..:: Forum Imperium Diablo ::..

Forum Ogólne Realmu - Nowy Mod

Druliczi - 2011-03-31, 17:42
: Temat postu: Nowy Mod
Dobra ta modyfikacja... wgrałem i pojawia się błąd przy zakładaniu gry :D
Materac - 2011-03-31, 17:45
:
Zgadza się :> poprzednia wersja, która podał Usy działa.
Eps - 2011-03-31, 17:49
:
U mnie działa wszystko bezproblemowo, więc może coś masz z internetem. :P
Nawet piękna skrytka :D

I pięknie trybi na rozdzielczości 640x480 modyfikacja :D

Mashala - 2011-03-31, 18:42
:
Wszystko działa i jestem dumny z Usiaka. W końcu zrobiłem go na własne podobieństwo. :< Szkoda, że Rysiu mi taki nie wyszedł. :C

Jeszcze ten wp na Krowi Poziom by działał i by było cudownie.
Ryś - 2011-03-31, 18:52
:
JezusChristus napisał/a:
Wszystko działa i jestem dumny z Usiaka.
Nie działa. Żmije mają zbugowany dmg. Sztandary nie są kluczami. Wp do krów nie ma. Szkielety magowie nie zadają dmg. Cow king też po zabiciu powoduje niemożliwość otwierania portalu. Jedynie normalne nazwy Ocu i Homa + tampon zamiast anniego...
Mashala - 2011-03-31, 18:56
:
Ryś napisał/a:
JezusChristus napisał/a:
Wszystko działa i jestem dumny z Usiaka.
Nie działa. Żmije mają zbugowany dmg. Sztandary nie są kluczami. Wp do krów nie ma. Szkielety magowie nie zadają dmg. Cow king też po zabiciu powoduje niemożliwość otwierania portalu. Jedynie normalne nazwy Ocu i Homa + tampon zamiast anniego...

Oj Rysiuniu, nie narzekaj tak, wyluzuj, naprawią to... w końcu =].

Dla pocieszenia dodam, że mam dni płodne.

Ten tampon to trochę zużyty :<
Eps - 2011-03-31, 18:56
:
Ale skrytka dla classic działa bez zarzutu, Rysiowniku. To niewadzący projekt mimo, że nowa dll-ka. :D

Ja też nie gram CL, ale ważne jest to, że to działa :D
Ryś - 2011-03-31, 18:56
:
JezusChristus napisał/a:
Dla pocieszenia dodam, że mam dni płodne.
Szeroko nogi proszę i rozluźnij mięśnie pupy ;>

Dodam jeszcze że laski nie mają automoda.
Epsozord napisał/a:
Ale skrytka dla classic działa bez zarzutu, Rysiowniku. To niewadzący projekt mimo, że nowa dll-ka. :D
Epsiaku ja nie gram CL ! :P
Druliczi napisał/a:
Rysiu zapomniałeś o tym, że Cain jest koło skrytki w 5 a :<
Ale to akurat jest zmiana WPROWADZONA, a reszta zmian o których była mowa w poście Usiaka, nie działa. :<
Druliczi - 2011-03-31, 18:58
:
Rysiu zapomniałeś o tym, że Cain jest koło skrytki w 5 a :<
xqwztsx - 2011-04-01, 14:39
:
o_O Do wywołania DC potrzeba teraz aż 500 sztandarów ... Mam nadzieję że to Prima Aprilisowy żart.
Ulver - 2011-04-01, 14:42
:
xqwztsx napisał/a:
o_O Do wywołania DC potrzeba teraz aż 500 sztandarów ... Mam nadzieję że to Prima Aprilisowy żart.

A ja mam nadzieję, że nie. Trochę unormuje to ciut chorą sytuację gdy wywoływano dc w odstępie zaledwie dwóch tygodni. No i będzie masa ut do zrobienia. :)

E: Dokładnie 62.5 uwzględniając, że na grze siedzi ośmiu graczy co chyba problemem jakimś nie jest.

