diablo 3

Opowiadanie Mroczna Dusza 3

Utworzono: 17.11.2008

- Tyraelu czy ta Mroczna dusza ma jakieś imię? - Akna (amazonka)
- Tak. Jego imie to Lord. - Tyrael
- A co dokładnie o nim wiesz? Zacznij od początku. - Talerk (paladyn)
- Wiem tyle ile powiedział mi Stwórca. - Tyrael
- A dokładniej? - Hkogat (barbarzyńca)
- Jeszcze przed istnieniem tej planety, gdy nie było Baala, Diabla i Mefista. Mag Lord sprzeciwił się woli Stwórcy przez co miał ponieść kare. Wtedy jednak nie było żadnych innych wymiarów. Dlatego Lord został wygnany z Anielskiego Bastionu (obecnego nieba). Tułając się po pustce wszechświata żałował swojego czynu i kilka razy wracał do niebios z prośbą o przyjęcie go. Gdy po kilku odmowach zrozpaczony mag miał odebrać sobie nieśmiertelność i zniknąć na zawsze, dostał olśnienia. Zebrawszy całą swą moc stworzył wymiar tylko dla siebie. W tym wymiarze nazwanym przez siebie Piekłem powołał do życia osiem potężnych istot: Duriela, Andariel, Beliala, Azmodana, Mefista, Diabla, Baala i Hanast. Każda z nich przez tysiąc lat żyła razem z Lordem. Gdy Stwórca stworzył świat sanktuarium, dziewięć istot piekielnych postanowiło stworzyć sobie ciała i odwiedzić dzieło Stwórcy. Lord i Hanast przybrali postacie na podobieństwo ludzi, reszta istot zaś stworzyła się potężniejszym wyglądem niż ludzie. Po przybyciu na ziemie Lord zakochany w Hanast uczynił ją potężniejszą od reszty istot. Pozostała siódemka zazdrosna o oblubienice zamknęła ją potajemnie w grobowcu i skazała na wieczne męki. Poszukując ukochanej mag zobaczył jak piekielna siódemka masakruje Hanast. Wypowiedział zaklęcie zsyłające siedmioro rodzeństwa do piekła. A portal miedzy sanktuarium a ziemią podzielił na sześć runów. Obolałe dusze i ciało Hanast ukrył w Komnacie Raju, którą by otworzyć można by było tylko przy użyciu Klejnotu Raju, który prawdopodobnie ostatkami sił zabrał Baal. Mag zmęczony po walce, razem z runami został zamknięty w kamienu świata. Aż do tej pory. - Tyrael
- No tak. Ale po co mu te sześć runów?- Seleoa (czarodziejka)
- Dokładnie nie wiem. Ale wydaje mi się żeby otworzyć portal łączący z piekłem. - Tyrael
- Czemu miał by go otwierać, raz go już zamkną. - Talerk
- Chce odebrać Baalowi Klejnot Raju. - Tyrael
- Po co? Przecież może go przywołać. - Hkogat
- Jego tak, ale nie klejnot. - Tyrael
- Aha i twoim zdaniem wykorzysta tą okazje aby razem z braćmi uciec z piekła. - Akna
- Dokładnie. - Tyrael
- A tak w ogóle. To gdzie jest ta grota Ogonona? - Hkogat
- Jakieś pól dnia drogi stąd. - Tyrael
- A co, nudzisz się - Talerk
- I to jak. - Hkogat
- Cieszcie się tym spokojem, to może być ostatnia cisza w waszym życiu. - Tyrael
- Ooo. Powiało grozą- Akna


<<< Część 2 //\


Oceń materiał: Ocena: 4.72 (18 głosów).


Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.