diablo 3

Opowiadanie Bohaterowie Imperium 4

Ostatnia modyfikacja: 09.09.2007. Utworzono: 24.08.2007

Skille Nekromanty

28 dzień 1028 r. 2 ery
Wyruszyłem na pustynię zbadać ruiny świątyń Żmijoszponów. Muszę znaleźć coś ciekawego. W zapiskach Rittela dawnego mistrza nekromantów było napisane, że pełnię mocy posiadł po odwiedzeniu grobowca Kreshera Władcy Żmijoszponów. Niestety w opisie nie zawarł miejsca, gdzie znajduje się ten grobowiec. Muszę znaleźć go jak najszybciej, ale najpierw udam się do Lut Gholein.

29 dzień 1028r. 2 ery
Lut Gholein to piękne miasto. Mimo, że jest położone w samym środku pustyni tętni życiem. Zapewne dzięki połączeniu morskiemu z Kurast. Porozmawiałem z mędrcem Githerem. Powiedział, że dokumenty na temat Żmijoszponów znajdują się w pałacu. Thender, władca Lut Gholein powiedział, że da mi dostęp do tych dokumentów i wszystko, czego zapragnę. Muszę tylko uratować jego syna, który poszedł do kanałów i jak dotąd nie wrócił. Wyruszyłem, razem z gwardią moich szkieletów do podziemi. Po głębokim zejściu do kanałów odkryłem przyczynę tragedii: Chłopak był więziony przez mumię. Przeciwnik był trudny, zionął trucizną i wskrzeszał szkieletów-magów. Przyjrzałem się jego ruchą, przysłuchałem inkanacji i wskrzesiłem magusa. Z kilkoma dodatkowymi szkieletami przy boku pokonałem go z łatwością. Okazało się, że mumia nazywała się Radament i za życia był nekromantą. Zostawił przy sobie księgę, która opisywała proces tworzenia golemów. Spróbowałem kilka razy i nauczyłem się tworzyć golemy każdego rodzaju.

30 dzień 1028r. 2 ery
Gdy przyprowadziłem dzieciaka władcy, natychmiast dopuścił mnie do dokumentów. Przeszukałem archiwum, ale nie znalazłem nic o grobowcu. Thender powiedział mi legendę o Sanktuarium znajdującym się pod pałacem. Postanowiłem poszukać wejścia. Zszedłem przez Harem do piwnic pod pałacem. Przeszukałem dokładnie całe piwnice. Znalazłem dziwny portal. Po jego aktywacji rzuciły się na mnie demony, które spokojnie odparłem. Przeszukałem dziwne sanktuarium. Zobaczyłem jakiegoś maga. Usługiwały mu demony! Przedstawił się jako Horazon. Powiedział mi, że do grobowca mozna się dostać przez portal, który może mi otworzyć. Nauczył mnie rzucać przydatne klątwy, po czym otworzył portal. Horazon był potężnym magiem. Po przejsciu przez wrota, moim oczom ukazała się bezkresna pustynia. Chyba zostanę tu na długi czas.

35 dzień 1028r. 2 ery
Znalazłem wejscie do grobowca. Przez pięć dni męczyłem się bardzo. Gliniany golem pomagał mi szukać wody w dzień, a nocą ognisty dawał ciepło. Grobowiec był najstarszym miejscem, które kiedykolwiek widziałem. Mimo to w środku paliły się pochodnie. Znalazłem nawet działającą studnię. Woda w niej była lekko mętna, ale smakowała normalnie. Na pierwszym poziomie znalazłem posążek z gliny. Miał kształt węża. Wykonany był idealnie. Widocznie żmijoszpony były dobrymi rzemieślnikami.

36 dzień 1028r. 2 ery
Pozyskałem pełnię mocy. Zszedłem już tak głęboko, że już dawno przestałem liczyć poziomy. W końcu znalazłem glinianą tablicę wiszącą na ścianie. Pod nią była ogromna głowa żmiji. Przeczytałem na głos napis na tabliczce. W tym momencie z głowy żmiji poszła w moim kierunku dziwna kula. Przeszła przeze mnie nie czyniąc mi żadnej szkody. Nic więcej nie znalazłem, więc postanowiłem wrócić. Przy powierzchni spotkałem żmijoszpona. Zaatakował mnie. Chciałem zabić go włócznią z kości. Zamiast włóczni wystrzeliłem dziwny pocisk z twarzą. Niestety nie powędrował on w kierunku mojego wroga. Mimo to zmienił kierunek i trafił. Wąż padł na miejscu. Czułem, że jestem w pełni sił.<<< Część 3 //\ Część 5 >>>
Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.