..:: Forum Imperium Diablo ::..

Artykuły - Jak uruchomić dwa Diablo na jednym komputerze

trupek1000 - 2009-05-06, 13:11
: Temat postu: Jak uruchomić dwa Diablo na jednym komputerze
Witam.
W tym krótkim poradniku zamierzam opisać w jaki sposób można odpalić dwie kopie Diablo w jednym czasie z jednego komputera, bez ryzyka dostania bana. Natchnęły mnie do tego pojawiające się sporadycznie pytania jak to zrobić bany za loadera. To tyle tytułem wstępu, przejdźmy więc do rzeczy.

Czego nam trzeba?
Potrzebne będą nam do tego dwa działające klucze Diablo2+LoD oraz mały, sprytny programik Sandboxie. Jest to programik służący nie tylko do Diablo, jest więc w 100% bezpieczny (korzystam z niego dość długo i do tej pory ani śladu bana), za jego pomocą możemy na przykład uruchomić dwa okna przeglądarki i w każdej z nich wejść w jednym czasie na przykład na dwa różne konta na ID, ale jednocześnie będzie nam bardzo pomocny w grze na dwa klucze.

Przygotowania:
Instalujemy normalnie Diablo na jednym z kluczy. Następnie cały folder, do którego zostało zainstalowane musimy przekopiować na tę samą bądź inną partycję. Ważne, aby skopiowany folder miał inną nazwę niż oryginalny. Teraz wchodzimy w Panel Sterowania/Dodaj Usuń Programy i usuwamy Diablo II. Zniknie folder, w którym pierwotnie Diablo zostało zainstalowane, jednakże zostanie ten skopiowany. Pierwszy etap mamy za sobą. Teraz instalujemy grę na drugim z kluczy. Tworzymy sobie na pulpicie skróty do obu uruchomienia obu kopii, do każdego dopisujemy parametr -w (w tym miejscu, które pokazane jest na obrazku)
http://www.trupcio.yoyo.pl/upload/w.JPG
To spowoduje uruchomienie gry w oknie, co z raczej jasnych powodów będzie wygodniejsze dla nas.

Meritum sprawy czyli Sandboxie
Ściągamy i instalujemy programik podany wyżej (licencja shareware, prawa nie łamiemy). Uruchamiamy jedną kopię Diablo w normalny sposób, w przypadku drugiej klikamy prawym przyciskiem myszy na skrót i wybieramy opcję "Uruchom w piaskownicy" (obrazek)
http://www.trupcio.yoyo.pl/upload/sanboxie.JPG

Gotowe, możemy sami sobie przerzucać itemki, robić taxi czy co tam wam jeszcze przyjdzie do głowy. Wydaje mi się, że jest to najprostszy sposób, aby uruchomić w tym samym czasie dwie kopie Diablo, a na pewno wygodniejszy od zabawy profilami czy emulatorami Windowsa i bezpieczniejszy od loadera czy ingerencji w pliki gry.
Oczywiście powtarzając kroki opisane w podpunkcie przygotowania możemy stworzyć więcej kopii Diablo (ogranicza nas tylko miejsce na dysku i ilość posiadanych kluczy) i włączać je wszystkie w jednym czasie.

Mam nadzieję, że ktoś z tego poradnika skorzysta :)

W razie nieścisłości proszę o komentarze, mam nadzieję, że wszystko opisane jest jasno i zrozumiale.

Dziękuję DeadManowi za podsunięcie mi tego rozwiązania :)
Ulver - 2009-05-06, 13:17
:
Fajny i przejrzysty artykuł. Na pewno przyda się niejednemu userow ;) . 10/10
Karol1987 - 2009-05-06, 13:28
:
Gratulacje. Mimo, że krótki, ale jakże pomocny. 10/10
Ryś - 2009-05-06, 14:42
:
A ja już myślałem, że nikt tego nie napisze :p
Co tu dużo mówić, krótki, ale niezwykle przejrzysty, łatwy w odczytaniu artykuł który zapewne wielu ludziom ułatwi życie ;~)
Gratulacje Pit, 10/10
T25 - 2009-05-06, 14:48
:
Gratuluje! krótko, zwięźle i na temat, dycha ode mnie ;)
Noob_Killer - 2009-05-06, 15:24
:
Brawo, nareszcie... 10/10
DeadMan - 2009-05-06, 15:30
:
Pierwszy artykuł by Pit ;p i do tego świetnie napisany. Krótko zwięźle i dokładnie na zapodany temat. Dyszka/10

trupek1000 napisał/a:
Dziękuję DeadManowi za podsunięcie mi tego rozwiązania
Dzięki że o mnie pamiętałeś ;)
trupek1000 - 2009-05-06, 15:32
:
DeadMan napisał/a:
Pierwszy artykuł by Pit
No i zapewne ostatni xD
DeadMan napisał/a:
Dzięki że o mnie pamiętałeś
Nie ma sprawy ;)

