diablo 3

Diablo 3 - Teasery

Ostatnia modyfikacja: 16.07.2008. Utworzono: 14.07.2008

Na 5 dni przed oficjalnym ogłoszeniem Diablo 3, Blizzard na swoich stronach zamieścił teaser, który poruszył wyobraźnię fanów. Nie było wtedy wiadomo, że Blizzard już za kilka dni zapowie Diablo 3. Ba! Nie było nawet wiadomo, czy Blizzard zapowie nową grę. Można było się tylko domyślać i spekulować. Tym bardziej, że Blizzard zawarł w teaserze mnóstwo znaków, a teaser codziennie się zmieniał (łącznie było 6 teaserów, ostatni w dniu zapowiedzi D3, na kilka godzin przed tym wydarzeniem). Była to wielka zagadka, a gracze mieli setki przypuszczeń. To co się wówczas działo, ciężko jest opisać słowami, kto brał w tym udział z pewnością zapamięta to jako nieodłączny element ogłoszenia Diablo 3. A poniżej nasze newsy z tamtego okresu, pierwszy na samym dole, ostatni na górze.

Dzień 6 - Przed ogłoszeniem Diablo 3

Już za niespełna półtorej godziny w Porte de Versallies w Paryżu odbędzie się ceremonia otwarcia wielkiej imprezy Blizzarda, Worldwide Invitational 2008. Tuż przed tym ważnym wydarzeniem Blizzard opublikował kolejny teaser na swojej stronie.Został dodany nowy znaczek, przedstawiająca uśmiechającą się twarz, z przymrużonym okiem. Czy uśmiechnięty Blizzard puszcza do nas oko mówiąc "spokojnie, wszystko będzie ok"? Pozostałe znaki zostały znacznie bardziej podświetlone. Powstała teoria, iż nawiązują one do pieczęci z Sanktuarium Diablo. Co ciekawe, nazwa obrazka z nowym znakiem brzmi ice5andahalf (ice5 i połowa). Możliwe jest więc, że zostanie dziś pokazany jeszcze jeden, nowy teaser, prawdopodobnie po ceremonii otwarcia, która odbędzie się o 11:45.

Dzień 1Dzień 2Dzień 3Dzień 4Dzień 5Dzień 5 i półWarto również zauważyć, że po prawej stronie od tajemniczej postaci pośrodku, ukazał się dziwny element, przypominający sopel lodu, bądź... kamień duszy:A sala w Porte de Versallies czeka już na gości i rozpoczęcie ceremonii otwarcia Worldwide Invitational 2008, które miejmy nadzieję, będzie dla nas, fanów gier z serii Diablo, szczęśliwą imprezą.
Dzień 5

Jutro w Paryżu rozpocznie się wielka impreza Blizzarda, Worldwide Invitational 2008, która wzbudza ogromne nadzieje wśród fanów gier z serii Diablo. Tymczasem na oficjalnej stronie Blizzarda ukazał się dziś kolejny, piąty już teaser:Postać we wnętrzu szczeliny stała się wyraźniejsza. Fani doszukują się porównań do postaci z gier Blizzarda widząc zarówno Diablo, Arthasa (Warcraft) jak i Protossa (Starcraft).Pojawił się również nowy znaczek, przypominający płatek śniegu. Może on symbolizować firmę Blizzard (Zamieć).Warto wspomnieć, że znaki w tym ustawieniu układają się w pentagram. Wszystkie znaki są teraz bardziej uwidocznione, wręcz podświetlone.Powracając do tajemniczej układanki, Blizzard udostępnił dzisiaj dwie ostatnie jej części (o nazwach Harbinger czyli Zapowiedź oraz Evil Penguin czyli Zły Pingwin), tworząc tę oto postać:Zgodnie z teorią przyporządkowującą nazwy plików do danej litery w alfabecie, mamy łącznie takie oto litery: D, H, O, P, W. Nie daje to możliwości stworzenia jakiegokolwiek sensownego słowa, poza tym jednej z nowych liczb (42) nie da się nawet dopasować do alfabetu, tak więc teoria ta okazała się błędna. Wszystkie liczby: 4 ,8, 15, 16, 23, 42, ułożyły się za to w równanie Valenzettiego (będące motywem przewodnim znanego serialu telewizyjnego Lost), które służy wyliczeniu dokładnego momentu zagłady ludzkości.Dzień 4

Mamy za sobą już trzy teasery na oficjalnej stronie Blizzarda i tysiące spekulacji na ich temat. Dziś Blizzard opublikował czwarty teaser.

Oto nowy obrazek:Lód na obrazku prawie całkowicie się stopił, a w środku można zauważyć mroczną postać. Pojawiło się przypuszczenie, że tą mroczną postacią jest Ulrezaj Mroczny Archon, bohater książki Starcraft: The Dark Templar.

Kolejnym przypuszczeniem jest to, że mroczną postacią na obrazku może być Diablo.Pojawił się kolejny znaczek, tym razem bardziej tajemniczy od innych. Przypomina on Układ Słoneczny.Warto w tym momencie wspomnieć o pewnym zadaniu z Diablo I zatytułowanym The Map of The Stars. Zlecał nam je Cain, gdy posiadaliśmy mapę. Opowiedział nam o mapie, która została stworzona po to, aby pokazać kiedy Diablo uwolni się ze swojego więzienia. Będzie wszechpotężny i niezwyciężony. Blizzard jednak ostatecznie zrezygnował z tego questu. Więcej informacji o zadaniu The Map of The Stars, znajdziecie u nas w tym miejscu.Pojawił się nowy element tajemniczej układanki o nazwie 16.jpg (co wedle wcześniejszej teorii przyporządkowującej nazwy plików do danej litery w alfabecie, daje nam literę P). Można się domyślić, iż z pewnością obrazek ten nie przedstawia postaci Diablo lecz... pingwina lub morsa.Dzień 3

Kolejny teaser, kolejne zamieszanie:


Jak widać, został dodany nowy znak. Znak ten pochodzi z gry Starcraft 2, jest symbolem Protossów.


