..:: Forum Imperium Diablo ::..

Modyfikacje - Alchemic

BishoYo - 2012-02-03, 22:34
: Temat postu: Alchemic
To mój drugi mod. Przysiadłem do niego bardziej profesjonalnie. Zebrałem w głowie wszystko co potrafiłem zrobić i zacząłem modzić :P Mod ten był wiele razy testowany przy każdej nowej dodanej rzeczy jednak i tak nie obyło się bez błędów. Ostateczna wersja Alchemica posiada numer 1.3. Przy tworzeniu umiejętności pomógł mi Kicksaw :)

- ] Alchemic [ -

BishoYo - 2007-2010

Spis zmian, które wprowadza mod :

1) Mapki :

A) Zmiana połączeń mapek;
B) Zmiany w wyglądzie już istniejących mapek;
C) Dodane nowe mapki (ponad 100 dodanych);

Ponieważ chciałem żeby gra wyglądała zupełnie inaczej zmieniłem miasta i inne ważne miejsca, oraz zmieniłem połączenie, więc teraz na początku drogi nikt nie będzie znał. Dodałem dużo nowych miejsc w grze, także ukrytych, więc będzie co odwiedzać.

2) Potworki :

A) Zmiana wyglądu wielu ważnych potworków;
B) Zmienione nazwy wielu ważnych potworków;
C) Dodane nowe potworki (połowa ma własne unikalne dzwięki);
D) Dodani nowi bosowie;

Zmian w potworkach jest dużo ponieważ zmieniłem wszystkich npc'ów w miastach i nie tylko, wszystkich bossów, oraz dodałem mnóstwo nowych stworków. Wszyscy npc'e mają zmienione imiona, bosowie też więc gra będzie trochę inna ;) Npc'e mają też odrobinkę zmienione teksty co do questów.

3) Przedmioty :

A) Nowe przedmioty setowe (komplety, zielone);
B) Nowe przedmioty unikatowe (złote);
C) Dodany worek na runy i worek na klejnoty;
D) Dwa nowe klejnoty;
E) Dodane magiczne strzały i magiczne bełty;
F) Dodane magiczne zwoje;
G) Dodane magiczne mikstury;
H) Talizmany są rzadkie (żółte) i unikalne;
I) Trochę przedmiotów do kostki;
J) Dodany nowy przedmiot: tatuaż;
K) Nowe przedmioty z opisem;

Przdmiotów dodanych jest oczywiście bardzo dużo :) Zmian też trochę jest np aktywne magiczne strzały i bełty, mogą być też rzadkie (żółte). Wywalilem jeden pierścień z ekwipunku i teraz wkłada się tam tatuaż, nowy przedmiot w grze, który robi się w kostce. Oczywiście dodanych jest dużo unikatów i setowych przedmiotów, oraz wiele innych które bedą potrzebne do kostki lub nie ;)

4) Umiejętności :

A) Dodana 4 strona ze wspulnymi umiejętnościami;
B) Zmienione ikony oraz niektóre umiejętności odrobinę upgrade'owane ;)
C) Dodana nowa wlaściwość 'zlość' od której zależna jest jedna umiejętność;

Na 4 stronie każdy ma prawie wszystkie umiejętności takie same oprócz jednej. Jedna umiejętność to przyzwanie potworka i każdy ma innego. Jedna umiejętność jest zależna od nowej wlaściwości postaci która wzrasta w miarę zabijania potworków.