Pomijam już fakt, że bardzo wielu graczy ma już znaczną sumę sztandarów w zanadrzu. Ja bym się nawet zastanowił nad zwiększeniem tego progu bo wbrew pozorom nie jest on tak wysoki jak mogłoby się wydawać.
Ryś - 2011-04-01, 16:46
:
Ulfiak napisał/a:
Pomijam już fakt, że bardzo wielu graczy ma już znaczną sumę sztandarów w zanadrzu. Ja bym się nawet zastanowił nad zwiększeniem tego progu bo wbrew pozorom nie jest on tak wysoki jak mogłoby się wydawać.
Ulfiak ma rację. Wysoki próg sztandarów sprawi pojawienie się większej ilości ciekawych torchy na realmie. Poza tym ja sam mam około 50 sztandarów (chyba 48 w tym momencie), Sabek z Lamą też mają dosyć sporo, a biorąc pod uwagę teraz to, że wielu graczy (ze mną włącznie) będzie robić UT częściej niż pada zwój tp, dc będzie wywoływany co tydzień, myślę...
Gucio89 - 2011-04-01, 17:20
:
Zobaczymy jak ten próg się sprawdzi :] Zawsze można go podwoić bądź potroić, to żaden problem ;)
Ulver - 2011-04-01, 17:40
:
Gucio89 napisał/a:
Zobaczymy jak ten próg się sprawdzi :] Zawsze można go podwoić bądź potroić, to żaden problem ;)

Moim zdaniem warto bo na chwilę obecną dc event stracił na swojej "elitarności".
greguarus - 2011-04-05, 15:10
:
czy mod działa na GS1? bo nie mogę wejść na krowy przez wp
Eps - 2011-04-05, 15:23
:
Modyfikacja działa na wszystkich gs-ach, ale po prostu wp nie działa.
rafikozor - 2011-04-05, 21:35
:
Dziękujemy Eps, bardzo fachowa odpowiedź.
Eps napisał/a:
po prostu wp nie działa
A kiedy po prostu zacznie działać?
Eps - 2011-04-05, 21:36
:
Będzie działać jak Usiak to naprawi, bo przecież on tworzy modyfikację i jest oficjalnym modmakerem IDR :<
Sabko - 2011-04-05, 22:34
:
Eps napisał/a:
Modyfikacja działa na wszystkich gs-ach, ale po prostu wp nie działa.

:D

A nie można po prostu skopiować i skonfigurować configa z GS2?
Eps - 2011-04-06, 05:05
:
Sabko napisał/a:
A nie można po prostu skopiować i skonfigurować configa z GS2?

A co Ci da skopiowanie configa z GS2 i jego konfiguracja? Ale fail... :572:

Taką zmianę aktywowania WP do krów ustawia się w pliku: Levels.txt.
Wystarczy jedynie odnaleźć kolumnę: Waypoint i zrezygnować z jakiegoś wp np. w pierwszym akcie i dać mu w tej kolumnie wartość: 255, a potem zjechać do linii: 40 (w programie d2excel) i nadać mu wartość z zastąpionego WP i jeszcze potrzebna edycja mapy jest potrzebna. By lepiej to zrozumieć odsyłam do poradnika radziora > Tutaj

Usiak tego pliku w ogóle nie ruszył. :D
W odróżnieniu do was ja mam wp, ale nie ma tej zmiany po stronie serwera i nie działa :M

Sabko - 2011-04-06, 08:38
:
Nie wiem nie znam się. Ale z reguły jak jedna rzecz działa, a druga nie, to najlepiej ustawić tę drugą tak samo jak pierwszą nie?
Eps - 2011-04-06, 09:07
:
Akurat w tym przypadku zmiany w konfiguracji Gs-a nie będą działały na możliwość wp do krówek :P
Sarevok92 - 2011-04-06, 14:53
:
rafikozor napisał/a:
Dziękujemy Eps, bardzo fachowa odpowiedź.
Eps napisał/a:
po prostu wp nie działa
A kiedy po prostu zacznie działać?

