diablo 3

Jak grać na CBN, żeby mieć frajdę? - By Kamil Bolt

Ostatnia modyfikacja: 30.09.2007. Utworzono: 24.08.2007

W tej części podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami na temat grania na BattleNet, ale oczywiście tylko tym prawdziwym, Zamkniętym. Dlaczego? To proste - jak wspominałem przy charakterystyce BattleNet, opłaca się grać tylko na BattleNet Zamkniętym, ale tylko tym, którzy mają dostatecznie dobry modem i sporo kasy, bądź dostęp do internetu dzięki dobremu stałemu łączu i za małe rachunki w zależności od operatora, z którego usług korzystacie.
Wracając do tematu, kilka wskazówek, które dam, dotyczyć będą głównie tych, którzy jeszcze gry w Diablo 2 LoD przez internet nie zasmakowali. Dla tych, którzy grają na BattleNet na co dzień, moje wskazówki będą niemalże nieprzydatne, ale początkującym, a wciąż jest ich wielu, na pewno przyniosą pożytek.
Na BattleNet wejdziemy korzystając z głównego menu. Mamy do wyboru Krainy, na których chcemy grać:
 • Europa
 • Azja
 • US. East
 • US. West

  Należy pamiętać o kilku rzeczach:

  I. Gdy tworzymy postać, nie możemy grać nią na innych krainach poza tą, na której postać stworzymy.
  II. W ciągu pierwszych 48 godzin musimy, i to za pierwszym razem, grać stworzoną przez nas postacią przynajmniej 2 godziny. To ważne dlatego, że będziemy mieli gwarancję na to, że postać nasza nie zostanie skasowana. Jakieś pół roku temu na BattleNet miał miejsce problem, który powodował, że znikały postacie, nawet te powyżej 90 poziomu doświadczenia, a potem dopiero po badaniach Blizzarda okazało się, że wiele z tych postaci po prostu nie ugrało za pierwszym razem wymaganego czasu. Mówię o tym, żebyście mogli uniknąć późniejszych niespodzianek
  III. W momencie tworzenia postaci mamy do wyboru kilka opcji: - czy nasza postać będzie z klasycznego Diablo2
  - czy będzie z rozszerzenia
  - czy będzie zawodowcem [postać śmiertelna, to znaczy gdy zginiemy raz, nie zagramy już więcej tą postacią, no chyba że ktoś ma możliwość czitowania, ale nie radzę]
  - czy nasza postać będzie postacią rankingową [to nowość, gdyż dzięki tej opcji nasza postać będzie rywalizować z innymi w rankingach, poza tym ma dostęp do przedmiotów i receptur niedostępnych dla postaci innych niż rankingowe]. Ta opcja jest dostępna tylko na Zamkniętym BattleNet.
  Blizzard wprowadził takie rozwiązanie, iż ci, którzy grają tymi postaciami, uczestniczą w sezonie rankingowym [Ladder Season]. W tym przypadku trwa 3 miesiące. Przy czym postacie rankingowe po zakończeniu pierwszego sezonu ladderowego nie zostana skasowane [chyba, że poziom doświadczenia będzie za niski], a jedynie zrobione na postacie normalne. Sprawia to, ze rywalizacja między graczami nabiera jeszcze większych rumieńców.
  W nowym patchu 1.10 jest tak, że stworzoną już postacią wchodzimy do przedsionka, w którym możemy zobaczyć krótki opis naszej postaci [poziom doświadczenia, kraina, rodzaj postaci, ostatnio ukończony poziom trudności]. Z przedsionka możemy wejść na czat, albo stworzyć grę bądź dołączyć się do jakiejś istniejącej. Po kliknięciu na nazwę gry, opis, w którym możemy wyczytać takie dane jak czas, od kiedy gra jest zrobiona, ilu graczy i o jakich poziomach doświadczenia w niej uczestniczy i ilu graczy może w danej grze się "zmieścić". To ważne ułatwienie, bo na Otwartym BattleNet nie wiemy, z kim mamy do czynienia.
  Powiedziałem pokrótce, jak stworzyć postać i zacząć nią grać, a teraz powiem, dzięki przestrzeganiu jakim zasadom, tu zaznaczam - z Mojego doświadczenia, możemy z grania wynieść same korzyści.

