diablo 3

Faq - Diablo 2 Krainy Closed Battle.net

Ostatnia modyfikacja: 01.01.2011. Utworzono: 05.09.2007

-Czym są Krainy w Diablo2?
Kraina (po angielsku Realm) to kilka komputerów połączonych razem, które są hostowane przez Blizzard Entertainment, a konserwowane przez team Battle.net. Są różne typy komputerów zwane serwerami, podłączone do każdej Krainy Diablo2. Gdy obciążenie jest zwiększone w Krainie, często dodawane są dodatkowe serwery. Krainy są częścią Zamkniętego Battle.net.

-Czemu nie mogę się dołączyć do krainy Asia?
Musisz wybrać Bramkę Asia wybierając menu pod przyciskiem Battle.net w Diablo2. Następnie stwórz nowe konto. Asia jest oddzielona od Bramek USWest/USEast/Europe, więc twoje konto nie istnieje na Bramce Asia. Możesz stworzyć konto o takiej samej nazwie, jeżeli nie jest ono w użyciu. Gdy stworzysz konto, będziesz mogł stworzyć postacie w Krainie Asia I, Asia II, lub Asia III. Aby zagrać na USWest, USEast, lub Europe po raz kolejny, musisz zmienić Bramkę z powrotem na swoją krainę.

-Czym jest postać z Krainy?
Postacie z Krain mogą być używane tylko w obrębie Krain Diablo2, nie można ich używać w Single Player, TCP/IP, czy na Otwartym Battle.net. Podczas gry w Krainie, twoja postać jest chroniona przed wieloma (niestety nie przed wszystkimi) oszustwami, hackami oraz innymi złymi programami, które mogą występować poza nią. Postacie z Krain są zapisywane na serwerze Battle.net i masz do nich dostęp z każdego komputera, gdy logujesz się na Battle.net. Jest kilka Krain, każda znajduje się w innej części świata. Gdy wybierasz Krainę, zdecyduj się na tą, która znajduje się najbliżej twego miejsca zamieszkania.
Uwaga: Nie możesz przetransferować postaci z jednej Krainy na drugą, więc dowiedz się, w jakiej Krainie grają twoi przyjaciele, zanim zaczniesz rozgrywkę.

-Ile istnieje krain?
Sześć: Europe, USWest, USEast, Asia, Asia II oraz Asia III.

-Gdzie znajdują się Krainy?
AT&T hostuje Krainy USEast oraz USWest. Telia w Szwecji hostuje Krainę Europe. Dacom w Korei hostuje Krainy Asia.

-Czy postacie z Krain mogą zostać zapisane i skopiowane?
Serwery Diablo2, działające w obrębie Battle.net, zostały zaprojektowane tak, aby tworzenie kopii zapasowych postaci było zbyteczne. Jeżeli planowane jest zrobienie przerwy w działaniu Krainy, wszystkie pliki postaci są zapisywane podczas przerwy w działaniu.

-Kiedy moja postać jest zapisywana?
Twoja postać jest zapisywana automatycznie co każde 5 minut. Jest również zapisywana za każdym razem, gdy ktoś odejdzie z gry lub jesteś rozłączony z serwerem z dowolnego powodu oraz gdy opuszczasz grę, zarówno poprzez menu, jak i naciśnięcie kombinacji Alt+F4.

-Czy można przenosić postaci między Krainami?
Nie. Postacie z Krain mogą być używane tylko w obrębie Krainy, w której zostały stworzone.

-Czy można przekonwertować postać z Krain na Otwarty Battle.net?
Nie. Postacie z Krain mogą być używane tylko w obrębie Krainy, w której zostały stworzone.

-Jak długo gra będzie istniała na Battle.Net, zanim zostanie usunięta z powodu nieobecności graczy?
Jeżeli istniała mniej niż jedną minutę, będzie istniała jeszcze jedną, aby upewnić się, że gracz, który ją stworzył, może się do niej dołączyć. Jeżeli istniała od 1 do 5 minut, zostanie usunięta natychmiastowo, jeżeli się opróżni. Jeżeli istniała więcej niż 5 minut, będzie istniała jeszcze pięć, jeżeli się opróżni.

-Jak długo gra bez graczy widnieje na liście gier?
Gra bez graczy nigdy nie będzie widoczna na liście gier.

-Jakie są zasady nazywania postaci?
Podczas tworzenia postaci, pamiętaj, że jej nazwa musi zawierać od 2 do 15 znaków. Nazwy postaci mogą posiadać tylko duże i małe litery (A-Z, bez polskich znaków). Dodatkowo, mogą mieć jeden myślnik( - ), lub podkreślnik( _ ), chyba, że jest to pierwszy, albo ostatni znak imienia. Nazwy postaci nie mogą posiadać spacji, ani liczb.

-Jakie są zasady wygasania postaci?
Postacie z Diablo2 na Battle.net posiadają własny status wygaszania. Przykładowo, ekran wyboru postaci pokaże 10-dniowy czas wygaśnięcia przy każdej nowo stworzonej postaci. Gdy będziesz przebywał tą postacią w dowolnej grze przez dwie godziny, czas wygaśnięcia zniknie. Gdy będziesz grał mniej niż dwie godziny, dalej będziesz widział okres do wygaśnięcia postaci. Za każdym razem, gdy zalogujesz się na postać, czas wygaśnięcia ustali się na 10 dni, dopóki nie zagrasz przez dwie godziny. Jeżeli postać nie zagrała przez dwie godziny, ani nie była używana przez 10 dni, wygaśnie i nie będziemy w stanie jej przywrócić.

