diablo 3

Wywiad z Mr.Magiem - administratorem Angrenost Realm

Ostatnia modyfikacja: 08.09.2007. Utworzono: 24.08.2007

Przemo - Kiedy zaczęła się Twoja przygoda z "Diablo 2"?

Mr.Mag - Moja przygoda z Diablo II zaczęła się z chwilą ukazania się bety tejże gry. Miałem przyjemność być wylosowanym przez Blizzard jako beta tester. Mimo, że sequel dość znacznie różnił się od części pierwszej, to od razu przypadł mi do gustu.

Przemo - Którą postacią zacząłeś na początku grać, a którą grasz dziś?

Mr.Mag - Po ukazaniu się pełnej wersji gry (lipiec 2000) z początku grałem czarodziejką (sentyment do maga z Diablo I :), skąd również wywodzi moja ksywka ;)) Na początku 2001 roku przerzuciłem się na amazonkę i tak zostało do dzisiaj. Od początku gra tą postacią wydawała mi się interesująca i wymagała kreatywnego myślenia. Coż, wtedy nie było tak łatwo jak na 1.09 ;)

Przemo - Jakie były początki Angrenost Realm, ile już lat ma Wasz serwer?

Mr.Mag - Angrenost Realm powstał w styczniu 2002 roku i był pierwszym serwerem Diablo II w Polsce. Stworzyła go społeczność związana z forum serwisu BNPL, który rezydował na serwerze Angrenostu. Dziś już niestety serwis nie istnieje, zostało tylko forum, które tworzą głownie gracze wspomnianego realmu.

Angrenost Realm był odpowiedzią na sytuację panującą na CBN. Były to początki fali duped items, wszelkich hacków, itp. Nie spodobał się jednak dużej wiekszości z obawy o izolację i znudzenie grą z tymi samymi ludźmi. Tylko nieliczni się tam przenieśli. Przez kolejne lata zmieniały się tam patche, pojawiały mody, aż realm upadł.

W listopadzie 2003 z inicjatywy Archibalda serwer przekształcony został na realm tylko i wyłącznie do gry PvP. W tym czasie na CBN pojawił się patch 1.10, który od razu się większości społeczności Pol-PvP Center nie spodobał. Realm jako arena walk działa do dnia dzisiejszego.

Przemo - Gracie wyłącznie na patchu 1.09. Czemu nie akceptujecie wersji 1.10?

Mr.Mag - Głównym powodem niechęci do patcha 1.10 była wizja zaczynania wszystkiego od nowa. Większość z nas pracowała na swój dobytek przez kilka lat, więc utrata wszystkiego nam się nie spodobała. Pod uwagę braliśmy oczywiście tylko Ladder. Dodatkowo nowy system gry, nowe reguły wydały nam się idiotyczne. Myślę, że wynikało to z naszego konserwatywnego podejścia do tej gry. Osobiście nie żałuję, że odszedłem z CBN. Może czas na emeryturę? :)

Przemo - Wasz serwer słynie także z tego, że toczycie na nim wyłącznie duele. Czemu zrezygnowaliście z PvM?

Mr.Mag - Od zawsze kwintesencją Diablo były dla nas duele. Walka z potworkami nie jest zbytnio interesująca. Zresztą, ile tysięcy razy można zabijać biednego Mefa? :) Angrenost Realm dał nam to, czego brakowało nam na CBN, a mianowicie szybkie expowanie do 99 lvl, wszystkie przedmioty i czystą przyjemność z gry z żywym przeciwnikiem bez tracenia czasu na inne nudne czynności.

Przemo - Jak dokładnie wygląda gra na Angrenost Realm? Mógłbyś opisać ją w skrócie?

Mr.Mag - Po otrzymaniu konta należy zalogować się na Realm i stworzyć postać na 1 lvlu wybranej klasy. Następnie należy wyjść z gry i zalogować się na stronie. W jednym z działów znajduje się skrypt, który umożliwia nam szybką zmianę postaci, która przed chwilą zrobiliśmy, aby miała 99 lvl CL, 99 lvl LOD lub 12 lvl LOD, wszystkie questy i możliwe do rozdania skille i statystyki. Całość trwa kilka sekund.

Następnie pozostaje dobranie przedmiotów, które dostępne są na specjalnych mułach. Ich spis, wraz ze spisem itemów znajduje się na stronie. Ekwipunek dostępny jest zarówno do LOD jak i CL.

Po wszystkich tych czynnościach zostaje udanie się do gry typu pvp.

Przemo - Jakie wymagania należy spełnić, aby zostać użytkownikiem Waszego serwera?

Mr.Mag - Konto nie jest dostać łatwo. Staramy się by otrzymali je tylko ci, którzy rzeczywiście się nadają jeśli chodzi o umiejętności gry oraz rozumienie regulaminu. Istnieją dwa systemy przyznawania kont. W pierwszym kandydat odpowiada na kilka istotnych pytań oraz z listy wybiera osobę, która poręczy za niego, że się nadaje. Oczywiście jeżeli się nie znają to nic z tego nie będzie. W drugim przypadku, jeżeli nikogo na realmie nie znamy, odpowiedzieć musimy na pytania wstępne, a następnie przed nami pojawia się test 10 pytań z regulaminu realmu oraz dueli. Należy odpowiedzieć na co najmniej 8 by zgłoszenie zostało w ogóle wysłane. O tym czy konto zostanie przyznane czy nie, decyduje administrator. Zależy to głównie od tego, czy w pytaniach wstepnych, odpowiedzi są zadowalające. Po przyznaniu konta wystarczy aktywować konto specjalnym kluczem, który wysłany jest na maila. Jeżeli wymagane jest poręczenie innej osoby, to na stronie realmu pojawi się jej stosowny komunikat. Wygląda skomplikowanie, ale w rzeczywistości jest to bardzo proste. Skuteczność przyznawania kont to w chwili obecnej około 40%.

Przemo - Ilu macie obecnie użytkowników i czy ta liczba rośnie?

Mr.Mag - W chwili obecnej mamy około 600 kont i liczba ta stale rośnie.

Przemo - Jakie macie plany na przyszłość?

Mr.Mag - Obecnie pracujemy nad nowa wersją strony. Chcemy dodać kilka przydatnych opcji oraz zmienić layout. Dodatkowo trwają prace nad tłumaczeniem tekstów na język angielski. Chcemy otworzyć się bardziej na Europę i pozyskać nowych graczy. Wiemy, że jest zainteresowanie realmem za granicą, lecz język polski stanowi barierę nie do przejścia ;) Przydałby się także nowy GS, gdyż obecne nie pozwalają nam na zbyt wiele.

Przemo - Co sądzisz o naszym serwisie - Imperium Diablo 2? :-)

Mr.Mag - Niewatpliwie serwis jest dużą skarbnicą wiedzy dla wszystkich fanów Diablo i co najważniejsze, jest często aktualizowany :)

Przemo - Dzięki za wywiad :-)

Mr.Mag - Także dziękuję :)


Zapraszamy wszystkich na oficjalną strone Angrenost: http://realm.angrenost.org/
Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.