Wp, podobnie jak reszta niedziałających obecnie zmian zacznie działać jak Gierwazy wrzuci ją na serwer. Ostatnio miał jakieś problemy z netem, więc miejmy nadzieję, że niedługo będzie mógł wrzucić moda.

Eps napisał/a:
Będzie działać jak Usiak to naprawi, bo przecież on tworzy modyfikację i jest oficjalnym modmakerem IDR :<

A co biedny Usiak ma wspólnego z wrzucaniem moda na serwer? :<

Eps napisał/a:
Usiak tego pliku w ogóle nie ruszył.

Usiak ruszał, bo gdyby nie ruszał, to nie działałoby na żadnym GS-ie, nieprawdaż?

Eps napisał/a:
ale nie ma tej zmiany po stronie serwera i nie działa

Ta zmiana jest po stronie serwera i działa, ale tylko na GS2.
Gierwazy - 2011-04-06, 18:56
:
Mod działa w pełni :)

Proszę wszystkich o ściągnięcie najnowszej wersji (z dzisiaj): http://diablo.robal.cez.waw.pl/mod%20imperium.rar
rafikozor - 2011-04-07, 08:11
:
Gierwazy napisał/a:
Mod działa w pełni :)
A nawet bardziej niż w pełni, o czym świadczy automod 333 obecny na serwerze, ale już niewidoczny w łatce dla userów :C
Mashala - 2011-04-07, 14:32
:
Mi nie działa. Aj nid help, pliz. :<
Gierwazy - 2011-04-07, 16:28
:
Ściągnąłeś wersję z wczoraj?

I co konkretnie w nim nie działa?
Eps - 2011-04-07, 16:37
:
JezusChristus napisał/a:
Mi nie działa. Aj nid help, pliz. :<

A masz w ogóle aktywne to WP?
pawli19 - 2011-04-07, 18:21
:
Pojawia się błąd "Unhandled exception: access_Violation (c00000005)" po wrzuceniu tego najnowszego moda... Na starszym wszystko śmigało. Gra to oczywiście oryginał.
Mashala - 2011-04-09, 08:01
:
EDIT: Wybaczcie już jest wszystkie dobrze :<
Eps - 2011-04-09, 08:13
:
pawli19 napisał/a:
Pojawia się błąd "Unhandled exception: access_Violation (c00000005)" po wrzuceniu tego najnowszego moda... Na starszym wszystko śmigało. Gra to oczywiście oryginał.

