..:: Forum Imperium Diablo ::..

Forum Ogólne Realmu - Co chcielibyście zmienić w nowym Ladderze

Gierwazy - 2011-09-22, 14:19
: Temat postu: Co chcielibyście zmienić w nowym Ladderze
Jak w temacie. Piszcie jak sobie wyobrażacie idealny realm :)
Karol1987 - 2011-09-22, 14:36
:
Więcej expa na cs, brh i cow. Drop jest dobry, więc nie trzeba go zmieniać.

E:
W sumie racja Mat, prawie w ogóle nie spałem i wale jakieś farmazony. Najlepiej zostawić tak jak jest. Eventualnie dać więcej konkursów i nice weekendy.
Materac - 2011-09-22, 14:46
:
Kaka napisał/a:
Więcej expa na cs, brh i cow.

Teraz miałeś ładny exp i zdecydowałeś się na zakończenie expienia, gdyż to nie będzie "prawdziwy" 99. Teraz chcesz zwiększyć exp, przez co ten 99 już nigdy nie będzie "prawdziwy" ;p Troszkę Ciebie nie rozumiem :wink:

E:
1. Całkowite zlikwidowanie banku, lub "znormalizowanie" jego działania. Infi czy też cały item setup dla jednej postaci za poświęconą godzinę to zdecydowanie za dużo. W końcu konkursy mają urozmaicić rozgrywkę, a nie ją ułatwić.
2. Przydałoby się coś do zmobilizowania graczy do expienia.
3. Ofc spawn na ut
krn - 2011-09-22, 14:48
:
1. Częste "weekendy xxx" (rzeźnika, mistrza run itp.) bo to jest bardzo fajna sprawa i jako jedyni takie coś organizujecie więc na duży plus

2. Już ktoś napisał, że nie ma szans na to ale pytanie było jak sobie wyobrażamy idealny serwer więc: wbudowanie w moda odkrytej mapy lub zezwolenie na używanie prostego mh aby umilić mefowanie co polepszy z kolei realmowy trade

3. Nowe formuły mutowania przedmiotów, mam kilka pomysłów jakby coś mogę podpowiedzieć, np. 3 unkatowe ringi/amulety = jeden losowy unikatowy ring/amulet, podobnie można zobić z talizmanami lub pokombinować trochę żeby urozmaicić grę ;]
Haxite - 2011-09-22, 15:12
:
Materac i cała reszta postarajcie się tylko napisać 'Co chcielibyście zmienić w nowym Ladderze' zbędna jest dyskusja, bo później to MY się przedzieramy przez tony spamu szukając konkretnych wypowiedzi.
Dziękuję
fortywords - 2011-09-22, 15:34
:
zrezygnować z banku a już na pewno z przewalenia itemów z obecnego na nowy ...
zawsze znajdzie sie sponsor na konkursową nagrodę ;)
romanek_87 - 2011-09-22, 15:43
:
1. wiecej weekendowych lub nawet nie tylko na weekend eventow (tydzien jubilera? :D )
2. nagrody za okreslone osiagniecia, np. zdobycie jako pierwsza osoba 95 i kolejnych wyzszych lvl-i.
3. usuniecie bugu na brh - przy 8ppl na tronie brak expa z 2 fali
imo wiele zmieniac nie trzeba
Sabko - 2011-09-22, 16:14
:
Usunięcie joinbuga na brh!
Jak wszyscy stoją na respie w a5, to się bardzo często nie da wejśc. :<
itemeczek - 2011-09-22, 16:17
:
Moje zdanie zapewne już znacie, niestety poza eventami niemożliwe: ut exp :<
Ryś - 2011-09-22, 16:24
:
Primo- SPAWN NA UT!
UT exp nie jest koniecznością (zbędny ;s), ale najważniejszy jest spawn. Musi być!
Secundo- formularz do rekrutacji. Sami wiecie po co (na pewno Usy wie), i najchętniej jakieś testy IQ...
Więcej grzechów nie pamiętam.
Azet - 2011-09-22, 16:57
:
itemeczek napisał/a:
ut exp :<
Ryś napisał/a:
formularz do rekrutacji. Sami wiecie po co (na pewno Usy wie), i najchętniej jakieś testy IQ
Te 2 postulaty osobiście popieram, utexp pod pewnymi warunkami jednak (ci co wiedzą to wiedzą :P )
wojo412 - 2011-09-22, 17:13
:
Jak Panowie wyżej- spawn na UT i UT Exp.
Oraz jak wspomniał Ryś jakieś testy przy rejestracji, gdyż poziom inteligencji, chamstwa niektórych użytkowników sięga granicy...
Mashala - 2011-09-22, 17:21
:
Cytat:
Primo- SPAWN NA UT!
UT exp nie jest koniecznością (zbędny ;s), ale najważniejszy jest spawn. Musi być!
Secundo- formularz do rekrutacji. Sami wiecie po co (na pewno Usy wie), i najchętniej jakieś testy IQ...
Więcej grzechów nie pamiętam.

