diablo 3

Opowiadanie Mroczna Dusza 1

Ostatnia modyfikacja: 17.11.2008. Utworzono: 17.11.2008

Gdy po piekielnej walce z mroczną trójcą kamień świata został rozbity w niebie zapanował półmrok. Nawet największy archanioł Haolen nie wiedział co to znaczy. Więc zwrócił się on do Stworzyciela o rade:
- Panie co się stało?
- Nastała mroczna godzina. Kamień świata został zniszczony, a sześć runów władzy zostało uwolnionych.
- A co to takiego?
- To wielkie artefakty. Pozwalają władać nad sześcioma siłami natury: wodą, ogniem, wiatrem, ziemią, roślinnością i zwierzyną.
- Rozumiem, gdy dostaną się w ręce złych ludzi to będzie niewesoło na ziemi.
- Nie. Żaden zwykły śmiertelnik nie dostał by się do nich. Tych run strzeże Ogonon, potężny lecz śmiertelny duch, którego zabić może jedynie "Ostrze Zagłady". Broń spoczywająca w rękach jedynego stworzenia które po uzyskaniu pewnej ilości mocy, może przywołać na świat dowolnego demona. Wiesz co to oznacza?!
- Wiem panie.
- Teraz pędź na ziemie i zbierz siedem run: Ohm, Lo, Sur, Ber, Jah, Cham, Zod. Następnie udasz się do miasta Seloroh i runy połączone z "Mieczem Zbawienia" który ode mnie dostaniesz, podarujesz Tyraelowi. A jego zadaniem będzie zniszczenie mrocznej duszy.
- Czemu ja jej nie mogę zniszczyć. Przecież jestem od niego potężniejszy.
- Wiem ale to on zniszczył kamień świata i to on został obdarzony mocą pokonania zjawy.
- Tak panie.
I udał się na wielkie polany powstałe po zderzeniu piasków pustyni i lasów dżungli. Seloroh powstało po zderzeniu miast Lut Golen i Kurast. Gdy Haolen pod przebraniem śmiertelnika dotarł do miejsca w którym miał się spotkać z Tyrelem ujrzał jak gigantyczny demon wypełzając spod ziemi zaczął mordować i pożerać mieszkańców miasta. Bez wahania wyciągną miecz i zaczął okładać bestie. Po kilku sekundach zjawił się Tyrael i dołączył do walki. Dwóm tak wielkim wojownikom pokonanie potwora nie stanowiło problemu. Tyrael potężnym ciosem rozciął brzuch potwora z którego zaczęły padać wnętrzności. Widząc to Haolen dobił demona odcinając mu głowe. Po tym zdarzeniu archanioł powiedział:
- To Niszczyskała.
- Co?
- Niszczyskała. - powtórzył Tyrael - Ten demon został pokonany tuż przed Baalem.
- Aha. Wiesz co dla ciebie mam i z jaką misją przychodzę.
- Wiem.
- Więc weź to i ruszaj. Niech światło będzie z tobą.
- Z nami wszystkimi.
Tak oto ruszył na poszukiwanie groty Ogonona. Przemierzył wiele krain w rozpadającym się świecie. Tam gdzie niegdyś stała dumnie góra arreat rozciągała sie szeroka rzeka. Spotkawszy innego wędrowca zapytał:
- Przepraszam. Gdzie tu jest najbliższy most.
Ten jednak nic nie odpowiedział jedynie wskazał ręką kierunek. Tyrael podziękowawszy ruszył w swoją drogę. Jednak gdy nagle usłyszał jak ktoś wymawia dziwne zaklęcie odkręcił się i dostał od ciemnej komety. Poczuł się wtedy jakby kilkaset cieniutkich jak igła sopli wbijało się w jego ciało i zamrażało tkanki, po czym stracił przytomność.

//\ Część 2 >>>
Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.