diablo 3

Wasze Filmy - Instrukcja jak nagrywać filmy

Ostatnia modyfikacja: 27.10.2007. Utworzono: 07.09.2007

Jak zrobić i przesłać nam film:

1. Ściągamy program FRAPS zamieszczony tutaj.
2. Instalujemy go.
3. Uruchamiamy program.
4. Zmieniamy opcje tak aby dopasować do naszych wymagań, zaznaczamy "Enable video capture - Hotkey" oraz zmieniamy FPS na taki, żeby podczas nagrywania filmów gra się nie przycinała, najlepiej na początku przetestować na różnych konfiguracjach.


5. Włączamy grę.
6. Jeśli w górnym, lewym rogu zmieniają się cyfry to naciksamy F9 wtedy zaczyna się nagrywanie zamiast cyfr pokazuje się REC.
7. Nagrywanie kończy się po wyłączeniu gry lub po ponownym wciśnięciu F9. Film zapisuje się w katalogu z Frapsem.

8. Pliki nagrywane w FRAPS są bardzo duże, więc należy je skompresować w programie Virtual Dub. Robimy to następująco:
a) Otwieramy plik z filmem, klikając na File > Open video file... i wybierając plik z filmem (domyślnie pliki nagrywają się do katalogu z zainstalowanym Frapsem)
b) Naciskamy CTRL+P
c) Szukamy kodeka "DivX 6.0 Codec" (NIE DivX 6.0 YV12 Codec) i klikamy ok. (jeśli nie znajdziecie tego kodeka na liście, to znaczy, że nie macie go zainstalowanego, możecie go pobrać stąd).
d) Wybieramy File/Save as AVI... i zapisujemy plik. Jeśli nadal zajmuje on dużo miejsc proszę pisać do mnie (nr gg poniżej).

9. Tak skompresowany plik i dodatkowo spakowany w programie winrar lub innym przesyłamy na maila przemo@phx.pl albo, jeśli plik jest za duży (w większości kont pocztowych można wysyłać plik maxymalnie do 5 mb) wrzucamy na jakiś bezpłatny serwer np.: topcities. Najlepiej przez program Total Commander i podajecie nam do niego link (przez gg lub mailem). Możemy wrzucić także plik filmu na upload przez przegladarkę www, np. na RapidShare. Wówczas także wystarczy podesłać nam adres do pobrania filmu.

Jeśli nie wiecie jak przesłać do nas film piszcie na GG: 2782027. ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY!!

Uwaga! Powyższa wersja Frapsa ma jeden ważny defekt, może nie działać na niektórych komputerach. Dochodziły do nas zgłoszenia od osób, którym po wcisnięciu F9 nie pojawiał się REC i nie nagrywał się film. Nie wiemy czym to jest spowodowane. Wyjściem w takiej sytuacji jest zainstalowanie najnowszej wersji Frapsa. Wersję demo możecie pobrać z oficjalnej strony programu: www.fraps.com. Niestety pełna wersja najnowszego Frapsa jest płatna.

Możecie także korzystać z programów HyperCam 2 (do nagrywania filmów) oraz Video Studio (do obróbki). Info i linki do pobrania znajdziecie na naszym forum w temacie pod tym adresem.
Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.