Całe szczęście, ze dotarłem tu przed resetem, bo pewnie bym nie zdał tych testów, żeby u was grać Chłopaki g:)

A tak na serio to dobry pomysł :<
AngelicSoul - 2011-09-22, 18:01
:
wojo412 napisał/a:
Oraz jak wspomniał Ryś jakieś testy przy rejestracji, gdyż poziom inteligencji, chamstwa niektórych użytkowników sięga granicy...

Nie wiem, dlaczego się uważa że takie testy rozwiążą sprawę (istnieją różne rodzaje inteligencji, a nawet wysoki poziom IQ nie wyklucza chamstwa, to są dwie różne rzeczy ze sobą nie powiązane, tak jak inteligencja a mądrość) ale ok, nie muszę wiedzieć bo nie mnie to oceniać :) Hax sorrki czytałam nie irytuj się
NIE dla instytucji banku :D Zniszczyć, spalić i zrabować. Z tego co pamiętam dużo osób chętnie oddawało rzeczy dopiero zaczynającym osobą, więc bank nie jest czymś bez czego nie można się obyć. Takie jest moje zdanie.
Eventy jak najbardziej za, częściej takich weekendów Panowie.
To chyba tyle, choć ma pamięć krótka i może jeszcze mnie oświeci.
fortywords - 2011-09-22, 18:20
:
AngelicSoul napisał/a:
Nie wiem, dlaczego się uważa że takie testy rozwiążą sprawę (istnieją różne rodzaje inteligencji, a nawet wysoki poziom IQ nie wyklucza chamstwa, to są dwie różne rzeczy ze sobą nie powiązane, tak jak inteligencja a mądrość) ale ok, nie muszę wiedzieć bo nie mnie to oceniać

w jakiś sposób na pewno przefiltrują bardzo krytyczne przypadki które mogliśmy oglądać
Ryś - 2011-09-22, 18:31
:
14words napisał/a:
w jakiś sposób na pewno przefiltrują bardzo krytyczne przypadki które mogliśmy oglądać
Hej, spokojnie, to była tylko luźna sugestia która raczej i tak nie przejdzie.
Co bym chciał jeszcze zmienić- podejście administracji... która może by raczyła się częściej pojawiać na serwerze? ;s Nie mówię tu o 24/7, ale przynajmniej posiedzieć na czacie czy cuś, tak żeby gracze widzieli i nie narzekali, że tu Gucio afk, tu KłapoUSY afk, Haxa nie ma i lecą do Rysia żeby wołał ;'dd
Ulver - 2011-09-22, 20:22
:
- Powrót spawnu na UT aczkolwiek bez UT expa.
- Nie śmiać się tylko bo nie wiem czy to wykonalne... Kiedyś tam już pytałem o to Sarevocka a konkretnie czy nie dałoby się pozbyć "wstrząsów" ekranu po śmierci dia/andy? Od zawsze mi to przeszkadzało, normalnie oczopląsu można dostać. :646:
- Co do banku to jednak dobrze by było aby został byle oczywiście nie w takiej postaci jaki był do tej pory (kupowanie /sprzedawanie przedmiotów etc). Niby pozbyć się tego można ale obawiam się, że zabraknie konkretnych sponsorów na konkursy (przy czym kupa ludzi narzekała na ich brak...).

Na chwilę obecną to chyba tyle.
Syphar - 2011-09-22, 20:40
:
Nie chcemy banku! Boycott! Jak dostanę nagrodę/idem z banku to pójdzie do Akary.

