diablo 3

Opowiadanie Władca Demonów - Powrót Piekielnego Pana 1

Ostatnia modyfikacja: 09.09.2007. Utworzono: 24.08.2007

Cofnijmy się do czasów gdy Baal podstępem wszedł na górę Arreat i spaczył Kamień Świata, który od tego momentu stał się zagrożeniem dla całej ludzkości. W tym czasie w mieście u podnóża góry święty wojownik szykował się do bitwy. By dostać się do Kamienia musiał udowodnić, że jest godny przekroczenia wrót katakumb, w których Baal tylko czekał na jego przybycie. Wojownik ten, Paladyn Hazax musiał pokonać trzech strażników góry: Terhina, Korhina i Wolhina. Stoczył walkę i wygrał, po czym pośpieszył do wnętrza ciemnych korytarzy. Z daleka słyszał śmiech Baala i z każdym krokiem był coraz bliżej nieuniknionego starcia. Doszedł do wielkiej komnaty i z wojowniczym okrzykiem rozpoczął atak na wroga! Baal ruszył, próbował uwięzić Paladyna w demoniczne pnącza lecz ten jednym ruchem miecza roztrzaskał je na kawałki. Potem otoczyła go aura świętości i dodała mu tyle sił i mocy, że rzucił się do bezpośredniego starcia. Baal próbował różnych sztuczek, rozdwajał się, używał mrocznej magii lecz ta nie działała na świętego wojownika który odciął Baalowi głowę i wbił miecz w jego tors. Nagle pojawił się Tyrael, jeden z archaniołów, który musiał zniszczyć Kamień Świata by ocalić rodzaj ludzki. Hazaxa otoczyła sława, zamieszkał w swoim rodzinnym mieście by spokojnie przeżyć resztę życia. Baal został zgładzony a wraz z nim pokonane zostało zło.

Wydaje się że to już mógłby być koniec mojego opowiadania lecz pozostał jeden szczegół... Myśleliśmy że zło zostało pokonane lecz to nie była prawda. Choć wszyscy bracia zostali zgładzeni, istniał jeszcze jeden potwór, który egzystował w piekle. Pewnie powiecie, że zło nie mogło już wędrować do innych światów. Bo to prawda, nie mogło, na razie. W piekle znajdował się Władca Demonów, który był władcą wszystkich demonicznych istot z piekła. Ten władca był jeszcze mały, można powiedzieć dziecko, lecz gdy dorośnie może być potężniejszy niż Baal i posiada jedną ważną umiejętność, potrafi tworzyć portale między światami, więc zło miało niedługo wrócić do świata śmiertelników. Wróćmy jednak do teraźniejszości...

W obozowisku Anorak mieszka młoda Czarodziejka Ashera, która najbardziej lubi uczyć się magii. Codziennie matka Ashery, Hena, uczy ją sztuki magicznej, a także posługiwanie się bronią białą. I tak po kilkunastu latach Ashera wyrosła na mądrą Czarodziejkę, która umiejętnościami dorównywała swojej matce. Ashera postanowiła w końcu opuścić obozowisko i matkę aby szukać przygód i założyć swoją rodzinę. Gdy wędrowała do dalekiego miasta, podobno odbudowanego na ruinach Świątyni Zakarum w Kurast poznała dziwne dziecko. Było odporne na wszystkie żywioły. Mówiono w okolicy, że ten chłopiec to syn potężnego maga, który od przodków dostał dar odporności a to przeszło na syna. Nie wiadomo dlaczego ojca nie ma przy dziecku, lecz chodziły pogłoski że przestraszył się czegoś, stworzył portal i wszedł do niego z całą swoją bronią, a z tego portalu buchały żywe ognie. Dziecko wychowywała wdowa, po kilku latach zapragnęła jednak oddać je w dobre ręce. Ashera przygarnęła chłopca, rozmyślając o tym co, podobno, dokonał ten wielki mag.

My wiemy, że przeczytał w starym piśmie Horadrimów iż w piekle żyje Władca Demonów i że po śmierci wszystkich braci Zło obudzi się by przeteleportować się do świata śmiertelników i dawać życie setkom bestii i demonów, które miały zawładnąć światem. W obawie o zagładę próbował zniszczyć Władce Demonów używając jednorazowego teleportu do piekła i puszczając na młodego Pana wszelkiego Zła wieczny lód, czar, który na zawsze zamraża każdego w lodowym soplu. Nie powiodło mu się to jednak, został zabity przez hordę, a Władca Demonów przejął jego moc stając się jeszcze silniejszy.

Ashera ruszyła ze swoim przygarniętym synkiem Zakiem do Kurast by tam zamieszkać. Nie wiedziała jeszcze, że odegra decydującą rolę w walce ze złem o los świata...

//\ część 2 >>>>
Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.