diablo 3

Nawiązania do Diablo w Starcraft 2

Utworzono: 31.08.2010

Logotypy z Diablo:


Logotypy z głową Diablo znajdują się pomiędzy wieloma logami, które można umieścić na jednostkach. Te dotyczące Diablo można odblokować za pomocą achievements (osiągnięć) na Battle.net. Ich działanie nie jest jeszcze znane. Można ich użyć do edytowania jednostek w mapach zrobionych przez graczy. Poniższy obrazek pokazuje, jak logotyp wygląda na Marine:


Achievement Dekarda Caina:

Mniejszy Easter Egg dotyczy jego słynnego zdania "stay awhile, and listen" ("zostań na chwilę i posłuchaj"). Wypowiedź ta jest nazwą osiągnięcia. Jeden z fanów podaje, jak go zdobył:
"Osiągnięcie otrzymujemy po ukończeniu misji Gates of Hell (Bramy Piekieł) na planecie Char. Naszym oczom ukazuje się przerywnik filmowy, po czym widzimy Raynora, Generała Waterfield i Tychusa. Osiągnięcie nagle się pojawia, gdy najedziemy kursorem na trzy postacie."


Płonący Diablo:


Po raz pierwszy spotykamy Diablo (a dokładniej jego miniaturkę) w misji The Devils Playground (Plac zabaw diabła). Sam Pan Ciemności jest tylko "stworzonkiem", jednym z form życia na planecie, na której odbywa się misja. Jest nie za duży, ale za to płonie i wygląda całkiem fajnie. Wygląda na to, że jego model został użyty z Petam, którego można było zdobyć w World of Warcraft.


Śmieszne nazwy filmów:

Animowany billboard kinowy w mapie Media Blitz pokazuje tytuły znanych kinowych hitów dostosowanych do realiów z gier Blizzarda. Poniżej kilka tytułów, które są tam przedstawiane:
"Cineplex 5000: Diablo: The Musical. ... Enter the Dragoon ... Ladies of Lordaeron 3 ...
NWO: Silent Takeover ... Night of the Zerg VI ... The Perfect Psi-Storm."


Laptop z listą gier:

W jednej z misji dla pojedynczego gracza: Ghost of a Chance ("Duch Szansy") na planecie Avernus, można znaleźć laptopa na biurku w jednym z budynków. Na jednym z ekranów wyświetlone jest okno wyboru postaci w World of Warcraft, a na głównym ekranie ukazana jest wiadomość: "Would you like to play a game?" ("Czy chciałbyś zagrać w grę?"). Wyświetlone są różne opcje, włączając w to Diablo 3:

- Brydż
- Warcaby
- Szachy
- Fighter Combat ("Walka Wojowników" – prawdopodobnie powstało poprzez połączenie tytułów gier Street Fighter oraz Mortal Kombat – przyp. red.)
- Desert Warfare ( "Pustynna Wojna" – możliwe nawiązanie do gry Call of Duty Modern Warfare – przyp red.)
- Diablo III
- Theaterwide Tactical Warfare ("Taktyczna Wojna Teatrów Działań" – jakieś pomysły?)
- Global Thermonuclear War ("Globalna Wojna Termonuklearna")

Jest to jeden z większych Easter Egg’ów odwołujący się do filmu z 1983 roku pt. "War Games" ("Gry Wojenne") z Matthew Broderickiem w roli głównej, w którym haker zaczyna grać z centralnym komputerem w NORAD, nieumyślnie niemal nie rozpoczynając Trzeciej Wojny Światowej. Charakterystycznym komunikatem zwracanym przez ten komputer była fraza: "Would you like to play a game?" ("Czy chciałbyś zagrać w grę?") z Globalną Wojną Termonuklearną jako ostatnią z kilku wyświetlanych opcji.


Avatar Diablo Marine:

Edycja kolekcjonerska Starcraft II: Wings of Liberty zawiera cztery dostępne w sekcji nagród na Battle.net avatary. Jeden z nich to Marine, który wygląda trochę jak Diablo.


Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.