diablo 3

Przedmioty Magiczne i Rzadkie

Ostatnia modyfikacja: 09.07.2012. Utworzono: 06.10.2007

| Zwykłe | Wyjątkowe | Elitarne | Magiczne & Rzadkie | Unikatowe | Zestawy |
| Mikstury | Runy | Kamienie | Zwoje | Talizmany | Klejnoty | Questowe |
| Crafted | Retro | Esencje | Bugged | Kalkulatory |


PRZEDMIOTY MAGICZNE


Kiedy piekło ogarnęło ziemię magowie i kowale wykorzystywali wszelkie magiczne środki, żeby uchronić ludzi od krzywdy i zniszczenia.
Biżuteria, zbroje i bronie są często umagiczniane z tajemniczej energii pomagającej tym, którzy walczyli przeciw napływowi zła. Podczas twoich wędrówek napotkasz przedmioty napełnione tą magią, których nazwy są podświetlone na niebiesko.

Magiczny przedmiot ma magiczny prefix (przedrostek), suffix (przyrostek) lub jeden i drugi. Nie może on jednak mieć dwóch prefiksów lub suffiksów.

Szanse na stworzenie magicznych przedmiotów są następujące:

Prefix i suffix: 25%
Tylko prefix: 25%
Tylko suffix: 50%

Magiczne przedmioty są często różne, ponieważ prefiksy i suffiksy są losowe oraz ich rangi w określonych granicach. Jednakże możliwe jest znalezienie dwóch identycznych przedmiotów magicznych.

Wybór prefiksów/suffiksów w przedmiotach wyrzucanych przez potwory. Prefiks i suffix wybierany jest ze specyficznej bazy danego przedmiotu, który się tworzy losowo wykorzystając zależność:
qlvl<=ilvl+2

qlvl - poziom magicznego prefiksu lub suffiksu.
ilvl - poziom potwora.

Magiczny poziom

Obręcze, laski, różdżki i kule posiadają specjalne magiczne umiejętności lub magiczny poziom, który pozwala graczom otrzymać wyższy stopień prefiksu i suffiksu w przedmiotach wyrzucanych przez potwory oraz podczas hazardu (tylko obręcze). Ta premia dotyczy tylko bonusów, które pojawiają się w przedmiotach samoczynnie. Generowanie lepszych prefiksów i suffiksów w przedmiotach nie zależy od ich założenia na siebie. Więc kiedy wyhazardujesz obręcz lub gdy wypadnie ona z potwora magiczny poziom zwiększa szanse na lepszy prefiks lub suffix.

Obręcze mają zwiększony magiczny poziom, który potrafi zwiększyć poziom potwora, co może pozwolić ci otrzymać wyższy magiczny prefiks i suffix.

Wybieranie prefiksów / suffiksów w przedmiotach wyhazardowanych

Kiedy wybiera się jaki magiczny prefix/suffix jest dostępny w hazardzie, jego poziom jest porównywany z losowo wybraną wartością z zakresu +6 poziomów/-3 poziomy twojej postaci. W związku z tym magiczny przedmiot z prefiksem na 90 poziomie może być dostępny od 84 poziomu danej postaci. Szansa dostania tego przedmiotu zwiększa się również wraz ze wzrostem poziomu postaci.


RZADKIE PRZEDMIOTY


Niektóre magiczne przedmioty emitują energię znacznie większą niż proste zaczarowane przedmioty. Chociaż są dużo mniej powszechne, te rzadkie przedmioty są znacznie potężniejsze od standardowych. Rzadki przedmiot jest wyróżniony żółtą nazwą podczas podświetlania.

Rzadkie przedmioty są w rzeczywistości magicznymi rzeczami z więcej niż jednym prefiksem/suffiksem ze specjalną nazwą.

Nazwy rzadkich przedmiotów nie zależą od ich statystyk, czyli nie są potrzebne do opisywania jakie umiejętności posiada rzadki przedmiot. Nazwy są losowo generowane, jakkolwiek część z nich nie pojawia się z niektórymi prefiksami lub suffiksami.

Rzadkie itemy posiadają od 2 do 6 magicznych właściwości lub prefiksów i suffiksów.