Najlepiej sprawdź w logach co nie śmiga, gdyż z każdym errorem zostaje zrzucony adres błędu. Owy log znajduje się w folderze, gdzie masz zainstalowane diablo II. Plik zrzuconego logu zwie się: D2YYMMDD.txt
Gdzie: YY = rok, MM = Miesiąc, a DD = Dzień. (Sprawdzaj tylko aktualne logi z danego dnia.)
mr.mardok - 2011-10-02, 23:40
:
U mnie ten sam problem... Nie mogę wejść na IDR gdyż wywala ten błąd, nie mogę grać singla, ani multi na BN... Zrobiłem wszystkie czynności, jakie zalecane były w dziale Pomoc Techniczna (deinstalacja, disc scan, reinstalka, patche, mody, rejestr bramki IDR)
Adres błędu (w moim wypadku): 03CD0000 00:00000000 *unknown*
Wtf is going on...!?
pawli19 - 2011-10-03, 07:52
:
Jeśli masz Windows Vista/7 to wyłącz komputer na 5-10 minut a potem włącz jeszcze raz. Mi to pomagało na wiele błędów. Jeśli nie pomoże to winny może być windows albo hardware.
mr.mardok - 2011-10-03, 09:24
:
Mam WinXP, po n-tym reinstalu i skanie dysku, mogę cieszyć się singlem i BN`em. IDR nadal nie działa.
Anubin - 2011-10-03, 09:30
:
w jakich okolicznościach się to dzieje? przy łączeniu z serwerem, wchodzeniu do gry, czy np podczas odkrywania mapy ?
mr.mardok - 2011-10-03, 09:34
:
Przy próbie połączenia się z serwerem IDR. Wgrałem mod ponownie i znowu nie mogę grać na sinlgu i BN (wysypuje grę przy ładowaniu, pokazują się zamknięte wrota i ten przemiły dźwięk błędu).
Anubin - 2011-10-03, 09:37
:
a spróbuj wejść na IDR bez moda-da się bo sam tak gram.
-Odpalasz grę z game.exe?
-masz oryginał?(w "kopii" jakiś plik może być uszkodzony, brakujący)
-łączyłeś się już kiedyś z jakimś realmem?
-nie używasz np. maphacka ?
-jaki masz service pack ?
mr.mardok - 2011-10-03, 09:41
:
Z IDR łączę się przy wgranym modzie, bez wgranego miałem ten sam błąd.
-Grę odpalam ze skrótu na pulpicie.
-Naturalnie, że oryginał.
-Grałem kiedyś na CMC realm (a także BN Europe), zero problemów.
-Nie używam żadnych hacków.
-Mam SP3.
Peace.
Anubin - 2011-10-03, 09:45
:
hmmm, a może spróbuj przegrać wszystkie pliki mpq z płyt do folderu Diablo, upewnij się też że napewno masz wgranego patcha 1.13 więcej pomysłów nie mam
mr.mardok - 2011-10-03, 09:50
:
Coś mi mówi, że chyba przeznaczenie nie chce, żebym grał na IDR :] pliki zostały przegrane, a błąd jak jest, tak jest i nic nie wskazuje na to, by miał pójść się w końcu gwizdać. Wygląda na to, że pozostaje BN, chociaż spróbuję jeszcze wejść na CMC, zobaczę co da się zrobić w tym kierunku.

--------------------------------------
Dobra, nic nie działa, więc najwyraźniej trzeba mi pozostać na BN Europe :( szkoda. :565:
Gierwazy - 2011-10-03, 10:39
:
Które pliki wgrywałeś? Podaj również dokładny link do każdego pliku skąd je ściągaleś.
mr.mardok - 2011-10-03, 12:20
:
Do wersji 1.13c patchowałem przez BN.
Tutaj znalazłem plik rejestru: diablo.phx.pl/forum/download.php?id=1447
Tutaj znalazłem mod: idrealm.pl/downloads.php?cat_id=1&download_id=3 (zawierał 3 pliki: patch_d2.mpq; d2gfx.dll oraz skrytka.dll).
Pliki ściągnąłem wczoraj, w tej chwili mam zainstalowane Diablo bez jakichkolwiek modyfikacji, z wyjątkiem patcha 1.13c, co by móc chociaż odreagować na BN Euro.
Peace
------------------------------------
08.10.2011
Przeszukałem chyba wszystkie możliwe fora (ang i pl) w poszukiwaniu rozwiązania i nadal nic. Deinstalacja gry, defragmentacje, czyszczenie dysku, sprawdzenie dysku, wyczyszczenie rejestru, skanowanie antywirusowe, ponowna instalacja, patch, rejestr bramki IDR => wciąż ten sam upierdliwy błąd. Nie wiem czy jest sens reinstalować system z tego powodu, w każdym razie nigdzie nie znalazłem rozwiązania tego problemu :(
Dodałem bramkę IDR przez program zamieszczony tutaj: http://diablo.phx.pl/forum/viewtopic.php?t=59675
Sprawdziłem tym programikiem i nie ma problemu z połączeniem się z IDR, natomiast, gdy próbuję połączyć się w grze, wywala oczywiście błąd Unhandled Exception....