Bank nie jest dobrą ideą w ogóle. I dawanie nagród za konkursy też jest średnie, chyba, że ktoś sam sponsoruje, a to proszę. Po co nagrody? Ludzie graliby w konkursach dla samego realmowego (może na stronie idrealm) "Hall of Fame" :)
rafikozor - 2011-09-22, 20:41
:
Gierwazy napisał/a:
Co chcielibyście zmienić
Można by napisać "administrację", ale nie jestem pewien jaki skutek by to przyniosło...
Realmowi chyba brakuje lepszych warunków do TvT: konkursów, turniejów, eventów...

Ewentualnie trochę pomocy w zdobywaniu itemów bardzo rzadkich, tj. magic i rare; coś typu jewele na hazardzie, albo ułatwione mutowanie magic/rare itemów.
Haxite - 2011-09-22, 21:02
:
Dajcie już spokój już z bankiem bo wypowiedzi na ten temat zaczynają być żałosne..
Nadal czekamy na posty, nowe ciekawe i odważne zmiany :)
rmx65 - 2011-09-22, 21:09
:
Taa jewele u Gheeda that is great idea:D
Jeśli chodzi o bank to tylko dla nowych graczy lub na potrzeby konkursów.
No i to tyle ode mnie
Syphar - 2011-09-22, 21:16
:
Cytat:
Dajcie już spokój już z bankiem bo wypowiedzi na ten temat zaczynają być żałosne..

Zief... Może. Ale skoro tyle osób o tym pisze, to znaczy, że coś na rzeczy jest, czyż nie? Albo robimy demokrację i możliwość wypowiedzi dla każdego, albo można od razu topic zamknąć, bo sensu toto nie ma.

A co do instytucji charytatywnej, to czemu nie mają to być gracze? Jak już jakiegoś itemu NN, to zamiast dać do Akary ciepnij nowemu i tyle. I samo się zrobi. I TAKIE POSTAWY trzeba promować m.in w filmiku.
Sarevok92 - 2011-09-22, 21:29
:
Syphar napisał/a:
Zief... Może. Ale skoro tyle osób o tym pisze, to znaczy, że coś na rzeczy jest, czyż nie? Albo robimy demokrację i możliwość wypowiedzi dla każdego, albo można od razu topic zamknąć, bo sensu toto nie ma.

O banku rozmawialiśmy już wcześniej, w naszym gronie. Widzimy stosunek graczy do banku i sposób działania banku na nowym ladderze jest już raczej określony. Nie potrzeba nam więcej tych samych wypowiedzi na temat banku.

Syphar napisał/a:
A co do instytucji charytatywnej, to czemu nie mają to być gracze? Jak już jakiegoś itemu NN, to zamiast dać do Akary ciepnij nowemu i tyle. I samo się zrobi. I TAKIE POSTAWY trzeba promować m.in w filmiku.

Najszybciej i najwygodniej jest wywalić, nie każdemu chce się szukać czy są obecnie jacyś nowi i jeszcze sprawdzać czy to na pewno nowi, czy może ktoś 'dorobiony' po prostu robi nową postać. W takiej sytuacji już lepiej oddać bankowi.
Anubin - 2011-09-22, 22:10
:
A może nabór na nowego/nowych operatorów. i raczej chodzi mi tu o jakieś max 3 osoby-tak, żeby w miarę często była na czacie jakaś osoba w miarę obeznana w diablo i potrafiąca poświęcić czas na grę.(wiadomo, że każdy chce mieć dumnego blizz rep, ale sysopki też mają jakiś tam respekt) Grałem gdzieniegdzie i sam tłumaczyłem nubkom jak coś tam ułożyć, wykonać itd. czasami denerwuje mnie wymądrzanie się typu ""wejdź na stronę"

Co do posta poniżej i wcześniejszych w tym temacie.
-UT exp to bug naprawiony w patchu 1.13. przywrócenie spawnu jest imo 100% możliwe(bo grałem na serwerach 1.13 priv gdzie spawn był) ale ut exp chyba by wymagał patcha 1.11(w którym nie ma respeca, uruchamiania bez płyty) dodanie expa do 1.13 wiązało by się(chyba) z modem który trzeba by było(podkreślam chyba bo specem nie jestem) ściągnąć, a ściąganie=odstraszanie. Nie każdy lubi mieć 1000x kopii diabełka na dysku, a dużo ludzi gra cbn/xx realm+xx realm +...
kerad - 2011-09-22, 22:22
:
Co do testów mam podobne zdanie co AngelicSoul.

