diablo 3

Wywiad z Maciejem 'groobo' Maselewskim

Ostatnia modyfikacja: 22.10.2007. Utworzono: 24.08.2007

Maciej 'groobo' Maselewski jest oficjalnym rekordzistą świata w szybkości przechodzenia pierwszej części Diablo. Oficjalnym czyli udokumentowanym i sprawdzonym pod względem autentyczności przez największy serwis internetowy na świecie, zajmujący się dokumentowaniem rekordów w szybkości przechodzenia setek gier komputerowych i konsolowych - Speed Demos Archive (linki do filmików znajdziecie pod wywiadem). Na uwagę zasługuje fakt, że o rekordzie ustanowionym przez Polaka pisano w wielu zagranicznych serwisach o grach z serii Diablo, m.in. w największym niemieckim (i zarazem jednym z największych na świecie) serwisie o Diablo i Diablo 2 - diablo2.ingame.de

Update 25.04.07: Wywiad dotyczy rekordu pobitego na jesieni 2006 roku (17 minut 38 sekund). W kwietniu bieżącego roku, "groobo", ustanowił nowy rekord (6 minut 7 sekund), jeszcze bardziej kontrowersyjny niż poprzedni. Kilka mocnych dowodów (zacinanie muzyki; nieprawdopodobny układ zejść na niższe poziomy; po kliknięciu na Adrie i kupieniu sprzętu i ponownym kliknięciu Adria ma nowe itemy) wskazuje na to, że rekord był "sklejany". Oczywiście należy mieć otwarty umysł, może da się to wszystko jakoś wyjaśnić, w każdym bądź razie każdy ma prawo do własnej opinii, dlatego ocene rekordu pozostawiamy Wam.$liwa - Witam, gratuluję tak genialnego rekordu w przechodzeniu Diablo 1, pobiłeś swojego poprzednika przechodząc grę 3 razy szybciej, to świetny rekord.

M.Maselewski - Cześć, aż zabrakło mi słów.

$liwa - Zagłębmy się jednak w to jak tego dokonałeś, ile czasu spędziłeś nad strategią, aby przejść w takim tempie Diablo?

M.Maselewski - Wszystko się zaczęło gdy po raz pierwszy obejrzałem poprzedni rekord. Pomyślałem sobie że takie 'rzeczy' się dzieją, gdy dobry speed runner coś zrąbię. Przypadkowo miałem gdzieś płytę oryginalnego Diablo, gdzieś za szafą, więc postanowiłem, że sam spróbuję. Nie było dla mnie niespodzianką, gdy po przejściu gry drugi raz w życiu mój czas był lepszy od poprzednika o jakieś 20 minut. Zacząłem kombinować z mapą, testować co będzie mi potrzebne, a co nie. W końcu doszedłem nawet do wniosku, że eq oraz 'bicie' levelu będzie kompletnie niepotrzebne. Nie wiem już sam ile godzin spędziłem na tworzeniu i przechodzeniu gry nową postacią. (Ponieważ jak każdy wie mapa jest generowana automatycznie podczas tworzenia nowej postaci). W rezultacie czas jaki poświeciłem na czytaniu poradników, rozmowie ze 'starymi wyżeraczami', planowaniu i samym 'biegu' przez grę, wynosi około 120 godzin (to naprawdę mało w porównaniu z moimi pozostałymi projektami).

$liwa - Pisałeś pod koniec o innych projektach, czy były/są one związane z Diablo?

M.Maselewski - Oczywiście że tak. Na przełomie listopada/grudnia planuję pobić rekord w D2 LOD. Według mnie będzie to bardziej interesujące z prostego względu, że sequel jest szybszy niż poprzednik.

$liwa - O to właśnie miałem Cię teraz spytać, czyli po wejściu "dwójki" nie pozostałeś wierny jej poprzednikowi i zacząłeś w nią grać, a czy masz jakieś sukcesy na scenie Diablo II, polskiej czy zagranicznej?

