diablo 3

Zabójczyni

Ostatnia modyfikacja: 20.10.2010. Utworzono: 24.08.2007

Powrót do działu Postacie
|AMAZONKA | BARBARZYŃCA | CZARODZIEJKA | DRUID |NEKROMANTA | PALADYN | ZABÓJCZYNI |


Zabójczyni Zakon Zabójczyń Magów został pierworodnie stworzony do wprowadzania porządku pomiędzy klanami Vizjerei. Zabójczynie żyją w czystości umysłu i w ciągłej koncentracji. Siłę czerpią z medytacji. Walczą przede wszystkim używając magicznych przedmiotów i własnej wewnętrznej energii.

Mitologia postaci.

W trzecim wieku w klanie magów Vizjerei zaczęli dominować dwaj bracia: Horazon i Bartuc. Obaj byli równie potężni i ambitni, obaj ulegli fascynacji mocami płynącymi z praktykowania Magii demonologicznej. Mieli jednak inne wizje studiowania tych mocy. Horazon postrzegał demony jako źródło wielkiej mocy, uważał, że demona należy opanować i nagiąć do własnej woli. Jego brat z kolei sądził, że drogą do zrozumienia jest sojusz z piekielnymi mocami, dzięki któremu łatwiej będzie można poznać ich sekrety. Tak też zresztą zrobił. Diametralnie odmienne filozofie braci doprowadziły do schizmy w klanie Vizjerei.

Zabójczyni Kiedy zażarta rywalizacja doprowadziła w końcu do wybuchu wojny, walczący po obu stronach zdali sobie sprawę, że zostali oszukani przez demony. Wywiązała się bitwa tak zażarta, że niebiosa zapłonęły żywym ogniem. Kiedy walka dobiegła końca zapadła cisza. Bartuc leżał martwy, Horazon z własnej woli udał się na wygnanie. Vizjerei zapłacili wysoką cenę za tą lekcję. Niewielka grupa ocalałych czarnoksiężników zdecydowała się odrzucić magię demonologiczną i wrócić do studiowania Magii Żywiołów. Żaby zapobiec podobnej tragedii w przyszłości, założony został tajny zakon mający śledzić poczynania klanów, niszcząc zepsucie już w zarodku. Tak narodził się Viz-Jaq'taar, Zakon Zabójczyń Magów.

Wiedząc, że taki zakon będzie bardzo podatny sam w sobie na zepsucie, Vizjerei uważali, że Zabójczynie muszą zachować czystość umysłu i osiągnąć stan głębokiej koncentracji. Powinny żyć w medytacji i czerpać siłę z niej, nie z zewnętrznych mocy, które łatwo mogą stać się zasłoną poczynań demonów. Dlatego zakon miał wyrzec się mocy magicznych. Zamiast tego zabójczynie miały używać w walce zaklętych przedmiotów. Przygotowując się do krucjaty przeciwko demonom, Zabójczynie skupiły się na ćwiczeniu sztuk walki i siły - zarówno fizycznej jak i duchowej.

Zakon był tajny, dlatego mało kto, nawet pośród magów, wiedział cokolwiek o tej sekretnej organizacji. Jej reputacja była dwuznaczna. Legendy o czujności Zabójczyń i powszechny strach przed karą uratowały wielu magów przed zepsuciem. Same Zabójczynie pojawiały się niezmiernie rzadki. Jednak ostatnio, wraz z powrotem Trójcy i wzrostem obecności demonów Zakon manifestuje swoją obecność.


Początkowe Statystyki Zabójczyni (Poziom 1):
Siła: 20
Zręczność: 20
Żywotność: 20
Energia: 25
Mana: 25
Życie: 50
Wytrzymałość: 95

Automatyczny Wzrost Statystyk Co Poziom:
Życie: +2
Mana: +1,5
Wytrzymałość: +1,25

Efekty Punktów Statystyk:
1 Punkt Żywotności Dodaje 3 Do Życia
1 Punkt Żywotności Dodaje 1,25 Do Wytrzymałości
1 Punkt Energii dodaje 1,75 Do Many

Regeneracja życia i many u Zabójczyni
Wyjaśnienie: Dla każdej postaci ta sama buteleczka napoju leczącego bądź many regeneruje inną liczbę punktów.

Napoje Leczące
Liczba Odrodzonych
Punktów Życia
Mniejsza Mikstura Leczenia
45
Lekka Mikstura Leczenia
90
Mikstura Leczenia
150
Większa Mikstura Leczenia
270
Super Mikstura Leczenia
480

Napoje Many
Liczba Odrodzonych
Punktów Many
Mniejsza Mikstura Many
40
Lekka Mikstura Many
80
Mikstura Many
160
Większa Mikstura Many
300
Super Mikstura Many
500Cechy i umiejętności.

Zabójczynie nie wykorzystują sztuk magicznych bezpośrednio. Dzięki magicznym przedmiotom imitują część podstawowych mocy. Żeby uniknąć pokus zepsucia, koncentrują się na naturalnych zdolnościach ciała - mocach umysłu i umiejętnościach walki wręcz. Zabójczynie są doskonale wyszkolone w posługiwaniu się egzotyczną bronią: stalowymi ostrzami i szponami mocowanymi rękach. Władają nimi z tak wielką biegłością, że potrafią wykonywać potężne podwójne ataki. Nawet najmłodsze Zabójczynie doskonale znają sztukę infiltracji, żaden zamek nie stanowi dla nich przeszkody. Dlatego Zabójczynie nie potrzebują kluczy do otwierania skrzynek. Ich umiejętności dzielą się na trzy dziedziny: Sztuki Walki, Dyscypliny Cienia oraz Pułapki. Zabójczyni może opanować różne sztuki walki, potrafi dzięki medytacji zwiększać swoją szybkość i umiejętność posługiwania się bronią, a nawet ją zatruwać. Ponadto jest zawsze wyposażona w śmiercionośne pułapki.

Drzewka Umiejętności Postaci -
- Kliknij Tutaj


Strategie dla Zabójczyni
- Kliknij Tutaj
Zgłoś błąd.Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.