To miło, że spotkał się ten artykuł z takim przyjęciem, nie spodziewałem się :)
Sarevok92 - 2009-05-06, 16:16
:
Bardzo dobry artykuł. Gdybyś napisał go kilka tygodni wcześniej to sam bym z niego skorzystał, ale jednak dałem sobie radę :D .
Może skończą się pytania o uruchamianie bez loadera.
10/10
Eps - 2009-05-06, 16:24
:
Omg wiadomo, że taki artykulik będzie mile przyjety od czasu gdy loaderek/d2gfx.dll są banned. Myślę, że jak haxo będzie miał czas to pojawi się Twoja praca na ID :>

Istnieją również inne metody odpalenia 2x d2. Lecz ten sposób polecam każdemu, kto che przerzucać itemki, a nie zna zaufanego gracza który mu w tym pomoże :P (lub innych czynnościach, taxi etc.) . Co do "Panel Sterowania/Dodaj Usuń Programy i usuwamy Diablo II". Zrobił bym to szybciej, kasując wpis w rejestrze, lecz ten sposób jest dobrym rozwiązaniem dla osóbek mniej ogarniających to. Świetnie, że zechciałeś podzielić się z społecznością ID tym artykułem.

Wielkie brawa (i owacje na stojąco) max ofc. za jasne i konkretne opisy.
trupek1000 - 2009-05-06, 16:42
:
eps napisał/a:
Zrobił bym to szybciej, kasując wpis w rejestrze
Tak, ale jak to ładnie ująłeś, osóbki mniej ogarniające nawet pewnie nie wiedzą gdzie jest rejestr, a ja nie wiem jakie wpisy należałoby usunąć stamtąd xD
eps napisał/a:
Świetnie, że zechciałeś podzielić się z społecznością ID tym artykułem
Nosiłem się z tym od wczoraj aż xD
Jeszcze raz dziękuję za dobre oceny, taka mała rzecz, a cieszy :)
crunk_mp - 2009-05-06, 23:26
:
No i git,
szybko, zwiezle i na temat ;)
Sabko - 2009-06-22, 22:25
:
trupek1000 napisał/a:
eps napisał/a:
Zrobił bym to szybciej, kasując wpis w rejestrze
Tak, ale jak to ładnie ująłeś, osóbki mniej ogarniające nawet pewnie nie wiedzą gdzie jest rejestr, a ja nie wiem jakie wpisy należałoby usunąć stamtąd xD

Może warto rozszerzyć artykuł o ten punkt? ;)

Rozumiem, że odpalając 2 kopie mogę korzystać jednocześnie z tego samego konta?
Eps - 2009-06-22, 22:26
:
Ale musisz mieć inny cd-key. Bo wsykoczy alert, że już używane jest konto przez ten cd-key.