itemeczek napisał/a:
ut exp :<

Zdecydowanie to samo zdanie. Nigdy nie miałem szansy być na UTE i jeśli nie na Realmie, to już nigdy tego nie doświadczę :'(
Random_Player - 2011-09-23, 00:05
:
Cytat:
Najszybciej i najwygodniej jest wywalić, nie każdemu chce się szukać czy są obecnie jacyś nowi i jeszcze sprawdzać czy to na pewno nowi, czy może ktoś 'dorobiony' po prostu robi nową postać. W takiej sytuacji już lepiej oddać bankowi.

Dobrze Usy mówi, niepotrzebne itemy powinny być oddawane do banku a bank powinien zaopatrywać nowych graczy. (do tego najlepiej wybrać osobę która nie jest w administracji a ma chęć pomóc i lubi ludzi typu poterrr czyli np Rysia ^^)

Cytat:

Według mnie bez sensu, po pierwsze takie coś się nie sprawdzi po drugie jakie tam pytania chcesz zamieścić?? bo ja nie mam pojęcia, a jakbym miał odpowiadać na jakieś durne pytania to już bym wolał zrezygnować z rejestracji...
Azet - 2011-09-23, 00:31
:
Random_Player napisał/a:
jakbym miał odpowiadać na jakieś durne pytania to już bym wolał zrezygnować z rejestracji
Na pewno jakas część ludzi tak by pomyślała, ale wydaje mi się, że pytania byłyby tak skonstruowane, ze wystarczyłaby elementarna znajomość gry lub chęć poświęcenia kilkunastu sekund na wyszukanie informacji w necie.
No, ale jeśli trafi się ktoś, kto nie wiedziałby np. w która z postaci ma w swoim drzewku teleport, to nie żałowałbym nikogo takiego :s
Gierwazy - 2011-09-23, 02:33
:
Azet napisał/a:
No, ale jeśli trafi się ktoś, kto nie wiedziałby np. w która z postaci ma w swoim drzewku teleport, to nie żałowałbym nikogo takiego :s

Nie jest powiedziane, że na serwerze mogą grać wyłacznie starzy wyjadacze. Może również dołączyć ktoś, kto przed chwilą pierwszy raz odpalił diabełka...

Ogólnie formularz będzie, prace nad nim trwały już od dawna.. ;)
Istnieją pytania opisowe i o wyniku rozpatrzenia wniosku decydować będzie jakość podania (w tym udzielonych odpowiedzi).
Wisio88 - 2011-09-23, 03:14
:
Proponuje nagradzać graczy wbijających level załóżmy od 95.
Nie musi być to jakaś wielka nagroda ale może zachęci troche ludzi do levelowania.
Pierwsze co rzuciło mi się w oczy gdy dołączyłem na serwer to brak 99 levelu i tylko jeden 98 Kaka. Troche to o nas słabo świadczy.
Ryś - 2011-09-23, 09:40
:
Wisio88 napisał/a:
Proponuje nagradzać graczy wbijających level załóżmy od 95.
Nie musi być to jakaś wielka nagroda ale może zachęci troche ludzi do levelowania.
Pierwsze co rzuciło mi się w oczy gdy dołączyłem na serwer to brak 99 levelu i tylko jeden 98 Kaka. Troche to o nas słabo świadczy.
Ale czym nagradzać? Przedmiotami i runami? Ludzie którzy osiągnęli ten lvl mają niemal zawsze już wystarczające zasoby run i przedmiotów żeby sobie złożyć co im się żywnie podoba, odpada.
Announcement? Wówczas rand będzie sobie bił 95 dla możliwości ann. Tak jak Hax powiedział, przychylam się do jego opinii- ann powinny być dla ludzi którzy na niego zasłużyli, mieli wkład w rozwój realmu i są jego aktywną częścią.
Myślałem o jakimś mało-istotnym ale cieszącym oko szczególe, np. inny wygląd postaci na czacie, albo w grze (coś kiedyś było mówione na ten temat chyba, że można dać inny obrazek postaci)?
A bankowi rly dajcie spokój, zostawcie ten temat w spokoju. Zaufajcie administracji, oni wiedzą co robią. :)
Syphar - 2011-09-23, 10:30
:
Co do weryfikacji graczy, to weryfikuje ich sama gra i sprawnie działająca w tym zakresie administracja. Lecą bany za przeszkadzanie, za kradzieże i brak kultury. Czyli jest cacy. Nie wiem co tu zmieniać jakimiś quizami.