Tak więc, na obrazku znajdują się 3 znaki. Każdy znak odnosi się do innej gry. Odpowiednio w kolejności ukazywania się znaków: Wrath of The Lich King (Warcraft), Diablo 2, Starcraft 2.


W zeszłym roku, przed zapowiedzią Starcrafta 2, Blizzard wymieniał po kolei swoje gry w teaserach, by na końcu odkryć drugą część Starcrafta. Być może teraz też tak robi, tylko w bardziej fantazyjny sposób.


Co do tajemniczej układanki, Blizzard dodał nowy obrazek o nazwie 23.jpg, który według wcześniejszej teorii przyporządkowującej nazwy plików do danej litery w alfabecie, wskazuje na literę W. Tym samym nie ma już możliwości ułożenia słowa "Diablo". Wśród fanów toczą się dyskusje, jakie słowo w takim razie jest rozwiązaniem układanki.Dzień 2

Dzisiaj światło dzienne ujrzał nowy teaser:Jak zapewne zauważyliście, na obrazku po prawej stronie umieszczona została runa Hel, co spowodowało jeszcze większe ożywienie wśród fanów Diablo.Pojawienie się nowego teasera wywołało lawinę przypuszczeń i teorii. Wiele z nich znajduje się na forum pod tym adresem. Zapraszamy do dyskusji.


Blizzard podał informacje o sklepie WWI, jednocześnie odsłaniając ten oto obrazek:Tajemnicza Układanka

Blizzard na swojej stronie umieścił w pliku master.css odnośnik do ukrytego obrazka o nazwie 4.jpg. Codziennie pojawiają się nowe obrazki, które zdają się łączyć ze sobą w układankę. Prawdopodobnie jest ich 6. Sam obrazek wydaje się być fragmentem fan arta, niestety jednak został on usunięty z galerii Blizzarda.

- Z nazwy pliku wysnuła się ciekawa teoria. Mianowicie, liczba odpowiada literze w alfabecie, więc liczba 4 wiąże się z literą D. Następnego dnia w pliku pojawił się nowy odnośnik do obrazka, o nazwie 15.jpg. Tym razem, liczba 15 odnosi się do litery O.

Mamy więc: D - - - - O.

Ciekawe, nieprawdaż?

- Kolejna teoria powiązana z pierwszą. Katalog z plikiem .css jak i obrazkami nosi nazwę 232309. Biorąc pod uwagę pierwszą teorię, otrzymujemy wyraz: WWI.

- Wśród fanów pojawiła się opinia, iż opisywany fan art przedstawiał Diablo ogrzewającego się przy ognisku, przykrytego fioletowym płaszczem. Czy ta informacja jest prawdziwa, okaże się już niedługo.

- W pliku CSS każdy obrazek określony jest również drugą nazwą, odpowiednio: "Tundra" oraz "Cavern". Są to nazwy lokacji w Diablo II.
Dzień 1

Blizzard na kilka dni przed imprezą Worldwide Invitational 2008 umieścił na swojej stronie teaser, który wygląda następująco:W poprzednich latach teaser'y na stronach Blizzarda poprzedzały oficjalną zapowiedź nowej gry, wielce prawdopodobnym jest więc, że już za niecały tydzień poznamy nowy tytuł tejże firmy.

Ci bardziej spostrzegawczy dojrzą w środku obrazka odcień czerwonego koloru, jak również to, że za ścianą lodu coś się znajduje. Co, dowiemy się być może w następnych dniach, gdyż prawdopodobne jest, że Blizzard będzie wypuszczał codziennie nowe teaser'y, aż do WWI (28-29 czerwca).Niektórzy zapewne pamiętają hasło reklamowe patcha v 1.10 "Hell has frozen over", czyli "Piekło zamarzło".Następną w kolejce po Starcrafcie, najdłużej oczekującą na kontynuację grą Blizzarda, jest Diablo 2. Europa (WWI 2008 odbędzie się w Paryżu) jest idealnym miejscem na ogłoszenie kolejnej części "diabełka", gdyż na Starym Kontynencie mieszka największa ilość fanów gier z serii Diablo. Do tego dochodzą plotki o Diablo 3, jakie ukazywały się w ostatnim czasie oraz fakty, takie jak przejęcie przez Blizzard domeny diablo3.com na początku maja bieżącego roku, wzmożone poszukiwania nowych pracowników do zespołu odpowiedzialnego za serię gier Diablo czy wydanie patcha no cd do Diablo 2 niedługo przed imprezą (w zeszłym roku firma wydała łatkę no cd do Starcrafta 1, na kilka dni przed zapowiedzią drugiej części tejże gry). Warto też wspomnieć, że w drugim dniu nadchodzącego WWI, 29 czerwca, minie dokładnie osiem lat od światowej premiery Diablo 2.
Nie chcemy zapeszać, ale wniosek narzuca się sam - początek wakacji może być również początkiem nowej ery dla serii gier Diablo :)

Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.