Poza tym, na czacie będzie rozłączac jedną z charów na koncie. Bo korzystasz z jednego konta, a wchodzisz dwoma charami. Takie już ma ustawienia blizzardowskie Bn ;P
Sabko - 2009-06-23, 21:05
:
Będzie mnie rozłączało tylko, jak oba chary będą na czacie? Czy w kombinacji czat/gra gra/gra także?
Eps - 2009-06-23, 21:07
:
A tak trudno używać szukajki?
Kombinacja czat/czat, rozłącza. Gra/gra, nie rozłącza. Lecz może się zdarzyć, że po wyjściu jednym charem z gry, nagle Cię wyrzuci z BN.
trupek1000 - 2009-06-23, 23:13
:
Przy kombinacji czat/czat też zwykle rozłącza, na 100% nie rozłącza tylko wtedy, kiedy obie postaci są na grze bądź tylko jedna z nich. Przy obu na czacie praktycznie za każdym razem mnie rozłączało, ale to nie jest akurat jakiś wielki problem.
necroorcen - 2009-07-13, 15:08
:
Można tym sposobem włączyc 3 gry na raz?
petereq - 2009-07-13, 15:16
:
Tak, jeśli masz 3 cd-keye
Eps - 2009-07-13, 19:15
:
Możesz nieskonczenie dużo gier odpalić, tj. dopóki pozwoli Ci procek.
elon - 2009-07-20, 18:43
:
Uruchamiam jedną grę normalnie z systemu, a drugą przez sandboxie i zawsze po kilkunastu sekundach wyrzuca z gry postać z sandboxie (czas oczekiwania).
Wie ktoś co może być przyczyną i jak to naprawić?
petereq - 2009-07-21, 00:41
:
elon spróbuj reinstalki, może pomoże. Z takim problemem jak twoim spotkałem się tylko raz, gdy próbowałem wejść 1 i ta samą postacią na grę przez diablo i druga kopia przez sandboxie. Chyba nie próbujesz tak jak opisałem??
elon - 2009-07-21, 02:21
:
Gry korzystają z dwóch różnych kluczy, postacie są na dwóch różnych kontach :)
Reinstalka nic nie zmienia.
Daszek - 2009-07-25, 17:15
:
kozaco opisane good i dziala tylko mam 1 pytanko bo mam 2 oryginalne cd key i uzywam bota i 1 jest od bota a 2 czysty i teraz mam tak ze od bota jest kopiowany / a czysty zainstalowany jak zrobic zeby bot latal na tym "brudnym" ??
Karol1987 - 2009-07-25, 17:20
:
Pozbadz sie bota, do dostaniesz bana i skonczy sie latanie na BN na danym kluczu.
Daszek - 2009-07-25, 17:24
:
rozumiem ale jak to zrobic ? bo 1 cd key i tak mam "brudny" od mh i bota a 2 czysty i jak zrobic bo aktualnie komputer znajduje ten czysty a jak zrobic zeby bot latal na tym brudnym ?? ew. mozna za to dostac bana ??
Karol1987 - 2009-07-25, 17:38
:
Nie za bardzo sie znam na mh i botach, bo ich nie uzywam, ale usuniecie tego programu powinno pomoc. Dla pewnosci zrob format komputera. Jezeli sie myle, niech inni userzy mnie poprawia.
Eps - 2009-07-25, 17:46
:
Daszek, nie supportujemy tutaj programów thirdy-party, więc powstrzymaj się od takich postów. Szukaj pomocy na innych nieszanujących się forach. Moja rada, przestań grać na syfach, bo się zniżasz do poziomu cheatera.
Daszek - 2009-07-25, 17:53
:
spox .. ew. mozna za to dostac bana ?? za gre 2xd2 na 1 kompie tak jak jest to tu opisane
Karol1987 - 2009-07-25, 18:01
:
Ban dostaniesz za D2loadera, za Sandboxie nie. Poczytaj dokladnie temat.
Sarevok92 - 2009-07-25, 18:03
:
To jest absolutnie bezpieczny sposób. Wystarczy przeczytać uważnie pierwsze kilka zdań.
trupek1000 napisał/a:
bez ryzyka dostania bana

Daszek - 2009-07-25, 18:14
:
thx chcialem byc 100% pewien
elon - 2009-07-25, 22:31
:
elon napisał/a:
Uruchamiam jedną grę normalnie z systemu, a drugą przez sandboxie i zawsze po kilkunastu sekundach wyrzuca z gry postać z sandboxie (czas oczekiwania).
Wie ktoś co może być przyczyną i jak to naprawić?

Wyczytałem, że kilku innym osobom też rozłącza po 2-3 minutach. Wie ktoś może jak temu zaradzić? Nigdzie rozwiązania nie widziałem..
rafikozor - 2009-07-26, 01:43
:
A ja widziałem, problemem było zazwyczaj coś grzejącego się - D2 zżera 100% mocy procka no matter what i do tego niewydajnie wykorzystuje kartę graficzną (te burze ognia np.). Sprawdź chłodzenie.
elon - 2009-07-26, 11:48
:
rafikozor napisał/a:
A ja widziałem, problemem było zazwyczaj coś grzejącego się - D2 zżera 100% mocy procka no matter what i do tego niewydajnie wykorzystuje kartę graficzną (te burze ognia np.). Sprawdź chłodzenie.

