diablo 3

Uber Trist Exping by Melćma

Ostatnia modyfikacja: 14.09.2010. Utworzono: 17.01.2008

Artykuł ten jest aktualny jedynie dla patchy 1.11 oraz 1.12a. Łatka 1.13c zmieniła sposób przyznawania doświadczenia w Uber Tristram.
Słownik - http://diablo.phx.pl/czytaj/slownik-battlenet/
Leecher - osoba zgarniająca expa
Exp - doświadczenie
Bonewall/Bw - ściana z kości (skill u necra)
Lvl - poziom
Respawn - miejscie pojawiania się potworów

Co to jest?
Jest to niewątpliwie najszybszy sposób na wyexpienie postaci. Wyexpienie postaci od 1 lvla do 90 trwa od 2 do 2.5 godzin.

Przygotowania
Najpierw, należy zdobyć klucze, potem organy. Opis czynności do otworzenia portalu można znaleźć tutaj - http://diablo.phx.pl/czyt...h--opis-zadania
Teraz, trzeba odpowiednio przygotować tristram.
Zaczniemy od postaci - 1 smiter (może być jakaś alternatywa), który sobie poradzi z bossami i 1 hammer, który oczyści droge smiterowi z mobów. Najpierw odciągamy mefista, okrążamy dookoła tristram, podchodzimy/teleportujemy się bliżej centrum i, gdy ujrzymy pierwsze szkielety wychodzące spod ziemi uciekamy w stronę dół-lewo, potem lewo-góra, by mefisto znalazł się w rogu lub przy ścianie, z dala od innych bossów. Następnie odbiegamy jak najdalej od tego miejsca, tak by mef nas nie gonił, tzn najszybciej - najlepiej szarża + wigor lub tele. Czas na Diablo i Baala. Możemy pojedynczo odciągać bossów, po prostu podbiegając i uciekając, zazwyczaj to baal się pojawi, teleportując się na głowę, a Diablo będzie stał w miejscu. Można także zaatakować dwóch bossów naraz, jeśli ktoś da radę. Teraz ostatnia czynność. Smiter musi zaciągnąć Mefista do domku, najbardziej wysuniętego w lewo i trochę w dół, tak, by nie wyszedł z niego.


Kliknij, by powiększyć screena


Hammer w tym czasie czyści szkielety spod smitera lub odpiera fale powstających szkieletów. W ostateczności potrzeba tylko wyczyścić potwory i można zaczynać fazę expienia.

Co potrzebujemy?
3 hammerów - Jeden z aurą Koncentracji, drugi z Oczyszczeniem, trzeci z Medytacją. Można także, dać któremuś z leecherowi insight/olśnienie, w broni o niskich wymaganiach, lub któryś z merców używa insight, wtedy jeden z hammerów używa Koncentracji, drugi z Oczyszczenia, a trzeciego nie potrzebujemy.
1 necro - z możliwością rzucenia bonewall - dlaczego tak? Istnieje pewien bug znacznie przyspieszający pojawianie się szkieletów, tzn., wystarczy, że necro rzuci bonewalla w dowolnym miejscu (jedni mówią, że działa im tylko, gdy rzucą go między ogniem, a ścianką z zagrody) i dzięki bugowi szkielety znacznie częściej się będą pojawiać.
Reszta to leecherzy - czyli chary, które stoją i zgarniają expa.

Ustawienie
Leecherzy stoją w zagrodzie z kamiennego muru w północno-zachodniej części tristram, razem z necrem.


Kliknij, by powiększyć screena

(Najlepsze miejsce zaznaczyłem czerwonym kolorem.)

Hammerzy stoją poza zagrodą, mniej więcej 7-10 cm na lewo i w dół, tak, aby ich młoty wykonywały pełną trajektorie lotu, oraz, by nie byli zbytnio oddaleni od leecherów.


Kliknij, by powiększyć screena


Hammerzy powinni stać bardzo blisko siebie, tak, by zapełnić całe pole dookoła hammerów młotkami, tzn, żeby one nie nachodziły na siebie, tylko, by młoty z jednego hammera, trafiały tam, gdzie nie trafiają drugiego. Jeszcze jedna ważna kwestia - wszystkie postacie, które miały styczność z mefem, tzn go widziały, albo były w tristram, gdy ktoś inny go widział, muszą wyjść z gry, razem z hammerem/hammerami. Do gry OSTATNI wchodzi HAMMER, nie ma różnicy, kto wejdzie wcześniej. Ważne, by ostatnim dołączającym do gry był właśnie hammer - to na niego będą sypać się szkielety.

Czas zacząć
Gdy już wszystko jest gotowe, hammerzy rozkręcają młotki, a necro puszcza jednego bonewalla w zagrodzie.


Kliknij, by powiększyć screena


Gdy wszystko jest ok. na hammerów powinny spaść hordy potworów. Szkielety powinny się respawnować przez około 25 sekund, tyle ile trwa bonewall. Gdy bw się rozpadnie, necro stawia kolejne. Tak, do 5 fali ponawiamy czynność, po czym wszystkie postacie udają się do miasta, by odlagować/uregulować grę, ponieważ, brak przerw, może spowodować wyrzucenie wszystkich z gry, a nawet jej unicestwienie, tzn. przestanie istnieć. W mieście należy poczekać ok. 2 minut, po czym wrócić do tristram. Gdy zaczną znikać budynki oraz postacie, można zrobić dodatkowo jedną, pełną fale, nie więcej. Gdy znikanie budynków i zawieszenia gry będą się powtarzać, należy skrócić ilość fal do 4 i/lub dłużej czekać w mieście. Przy dobrych porywach, postać z 1 do 90 lvlu, można wyexpić w dwie godziny. Za ten czas, także postać z 85+ lvlem może dostać kilka poziomów. W ostateczności właściwy UTE powinien wyglądać tak:


Kliknij, by powiększyć screena


Zakończenie
Mam nadzieje, że komuś ten artykuł pomoże. Opierałem się własnymi doświadczeniami z ponad 50 UTE.


Oceń materiał: Ocena: 5.48 (277 głosów).


Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.