diablo 3

Wywiad ze Strikerem - głównym szefem Polish Clan League

Ostatnia modyfikacja: 08.09.2007. Utworzono: 24.08.2007

Przemo - Jak zaczęła się Twoja przygoda z "Diablo2"?

Striker - W lipcu 2000 roku kupiłem sobie modem i d2. Oczywiscie od razu zacząłem grać na Bn. Po miesiącu wstapilem do MS a w sierpniu załozylem WM :-)

Przemo - Jaką postacią zaczynałeś gre?

Striker - Przez pierwszy rok gry (8 miesiecy na OBN i Fortecy) grałem necrem, potem na 107 i 108 na CBN grałem czarką, a od 109 do dziś gram tylko i wyłącznie amą :-)

Przemo - Tak więc jesteś na scenie "Diablo 2" już ponad 4 lata. Jaki był na niej Twój największy sukces?

Striker - Myśle, ze sukcesem można nazwac prowadzenie klanu przez 4.5 roku a także założenie i organizowanie PCL.

Przemo - A kiedy wpadłeś na pomysł zorganizowania PCL i co Cię do tego skłoniło?

Striker - Hmmm... zdaje się, ze bylo to niecały rok temu... Po wejściu 1.10 na polskiej scenie zapanowała pustka. Nie było żadnych lig (oprocz ep), nie było ogolnouznawalnych zasad, nie było centrum sceny, ktora zreszta tez sie wydatnie zmniejszyła w porównaniu z 109. Na pomysł stworzenia PCL wpadłem w czasie rozmowy z Robsonem-SOH na BN. Potem przekonaliśmy (razem z Ajantisem) do pomysłu jeszcze kilku innych ludzi i projekt ruszył.

Przemo - Kiedy wystartowała pierwsza edycja PCL i jak ją oceniasz z perspektywy czasu?

Striker - Pierwszy turniej PCL 3/3 odbył się w październiku. Jak wiadomo był to pierwszy turniej PCL więc było kilka nieścisłości w zasadach, które dały sie we znaki w czasie ligi. Ale ogólnie myśle, ze nie było źle :-) Chociaz oczywiscie nadal turniej 2/2 jest uważany za najlepszy tour organizowany przez PCL.

Przemo - Z czym mieliście najwięcej problemow na początku? Regulamin, frekwencja... ?

Striker - Z frekwencją problemów raczej nie było, jak na pierwszy turniej zapisało się wtedy całkiem sporo teamów. Główną kwestią byly malo dopracowane zasady przez co było troche problemów. Myśle że dopiero na 2/2 wypracowalismy naprawde dobry regulamin.

Przemo - Druga edycja wypadła pewnie o wiele lepiej, stała na wyższym poziomie pod wzgędem ilości uczestników i szczegółowości/przejrzystości zasad?

Striker - Owszem. Jak narazie z 2/2 i z LouH Tour (4/4) jestem najbardziej dumny. W 2/2 uczestniczyło ponad 40 zespołow czyli prawie 90 ludzi. Poza tym walki były komentowane na żywo i obyło się bez żadnych problemów regulaminowych. Ogólnie rzecz biorąc był to najlepszy jak narazie tour organizowany przez PCL :-)

Przemo - Wkrótce rusza trzecia edycja PCL. Znana jest już dokładna data rozpoczęcia rozgrywek?

Striker - Na 90% rozgrywki zaczną się w przyszłą środę. Zapisy natomiast zamykamy w niedziele w nocy.

Przemo - Czym różni się ta edycja od poprzednich?

Striker - Tym razem po raz pierwszy organizujemy turniej 1/1 dzieki, ktoremu bedziemy mogli wyłonic najlepszych graczy w Polsce. Są to walki klasowe (mirrory), ktore będą się odbywac tylko w grupach amazonek ,necro , sorcek etc

Przemo - Jak idą przygotowania do turnieju?

Striker - Zasadniczo prawie skończone. Zostało kilka kwestii do dogrania (kwestia cube) i dopisanie FAQ.

Przemo - A uczestnicy? Sporo osób się zglosilo?

Striker - W tej chwili prawie 150 uczestników. Mam nadzieje ze do niedzieli zgłosi się jeszcze kilkanaście-klikadziesiąt osób.

Przemo - Ile czasu, mniej wiecej, moze trwać turniej?

Striker - Na rozegranie wszystkich walk przewidzielismy miesiąc. Potem ogłosimy zwycięzców poszczególnych mirrorow.

Przemo - Jakie są Wasze plany na przyszłośc?

Striker - Po 1/1 Mirrors mamy zamiar zorganizować szybki 1-2 dniowy turniej 4/4, po nim natomiast coś czego w Polsce jeszcze nie było :-) Mamy zamiar zorganizowac walke Allstars Północ vs Południe Polski w ktorej będą uczestniczyc najlepsi gracze w kraju. Poza tym Ajantis wymyślił jeszcze turniej King of the Hill. Zobaczymy co z tego wyjdzie

Przemo - Co sądzisz o przyszłości polskiej sceny d2? Czy nie uważasz, że bierność Blizzarda w kwesti d2, spowoduje w najbliższym czasie jej zanik?

Striker - Myśle że dzięki inicjatywom takim jak PCL, czy różnym stronom poświęconym D2 (takim jak wasza, KD czy KD2) polska scena D2 może spokojnie pożyć jeszcze kilka lat :-) W nieodległej przyszłości razem z KD i KD2 mamy zamiar stworzyć ogolnopolskie forum D2, które miejmy nadzieje stanie się prawidziwym centrum sceny i bedzie miejscem wymiany doświadczeń etc. Zobaczymy co czas przyniesie. :-)

Przemo - Dzięki za wywiad :-)Zapraszamy wszystkich na oficjalną strone PCL: www.pcl-pvp.org
Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.