D2 prawie wcale nie wykorzystuje procka kiedy postać stoi w mieście i nic nie robi a w takiej sytuacji wyrzuca mi drugą postać.
Nie z tym jest problem.
Eps - 2009-07-26, 11:53
:
elon napisał/a:
D2 prawie wcale nie wykorzystuje procka kiedy postać stoi w mieście

Bullshit, d2 korzysta z kernel32 sleep, który cały czas korzysta z 100%, tylko gdy d2 zostaje zminimalizowane przestaje korzystać z procka.
elon - 2009-07-26, 11:55
:
eps napisał/a:
elon napisał/a:
D2 prawie wcale nie wykorzystuje procka kiedy postać stoi w mieście

Bullshit, d2 korzysta z kernel32 sleep, który cały czas korzysta z 100%, tylko gdy d2 zostaje zminimalizowane przestaje korzystać z procka.

W momencie gdy D2 było zminimalizowane sprawdzałem zużycie, nie wspomniałem tylko o tym w poście.
To i tak nie zmienia nic w sprawie rozłączania drugiej postaci.
Tommy77 - 2009-08-04, 14:22
: Temat postu: windows 64bit
Wie ktos jak zaistalować Sandboxie na 64 bitach ?
szak - 2009-08-09, 15:00
:
Właśnie pojawił mi się taki komunikat (załącznik)
I nie wiem co to jest
nie używałem nigdy żadnych MH, botów itp. itd.
jedynie piaskownicy do dwóch kluczy :(
mam nadzieje ze to nie ban
dodam ze piaskownicy uzywam od 3 dni (od tylu mam drugi klucz, który jest czysty jak łza a komunikat na obydwu kluczach)

HELP

Daszek - 2009-08-13, 22:28
:
to nic po prostu nie może połaczyc sie z bn to nie ban
jin12345 - 2009-08-19, 22:28
:
Rewelacja
Wszystko smiga bez problemow
Wielkie dzieki!

11/10 :)
Akila - 2009-08-29, 09:01
:
A ja mam mały problem...
zkopiowalem pliki d2xmusic i d2xvideo do foledrów oby dwóch by grac ze płyty.
pierwsza kopia chodzi , a druganie, dalej żąda płyty, co jest?

Do tego, jak włoze ta płyte i uruchamiam dwie... to druga ciągle patchuje "wczytywanie poprawek" wiec nie da sie zalogowac ^^
krecik20001 - 2009-08-29, 11:31
:
Akila napisał/a:
A ja mam mały problem...
zkopiowalem pliki d2xmusic i d2xvideo do foledrów oby dwóch by grac ze płyty.
pierwsza kopia chodzi , a druganie, dalej żąda płyty, co jest?

A masz patcha 1.12 wgrane do drugiej kopii ? :lol:

Akila napisał/a:

Do tego, jak włoze ta płyte i uruchamiam dwie... to druga ciągle patchuje "wczytywanie poprawek" wiec nie da sie zalogowac ^^

OMG no to musisz poczekać aż się spatchuje.
Akila - 2009-08-29, 15:30
:
nie noo sam bym sie nie domyslił :P mam patcha 1.12 -.-
problem w tym , ze sie nie patchowało :P
reinstalke zrobiłem , tym razem dokonczyło patchowanie i wszystko ok...
Ale bana na cd-key dostałem... za sandboxie, jakiś bullshit... "cd-key zotsał wyłączony (30dni)"

jakim cudem za sandboxie? nic innego nie używałem, nikt nie mogłby się wkraść, moja stara?
coś mi tu śmierdzi :P
krecik20001 - 2009-08-29, 17:04
:
Akila napisał/a:
Ale bana na cd-key dostałem... za sandboxie, jakiś bullshit... "cd-key zotsał wyłączony (30dni)"