M.Maselewski - Powiem tak. Nie jestem maniakiem Diablo, nie pozostaje wierny tej serii ponieważ nigdy mnie nie wciągnęła tak jak inne tytuły. Co do sukcesów, to takowych nie posiadam. Obracałem sie trochę po BN-cie w D2 przed pojawieniem się wersji 1.09, ale tylko dla czystej przyjemności.

$liwa - Okej, ale i tak rekordy bijesz i czekam na ten nowy rekord w drugiej części. Wracając jednak do rekordu w Diablo, czy mógłbyś przybliżyć nam co trzeba zrobić, aby wynik został zarejestrowany na Speed Demos Archive?

M.Maselewski - Po pierwsze, rekord musi być dobry. Po drugie trzeba mieć jakiś dowód na to, że nasz wynik jest prawdziwy. Jak sama nazwa serwisu wskazuje naszym dowodem będzie demo/film z naszego wyczynu. Sama faza 'wrzucania' filmiku na stronę jest o wiele bardziej skomplikowana niż tylko zagadanie do Pana Radix'a (do niego 'należy' ten serwis). Najpierw film przechodzi testy jakościowe. Później leży w 'kolejce' długi okres czasu. Jeżeli szanowny Pan Radix znajdzie wystarczającą liczbę osób, które ocenią czy film jest dobry, przechodzi on w fazie sprawdzania czy jest faktycznie 'legit'. Jeżeli wszystkie testy przebiegły pomyślnie powinniśmy wkrótce zobaczyć swoje imię na stronce.

$liwa - Czyli musi to wszystko trochę potrwać, a czy miałeś lepsze wyniki w przechodzeniu Diablo, które nie były zarejestrowane, jeśli tak to jakie to były czasy?

M.Maselewski - Aktualnie nie posiadam takowych.

$liwa - Czy Twoje rekordy zdobywałeś tylko Sorcererem czy także innymi bohaterami?

M.Maselewski - Próbowałem wykombinować coś Roguem, ale bez powodzenia. W dużej mierze cały przebieg gry zależał od ekwipunku, który w moim mniemaniu wyklucza cały aspekt szybkości.

$liwa - Kiedy zacząłeś grać w Diablo i jak długo trwały przerwy, bo jak można się domyślić z poprzednich wypowiedzi takowe były?

M.Maselewski - Pierwszy raz styczność z Diablo nawiązałem (bez świńskich skojarzeń;p) jakoś w 1997 roku. W sumie odinstalowałem go w tym samym dniu. Krótka gra;P. O Diablo zacząłem znowu myśleć, gdy zrobiło się bardzo głośno o sequelu. Nie mogłem sie doczekać, by sie do niego dobrać. Jak już to się stało to spędzałem przed nim bardzo dużo czasu. Po paru tygodniach ewidentnie sie znudził i kolejnym czynnikiem który sprawił że powróciłem do gry było ukazanie się dodatku Lord of Destruction. Przez długi okres była to tylko zabawa na OBNcie, ale jak wreszcie dorwałem się do oryginalnej kopii LOD'a to przerzuciłem się na 'prawdziwy' BN. Grałem i grałem aż do momentu ukazania sie patcha 1.09. I tak już miałem dosyć grania cały czas w jedną grę... I krowy zrobiły sie jakieś trudne;P.

$liwa - Jaką postacią zaczynałeś grę w D1?

M.Maselewski - Warrior, jak pewnie każdy.

$liwa - I ostatnie pytanie z innej beczki, co sądzisz o Imperium Diablo?

M.Maselewski - Trochę humoru nie zaszkodzi. Jest git;]

$liwa - Dzięki za rozmowę, mam nadzieję, że już niedługo znowu będę miał przyjemność z Tobą porozmawiać o nowym rekordzie.Notka na temat rekordu w serwisie Speed Demos Archive: [LINK]

Filmiki dokumentujące rekord (6 minut 7 sekund): [LINK]

Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.