diablo 3

Wywiad z Ajantisem - jednym z szefów Polish Clan League

Ostatnia modyfikacja: 08.09.2007. Utworzono: 24.08.2007

Przemo - W ubiegłym tygodniu zakończyła się trzecia edycja PCL. Jesteś zadowolony z jej przebiegu? To był udany turniej?

Ajantis - Każdy turniej uczy nas jako organizatorów czegoś nowego, trzecia edycja PCL nie była zła w porównaniu do poprzednich, chociaż oczywiście nie ustrzegliśmy się pewnych wyraznych błędów.

Przemo - Co sprawiło Wam organizatorom najwięcej problemów podczas tej edycji?

Ajantis - Problemy z ludzmi. Liczyliśmy, że dając uczestnikom wolną rękę i pozwalając na ustalanie terminów walk samemu ułatwiamy im grę. Sądziliśmy, że każdy sam wybierze sobie najbardziej dogodny termin walk i w spokoju rozegra je wtedy kiedy będzie mu to odpowiadało. Okazało się jednak, że jeśli nie ma określonych terminów walk na których trzeba się stawić to ludzie nie robią sobie za dużo z zasad które stworzyliśmy i ignorują każde zaproszenie do walki. Drugim problemem były osoby które zapisały się a potem z jakichś powodów prosiły o usunięcie z listy graczy. Ale to już staje się normalne i trzeba brać to pod jakąś uwagę.

Przemo - A z czego jesteście najbardziej zadowoleni?

Ajantis - Sporo osób wypisało się z turnieju ale jednak spora część została. Mirrory to patrząc na zasady PCL raczej średni wybór ale poprzednie edycje wymagały aby mieć w drużynie co najmniej jedną osobę. Mirrory miały być sprawdzeniem umiejętności poszczególnych graczy. Nie w każdym przypadku to się udało ale większość mirrorów przebiegła w miarę spokojnie i wyłoniliśmy najbardziej uzdolnionych graczy.

Przemo - Która edycja PCL Twoim zdaniem była najlepsza i dlaczego?

Ajantis - Moim niezwykle skromnym zdaniem druga. Oczywiście pojawiły się pewne problemy ale wydaje mi się, że graczom grało się najprzyjemniej. Pierwsza edycja również była w porządku ale mało kto wiedział co to jest PCL gdy zajmowaliśmy się nią.

Przemo - Czyli trzecia edycja jak narazie wypadła najgorzej?

Ajantis - Ciężko wyłonić edycję która wypadła najgorzej :) . Trzecia edycja nie była zła, raczej skłaniałbym się ku pierwszej. PCL 3 było po prostu czymś odniennym, nie planujemy już powracać do mirrorów natomiast do 3/3 jak najbardziej tak.

Przemo - Planujecie już czwartą edycję Ligi. Mógłbyś zdradzić jakieś szczegóły? Jak ona będzie wyglądać?

Ajantis - Kolejna edycja będzie raczej krótka. Były już mirrory, było 2/2, było 3/3 więc teraz spróbujemy 4/4. Z taką ligą wiąże się sporo problemów, największym będzie chyba sędziowanie (gdzie wejdzie sędzia jeśli w grze będą dwie drużyny po 4 osoby?) oraz dobranie składów (cztery osoby w drużynie to sporo, dużo łatwiej przeciętnemu uczestnikowi wziąć do gry kolegę i zagrać 2/2 niż organizować trzech innych graczy). Dlatego 4/4, jeśli w ogóle się odbędzie, to będzie raczej krótkie, najwyżej kilka dni. Potem planujemy zrobić większą edycję Północ-Południe. To będzie już edycja o normalnym czasie trwania. Mamy kilka innych pomysłów ale te planujemy zrealizować teraz.

Przemo - Kiedy mniej więcej może odbyć się turniej?

Ajantis - Tradycją ligi PCL są kilkumiesięczne przerwy między edycjami. Jednakże tak długo nie planujemy w tym przypadku czekać. Striker chciałby zorganizować ligę za tydzień, może dwa, mnie wydaje się, że to trochę za wcześnie. Mamy teraz nieco pracy z nowym forum Diablocentrum którego współorganizatorem jest również PCL a walki 4/4 trzeba nieco przemyśleć. Nie sądzę jednak żeby PCL 4 odbyło się pózniej niz za kilka tygodni.

Przemo - Poza organizacją czwartej edycji PCL macie jeszcze jakieś plany związane z polską sceną d2?

Ajantis - Na dłuższą metę chcielibyśmy osiągnąć dwie rzeczy. Po pierwsze zachęcić jeszcze więcej ludzi do PCL. Byłoby nam bardzo przyjemnie gdyby zasady PCL, chociaż często kontrowersyjne, stały się "polskimi zasadami tvt". Chcielibyśmy więc zachęcić do gry więcej osób z innych lig. Po drugie natomiast, jak już wspomniałem organizujemy z Karczmą Diablo 2, Komnatą Dusz i forum d2forum nową stronę Diablocentrum. Jest to właściwie nie tyle strona co forum. Chcielibysmy na nim połączyć ludzi z innych różnych stron (nie czyniąc oczywiście nikomu monopolistycznej konkurencji :) ) tak aby poznali się nawzajem i znalezli miejsce gdzie będzie pisała większość osób z Polski grających w Diablo.

Przemo - A jak oceniasz współpracę PCL z serwisem Imperium Diablo 2? ;-)

Ajantis - Bardzo dobrze :) . Dziękujemy Imperium Diablo 2 za reklamę i pomoc. Doceniamy starania redaktorów tej strony zarówno w częste aktualizacje jak i w przyczynianie się do rozwoju sceny tvt.

Przemo - Organizujesz największe i najpopularniejsze turnieje Diablo 2 w Polsce, które wyłaniają najlepszych graczy w kraju. A sam grasz jeszcze czasami w "diabełka"? ;-)

Ajantis - Gram w Diablo 2 od premiery, chociaż czasem z przerwami. Teraz raczej brakuje często czasu na grę ale staram się nie tylko organizować ale również grać w miarę możliwości. Chwilowo szczególnie do gustu przypadło mi hc więc jeśli ktoś mnie już gdzieś spotyka to zazwyczaj z podpisem na czacie na czerwono :)

Przemo - Jaką przyszłość wróżysz scenie d2? Nadal się będzie rozwijała mimo braku zainteresowania Blizza czy raczej powoli odejdzie w zapomnienie... ?

Ajantis - Scena Diablo 2 na pewno nie będzie już taka jak kiedyś. Ludziom powoli nudzi się Diablo. Spore aktualizacje typu patch 1.10 bardzo by tutaj pomogły. Niestety raczej tego od Blizzarda spodziewać się nie możemy. Na mniejszą skalę pomagają resety laddera i nowe słowa runiczne ale są do tylko małe dodatki. Diablo 2 nie jest już taką grą jaką była kiedyś ale nie znaczy to, że jest zle, ciągle sporo osób gra i dla wielu osób Guild Wars, World of Warcraft czy inne nowe gry są w porządku ale to jednak nie Diablo.

Przemo - Dzięki za wywiad :-)

Ajantis - Także dziękuję :)


Zapraszamy wszystkich na oficjalną strone PCL: www.pcl-pvp.org
Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.