diablo 3

Handel

Ostatnia modyfikacja: 01.01.2011. Utworzono: 06.09.2007

Powrót do działu Battle.net
| Co to jest battle.netâ„¢? | Słownik | Drużyna | Handel | Pojedynki | Komendy | Awatary na czacie | Poradnik dla początkujących |


Handel to jedna z najważniejszych funkcji Battle.Net-u. Dzięki niemu możemy zdobyć świetne przedmioty, bez konieczności czasochłonnego szukania ich w zwłokach bestii. Oczywiście więcej satysfakcji mamy gdy samemu znajdziemy wymarzony przedmiot, ale czasami jest to baaardzo trudne.

Zabezpieczony Handel

Diablo II posiada bezpieczną metodę na handel pomiędzy graczami w mieście. Aby zacząć handel kliknij LPM na graczu, z którym chcesz handlować.

Ekran handlu zawiera twój ekwipunek po prawej oraz dwa okna po lewej, które zawierają oferty obu graczy. Aby zaoferować jakiś przedmiot kliknij na nim LPM, przenieś nad okno twoich ofert i kliknij LPM, aby go tam upuścić. Oferty drugiego gracza będą widoczne w jego części. Możesz również zaoferować złoto.

Jeżeli zgadzasz się na handel, kliknij na przycisku "Akceptuj". Handel się zakończy, jeżeli obaj kontrahenci się na niego zgodzą. Każdy może zawsze anulować handel klikając na przycisku "Anuluj". Pamiętaj, by zrobić miejsce w ekwipunku przed handlem, gdyż postać nie weźmie jakiegoś przedmiotu, gdy nie będzie miała gdzie go umieścić.

Uwaga: Nie możesz przenieść na okno handlu paska, jeżeli aktualnie go używasz. Aby sprzedać pas najpierw go ściągnij.

Ostrzeżenie: Sprawdzaj zawsze, czy kontrahent nie podmienił przedmiotu, który chcesz kupić na przedmiot o takim samym wyglądzie, lecz słabszej jakości.

Okno handlu


Powiększenie - Kliknij Tutaj


Niezabezpieczony Handel

Jeżeli ufasz kontrahentowi możesz wyrzucić przedmiot na ziemię i wziąć przedmiot, który on wyrzucił. Jest to o wiele szybsza metoda, jeżeli ufasz kontrahentowi.

Upewnij się, że kontrahent wziął przedmiot, aby nie został on na ziemi.

Uważaj, aby inni gracze obecni w grze nie zabrali wyrzuconych przedmiotów. Jeżeli się tego obawiasz, użyj Zabezpieczonego Handlu.

Handel jest najlepszym sposobem na zdobycie przedmiotów, które ciężko jest znaleźć. Niektóre z przedmiotów mogą być trudne do znalezienia, jeżeli chcesz je zdobyć sam. Możesz próbować poradzić sobie bez nich, ale po co, skoro można wykorzystać do znalezienie przedmiotów innych graczy? Celem wielu graczy jest znalezienie jak najlepszych przedmiotów dla swojej postaci.

Jak handlować?

Jest wiele sposobów na handel:

W Grze
Możesz spytać się graczy w grze, w której aktualnie przebywasz, czy nie posiadają na sprzedaż poszukiwanych przez ciebie przedmiotów. Zapamiętaj jednak, iż wielu graczy chce oddzielić granie od handlowania i może nie zgodzić się na handel w takiej grze. Nic ci się nie stanie jak spróbujesz, ale nie bądź zaskoczony, gdy ludzie zasugerują ci dołączenie do kanału lub gry handlowej.

W Grach Handlowych
Stwórz lud dołącz się do gry z "Trade" w tytule lub, jeżeli szukasz czegoś szczególnego, załóż grę ze specyfikacją szukanych przedmiotów w nazwie.
Przykładowe nazwy gier: Offer Ist Need Soj, O ik N hr

Na Kanałach Handlowych
Na czacie Battle.net kliknij na przycisku "Kanały". Wyświetli się lista kilku kanałów. Wybierz ten, w którym znajdziesz nazwę poszukiwanego przedmiotu, lub "Trading NazwaRealmu", np: "Trading Europe-1".

Gdy wejdziesz na kanał, ujrzysz oferty ludzi. Możesz zacząć pisać swoje własne oferty lub odpowiedzieć na taką, która wyda ci się korzystna.

Gdy wystawiasz przedmioty, upewnij się, że opisałeś je wystarczająco (zbędne przy przedmiotach typu "Kamień Jordana", "Kruczy Lód", itp.) oraz czy podałeś swoje konto np."Mam na sprzedaż... /msg GFraizer"

Kanały Handlowe są zatłoczone i wiadomości szybko będą znikały. Przewiń czat w górę, aby zobaczyć poprzednie wiadomości.

Jeżeli nikt nie odpowiada na twoje wiadomości, spróbuj zaoferować coś innego.

Zapamiętaj, że aby odpowiedzieć na ostatnią wiadomość możesz użyć komendy "/r wiadomość", lecz gdy handlujesz z kilkoma graczami naraz, może to być trudne do użycia.

Gracze zazwyczaj ignorują spam, lub oferty, które ich nie interesują. Ignorowanie zniknie, gdy ponownie się zalogujesz, więc nie jest to stałe. Ignorowanie może pomóc w zorientowaniu się w ofertach, ale pamiętaj, że gracze, których ignorujesz nie będą w stanie odpowiedzieć na twoje oferty.

Fora
Możesz wystawiać swoje oferty na forach internetowych (np. Forum Imperium Diablo).

Aukcje
Jest wiele fanowskich stron, które pozwalają na wystawianie przedmiotów z Diablo 2.

Umowy
Celem sprzedawcy jest osiągnięcie za jego przedmioty jak najlepszej oferty. Celem kupującego jest zdobycie umowy na przedmiot i zakupienie go najtaniej jak się da. Ceny nie są stałe, więc możesz się targować. Jeżeli osoba nie zgodzi się na daną umowę, są szanse, że inna się zgodzi. Jeżeli masz kłopoty ze sprzedażą przedmiotu, możesz obniżyć jego cenę.

Sprawdź, ile przedmiot jest warty
Sprawdź, jak przedmiot jest rzadki i ile ludzie za niego dadzą. Dobrzy handlarze wiedzą, jakie przedmioty są przydatne dla jakich klas, więc wiedzą, co oferować jakim postaciom. Sprawdź, ile gracze dają za przedmioty, po czym podwyższ cenę lub sprzedawaj po takiej samej.

Jak bardzo chcesz danego przedmiotu?
To dobre pytanie. Bądź pewny, że kontrahent nie wie, jak bardzo chcesz sprzedawanego przedmiotu; w innym wypadku, może sobie pomyśleć: "Jeżeli on tak bardzo go chce, ile zapłacą inni?". Jeżeli naprawdę chcesz przedmiotu, daj za niego tyle, ile zażądają, lecz gdy nie potrzebujesz przedmiotu koniecznie, zrezygnuj ze zbyt dużej oferty. "Oddam ci za to wszystko, co mam" zazwyczaj nie jest dobrą rzeczą do powiedzenia.
Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.