diablo 3

Opowiadanie Wojna światów 2

Ostatnia modyfikacja: 30.09.2007. Utworzono: 24.08.2007

Lucyferus przez cały czas kontynuwał zbieranie armii upadłych dusz, by pokonać wszystkie Anioły i Archanioły w Niebie. Te z kolei spoczęły na laurach i praktycznie nie interesowały się już ziemią. Myśleli że nie ma już problemów związanych z bezpieczeństwem życia na ziemi. Jednak nie wiedzieli jak bardzo sie mylą. Ich nieuwaga spowodowała że Lucyferus uzbierał tak liczną armię że gdyby zaatakował w tej chwili, podbiłby Niebiosa. Ale Lucyferus wolał się upewnić co do zwycięstwa i dla pewności wolał stworzyć przynajmniej kilka razy mocniejszą armię. Ludzie prawie na całym globie odczuli skutki planu Lucyferusa, prawie wszędzie chodził jakiś zombie szukając kolejnej ofiary. Ludzie chowali się gdzie mogli, uciekali gdzie się da ale ci zombie wyczuwali żywych i z łatwością ich odnajdywali. Tak więc jedynym ratunkiem była ucieczka, choć i tak nie pomagało to na długo. Tak więc władcy Niebios mogli być ich jedyną deską ratunku. I na szczęście dla nich jeden Anioł zszedł na ziemię by zobaczyć co się tam dzieje. Ku jego zdumieniu odkrył całą prawdę i przestraszył się tak bardzo że natychmiast poleciał do Boga go poinformować.

Tam, rozpoczęła się zagorzała dyskusja i zaczął doskwierać wszystkim strach i zdenerwowanie. Wszyscy bali się tego, że Lucyferus zaatakuje i wygra przewagą liczebną nad Niebem. Postanowiono więc wysłać kilka oddziałów najpotężniejszych Archaniołów by systematycznie wybijali zombie i splugawione dusze, błąkające się na ziemi, ale tak, by Lucyferus nie zorientował się w tym. Takim sposobem wyniszczyli tysiące dusz i zombie. Lecz Lucyferus zauważył wkoncu że Archaniołowie niszczą jego armie i postanowił natychmiast zaatakować. Zebrał ogromną armię dusz w jednym miejscu i rozkazał im ruszyć na Niebiosa. Archaniołowie wycofali się najszybciej jak tylko mogli by ostrzec resztę Aniołów, aby ci mogli przygotować się do walki. W całym Niebie, każdy Anioł, każdy Archanioł, był gotowy do walki. Lucyferus miał ogromną przewagę liczebną. Był pewien że wygra tą walkę i nareszcie zemści się na Bogu.

W końcu dwie armie spotkały się u wrót Nieba. Wojna dwóch światów, Nieba i Piekła rozpoczęła się na dobre. Ogromne siły Lucyferusa zaczęły szarżować na mniejszą, ale nie słabszą armię Niebios. Obie strony walczyły zaciekle. Potępione dusze zabijały Anioły, słabsze stworzenia Niebiańskie, lecz Archanioły z ogromną odwagą odpłacały się im. Zabijali setki dusz, trzymali szyk bojowy, nie poddawali się i w końcu armia Lucyferusa została starta w pył, ale armia Nieba poniosła ogromne straty. Lucyferus widząc przegraną wojnę zaczął uciekać do Piekła. Za nim ruszyło 3 najsilniejszych Archaniołów: Tyrael, stary, dzielny i doświadczony Archanioł na czele, za nim Aben i Morden, waleczni, silni i oddani.

Rozpoczął się pościg za Lucyferusem. Archaniołowie musieli go za wszelką cenę zabić, by nie dopuścić już do takiej sytuacji jaka nastąpiła. Gonili go aż do piekła. Tam podstępny Lucyferus zaczaił się na Archaniołów. Tyrael, jako dowódca wszedł pierwszy w do piekła za Lucyferusem. Wszedł niestety w pułapkę. Lucyferus uderzył go mieczem, a ten wpadł do lawy ginąc na miejscu. Aben i Morden widząc to natychmiast rzucili się na Lucyferusa, naraz przebili go swoimi mieczami i wrzucili go do lawy. Tak zginął najniebezpieczniejszy ze wszystkich złych istot jakie chodziły po ziemi.

<<< część 1Oceń materiał: Ocena: 3.60 (10 głosów).


Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.