5) Reszta zmian :

A) Nowe recepty do kostki (jest spis);
B) Nowe słowa runiczne (jest spis);
C) Najemnicy mają wygląd graczy i nowe umiejętności, oraz pełny ekwipunek, mogą także nosić różne bronie;
D) Poziom trudności leciutko zwiększony;
E) Zmienione wyposażenie na start dla graczy;
F) Można dojść do 100 poziomu i doświadczenie rośnie na każdym tak samo;
G) Powiększony jest ekwipunek, kostka oraz skrzynia;
H) Teraz jest pełny opis własciwości w oknie postaci;
I) Zmienione ceny u kupców oraz ich wyposażenie;
J) Kapliczki są lekko zmienione;
K) Nowe przydomki postaci;
L) Zmieniony wygląd zabójczyni;
M) Dużo jest zmienionej grafiki w grze;
N) Dodanych jest trochę nowych dzwięków;
O) Muzyka jest całkowicie podmieniona;
P) Na poziom dostaje się 7 punktów statystyk oraz 2 punkty umiejętności;
Q) Kilka filmów jest zmienionych;
R) Dodany jest uber quest z patcha 1.11;
S) Wszystkie sekretne questy i mapki są zmienione;

I inne zmiany, które ciężko spamiętać ;) Oczywiście sekretów nie zdradziłem żadnych, prawie ;)

Mod posiada konfigurator, dzięki któremu można moda aktywować lub deaktywować. Oznacza to, że nie potrzeba instalować wymaganego patcha 1.10, a można mieć wersję 1.13. Aktywujemy tylko moda i gramy po czym zamykamy grę, deaktywujemy moda i możemy włączyc grę z patchem 1.13 i sprawdzić co się dzieje na battle necie ;)

Miłego grania

BishoYo

INFO

SCREENY

DOWNLOAD

lecil - 2012-02-04, 10:45
:
Zapowiada się nieźle ;D. Zaraz go wypróbuję :twisted:

[ Dodano: 2012-02-04, 13:33 ]
Mam następujący błąd - wszystko ładnie pobrałem, wypakowałem, skonfigurowałem, odpalam alchemic.bat i nic się nie pojawia. Mam patcha 1.13c.
BishoYo - 2012-02-04, 22:45
:
Jeżeli miałeś czyste Diablo 2 LoD z wgranym patchem i po rozpakowaniu moda skopiowałeś pliki z folderu Alchemic do folderu z grą i przy pomocy konfiguratora aktywowałeś go to powinno wszystko działać. Alchemic.bat jest zamiast tworzenia skrótu. Możesz stworzyć skrót do pliku Mod.exe i odpalić go z dopisanym -direct -txt we właściwościach. Może plik bat u Ciebie nie działa. Lub być może posiadasz najnowszą wersję patcha 1.13 który coś tam zmienia na battlenecie a na tym patchu nie sprawdzałem moda i nie wiem czy on coś zmienia w plikach dll. Być może też twój antywirus nie pozwala uruchomić pliku Mod.exe i byś musiał go dodać do wyjątków bo to loader poprostu ze zmienioną nazwą. Ciężko powiedzieć. Sprawdź narazie te opcje a potem się dalej pomyśli ;)
lecil - 2012-02-05, 13:34
:
Zrobiłem to co napisałeś - wgrałem patcha 1.12 (na, którym mod powinien na pewno działać), zrobiłem skrót do pliku Mod.exe i do pisałem we właściwościach -direct -txt i dodałem do wyjątków w opcjach zapory systemu Windows. Jednak to też nie pomogło ;/.

[ Dodano: 2012-02-05, 13:40 ]
Aha no i dodam, że wyskakuje mi zabawny błąd, a mianowicie:
D2Loader error
Halt
Expression:,
a następnie:
Hey guys
We got a big error here :(

Nic już z tego nie rozumiem ;D
Proszę o pomoc ;)
BishoYo - 2012-02-05, 20:04
:
Jeżeli wyskakuje Ci błąd loadera to znaczy że on działa. Jedynie z modem jest coś nie tak. Jedną z opcji w tym wypadku byłoby to że źle dopisałeś direct txt do skrótu. Jeżeli jednak po instalce starszego patcha próbowałeś odpalać przez Alchemic.bat lub w konfiguratorze klikając uruchom i masz ten sam błąd wtedy chodzi o coś innego. Może już masz coś namieszane w folderze z grą. Kilka modów lub coś w tym stylu. Ewidentnie wygląda mi to teraz albo na to że mod nie widzi folderu z modem czyli Data albo gra nie jest odpalana z dopisanym -direct - txt co jest wymagane żeby moda odpalić.

