jak Starcraft:Ghost! LOL (tak, oficjalnie jest martwa, data porzucenia 04.12.2005)

Chciałbym także potwierdzić plany Blizzarda w sprawie produkowania oprogramowania do komunikacji w grze. Może o tym słyszeliście, ale Battlechat - "Wirtualna sieć usług telekomunikacyjnych, dostarczająca interfejs dla elektronicznej transmisji wiadomości i danych zawierających głos,tekst, i transmisję wiadomości" został zgłoszony na USPTO (United States Patent and Trademark Office) 11 stycznia 2008 roku.

Krótkie zestawienie dotychczasowych wiadomości:

1.Będzie to przyzwoite ogłoszenie.
2.Nie będzie to oficjalne ogłoszenie prac nad Diablo 3.
3.W tej chwili nie ma żadnych przecieków.
4. Nie będzie to ogłoszenie nowej książki.
5.Blizzard WIE o tym.
6.Nie dotyczy to patcha do Diablo II.
7.Nie będzie to również żadnego rodzaju wywiad.
8.Będzie to coś naprawdę dobrego.
9.Jest to krok naprzód do ogłoszenia prac nad Diablo 3.
Kolejny zbiór pytań i odpowiedzi:

Angellium:”…oczywiście jeśli była to informacja przekazana bezpośrednio Tobie przez Blizzarda.”
MedievalDragon:”Informacja nie została mi osobiście przekazana, ponieważ niedawno dołączyłem do ekipy diablo3.com, ale źródło jest wiarygodne. Nie będę osobą, która tą wiadomość przekaże 1 maja.

Mogę powiedzieć tylko 2 rzeczy:
1. Nie jest to przeciek.
2. Blizzard wie co zostanie ogłoszone 1 maja.

Dość już powiedziałem. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś jeszcze, zostało 5 dni. Bądźcie cierpliwi.”

Werzoth:”Jeśli nie jest to na temat D3 albo dodatku do D2, nie rozumiem dlaczego połowa sieci miałaby linkować do was i za bardzo się tą sprawą interesować?”
MedievalDragon:”Co? Kto powiedział że to nie jest na temat D3? Powiedziałem, że to nie jest oficjalne ogłoszenie D3.

Znajdziesz odpowiedź 1 maja. I wątpię , żeby to było nadmierne zainteresowanie. Wiele stron o gamingu będą dosłownie linkować do tego,co będzie powiedziane 1 maja.

Ludzie mają różne opinie, i dla niektórych będzie to przesadne zainteresowanie, dla niektórych będzie to znaczyło bardzo wiele po 7 latach czekania, dla jeszcze innych nie będzie to znaczyło nic, którzy są większością ludzi, którzy nie grają w Diablo.

Jesteśmy pewni, że więcej ludzi pośrodku tych 3 grup przywitają wynik naszego odliczania.”

MedievalDragon:“Odliczanie nie będzie takie fajne jeśli ujawnię je wcześniej, nieprawdaż?”

Fbim4:”Czy warto czekać na koniec odliczania? Czy będę zawiedziony?”
MedievalDragon:”Może tak, może nie. To zależy jaką to ma wartość dla ludzi którzy doceniają to, albo i nie doceniają. Nie możesz się skarżyć ... odpowiedziałem na twoje pytanie.”

MedievalDragon:”Wielu pracowników Blizzarda odwiedza Blizzplanet prawie codziennie. Wiem to,ponieważ sami mi o tym powiedzieli. Więc bardzo trudno jest uważać, że nie widzieli odliczającego bannera linkującego do tego społeczeństwa [diablo3.com – przypis mój]”

Twizzlada:”To odliczanie w moich oczach już jest sukcesem. Z tego oto powodu:
Całe te odliczanie sprawiło że każdy, kto przez te lata ukradkiem korzystał z tej strony [diablo3.com], wyszedł z ukrycia, przystosował swe oczy do światła powiedział <> i został przywitany przez wszystkich.”
MedievalDragon:"Pierwotnie nie miało w ogóle być żadnego odliczania. 1 Maj był ciągle jednak datą wybraną przez Umaro. Miała więc to być niespodzianka, która wielu by ominęła. Widziałem już wielu,którzy byli nieobecni przez dni lub tygodnie, i wrócili by znaleźć odliczanie.
powiedziałbym. Zyskaliśmy uwagę tych, kryjących się w cieniu. Zaproponowałem odliczanie by podbudować zainteresowanie, i by upewnić się, że członkowie tej społeczności [diablo3.com] zapamiętałaby tą datę – Wątpię, żeby jakikolwiek członek forum przegapiłby 1 maja w swoim kalendarzu. Dla tych przybywających z różnych Sieci Gamingowych – oni także nie przegapią tej daty (…)”