Zakres tych magicznych umiejętności oraz ich nazwa są losowe. Rzadkie przedmioty są dosyć unikalne. Chociaż realnym jest znaleźć dwa żółte przedmioty z takimi samymi umiejętności, mogą mieć jednak różne nazwy. Teoretycznie znalezienie dwóch rzadkich rzeczy z identycznymi statystykami i nazwami jest możliwe, jednakże jest to porównywalne do trafienia 6 w lotka. Co za tym idzie kompletna lista rzadkich przedmiotów nie zaistnieje.

Każda magiczna właściwość ma 50% szansy na bycie suffiksem i prefiskem, ale w rzadkim przedmiocie nie może być więcej niż 3 prefiksy lub suffiksy.

Jeden prefiks lub suffiks nigdy nie będzie wybrany ponownie.

Tylko jeden prefiks lub suffix dobierany jest z grupy prefiksów lub suffiksów. Przykładowo, jeśli wylosowana jest premia 41-60 do many, to przedrostek "smoczy" dodający 31-30 many nie może być wybrany, gdyż należy do tej samej grupy prefiksów (+mana). Przedrostki i Przyrostki tego samego rodzaju (np. Znajdowanie magicznych przedmiotów, Odporność na błyskawice, Skuteczność ataku) mogą być wybrane. Tylko owe z jednej grupy nie będą nigdy wylosowane. Niektóre affixy są inne niż w magicznych, np. przedrostek dający 3 miejsca na klejnot w przedmiocie magicznym nie może wystąpić w rzadkich, tu maksymalnie występują 2 miejsca na klejnot.

Wybieranie prefiksów/suffiksów w przedmiotach wyrzuconych przez potwory.
Przyrostki i Przedrostki znajdują się w specjalnej bazie tworzonej losowo według wzoru qlvl<=ilvl+2

qlvl - poziom prefiksu lub suffiksu.
ilvl - poziom potwora.

Wybieranie prefiksów/suffiksów w hazardzie.

Podczas dobierania magicznych przedrostków i przyrostków w hazardzie ich poziom jest ustosunkowany zależnością +6 poziomów/-3 poziomy twojej postaci. Oznacza to, że magiczny przedmiot z 90poziomowym prefiksem można "wygrać" już na 84 poziomie. Szanse jednak wzrastają równocześnie z większym doświadczeniem postaci. Pamiętaj, że obręcze mają magiczną premię poziomową, która dodana jest do maksymalnego poziomu danego przedmiotu (to działa tylko wtedy, gdy nie nosisz już obręczy).

Wybieranie prefiksów/suffiksów w przedmiotach nasyconych

Nasycenie jest nagrodą za dobrze wykonane 5 zadanie w 1 akcie. Otrzymujesz jedno nasycenie na poziom trudności (po wykonaniu zlecenia) - możesz je wykorzystać kiedy tylko chcesz. By je użyć musisz stworzyć grę lub dołączyć do istniejącej na tym samym stopniu trudności, w którym masz wykonane owe zadanie.

Nasycenie tworzy nowy rzadki przedmiot ze zwykłego, który sam wybierasz. Statystyki podstawowego przedmiotu nie mają znaczenia jeśli jest on używany tylko do określenia typu żółtego nasyconego okazu. Wszystkie dane starej rzeczy są utracone, gdy nowa jest utworzona. Przykładowo zbroja posiadająca większą obronę traci ten bonus w chwili nasycania. Zatem możliwe jest otrzymanie gorszych ramowych statystyk niż były one przedtem.

Dla lepszego rezultatu możesz zachować nasycenie na potem. W tym czasie możesz znaleźć najlepszy typ przedmiotu jak ozdobną zbroje płytową lub nabić wyższy poziom, by udostępnić lepsze prefiksy i suffiksy. Wybór co ulepszyć należy tylko do ciebie.

Nasycony przedmiot jest tworzony na tej samej zasadzie co inne rzadkie przedmioty. Poziom magicznych umiejętności jest ustawiany wg zasady +6 poziomów danej postaci. W związku z tym, im wyższy masz poziom tym więcej prefiksów i suffiksów jest dostępnych. Co udowadnia częściowo tezę, że lepszy ekwipunek noszą osoby na wyższym poziomie. To również wyjaśnia, dlaczego same słabe przedmioty wychodzą postaciom niedoświadczonym. Pamiętaj, obręcze powodują wzrost poziomu.
Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.