Chyba nie możliwe :p A nigdy na tym keyu niczego nie używałeś ? Chociaż jeden dzień ?
Akila - 2009-08-29, 17:32
:
został kupiony 23 godziny temu ;)

btw. dlaczego żądał płyty od drugiej kopii, skoro pilki d2xmusic i d2xvideo są w folderach? (pierwsza kopia nie żądała)
trupek1000 - 2009-08-29, 22:29
:
Akila napisał/a:
To jest fizycznie niemożliwe, to nie jest program dedykowany pod Diablo, jakoś mi się nie wydaje, żeby Blizz w ogóle brał takie coś pod uwagę i banował za takie coś, zwłaszcza, że to nie ingeruje w ogóle w grę i jest raczej niewykrywalne. Inaczej sam dostałbym bana już dawno temu :P
Albo wyrobiłeś za free bana, albo do czegoś nie chcesz się przyznać ;)
Akila napisał/a:
btw. dlaczego żądał płyty od drugiej kopii, skoro pilki d2xmusic i d2xvideo są w folderach? (pierwsza kopia nie żądała)
Ja musiałem na przykład kopiować praktycznie całą płytę, żeby mi no-cd działało, więc wiesz...
CrazyEmiliano - 2009-09-01, 10:47
:
A wiecie co wystarczy zrobić? Ściągnąć d2loader ze strony www.diablo.phx.pl i odpalic dwa razy tym skrótem, który ściągneliśmy (odpalamy 1 raz, wciskamy alt+tab i odpalamy drugi raz. teraz można przełączać się pomiędzy dwiema grami poprzez alt+tab). Też można pzrerzucać itemy (można logować się 2 razy na 1 koncie, różnymi postaciami
(d2loader znajduje się w dziale "download ->programy")
Czy to nie jest łatwiejszy sposób? :roll:
trupek1000 - 2009-09-01, 11:24
:
Nie jest łatwiejszy, bo za niego idzie wyłapać bana na cd-key, a za to nie dostaniesz, sam sobie odpowiedz ;)
Krulik - 2009-09-01, 15:28
:
CrazyEmiliano, nie pisz jak nie masz pojęcia. Co prawda ten sposób jest banalny i prawie każdy z niego korzystał, ale blizz zbanował za to mnóstwo kont, więc nie polecaj czegoś, co jest niedozwolone.
jin12345 - 2009-09-01, 18:52
:
"A wiecie co wystarczy zrobić? Ściągnąć d2loader ze strony www.diablo.phx.pl i odpalic dwa razy tym skrótem"

SPIE..... DEB... za takie cos BAN 100% nastepnego dnia!

Nie namawiaj ludzi jak sam nie wiesz kretynie! (moze i nawet specjalnie deb... napisal)

wiem z doswiadczenia(3 bany za te gowno, [zaj...walisty sprzet stracilem ;/])

ODRADZAM

/ obraza usera oraz pseudocenzura = słowne i cl /
ripp1337 - 2009-10-13, 14:11
:
Nie bijcie za odświeżanie.

Próbowałem tego sposobu, ale Sandybox nie współpracuje z Vista 64-bit. Wie ktoś jak to ominąć?
trupek1000 - 2009-10-13, 17:21
:
No cóż, z tego, co wyczytałem na necie, wersja pod systemy 64 bitowe nie jest wspierana, nie zrozumiałem co prawda dlaczego, ale nie liczyłbym na to, że się kiedyś takowa pojawi...
ripp1337 - 2009-10-13, 20:30
:
Pytając, miałem bardziej na myśli, czy jest jakaś inna metoda odpalenia dwóch clientów Diablo bez uciekania się do metod nielegalnych.
Baudo(BD) - 2009-11-30, 13:48
:
Co do pytań o inną metodę, to takowa istnieje, wystarczy odpalić każde diablo z innego użytkownika windows, metoda uciążliwa, ale działająca i legalna...
robson901 - 2009-11-30, 21:15
:
mam pytanko czy trzeba miec dwa cd keye zwyklego diablo? bo mam jeden key diablo 2 i 2 cd keye dodatku i mi nie dziala.. chyba ze cos z instalacja zjebalem..
Sabko - 2009-11-30, 22:18
:
Raz: Tak, coś zepsułeś
Dwa: Zaraz dostaniesz cl za zj*******. Cóż :(
robson901 - 2009-11-30, 22:30
:
sory ,ale jestem uzaleziony od przeklinaia jezeli kogos to przerazilo albo puscil kleksa jak to zobaczyl to bardzo przepraszam. Czyli wystarczy miec 2 keye do expansion ?
crunk_mp - 2009-11-30, 22:58
:
robson901 napisał/a:
Czyli wystarczy miec 2 keye do expansion ?
Cytat z pierwszej strony:
trupek1000 napisał/a:
Potrzebne będą nam do tego dwa działające klucze Diablo2+LoD