Jeżeli nadal nie dojdziesz co jest grane. Spróbuj ewentualnie jeszcze raz z czystym Diablo 2 Lod i wgraj tego patcha 1.10 co jest spakowany razem z modem (chociaż nawet jakbys wrzucił 1.13 to powinien mod pujść ponieważ on zamienia wszystkie pliki dll jak się go aktywuje także tak jakby wtedy podmieniał patcha) i wtedy wrzuć pliki moda do folderu z gra i odpal konfigurator i tam kliknij aktywuj ON i odpal grę od razu poprzez konfigurator.
lecil - 2012-02-06, 09:53
:
W folderze z grą miałem zainstalowany D2SE (modmanager) wraz z wieloma modami. Usunąwszy go od nowa przeniosłem pliki do katalogu z grą, odpaliłem konfigurator i przez niego odpaliłem moda. Już działa. Mam normalnie patcha 1.13c. Wielkie dzięki za pomoc Bisho Yo ;)
Zaraz przetestuję samego moda ;)
Kusy. - 2012-02-24, 18:42
:
Hmmm, tego moda już widziałem gdzieś wcześniej...
BishoYo - 2012-02-25, 10:26
:
Nie jest nowy więc mogłes już o nim słyszeć.

Jest w ogóle ktoś kto gra w niego?
Mateusz0089 - 2012-02-25, 18:45
:
Ja planuję w niego pograć, ale to pewnie dopiero jak skończy się event na IDR ;)

BishoYo napisał/a:
Mod posiada konfigurator, dzięki któremu można moda aktywować lub deaktywować. Oznacza to, że nie potrzeba instalować wymaganego patcha 1.10, a można mieć wersję 1.13. Aktywujemy tylko moda i gramy po czym zamykamy grę, deaktywujemy moda i możemy włączyc grę z patchem 1.13 i sprawdzić co się dzieje na battle necie

A z grą na realmie nie będzie się "gryzło"?
BishoYo - 2012-02-26, 19:48
:
Nie powinno być problemów ponieważ w momencie aktywacji moda wszystkie pliki gry zostaja zastąpione na inne, po zakończeniu gry na modzie należy deaktywować moda i wtedy można spokojnie wejść na grę online.
Papa_Joe - 2012-03-01, 19:40
:
Ja Zacząłem wczoraj grac w tego moda i zarazie jest fajnie choć nie bez wad. Gra z modem uruchamia mi się około 5 minut po kliknięciu na alchemic.bat no i czasem przycina trochę co na raczej pewno nie jest spowodowane podzespołami komputera. Bo lapek wcale nie jest taki stary:) Z mojej strony metr piwa za to ze po polsku jest:D
Mateusz0089 - 2012-03-01, 20:07
:
Gram w moda od trzech dni i ogólnie mi się podoba (dużo zmian w stosunku do oryginalnej gry). To czego mi w nim brakuje to np. więcej dropiących itemów, żeby było w czym wybierać. Na minus zaliczyłbym również muzykę - ogólnie nie przepadam za takimi rytmami, a poza tym lecą chyba trzy piosenki na krzyż.

Papa_Joe napisał/a:
Gra z modem uruchamia mi się około 5 minut po kliknięciu na alchemic.bat

U mnie nie ma takiego problemu, a sprzęt mam dosyć średni, żeby nie powiedzieć, że słaby jak na dzisiejsze standardy. Spróbuj może po kliknięciu w aktywację moda poczekać kilka sekund i dopiero go uruchomić.

