diablo 3

Opowiadanie Mroczna Trójca powróciła! Kroniki Sanktuarium

Ostatnia modyfikacja: 30.09.2007. Utworzono: 24.08.2007

Drżącą ręką na nonladder przez Popiela spisane:

Wojna w Sanktuarium trwa. Choć śmiertelni zgładzili wszystkich piekielnych braci, to jednak Mroczna Trójca znalazła sposób by powrócić na Ziemię. Jak wielu śmiałków przed nami spróbowaliśmy zmierzyć się z nią. Nim do tego doszło pokonaliśmy jeszcze wiele pomniejszych demonów ale po kolei.

Korzystając z kluczy otworzyliśmy portal do Legowiska Matrony, gdzie mieliśmy nadzieje znaleźć Róg Diablo, jeden z niezbędnych składników by poznać miejsce przebywania Mrocznej Trójcy. Początkowo team liczył 2 osoby - mnie (Popiela) ze swoją niewiele wartą Gorącą_Sorcą oraz Highlandera_rd, grającego barbarzyńcą. Po przekroczeniu portalu ujrzeliśmy korytarze znajdujące się zapewne pod dawno zapomnianą katedrą. Używając niezastąpionego teleportu szybko odnaleźliśmy Lilith, piekielnego demona który posiadał Róg. Razem ze swoją gwardią rzucila się na nas w szaleńczym ataku co niestety czarodziejka przypłaciła zgonem na miejscu. W pewnym momencie dołączył do nas Andrzej_001 ze swoim Conanem (Barbarzyńcą). Po niezbyt wielu próbach (i Ogromnej liczbie zużytych mikstur) opracowaliśmy taktykę skuteczną na Lilith i po kilku chwilach mogliśmy udać się na poszukiwania kolejnej bestii.

Zanim dotarliśmy do Izuala, w Piecu Bólu oślepił nas blask ognia i lawy. Znaleźliśmy się w samym środku piekła. Dzielna Gorąca poświęcając po raz kolejny (i to po wielokroć) własne życie znalazła parszywego zdrajcę aniołów. Po wyeliminowaniu eskorty przyszła pora na samego demona, z czym nie bylo większych problemów. Rzucił się w oczy jeszcze Boss który posiadał niewrażliwość na WSZYSTKIE żywioły, w związku z czym każda czarodziejka mogła by go co najwyżej cmoknąć w tylek. Z racji posiadania w ekipie 2 barbów, preferowaliśmy rozwiązania czysto siłowe, także i ten niewrażliwy na kobiecie wdzięki demon niebawem legł trupem.

Ostatni z kluczy pozwolił nam dostać się na Zapomniane Piaski. Ku naszemu zdziwieniu, Duriel czekał już pod samym portalem. Ponieważ na takie przerośnięte robactwo siła argumentów nie działa, więc użyliśmy argumentu siły. Duriel poległ.

Po zmutowaniu Rogu Diablo, Mózgu Mephista i Oka Baala (czyli przedmiotów które wypadły z poszczególnych Bossów) nasze oczy ujrzały portal, który ostatecznie uświadomił nam, że historia Mrocznej Trójcy kończy się tam, gdzie się zaczęła. Krwista poświata prowadziła do Tristram. Przygotowani na wszystko wkroczyliśmy do tego zakątka zapomnianego przez Boga i ludzi. Słyszeliśmy różne opowieści weteranów o tym miejscu. Okropności które ujrzeliśmy wstrząsnęły naszymi duszami. Ruiny wioski stały w płomieniach, a wokół unosił się odór zgniłych ciał. Rozdzieliliśmy się by zabezpieczyć teren. Dokładne obejście pola walki uświadomiło nam, że nie ma tu żywej duszy. Pomni przestróg postanowiliśmy wywabić jednego z Braci, by pozbyć się go raz na zawsze. Gdy zbliżaliśmy się do centrum Tristram byliśmy wrażliwi na każdy dźwięk. Strach narastał w naszych duszach gdy powoli posuwaliśmy się do przodu. Nagle Mefisto z ogromną prędkością uderzył na nas. Byliśmy kompletnie zaskoczeni. Nasze szeregi zachwiały się i nie mogąc dać sobie rady z demonem, przeszliśmy do defensywy. Dzielni barbarzyńcy nie strudzenie zadawali wrogowi dziesiątki ciosów, ten za to śmiał się im w twarz. Potężne ogniste meteoryty czarodziejki także nie robiły na nim wrażenia.