Forock:„Przykro mi, ale żaden z nas nie wie na pewno czy kiedykolwiek będzie kolejna część Diablo.”
MedievalDragon:”Ale…istnieje gra Diablo. W 2003 roku, gdy odeszli wykonawcy Blizzard North, miesiąc później Rick Seis powiedział że w trakcie prac były 2 nieogłoszone gry. Prace nad jedną z nich zostały wstrzymane, a pozostali pracownicy zostali przeniesieni do pracy nad drugą grą.

Uważa się, że porzucona marka handlowa „Diablo II:Salvation” mogła być tą wstrzymaną grą. Zostaje prawdopodobnie jedna opcja: Diablo 3 jako gra nad którą pracowano[lub pracuje :P ] przez te wszystkie lata.

Biografia byłych deweloperów Blizzard North mówi, że pracowali nad nieogłoszoną grą.

Rick Seis opuścił Blizzard North w 2005 roku, i dołączył do Castaway Entertainment gdzie jego biografia mówi:<<(…) Richard piastował posadę Studio Lead na nieogłoszonym projekcie>>.

Tak więc, nie należy pytać „Czy Blizzard pracuje nad nową grą Diablo?” Należy pytać: Kiedy ją oficjalnie ogłoszą?”

TormentedDoss:”Mówiłeś, że Blizzard wie, co chcecie ogłosić, więc czy jest to coś, czego nie chcą abyście ogłosili?"
MedievalDragon:”Odliczanie trwa już od ponad tygodnia. Nie widziałem żadnego wysiłku który doprowadził by do zastopowania odliczania. Nie wiem czy zauważyliście, ale to odliczanie zwróciło uwagę wielu stron gamingowych dookoła świata z Chin,Australii,Niemczech,Hiszpanii,Czech,Szwecji,Włoch,Polski,Kanady, i wielu innych krajów.

Jeśli zostaniemy poproszeni o zatrzymanie odliczania ogłoszenia, z pewnością to zrobimy.”

Pytania:
1. Od kiedy wiedziałeś o ogłoszeniu 1 maja?
2. Jaka była twoja reakcja gdy się o nim dowiedziałeś?

MedievalDragon:
1. "Nie wiem czy mogę na to odpowiedzieć. Jedyne co powiem: w 2008."
2. "Coś pomiędzy: WTF? i ZOMG!"

Pytania:
1. Czy jesteś zadowolony z zainteresowania wywołanego przez licznik?
2.Czy chciałbyś, aby zainteresowanie było większe/mniejsze, i czy spodziewałeś się więcej/mniej niż jest teraz?
3.Jak uważasz, ilu ludzi którzy przyjdą tu [diablo3.com] będzie poruszonych, a ilu nie będzie poruszonych wcale?

MedievalDragon:
1.”Tak, i to bardzo.”
2.”Chciałbym,aby było większe zainteresowanie, ale odpowiednio. Dlatego wykluczyłem zapowiedź gry. Nie jesteśmy Blizzardem, żeby robić tego typu ogłoszenia.Nie jestem pewny czy powiedzieć, że oczekiwałem większego lub mniejszego zainteresowania. Wiem do kogo podawać newsy i że stamtąd eksplodowało by to na każdej stronie globu gdyż te miejsca są w większości źródłem informacji dla innych stron.”
3.”To zależy. Wielu będzie poruszonych 1 Maja. Wielu też nie będzie poruszonych ponieważ oczekiwali ogłoszenia Diablo 3,przecieku lub informacji kiedy mówiłem kilka razy że to wykluczone. Wielu też nie będzie się tego spodziewało. Inni będą mówić <>. Nigdy każdego nie zadowolisz.”

Dla tych, którzy będą poruszeni 1 Maja, będzie to dla nich wiele znaczyć. Słyszycie bicie serca? * To metafora.
1. Wasze serca poruszone ekscytacją.
2. Wnosząc nowe życie do naszych nadziei.