Sabko napisał/a:
Zaraz dostaniesz cl za zj*******. Cóż
A Ty za pseudocenzure ~~
robson901 - 2009-11-30, 23:03
:
dzieki czyli potrzebuje 4 klucze w sumie [; naszczesnie znalazlem jakis stary do d2..
leonxx - 2010-02-18, 11:46
:
ludzie weźcie pomóżcie... to głupie coś mi na windowsie 7 nie działa ;/ a potrzebuje przeżucić drogocennych itemków ;/ Tu link do komunikatu http://img693.imageshack....beztytuuvde.png a i zanaczyłem zgodność z windowsem xp service pack czy coś takiego ;/
weronikaneska - 2010-03-21, 22:52
:
mam zainstalowane 2x d2 na jednym kompie i dziala wszystko bez problemu.
zastanawiam sie jednak czy teraz nie bedzie lepiej jedno odinstalowac, i ponownie po wydaniu 1.13 zainstalowac na nowo?
Morkant - 2010-05-01, 16:53
:
zrobilem all jak jest powiedziane/pokazane w poradniku jednak wyskakuje pewien problem pierwsza gra odpala sie ladnie w oknie przy drugiej wyskakuje niestety cos takiego

nie mozna zlokalizowac katalogu uzytkownika
inicjalizacja procesu start.exe zakonczyla sie niepowodzeniem

O co moze chodzic?
weronikaneska - 2010-05-01, 18:06
:
na bank nie bedzie to wina 1.13
u mnie dziala bez problemów
ale jak instalowałam pierwszy raz miałam podobny problem. okazało sie że mi sanbox-a blokował antywirus. zbieg okoliczności że robiłam reinstalkę systemu i najpierw zainstalowałam 2x d2 jak w poradniku po jakimś czasie zainstalowałam antywirusa i wtedy podczas odpalanie w piaskownicy anty zapytał sie czy pozwolic odpalić obcy program. zgodziłam sie i jest spoko. może to na coś cie naprowadzi
Siembi - 2010-05-24, 01:22
:
Wcześniej na Xp 32 bity działało. Dorwałem od kolegi drugi Cd key, mam nowego kompa z Windowsem 7 64 bity, ściągnąłem nowego Sandboxie pod ten system. Gra się odpala w piaskownicy, wszystko ładnie, ale jak chcę założyć grę to wyskakuje mi: unable to start LNG. Ma ktoś jakieś pomysły? Czytałem zagraniczne fora i nikt nie znalazł rozwiązania tego problemu. A może ktoś ma alternatywę dla programu sandboxie?
Karol1987 - 2010-05-26, 00:50
:
A ktoś może sprawdzał czy na najnowszym Mac OS Leopard Sanboxie działa?
arturitu2 - 2010-09-01, 12:26
:
siemka mam taki problem ze loguje sie na jedna gre i wszystko ok odpalam drugie diablo za pomoca piaskownicy i podczs proby zalogowania na battle net pisze ze klucz jest przezemnie uzywany. klucze na 100% sa dobre moze ktos cos na to poradzic z gory thx za pomoc aha chce dodac ze posiadam klucz diablo 2 i diablo 2 lod.oczywiscie odpalam wszystko tak jak pisze czyli diablo 2 clsssic oraz diablo 2 lod za pomoca piaskownicy
Sarevok92 - 2010-09-01, 12:42
:
Żeby uruchomić D2 w ten sposób musisz mieć dwa komplety kluczy (2x D2 i 2x LoD).
qruwka - 2011-07-06, 08:59
:
Przeczytałem wszystko i nie znalazłem odpowiedzi na dręczące mnie pytanie(być może coś mi umknęło). Czy można uruchomić 2x Diablo na IDR używając jednego zestawu kluczy, czy do tego również potrzebuje dwóch zestawów?
Sarevok92 - 2011-07-06, 09:12
:
qruwka napisał/a:
Czy można uruchomić 2x Diablo na IDR używając jednego zestawu kluczy, czy do tego również potrzebuje dwóch zestawów?