  Po pierwsze - dla tych, którzy czują się czasem zbyt pewni co do swojej ulubionej postaci: nigdy, ale to przenigdy nie próbujcie nawet nastawiać się na to, że wasza postać nie będzie ginąć. To pierwsza i najistotniejsza wskazówka, nawet jeśli znamy naszą ulubioną postać niemal na wylot. Najmniejsze bowiem opóźnienie w połączeniu, tak zwany LAG może sprawić, że nasza postać zginie i to niejednokrotnie w tych sytuacjach, w których na singlu byłaby normalnie nie do draśnięcia.

  Po drugie - czasem trzeba mieć po prostu ochotę na granie. To ważne z tego względu, że co tylko się da, powinniśmy ugrać sami. Postaci do 20 poziomu doświadczenia nie ma co liczyć na pomoc silniejszych. Niejednokrotnie odczuwałem to na własnej skórze, gdyż przeważnie natrafiałem na nawet dwukrotnie silniejsze postacie, które nawiasem mówiąc miały mnie w nosie, nawet gdy prosiłem o dwa punkty nawigacyjne [waipoint - wp w skrócie]. Zanim ktoś się w końcu ulitował, zeszło mi na znaleźeniu pomocy około 5 godzin, podczas gdy w tym czasie przechodzi się połowę aktu. Tak więc nie ma sensu grać na pomoc, tzw. Taxi, tylko grać samemu.

  Po trzecie - nic za darmo. Niestety, ale w momencie, gdy planujemy pohandlować z innymi graczami, niestety ale nic za darmo [przeważnie] nie dostaniemy, nawet nakruszonego kamienia szlachetnego.

  Po czwarte - podczas wszelkich "połowów na zwierzynę" zawsze noście ze sobą jak najmniej pieniędzy - tylko tyle, żeby naprawić sprzęt i kupić jakieś mikstury. Resztę trzymajcie w skrzyni. To ważne, bowiem nasza postać niejednokrotnie będzie często ginąć, dlatego jest to właściwie jedyny dobry sposób na zaoszczędzenie jak najwięcej pieniędzy, zwłaszcza gdy w sklepie pojawi się fajny przedmiot do kupienia. A poprzez co zdobyć duże pieniądze? Na samym początku wystarczy nam niepotrzebna biżuteria i talizmany, wszelkie mikstury bojowe i przedmioty, a potem no to już kije, różdżki i berła z bonusami do poszczególnych umiejętności, no i ewentualne magiczne lub rzadkie inne przedmioty, najlepiej zbroje i biżuteria.

  Po piąte - jeśli macie możliwość, grajcie z ludźmi, którymi ufacie, czy to już poznanymi z BattleNet'owego czata, czy tymi, z którymi przyjaźnicie się na co dzień w prawdziwym życiu. To ważne, bowiem przynajmniej będziecie mieli gwarancję na to, że nie zostaniecie podczas grania oszukani. Ja jeszcze się z tym nie zetknąłem, ale licho nie śpi.
  Po szóste - nie próbować nawet czitować. Ten, kto ufa teorii, że Zamknięty BattleNet jest wolny od czitów i oszustów, no i jest bezpieczny, to jeśli czasem pośledzi rozmowy na czacie, szybko srodze i z niedowierzaniem się rozczaruje. Kilka razy byłem świadkiem takich rozmów, w których niektórzy proponowali na przykład skopiowanie [bardziej znane jako Dupowanie] przedmiotu, albo nauczenie kopiowania przedmiotów. Nie dajcie się skusić. Bo należy pamiętać, że postać, którą gramy jest przechowywana na serwerze Blizzarda. Tak więc jeżeli korzystacie z niedozwolonych aplikacji, liczcie się z tym, że Blizzard wcześniej czy później to wykryje i konsekwencją tego jest banicja z grania przez internet w D2 polegająca na kasowaniu klucza i konta użytkownika. Tak więc jeśli jesteście inteligentni, mam nadzieję, ze nie będziecie żadnych ułatwiających granie "sztuczek" stosować.


 • Oceń materiał: Ocena: 4.36 (73 głosów).


  Zgłoś błąd.
  


  Feniks z Popiołów - czekamy...
  Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
  Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki web 2.0
  © 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.