* Na stronie blizzplanet.com można było usłyszeć w tle odgłosy bicia serca. ( przy uprzednio zainstalowanym Quick Time Playerze)
Dwa dni przed zakończeniem odliczania MedievalDragon wypowiedział się jeszcze raz:

Odliczanie kończy się za 2 dni, i chciałem podzielić się z wami kilkoma rzeczami w razie gdybyście nie mogli załadować tej strony. Blizzplanet jest hostowane na serwerach Diablo3.com, co znaczy że gdy nadejdzie 1 Maja, serwery mogą paść lub lagować przez tyle połączeń.

Polecam każdemu zarejestrować sie na forach Diablo3.com przy pomocy aktywnego e-mail'a.(...)

Ci którzy chcą posiedzieć na IRC'u mogą to zrobić na irc.gamesurge.net kanał #diablo3

Czynimy starania aby każdy mógł się dowiedzieć co się stanie 1 Maja. Jeśli przegapisz okazję, nie martw się... połowa stron gamingowych w Sieci będą prawdopodobnie ogłaszać to również w Twoim ulubionym języku.

Nie zapomnij powiedzieć swojej rodzinie, kolegom, i znajomym z Sieci aby sprawdzili i dodali do Ulubionych Diablo3.com -- Robi się interesująco.

Nie martwcie się, nie sprzedałem Blizzplanet, i nie łączy się z niczym. Blizzplanet jest uważana za siostrzaną stronę Diablo3.com i stałem się współpracownikiem tej społeczności która aktualnie sięga 23,299 forumowiczów i rośnie.

Będę się wybierał na Blizzard Worldwide Invitationals razem z Kazo (Kazatel) aby podawać wam informacje w imieniu Blizzplanet, Diablo3.com i StarcraftTwo. Więc upewnijcie się, żeby sprawdzić nas ponownie, w poszukiwaniu fotek, informacji i video które możemy podać.

Odliczanie się zakończyło, a MedievalDragon skierował do wszystkich osób zainteresowanych sytuacją krótkie słowo:

Rozumiem,że wielu ludzi nie czuje się komfortowo wywołanym zainteresowaniem. Nie mogę dogodzić każdemu. Takie jest życie. Jest wielu ludzi którzy patrzą ponad to i skupiają się bardziej na wiadomościach i na tym co to znaczy dla serii gry.

Ci sami ludzie, którzy są teraz wkurzeni, będą pierwszymi, którzy wrócą. Oto przyszłość tej społeczności:

1. Blizzard będzie linkował do Diablofans.com od pewnego punktu,wspierając tą społeczność.
2. Diablofans stanie się zarejestrowanym członkiem Blizzard Fansites Program.
3. Diablofans.com będzie miało dostęp do wywiadów z deweloperami.
4. Diablofans.com będzie rozdawało wiele beta key'ow dla nadchodzących gier Diablo.

Ci, którzy oskarżają nas o wywołanie zbyt dużego zainteresowania, będą pierwszymi szczęśliwcami biorącymi udział w konkursach na beta key'e.

W końcu, dajemy z siebie wszystko by rozbudzić zainteresowanie, entuzjazm i nadzieję w fanach którzy czekali na kolejną część gry przez ponad 7 lat. I kiedy Blizzard będzie gotowy, będziemy tam.. I zostaniemy nagrodzeni poprzez danie fanom tej społeczności szansę grania w zamkniętej becie.

Nie wiecie ile znaczy dla nas zapewniać radość, informacje i rozrywkę dla społeczności. Wiem, że niektórzy ludzie pokochali tą wiadomość, i że inni nie. Moje przeprosiny dla tych drugich. Wiem, że ludzie będą iść na przód i bedą koncentrować się na tym co wiadomość znaczy da każdego, który nazywa siebie fanem. Coś się pojawia. To solidny dowód. Nienamacalny, ale pewny.

Kompletna lista nazw banerów, w zależności od dnia:

13. The Church of the Triune will be shaken in 13 days
12. The Cathedral of Light will be shaken in 12 days
11. Seram will be shaken in 11 days
10. Kehjan will be shaken in 10 days
9. Kurast will be shaken in 9 days
8. Westmarch will be shaken in 8 days
7. Lut Gholein will be shaken in 7 days
6. Khanduras will be shaken in 6 days
5. Tristram will be shaken in 5 days
4. The Arreat Summit will be shaken in 4 days
3. The Worldstone will be shaken in 3 days
2. The World of Sanctuary will be shaken in 2 days
1. The World Wide Web will be shaken in 1 day
Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.