Można uruchomić na jednym zestawie kluczy. Nieoficjalne serwery nie sprawdzają ani oryginalności klucza, ani czy na tym samym kluczu jest więcej niż jedna osoba.
Oznacza to również, że nie trzeba się bawić w kopiowanie i ponowne instalowanie.
petryko6 - 2011-07-26, 20:34
:
A ja mam pytanie odnośnie przerzucania itemków w singlu.
Otóż odpalam za pomocą Sandboxa dwie wersje gry, bez problemu w jednej odpalonej normalnie stawiam serwer i w drugiej (w piaskownicy) do niej wskakuję. Jednak podczas handlu między moimi dwiema postaciami, zapamiętywana jest transakcja tylko dla postaci odpalonej w "normalny" sposób, która stawiała serwer. Kiedy wyjdę z gry i włączę ją "normalnie" w singlu (nie przez Sandboxa) i załączę postać, która wcześniej podczas podwójnego uruchomienia była z "sandboxa" nie ma zapamiętanych wyników tej transakcji. O co tu chodzi? W rezultacie dochodzi do tego, że mógłbym mnożyć itemy bez ograniczeń, a tego nie chcę bo to bez sensu. Dla przykładu: Odpaliłem normalnie Barbarzyńcę, a w piaskownicy Paladyna. Przekazałem od Paladyna dla barba jakąś tam zbroję. Po rozłączeniu gry i ponownym jej uruchomieniu w singlu okazuje się, że owszem barb ma tę zbroję ale także nadal posiada ją Paladyn i nic u niego się nie zmieniło. Bez sensu. Pomóżcie proszę jak to zrobić, żeby wyniki takiej wymiany zapisywały się dla obu postaci?
Sarevok92 - 2011-07-26, 21:08
:
Piaskownica kopiuje sobie oryginalne pliki save.
Na przykład D2 mam zainstalowane na D:\Gry\Diablo II. Sandboxie kopiuje plik postaci uruchamianej w piaskownicy do folderu C:\Sandbox\user\DefaultBox\drive\D\Gry\Diablo II\Save. D2 uruchamiane normalnie dalej korzysta z niezmienionego pliku w D:\Gry\Diablo II\Save.
Poszukaj u siebie w folderze Sandbox zapisu paladyna i wrzuć go do folderu Save, gdzie masz zainstalowane D2. Po każdej transakcji powinieneś aktualizować stan swoich postaci.
rafikozor - 2011-07-26, 22:28
:
Można też skonfigurować SandBoxie, by przywracał pożądane pliki przez wybranie tylko jednej funkcji.
Orson - 2011-10-15, 10:11
:
Wszystko pięknie hula, tylko dwie rzeczy mnie denerwują:
1.- Da się jakoś powiększyć te okienka z grami, bo zajmują one tylko środek ekranu, a po bokach widać pulpit. Przez to wszystko jest trochę zniekształcone; postacie i itemy nienaturalnie wydłużone.
2.- W grze odpalonej z sanboxa nie działa mi zmienianie skilli kółkiem myszy. W opcjach sterowania w ogóle nic nie można zmienić. W grze uruchomionej normalnie wszystko jest OK i kręcąc kółkiem zmieniam skille.
ms - 2011-10-15, 10:49
:
Orson napisał/a:
Przez to wszystko jest trochę zniekształcone; postacie i itemy nienaturalnie wydłużone.

Ależ nie, to jest właśnie normalne. To fullscreen (widescreen) zniekształca postacie.
Niemniej da się, obok -w dopisujesz -nofixaspect.
seoi - 2011-12-08, 21:23
:
Witam,
może ktoś pomóc a mianowicie mam problem z uruchomieniem drugiego dia. Instalacja z obrazów płyt przez deamona. Ofc mam 2 zestawy kluczy. Wyskakuje błąd napędu cd-rom...prosze upewnic sie ze plyta z rozszerzeniem znajduje sie w napedzie itp... Ustawiałem zgodności, najnowszy path, kopiowalem pliki z plyt etc nic nie pomaga. Błąd wyskakuje tylko przy 2 instalce diablo. Pierwsza chodzi normalnie. Jakiś pomysł?
mefitho - 2011-12-08, 21:37
:
przeczytaj 1a stronke tego tematu powinno pomoc
seoi - 2011-12-08, 21:59
:
Przeczytałem i nic. Odinstalowałem all. No i problem bo teraz nie moge zainstalować patcha 1.13d i nie moge odpalic zadnego diablo:/ pomysly?
wyskakuje takie cos jak próbuje zainstalowac patch
http://imageshack.us/phot...6/56151069.jpg/
Sarevok92 - 2011-12-08, 22:10
:
Jak problemem jest patch, to do obu folderów wklej sobie pliki: http://www.speedyshare.co...52981/1.13d.rar
seoi - 2011-12-08, 22:22
:
Wilekie dzieki, pomogłeś. Uruchomiłem ale ciagle wyskakuja bledy po 1-2min w grze ... zaraz bede szukal jak to rozwiazac.