Przy okazji mam kilka pytań:
1. W grze nie ma ksiąg portali i identyfikacji, czy tylko ja ich nie widzę?
2. Gdzie jest Krwawa Wrona, bo na cmentarzu na pewno jej nie ma? :<
Papa_Joe - 2012-03-02, 15:23
:
Krwawa wrona jest pod cmentarzem, wejście jest na prawo od mauzoleum kilka poziomów w dol i się znajdzie:)
Mateusz0089 - 2012-03-02, 16:07
:
Papa_Joe napisał/a:
Krwawa wrona jest pod cmentarzem, wejście jest na prawo od mauzoleum kilka poziomów w dol i się znajdzie:)

Dzięki ;)

A teraz pytanie do twórcy moda:
Dlaczego to nie działa?

Zrobiłem tak jak jest w pliku Runewords.txt:

---- S W O R D S ----

* Dotyczy mieczy :
_____________________________________________________________________________________________________________________________

2) THIRST FOR KNOWLEDGE (3 miejsca)
Runy : El + El + El
Poziom : 22
Mods : +1 All Skills
15% Increased Attack Speed
100% Enhanced Damage
Maximum Damage Based on Character Level (1.5 per Level)
+150 Attack Rating
+20% to Experience Gained
+3 Light Radius
BishoYo - 2012-03-02, 17:00
:
Pierwszą sprawą jaką poruszę to długie uruchamianie się gry z modem. Nie jestem pewny czym jest to spowodowane aczkolwiek według mnie jest to zależne od sprzetu. Gra z modem na lapkach odpala sie właśnie '10 minut' bo tak jest u mnie na lapku i u mojego znajomego z którym gram i on gra na lapku i jak widać nie tylko u nas, kolega powyżej zapewne gra na kompie i nie ma tego problemu. Może to być też spowodowane kartą graficzną i odpalaniem na full screenie. Gra z modem odpalona w oknie odpala się w sekunde natomiast właśnie na full screenie trzeba na odpalenie czekać te '10 minut'. Dziwne ale tak jest.

Kolejna rzecz to drop w modzie. Drop jest normalny. Prawie jak w normalnym Diablo lecz lekko zwiększony i w przypadku głownych bosów jest mocno zwiększony. Poza tym dużo itemów wypada w zależności od ilości ubitych potworków. Przedmiotów w grze jest dodanych bardzo dużo, może i tego nie widać na początku dlatego trzeba pograć trochę dłużej a nie tylko 1 akt. Mod nie był zrobiony po to żeby grać tylko na singlu i znajdować luzem wszystko co się da. Zrobiony był po to żeby grać z innymi ludzmi i się wymieniać przedmiotami i pomagać sobie oraz grać w teamie np chodząc na sekretne mapki gdzie przeważnie są uber bosiarze.

Krwawa Wrona jak już zostało napisane jest na cmentarzu :P Niektóre questy są trochę zmienione. Nie mogłem ingerować w questy więc chociaż trochę rzeczy przemieściłem ;) ( i tu wspomnę że kostka jest do znalezienia w akcie 2 tylko trzeba wszędzie wchodzić i się znajdzie XD)

Słowa runiczne. Jeżeli dojdziesz dlaczego to nie działa to daj znać. Ja nie mam pojęcia. Wszystkie stare słowa zostały usunięte i dodane zostały nowe. Nie mam pojęcia dlaczego to nie działa skoro jest poprawnie powpisywane w plikach.

Fajnie że ktoś w to gra, mam nadzieję że nie ma zbyt wiele błędów XD
Gandalf2000 - 2012-03-02, 21:43
:
Ja mam pewien problem. Więc uruchamiam Configurator moda aktywuję go. Potem wybieram "Uruchom Diablo II". Czekałem 20 min i nic co jest?
Mateusz0089 - 2012-03-02, 21:58
:
Kliknij na plik Alchemic.bat, powinno się włączyć
Gandalf2000 - 2012-03-02, 22:20
:
hmm Tylko nie posiadam takiego pliku mam sam Alchemic to też już wiele razy próbowałem ale nie pomagało :(
Mateusz0089 - 2012-03-03, 00:10
:
Alchemic a Alchemic.bat to to samo.
A stosowałeś się do wskazówek z kilku pierwszych postów tego tematu? Ktoś też miał problem z odpaleniem moda i okazało się, że przyczyną był zbyt duży bałagan w folderze z diablo, tzn. wgranych kilka modów naraz poprzez mod manager.
BishoYo - 2012-03-03, 10:26
:
Zapomniałem odpowiedzieć na pytanie co do ksiąg portali. Ksiegi portali oraz identyfikacji są jedynie do znalezienia i nie można ich kupić w sklepie. Można je znaleźć w regałach na tych poziomach przed 'Andariel'. Czasem wypadają z nich skrole a czasem księgi. Zależy od szczęścia ;)

