diablo 3

Opowiadanie Wojna światów 1

Ostatnia modyfikacja: 09.09.2007. Utworzono: 24.08.2007

Gdy Baal, ostatni z Mrocznej Trójcy został pokonany, zło na całym świecie zostało unicestwione. Nie musiano już się obawiać o los świata, gdyż nie było już zła, które chciałoby zniszczyć świat. Zapanował spokój i radość, ludzie byli szczęśliwi, a Aniołowie, Archaniołowie i sam Bóg nie musieli już walczyć. Wiele setek lat wszyscy żyli w zgodzie. Lecz tyle lat walki ze złem musiało odbić piętno na boskich istotach. Pewien Archanioł o imieniu Lucyferus zbuntował się przeciwko Bogu, ponieważ uważał że skoro tyle lat walczył ze wszystkim co złe i nieczyste to należy mu się coś więcej niż słowa uznania. Zażądał władzy nad wszystkimi Aniołami i Archaniołami, a gdy Bóg odmówił mu i wygnał go z Niebios, zszedł głęboko do wnętrza ziemi.

Lucyferus żył w upokorzeniu i hańbie przez wiele, wiele lat. Postanowił jednak zemścić się. Uknuł niecny plan. Żył on między strumieniami, rzekami, jeziorami z lawy i postanowił je splugawić. Tak stworzył piekło, w którym postanowił męczyć ludzi i wyciągać z nich dusze, by sobie je podporządkować. Za pomocą nieczystych dusz nad którymi będzie panował miał zamiar splugawić wszystkich pobratańców z Nieba, a samego Boga wygnać do piekła, gdzie on musiał żyć tyle nędznych lat. No i zaczął realizować swoje plany. Wychodził na powierzchnię, w śnie zabierał ludziom ich dusze, zaciągał je do piekła i zamieniał je w posłuszne nieczyste dusze. Ludzie którym zabrano dusze zamieniali się w zombie, a te zabijały ludzi i plugawiły ich dusze, przyspieszając dzieło zniszczenia podstępnego i fałszywego Lucyferusa. Po kilku miesiącach uzbierał ogromną armię dusz i wiele, wiele zombie na powierzchni ziemi...

część 2 >>>

Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.