Starając się pozostać przy życiu nie zauważyliśmy, że z ciał poległych wojowników tworzą się potworne kościotrupy. Wpadliśmy w zasadzkę. To było prawdziwe piekło, moje oczy nie widziały jeszcze tak potwornej rzezi. Gdy rozrywano ciała barbarzyńców na strzępy, czarodziejka próbowała uciec z tego przeklętego miejsca. Bezskutecznie. Wszędzie czaiły się szkielety gotowe zadać śmiertelny cios. W końcu wyczerpaną otoczyły i rozszarpały nieumarłe bestie.

Niebo jednak czuwało nad nami, bowiem przywrócono nas do życia w Harrogath. Jednakże musieliśmy odzyskać nasz sprzęt, co po jakimś czasie się udało. Wspólne próby opanowania sytuacji okazały się daremne. Wioską zawładnęły demony. Diablo i Baal czekali na nas w samym centrum Tristram. Unikatowe zbroje i tarcze nie wytrzymały ich natarcia. Byliśmy jak kukły, nie mogące nic zrobić, a narażone ze wszystkich stron na niebezpieczeństwo. Mroczna Trójca urosła w siłę od czasów gdy śmiertelnicy (teoretycznie) odesłali ją w niebyt. Bracia stali się (dosłownie) piekielnie szybcy, silni i odporni.

Chodź Niebo pozwalało nam wrócić po śmierci do życia, to końca walki nie było widać. Widząc, że nasze starania idą na marne, uciekliśmy ostatkiem sil z Tristram. Wykrwawieni wydostaliśmy się przez ognisty portal do górskiej twierdzy barbarzyńców. Teraz, gdy pisze te słowa zdajemy sobie sprawę, że nie mieliśmy żadnych szans w walce z odwiecznym Złem. Lecząc rany postanowiłem zapisać nasze zmagania, by nie został one zapomniane.

Teraz szkolimy nowych wojowników, którzy w jednym z podświatów Sanktuarium zwanym Rankingowym (może od poRanków ?) przygotowują się, by stawić czoła Piekielnemu Rodzeństwu. Nasze doświadczenie sprawi, że będą już przygotowani na walkę w Tristram. Wtedy ziemia zatrzęsie się w posadach pod ciężarem martwych ciał Mrocznej Trójcy. Ale tego, jak oni tego dokonali, dowiecie się dopiero następnym razem!!!


W sieczce brali udział (Info techniczne):

Higlander_rd: Barbarzyńca Barbik_rd, poziom 97; 10 skillerów,10 charmów 20 hp, 6 000 dmg.

Popiel: Czarodziejka Gorąca_Sorca, poziom 76, fire sosa.

Andrzej_001: Barbarzyńca Conan_Immortal, poziom 85

Uwagi:
Barb z IK nie ma żadnych szans w Tristram niezależnie, to samo czarka. ekipa składająca się z nich może iść do domu. Hammer, smiter to chyba jedyne rozsądne wyjście. Należałoby jeszcze przetestować necro summonera, bowiem na placu boju jest masa szkieletów, które można by było wskrzesić.

Pozdro dla wszystkich którym chcialo się to przeczyać, ciąg dalszy nastąpi ;-).


Oceń materiał: Ocena: 4.69 (39 głosów).


Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.