diablo 3

Jak nie dać się okraść? - by Yoshimitsu1

Ostatnia modyfikacja: 23.10.2008. Utworzono: 22.10.2008

Złodziei znaleźć można wszędzie. Na battle.necie ich nie brakuje. Oto kilka rad, jak nie dać się okraść.


a) Znajomi, a hasło
- Nie przekazuj nikomu swojego hasła do konta na battle.net ! Często nawet najbardziej zaufane osoby mogą okazać się zwykłymi złodziejaszkami i niejeden gracz się o tym przekonał.

b) Klany
- Klany, które oferują się na kanałach czatu to często grupa kilku złodziei, która albo chce Cię okraść, albo wyłudzić Twoje hasło. Jak już chcesz należeć do jakiegoś klanu, to lepiej poszukaj na jakimś forum linku do ich oficjalnych stron.

c) Spam na kanałach
- Nie wchodź na strony, podawane na kanałach czatu, zwłaszcza na te z "dupe" "maphack" w nazwie. Mogą one zawierać wirusy, keyloggery.

d) "I dupe 4 you"
- Czasami można spotkać gry albo graczy oferujących na kanałach usługę skopiowania twoich przedmiotów. To oszuści!! Metody na kopiowanie oczywiście są, ale nikt za darmo nie będzie dla Ciebie nic kopiować !! Najprawdopodobniej zażądają od Ciebie jakiegoś z twoich przedmiotów. Jak im jakiś dasz, oczywiście już go nie zobaczysz...

e) Przerzucanie przedmiotów
- Nie proś nieznajomych o przerzucenie przedmiotów. Najzwyczajniej podniosą go z ziemi i wyjdą z gry.

f) Czat
- Jeśli ktoś chce, żebyś wpisał w oknie czatu jakąś podejrzaną komendę, nie rób tego ! Najczęściej oszuści chcą, abyś wpisał /dnd + swoje hasło. Po zrobieniu tego możesz pożegnać się ze swoim kontem.
- Siedząc na czacie battle.netu czasem można otrzymać wiadomość od oszusta, podającego się za administratora Blizzarda z nakazem, żebyś wszedł na jakiś kanał, podał swoje hasło lub wpisał jakieś podejrzane komendy. Nie rób tego ! Gdyby to był rzeczywiście admin, znał by Twoje hasło, zresztą jaki interes może mieć admin do gracza ?

g) Pliki
- Nie odbieraj plików od nieznajomych wysyłanych za pomocą gadu-gadu lub maila. W takich plikach mogą znajdować się programy szpiegujące, które wykradną wszystkie Twoje hasła wpisywane na klawiaturze.
- Jeśli już odebrałeś, ściągnąłeś jakiś podejrzany i chcesz upewnić się, czy nie zawiera on programów szpiegujących, przeskanuj go Ad-Aware lub Spybot Search & Destroy

h) Zasady bezpiecznego trade
- Handluj tylko w oknie "Handel". Nie wyrzucaj przedmiotów na ziemię podczas wymiany.
- Zanim wciśniesz "Akceptuj" upewnij się, czy przedmioty które włożyłeś Ty i druga strona zgadzają się.
- Aby mieć pewność, że drugi gracz nie używa TradeHacka (program, który tworzy obraz przedmiotu) poproś go, aby przesunął przedmiot w oknie trade parę razy po różnych polach.
- Pośpiech to zły doradca !! Zanim sprzedasz przedmiot, spytaj o jego cenę kolegów lub na forum.


Oceń materiał: Ocena: 5.03 (85 głosów).


Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.