Cytat:
A bankowi rly dajcie spokój, zostawcie ten temat w spokoju. Zaufajcie administracji, oni wiedzą co robią. :)

Rly? No Wai!

Cytat:
Dobrze Usy mówi, niepotrzebne itemy powinny być oddawane do banku a bank powinien zaopatrywać nowych graczy. (do tego najlepiej wybrać osobę która nie jest w administracji a ma chęć pomóc i lubi ludzi typu poterrr czyli np Rysia ^^)

No i dać mu wódki. Bank byłby ok, jakby "Bankier" (ktokolwiek nim będzie) bywał codziennie na serwerze w godzinach największego ruchu (powiedzmy 17-21).
krn - 2011-09-23, 12:44
:
cała ta sprawa z bankiem jest śmieszna bo on ma być dla kogo dla graczy chyba tak, a gracze nie chcą tego to po co ich uszczęśliwiać na silę. Nie lepiej założyć ogólnodostępne konto mułowe gdzie można wrzucać i pobierać itemy bez ograniczeń, kto będzie chciał to wrzuci, kto będzie chciał to wyjmie, będzie dla graczy i jak nie będą szanować konta to nie będzie itemów i tyle. Przerzucanie run czy itemów na nowy ld na nagrody za konkurs to już w ogóle przeginka, lepiej dajcie ann jako nagrodę za ten filmik o realmie. Takie jest moje zdanie i nie każdy się pewnie z tym zgadza, ale słuchając większości graczy da się zauważyć, że są przeciwni istnieniu banku więc należy się zastanowić dla kogo on ma być. I ostatnia kwestia to ograbianie kont zbanowanych za haxy graczy. Nie uważacie, że skoro itemy zdobył BOT to są one nielegalnie, nieuczciwie pozyskane? Z jakiej racji mają trafiać do obiegu handlowego w grze, czy do kogokolwiek. Powinno się kasować takie konta anie sie cieszyć, że wpadło kilka nowych itemów do banku... Pozdrawiam, mniej spiny a więcej myślenia i do zobaczenia 1 października w wyścigu o tron ;]
Random_Player - 2011-09-23, 12:59
:
Cytat:
Nie lepiej założyć ogólnodostępne konto mułowe gdzie można wrzucać i pobierać itemy bez ograniczeń, kto będzie chciał to wrzuci, kto będzie chciał to wyjmie, będzie dla graczy i jak nie będą szanować konta to nie będzie itemów i tyle.

Lepiej żeby tym się zajmowała 1 osoba i ona tylko miała dostęp bo coś czuje że w takiej formie będzie to walka kto pierwszy trafi na item wrzucony przez kogoś innego...
A bank może zostać w takiej formie że przedmioty nie będą sprzedawane tylko będą jako nagrody, wiadomo że nikt Ci nie da jako nagrodę eni po tygodniu od startu realmu tyko będzie to np czako lub coś o małej wartości. Jeśli nie chcecie banku to jak weźmiecie itemy/runy na konkursy?!? krn ty dasz 10 istów na pule konkursu? a może ja mam dać? tego nie rozumie... Gracze przecież nie dropią po to żeby dawać wszystko na jakieś konkursy w których często nie biorą udziału...
Haxite - 2011-09-23, 13:10
:
ehh.. mówi dupa do słupa, a słup stoi jak dupa.
Dzięki wszystkim za opinie. Temat zamykam bo nikt z administracji nie ma zamiaru czytać kolejny raz spamu nt banku.
Do zobaczenia 1 października. Wszystkim innym za opinie nie dotyczące banku bardzo dziękujemy.
Pozdrawiam