Co do muzyki w modzie to rzecz gustu. Wielu ludziom podoba sie muzyka w nim zawarta. Ty masz zapewne inny gust i lubisz inny rodzaj muzyki. Możesz zawsze ściszyć muzykę i włączyć sobie winampa.
Nie lecą 3 piosenki na krzyż lecz są podpasowane tak jak w oryginalnym Diablo np muzyka 'caves' jest zastąpiona przez jedną piosenkę i leci w każdych jaskiniowych podziemiach, muzyka 'wild' zastapiona przez jedną i leci na zewnętrznych obszarach itd. Kilka map ma swoją unikalną muzykę ale nie jest tego dużo.

Gandalf2000
- Musisz zobaczyć czy dobrze wrzuciłes moda do gry.
- Jeżeli dobrze wrzucasz to czy masz jeszcze jakieś mody zainstalowane. Jeżeli tak musisz się ich pozbyć.
- Czy po odpaleniu gry z modem jest jakiś błąd, error czy nic wogóle się nie pokazuje?
Gandalf2000 - 2012-03-03, 10:30
:
BishoYo właśnie wykasowałem all mody zrobiłem skrót Mod z direct txt (dobrze wpisałem) zainstalowałem pachta 1.10 i nic się nie wyświetla :(
BishoYo - 2012-03-03, 11:38
:
Więc tak, skoro miałeś jednak namieszane musisz wywalic wszystko z diablo tak żeby mieć je czyste, następnie możesz aczkolwiek nie powinno to być wymagane wgrać patcha 1.10 a następnie wgrac moda i go aktywowac i wtedy powinno wszystko pujść.