Gdy postać będzie przebywać w grze przez co najmniej 2 godziny, ustali się ona jako aktywna postać. Jeżeli aktywna postać nie była używana przez 3 miesiące, wygasa. Po miesiącu bierności, zaczną pojawiać się komunikaty o wygaśnięciu za XX dni. Gdy postać wejdzie do dowolnej gry, licznik znów jest ustawiany na trzy miesiące. Upewnij się, że twoja postać jest aktywna, poprzez użycie jej co najmniej raz na trzy miesiące, ponieważ wygasłej postaci nie da się przywrócić.

Update 01.11.2007: Od listopada 2007 roku została wprowadzona przez Blizzard możliwość "odświeżania" postaci, które wygasły, czyli można dołączyć nimi do gry i normalnie grać. Kiedy "odświeżysz" postać, licznik wygaśnięcia zostanie zresetowany i znów będziesz miał 90 dni na jej ponowne użycie. Należy jednak podkreślić, że po wygaśnięciu postaci, jej nick staje się dostępny dla każdego kto tworzy nową postać. Jeśli ktoś nazwie wówczas swojego herosa tak samo jak Ty to zrobiłeś, wtedy już nie będziesz mógł zagrać swoim bohaterem. Wówczas pojawi się komunikat "Nie znaleziono gracza".
Trzeba też pamiętać, że Blizzard co pewien czas przeprowadza rutynową konserwację serwerów Battle.net. Podczas takowej konserwacji kasowane są wszystkie postacie, które wygasły. Dlatego powinno się "odświeżać" wygasłe postacie najszybciej jak to możliwe, jeśli chcemy je zachować.
Kiedy "odświeżasz" postać, zalecane jest, by po wejściu do gry wykonywać akcje, które polegają m.in. na zmianie ich ekwipunku (np. dokupić jakikolwiek przedmiot) lub poziomu punktów doświadczenia (np. zabić dowolnego potwora), by być pewnym, że postać została poprawnie zapisana.

-Ile postaci można posiadać na jednym koncie?
Dozwolone jest posiadanie 8 postaci na Krainę na twoim koncie.

-Ile postaci może mieć taki sam nick na Krainie?
Imiona postaci są unikatowe i zależne od Krainy. Gdy imię zostanie wybrane, żadna inna postać nie może go wybrać, dopóki jego posiadacz nie zostanie usunięty.

-Jak mogę przetransferować imię z jednej postaci na drugą?
Nie jest możliwe transferowanie imion. Możesz jednak usunąć jedną postać i nadać drugiej to samo imię, chyba, że jakiś gracz zrobi to przed tobą.

-Czy mogę zmienić imię już nazwanej postaci?
Nie, postacie mają stałe imiona.

-Czy można nadać każdej postaci to samo imię?
Nie. Można nadać jedno imię tylko raz na Krainę. Możesz posiadać postaci o takich samych imionach na różnych krainach, jeżeli dane imię nie jest już zajęte na którejś z Krain.

-Czasami można spotkać postacie na niskich poziomach (np. 5, 6, 7), które grają na Koszmarze i Piekle, jak to możliwe?
Taka sytuacja może dziwić, ponieważ:
- aby przejść dany poziom trudności należy pokonać Baala,
- aby móc walczyć z Baalem trzeba wykonać zadanie ze Starożytnymi na górze Arreat,
- a aby przystąpić do tego zadania należy mieć minimum 20 poziom postaci na Normalu, 40 na Koszmarze i 60 na Piekle.
Jest jednak sztuczka za pomocą, której można przejść na wyższy poziom trudności na o wiele niższych, niż wymagane poziomach postaci. Jest to tzw. "baal bug". Aby go wykonać musimy mieć zaliczone wszystkie obowiązkowe zadania prócz Starożytnych na danym poziomie trudności (czyli wykonane tzw. taxi). Kolejnym warunkiem jest posiadanie w drużynie postaci, która na danym poziomie trudności ma wykonane zadanie ze Starożytnymi, ale nie zabiła jeszcze Baala.
Zakładamy naszą postacią (tą, która ma niski level i niezaliczonych Starożytnych) grę. Czekamy w Harrogath gdy nasz kolega swoją postacią walczy z Baalem (mogą pomóc mu w tym inni członkowie drużyny). Gdy już pokona on Baala, gra zaliczy jemu oraz tobie, to zadanie. Będziesz mógł przejść na wyższy poziom trudności np. posiadając 1 poziom postaci i ponownie wykonać tą sztuczkę, by zaliczyć w końcu Piekło.

-Czym są "muły" na Closed Battle.net?
"Muły" są to postacie utworzone w celu przechowywania przedmiotów w swoim ekwipunku. Jeśli mamy wiele dobrych przedmiotów, które nie mieszczą się w ekwipunku, skrzynce i kostce postaci, którą gramy, to wówczas zakładamy nową postać, która służy tylko do przetrzymywania naszych przedmiotów, czyli tzw. "muła".

Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.