diablo 3

Unikaty

Ostatnia modyfikacja: 09.07.2012. Utworzono: 24.08.2007

| Zwykłe | Wyjątkowe | Elitarne | Magiczne & Rzadkie | Unikatowe | Zestawy |
| Mikstury | Runy | Kamienie | Zwoje | Talizmany | Klejnoty | Questowe |
| Crafted | Retro | Esencje | Bugged | Kalkulatory |


Co jakiś czas zaangażowany oraz nieustraszony łowca przygód może napotkać przedmiot o legendarnej i unikalnej mocy. Ze wszystkich przedmiotów, które można znaleźć w Diablo II, te unikalne przedmioty są najtrudniejsze do znalezienia. Przedmioty unikatowe charakteryzuje złoty kolor podpisu. Mają potężne, stałe atrybuty magiczne.


Pancerze:

Zbroje
Buty
Hełmy
Tarcze
Pasy
Rękawice
Bronie:

Topory
Miecze
Buławy
Bronie Drzewcowe
Rzucane
Berła
Różdżki
Laski
Włócznie i Oszczepy
Sztylety
Łuki
Kusze
Biżuteria:

Pierścienie
Amulety
Zależne od Klasy dla:

Amazonka
Barbarzyńca
Czarodziejka
Druid
Nekromanta
Paladyn
Zabójczyni


ObręczeInformacje ogólne o przedmiotach unikatowych

# Przedmioty unikatowe posiadają czasem specjalne magiczne właściwości niespotykane w zwykłych przedmiotach magicznych czy rzadkich. Spis specjalnych magicznych zdolności znajdziesz tutaj.
# Istnieją unikatowe wersje przedmiotów normalnych, wyjątkowych oraz elitarnych, jednak nie każdy typ przedmiotu może być przedmiotem unikatowym.
# Wiele przedmiotów unikatowych posiada własną specjalną grafikę, inne wyglądają jak zwykłe przedmioty z kolorami delikatnie różniącymi się od oryginałów.
# Przedmioty unikatowe oparte są na przedmiotach normalnych, wyjątkowych oraz elitarnych więc posiadają podobny rozrzut liczb obrony oraz obrażeń. Obrona zbroi oraz zasięgi magicznych bonusów mogą być różne.
# Przedmioty unikalne mogą być eteryczne ( nie można ich naprawić ). To znaczy, że niektóre przedmioty unikalne będą posiadać zwiększoną obronę lub obrażenia i mogą być używane tak długo jak długo będą posiadać wytrzymałość. Możesz jednak umieścić w nich runę Zod (niezniszczalność), by mieć je dłużej w posiadaniu. Możesz również dać te przedmioty najemnikom. Ich przedmioty nie wymagają napraw ponieważ na najemnikach przedmioty się nie psują.
# Przedmioty unikatowe mogą zostać wyposażone w gniazda, za pomocą nagrody z pierwszego zadania w akcie piątym. Możesz więc umieszczać w nich klejnoty, kamienie, czaszki oraz runy, by jeszcze bardziej zwiększyć ich wartość. Jeden przedmiot unikatowy może posiadać tylko jedno miejsce na gemy, z kilkoma wyjątkami. Nie możesz stworzyć słowa runicznego w przedmiocie unikatowym.
# Przedmioty unikatowe możesz zdobyć na hazardzie, jednak szanse są bardzo, bardzo niewielkie.
# Wszystkie przedmioty unikatowe posiadają wymogi poziomowe.
# Prędkość broni, która jest pokazana, to nie końcowa prędkość broni ale jej szybkość bazowa. Przedmioty ze zwiększoną prędkością ataku muszą zostać połączone z tą prędkością bazową oraz innymi zwiększeniami prędkości ataku oraz klasą postaci, by domyślić się sumarycznej prędkości broni.
# Obrażenia broni mogą nie zgadzać się z  % zwiększeniem obrażeń wypisanym na przedmiocie.

Czy mogę znów zdobyć Unikat jeśli już go mam?
Tak, ale ten sam przedmiot unikatowy nie wypadnie ci nigdy więcej niż raz w jednej grze ani z potworów ani ze skrzyń.

Czy występuje typ przedmiotów eterycznych niezniszczalnych?
Tak, taki typ przedmiotów istnieje lecz jest ich zaledwie kilka. Przedmioty, które mają właściwości eterycznych oraz niezniszczalnych w jednym to: Zabójca Cienia, Eteryczne Ostrze i Upiorny Płomień.

(tylko Ladder)
Ten przedmiot może zostać znaleziony przez postacie ladderowe na Closed Battle.net oraz przez postacie w grach dla pojedynczych graczy, TCP/IP i postacie z Open Battle.net

(Pojawia się jedynie w patchu 1.09 i późniejszych)
Oznacza to, iż by zdobyć przedmiot z wymienionymi statystykami musisz znaleźć ten przedmiot w wersji gry 1.09 lub późniejszych. Przed 1.09 niektóre przedmioty pojawiały się z innymi statystykami. Jeśli zobaczysz przedmiot unikatowy z nazwą identyczną jak na stronie internetowej jednak z całkowicie innymi statystykami oznacza to, iż przedmiot ten pochodzi sprzed wersji 1.09. Spis statystyk przedmiotów unikatowych z wersji 1.08 gry znajdziecie tutaj.

(Pojawia się jedynie w patchu 1.10 i późniejszych)
Oznacza to, iż by zdobyć przedmiot z wymienionymi statystykami musisz znaleźć ten przedmiot w wersji gry 1.10 lub późniejszych. Przed 1.10 niektóre przedmioty pojawiały się z innymi statystykami. Jeśli zobaczysz przedmiot unikatowy z nazwą identyczną jak na stronie internetowej jednak z całkowicie innymi statystykami oznacza to, iż przedmiot ten pochodzi sprzed wersji 1.10.

(Brak przypisanego do przedmiotu patcha)
Oznacza to, iż przedmioty te pojawiają się z wymienionymi statystykami we wszystkich wersjach gry.

Przedmioty z poprawioną obroną +X% Zwiększona Obrona zawsze pojawiają się z maksymalną ilością obrony zwiększoną o 1.

Maksymalna obrona oraz obrażenia mogą być wyższe niż pokazane przy przedmiotach eterycznych. Ten przewodnik nie pokazuje statystyk przedmiotów eterycznych albowiem istnieją one jedynie krótki czas, chyba, że masz w nich runę Zod, która po włożeniu do przedmiotu daje "niezniszczalność" lub używają ich najemnicy (w których przedmioty te nie tracą wytrzymałości).
Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.