diablo 3

Relacja z Mistrzostw Polski w Diablo 2

Ostatnia modyfikacja: 16.07.2008. Utworzono: 14.07.2008

Od Mistrzostw Polski w Diablo 2 organizowanych przez PCL minęło już nieco czasu (odbyły się one 1 i 2 maja 2008 roku), jednak wspomnienia po takiej imprezie pozostaną na wiele, wiele dłużej. Jak obiecywałem w krótkim sprawozdaniu przedstawiam Wam, drodzy czytelnicy, przebieg owego wydarzenia.

Pierwszego maja rano wybrałem się do stolicy. Przyznam, że trochę się denerwowałem, gdyż nie znałem tam nikogo, podobnie jak i miasta. Oczekując na kumpla z klanu rozpocząłem przygodę z „Kubusiami”. Długo to nie potrwało bo Emil jest chłopak punktualny i potem już razem ruszyliśmy na poszukiwania naszego Obozowiska, w którym miał odbyć się integracyjny grill wraz z meczem w piłkę nożną. Po przybyciu na miejsce przywitaliśmy się z każdym, kilka słów o klanie do jakiego każdy należy, kim gra itp. Czas mijał w miłej atmosferze, na popijaniu napojów bezalkoholowych, jedzeniu kiełbasek. Następnie udaliśmy się na boisko szkolne, podzieliliśmy na 3 drużyny i rozpoczęła się rywalizacja czysto sportowa. Na szczęście obyło się bez kontuzji i awantur o piłkę :P Niestety pogoda zaczęła się psuć i nagle lunął spory deszcz. Każdy ratował się pod jakimiś drzewami, przystankami itp. Z Emilem postanowiliśmy wracać już do domu i dla nas ten dzień Mistrzostw się tak zakończył. Mnie jeszcze czekała długa droga do domu przez miasto, którego nie znam, ale jakimś cudem trafiłem do rodziny i tam przekimałem noc.

Wrzucam tutaj kilka pamiątkowych fotek z pierwszego dnia:

Miejsce naszego grillowania:


 

Drugi dzień poświęcony był już tylko naszemu Diabełku. O godzinie 10.00 spotkaliśmy się w kawiarence internetowej w Galerii Mokotów. Lekki półmrok i zagęszczenie ludzi dodawało mrocznego klimatu ;) Najpierw każdy musiał zgłosić się do Ajantisa po swój magiczny identyfikator (mój wyglądał tak:)


Zrobiło się lekkie zamieszanie, jednak każdy zdążył utworzyć swoją postać z przedmiotów, które przygotowała ekipa PCL specjalnie na ten turniej. Następnie zawodnicy ustalali, w jakich składach będą grać i zapisywać się na listę. W trybie 4v4 wzięło udział aż 8 drużyn, które były podzielone na 2 grupy:

Grupa A
HC -> Tass (ham) + Rince (ama) + Lama (nec) + RoGH (barb)
SoD -> Pondi (ham) + ReS (nec) + Chris (barb) + Jav (ama)
Hi -> Bust (ama) + Luc (ham) + Buli (nec) + taC (dru)
WoT -> Wisz (barb) + Bedens (bliz) + Machelan (foh) + Grom (fb)

Grupa B
SoGT -> Cart (dru) + Garbol (nec) + Maki (smit) + Dest (barb)
GoD -> Wasudan (nec) + JureK (ham) + Novo (ama) + SzczuroO (barb)
Random -> Freak (ama) + Czapka (nec) + Smerf (ham) + Worm (dru)
OC -> Kax (fb) + Sar (foh) + ToG (barb) + Heszu (asn)

Rozpoczęły się zacięte walki o cenne punkty, które dawały awanse z grup. Jedne trwały krócej, inne dłużej, jednak zawsze kończyły się bez przeszkód. Niestety rozgrywki w grupach zajęły zbyt dużo czasu i to spowodowało nie rozegranie trybów 2v2 i 3v3 (o tym może kilka słów później).

Z fazy grupowej awans udało się uzyskać następującym teamom:

Gr. A:
1. Hi
2. HC

Gr. B:
1. OC
1. GoD

Od razu po zliczeniu punktów rozpoczęto półfinały:

HC vs OC (3:2)
Hi vs GoD (3:2)

W meczu o III miejsce GoD vs WoT wynik był raczej jednoznaczny – 3:0 dla WoT.

I wtedy przyszedł czas na upragniony finał o pierwszy tytuł Mistrzów Polski w Diablo 2 ;)

Muszę przyznać, że był niesamowicie emocjonujący, szala wygranej przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę. Trwał bardzo długo, gdyż nikt nie mógł pozwolić sobie na żaden błąd. Mimo wysokiej stawki atmosferka pozostawała miła i uprzejma, nie było żadnych obraźliwych tekstów, docinek i w ogóle było cukierkowo ;]

Finał zakończył się wynikiem 3:2 dla teamu HI i to oni zostali zwycięzcami. Panowie z HC musieli zadowolić się drugim miejsce, które i tak jest przecież bardzo dobre.

Jak wcześniej wspomniałem tryb 4v4 zajął zbyt dużo czasu i właściwie na tym skończyły się I Mistrzostwa Polski. Część osób postanowiła już pojechać do domu. Ci, którzy zostali pograli jeszcze systemem 2v2, ale późna godzina nie pozwoliła go ukończyć.

To by było na tyle. Impreza była przednia, super przygotowana, mili ludzie. Nie zostaje nic innego jak czekać na kolejną, która miejmy nadzieję odbędzie się w następnym roku.

Jeszcze zamieszczam tu fotografie z kawiarenki, miłego oglądania.

Pozdrawiam, Krulik (aka Raziel).Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.