diablo 3

World Event - Polowanie na DC

Ostatnia modyfikacja: 01.01.2011. Utworzono: 24.08.2007

| Informacje | Polowanie na DC | Jak znaleźć DC | Wasze Relacje | Screeny z World Event |


Poniższa instrukcja jest dla osób, które są zdeterminowane, żeby spotkać Diablo Clone'a. Z pewnością ułatwi im to dojście do bitwy z klonem, aczkolwiek sposób nie jest w 100% pewny, ponieważ i tak wiele zależy w ostateczności od farta ;)

1. Wchodzimy na jedną ze stron:
http://dclone.eskysse.com/ lub http://dclone.is-a-chef.net/sojdb.php

2. Interesują nas tzw. Hot IP czyli IP serwerów, na których zostało sprzedanych najwięcej Kamieni Jordana. Każdy poszukiwacz Diablo Clone'a, sam ustala sobie granicę Hot IP. Jednego gracza zainteresuje IP, na którym zostało sprzedanych minimum 40 Sojów, innego gracza IP z minimum 60 sprzedanymi Sojami. W wyżej wymienionych serwisach Hot IP oznaczone są czerwonym kolorem i ich granica została ustalona subiektywnie przez twórców tychże stron. Należy pamiętać o jednym - DC pojawia się gdy liczba sprzedanych Kamieni Jordana na danym IP wyniesie między 75 a 125 i to jest nasz główny cel.

3. Zakładamy grę.

4. Minimalizujemy grę, klikamy na Start, wybieramy Uruchom, wpisujemy polecenie cmd

5. Otworzy nam się okno command, w którym wpisujemy:
netstat -n
Można również wpisać: netstat -n | find "4000" spowoduje to wyświetlenie tylko adresów z końcówką: 4000

6. Po wpisaniu i wciśnięciu Enter ukaże nam się lista połączeń z naszym komputerem. Interesuje nas tylko "Obcy adres" IP z końcówką: 4000, np. 116.18.74.242:4000

7. W przykładowym adresie, szukanym przez nas IP, które ukazało się na którejś z wyżej podanych stron, jest 242 (116.18.74.242:4000)

8. Jeśli nie uzyskaliśmy połączenia z poszukiwanym IP, czyli w tym przypadku 242, zakładamy nową grę i próbujemy, aż do skutku. Pamiętaj, żeby zbyt szybko nie zakładać kolejnych gier, gdyż możesz otrzymać Realm Down'a.

9. Informacje o aktualnym liczniku Kamieni Jordana na danym IP znajdują się także na kanałach IRC: #dc.eu, #clonekillers, #dcboard.de, #dcclone.de lub #diabloclone.pl (serwer irc.quakenet.org) oraz na forum DC Board.

10. Jeśli już znajdziesz Hot IP, nie ma zasady co do tego, jak długo musisz czekać na DC, może to potrwać od kilki minut do, nawet tygodnia, to zależy od szczęścia i aktualnej liczby sprzedanych Sojów. Najlepiej zostawić na jakiś czas włączony komputer i liczyć na to, że Cię nie wyrzuci z gry. Tutaj dobrym (ale też nie do końca pewnym sposobem) jest tzw. "zatrzęsienie" ekranem, czyli wydanie polecenia naszej postaci, które ją zablokuje, np. można otworzyć portal w 5 akcie, stanąć za Malah i kliknąć na owy portal. Ogólnie znalezienie Hot IP jest bardzo pomocne i skraca droge do Ãœber Diablo, ale tak jak pisałem we wstępie, nadal kluczową rolę odgrywa fart...

11. Jeśli DC nie pojawia się, może wynikać to z dwóch powodów:
a) Został już wcześniej zabity
b) Superunikalny potwór, nie zamieni się w DC, jeśli przed pojawieniem się napisu zostanie "zespawnowany" czyli zbliżymy się do niego bliżej niż na 2-3 ekrany

12. Info o ircu, autorstwa killerofdiablo2:
Kilka słów czym jest kanał na IRC. IRC jest miejscem rozmów wielu osób jednocześnie czyli tzw. Chat. Jednak między chatem a ircem jest długa droga. Po pierwsze na ircu można prowadzić rozmowy na kilku kanałach jednocześnie i są one ułożone tematycznie (o Diablo II też jest dużo).

Instalacja:
1. Ściągnij i zainstaluj mirc
2. Po instalacji włącz program, powinny otworzyć się opcje programu. Po lewej z listy wybierz Options albo kliknij CTRL + O . Po lewej z listy wybierz connect, zmieni się prawa cześć okna. Teraz kliknij na przycisk add po prawej, i w oknie które się pojawi wpisz [bez apostrofow]:
-w polu description: "QuakeNet"
-w polu irc server: "irc.quakenet.org"
i kliknij Add.
Teraz w liście pod napisem "irc servers" powinna pojawić się opcja QuakeNet. Nieco niżej wpisz swoje imię, email oraz nick.
3. Wejdź na zakładkę "options" rozwiniętą z "connect" i zaznacz opcje "connect on startup" oraz "reconnect on disconnection".
4. Wejdź z powrotem na zakładkę connect i kliknij "connect to irc server". Opcje znikna, i polaczysz sie z serwerem. Gdy się połączysz wyskoczy okienko gdzie możesz wpisać kanał na jaki chcesz wejść. Wpisz tam "#diablo.pl" i wciśnij enter. Wejdziesz na kanał o Diablo II.

Dodatkowe: aby wejść na jakiś kanał wpisz w dowolnym miejscu:
/j #nazwakanalu

aby zmienić swój nick wpisz
/nick nowynick

aby ustawić status away wpisz
/away tekst_awaya
chociaż częściej się robi tak:
/nick Twoj_nick|away

Aby z kimś pogadać "prywatnie" kliknij 2 razy jego nick na liście i pisz w oknie, które się pojawi.

13. Pomocnymi programami do poszukiwania Diablo Clone'a mogą okazać się D2 Netstat (302 KB) oraz IP Hunter (116 KB; program autorstwa Arassuila wyświetlający IP, na którym aktualnie się znajdujemy w Diablo 2 na CBN).

14. Dobrym sposobem na odnalezienie DC są także tzw. Private World Event, czyli PWE. Jeśli mamy grupę kolegów, z którymi gramy w Diablo 2, możemy zebrać z nimi odpowiednią ilość Kamieni Jordana (75-125) i sprzedawać je na serwerze o określonym IP, aż do skutku, czyli do pojawienia się Diablo Clone'a. Po pojawienie się DC, każdy członek grupy, w swojej grze zabija go i otrzymuje Annihilusa.

15. Na naszym Forum istnieje gildia Diablo Clone Hunters. Jest to gildia osób polujących na Diablo Clone'a m.in. poprzez organizowanie Private World Event. Szefem DCH jest Arassuil i z nim należy się kontaktować w sprawie dołączenia do owej gildii. Więcej informacji o gildii Diablo Clone Hunters i polowaniu na Diablo Clone'a znajdziecie pod tym linkiem.

Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.