pozdrawiam
fidoforever - 2012-03-25, 10:57
:
witam,zainstalowalem ten program sandbox odpalam pierwsze diablo normalnie a drugie przez piaskownice (ikonka musi byc na pasku i pisac starewanie sandboxie ?? ) i wyskakuje mi komunikat "czy okienko" (uruchom w sanboxie[wybierz piaskownice w ktorej ma zostac uruchomiony program lub dokument]i sa dwie opcje[Default Box i uruchom poza piaskownice]a pod spodem mam okienko na 'ptaszka'uruchom jako administrator UAC] co tu mam wybrac ?? jak daje poza piaskownica to mi pisze 'uruchamiasz program celowo bez nadzoru sandboxie gdy uruchamianie orogramu jest wymuszone w piaskownicy' czyli jak dam Default Box to bedzie juz bez bana wszystko gralo ?? pzdr :roll:
Eps - 2012-03-25, 11:05
:
Wybierz opcję default box i będzie działać. Nie dostaniesz żadnego bana.
fidoforever - 2012-03-26, 10:02
:
Eps napisał/a:
Wybierz opcję default box i będzie działać. Nie dostaniesz żadnego bana.

a czy mam robic aktualizacje tego programu w celu pobrania nowszej wersji??
i czy to nie zaszkodzi sandboxie?? pzdr
Eps - 2012-03-26, 11:11
:
A po cóż Ci aktualizować program? Ta wersja działa bez zarzutu, aktualizacja nie szkodzi sandboxie, bo pliki są zastępowane na nowsze.
fidoforever - 2012-03-26, 11:31
:
Eps napisał/a:
A po cóż Ci aktualizować program? Ta wersja działa bez zarzutu, aktualizacja nie szkodzi sandboxie, bo pliki są zastępowane na nowsze.

bo jak wlaczam sanboxa to wyskakuje mi zeby wlaczyc strone w poszukiwaniu aktualizacji czy cos w tym stylu i teraz niewiem czy dac tak czy nigdy?
Eps - 2012-03-26, 11:34
:
Program jedyni służy Ci do odpalania drugiego diablo lub innego programu, więc nn aktualizować go imo.
fidoforever - 2012-03-27, 12:58
:
Eps napisał/a:
Program jedyni służy Ci do odpalania drugiego diablo lub innego programu, więc nn aktualizować go imo.

ok dzieki,acha mam jeszcze 1pytanie,czy ten sanbox trzeba zawsze uruchamiac przed uruchomieniem jakies gry czy starczy dac uruchom w piaskownicy nie wlaczajac sanboxa ,bo jak klikam na ikone to pierw otwiera mi sie strona internetowa i ten sanbox na pasku.
Eps - 2012-03-27, 13:19
:
Wystarczy, że uruchomisz grę korzystając z opcji uruchom w piaskownicy.
Ewentualnie zaznacz sobie w ustawieniach, by program uruchamiał się przy starcie systemu. Chociaż to nie jest aż tak potrzebne.
Melon293 - 2012-10-13, 11:36
:
Witam , jestem nowy na forum wiec odrazu przepraszam za jakie kolwiek babole , ja zrobilem wszystko tak jak bylo opisane na pierwszej stronie... mogę wejsc obydwoma kontami na bn , ale jednym (tym które zainstalowalem ponownie) nie moge stwarzac gier i dolaczac do nich. Wyskakuje błąd "unable to start LNG manager" , miał ktoś z tym styczność lub wie ktoś jak można to ominąć?
Leoric - 2018-06-19, 03:00
:
Wszystko zgodnie z instrukcją, nie działa. Przy uruchamianiu drugiej kopii przez sandboxie (pierwsza normalnie) wyskakuje błąd, że tylko jedna kopia może być uruchomiona. Sandboxie i Diablo uruchamiane jako administrator. Czy problemem jest patch 1.14d? Jakieś rozwiązanie albo inne pomysły na legalne uruchomienie dwóch kopii?