Najlepiej zainstaluje od nowa grę i wrzuć patcha a potem moda. To na bank będzie chodzić.
Gandalf2000 - 2012-03-03, 11:42
:
XD tylko przed chwilą tak właśnie zrobiłem deinstalowałem d2 od nowa zainstalowałem dałem patcha 1.10 uruchomiłem moda i to sam nic się nie wyświetla :(
BishoYo - 2012-03-03, 22:07
:
A masz komputer czy laptopa? Odczekałes te '10 minut' bo możliwe że własnie tak długo trzeba poczekać w Twoim wypadku aż się uruchomi gra na full screenie? Sprubój edytować plik alchemic.bat i po '-direct -txt' dopisz '-w' to się uruchomi gra w oknie. Może to pomoże choć nie jestem przekonany. Nie mam pomysłow jeżeli nic wogóle się nie dzieje.
Gandalf2000 - 2012-03-03, 22:33
:
Mam zwykły komputer. Przeczekałem ponad 10 min i nadal nie działa wszystko zrobiłem jak napisałeś i nic :572: :(
BishoYo - 2012-03-04, 00:14
:
Ostatnia opcja to taka żebyś sprawdził czy Ci komp nie blokuje pliku 'Mod.exe' ponieważ jest to launcher i może być wykrywany jako wirus. Sprubój go odpalić. Powinienes dostać komunikat ze 'we have big problem'. Jeżeli nie ma nic to możliwe że Ci coś ten plik blokuje.
Gandalf2000 - 2012-03-04, 10:24
:
No niestety, ale nic mi nie wyświetla się wczoraj 20 min czekałem i nic :( jeszcze popróbuje, ale wątpię żeby to coś dało. Przynajmniej fajny ten mod ? Bo po screenach widać, że Bisho Yo stworzył nową część Diablo :D
BishoYo - 2012-03-04, 19:54
:
Gusta są różne, trzeba zagrać i się przekonać :P Nie jest to jednak nowe Diablo, jest to bardziej jak dodatek do Diablo 2 zmieniający i dodający sporo rzeczy ;)
Gandalf2000 - 2012-03-05, 14:16
:
ODPALIŁEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D:D::D:D:D:D:D:D
Gdy go po raz 1 odpaliłem przeraziłem się. Zrobiłeś go kosmicznego. Super robota gratuluje ;)
BishoYo - 2012-03-05, 22:15
:
Nareszcie :P Mod jest ok, miłej gry życzę :wink:
Mateusz0089 - 2012-03-05, 22:52
:
A ja mam pytanie:
Do czego są składniki typu: grzyb, liść, kwiat, itp.? W pliku Recipies.txt nic o nich nie ma
BishoYo - 2012-03-06, 08:04
:
Akurat te przedmioty które wymieniłeś nie służą do niczego. Są to śmieciowe itemy :P Jeżeli coś da się stransmutować w kostce to jest w spisie recept. Pozostałe przedmioty to takie których można od razu użyć lub sa do niczego nie potrzebne i mają tylko być.
Gandalf2000 - 2012-03-06, 16:20
:
xD załóż ktoś serwer tcp/ip i daj mi troszkę itemek xD mam 7 lvl :P ale fajnie się expi i gra
BishoYo - 2012-03-07, 18:07
:
Jest serwer hamachi jeżeli to kogoś interesuje jednak jest bez adminów ale póki co może być.

Nazwa - Alchemic True
Hasło - onlyalchemic
Gandalf2000 - 2012-03-08, 18:45
:
xD w diablo przez hamachi jeszcze nie grałem O.o
BishoYo - 2012-03-08, 19:04
:
To nie jest żadna nowość, ludzie graja w Diablo przez Hamachi od wielu lat. Ciekawe że wspomniałeś o połączeniu TCP/IP a nie grałeś przez hamachi, jestem ciekaw jak chciałeś się połączyć XD Instaluj hama i dołanczaj, Kusy czeka na kogoś z kim mógłby grać :P

[ Dodano: 2012-03-15, 10:02 ]
Jeżeli kogoś to interesuje to właśnie zrobiłem patcha który głównie zwiększa drop lepszych przedmiotów. Patch do pobrania tutaj: Link
[Madzia] - 2012-03-18, 11:41
:
Troszkę trudno się gra. Pierwsze zadanie za mną ale jak przejść dalej?
Mateusz0089 - 2012-03-18, 12:27
:
Eksploruj świat, zwiedzaj każdy zakątek, a na pewno znajdziesz dalszą drogę :)
W modzie są nowe lokacje oraz inne połączenia między starymi, więc czasami nie wiadomo gdzie iść
Gaco - 2012-03-18, 14:24
:
Taka mała uwaga, (nazwij mnie cheaterem) ale lubię sobię w pliku plugy.ini włączać możliwość resetowania skilli. Niestety kiedy jest stworzona czwarta zakładka umiejętności guzik odpowiadający za reset skilli nie reaguje. Da się to jakoś obejść?:)
Gaco - 2012-03-18, 14:24
:
Do usunięcia (preglądarka zbzikowała)
BishoYo - 2012-03-18, 15:26
:
Nie jest to jednak mod PlugY tylko mod Alchemic w którym jest dodany plugin PlugY ze względu na kilka dodatków i nie ma możliwości resetowania sobie rozdanych punktów. Najlepiej myśl że PlugY nie jest tam dodany i z głowy. Oczywiście da się to obejść jednak nie lubię ułatwiania sobie gry.
[Madzia] - 2012-03-25, 18:58
:
Wyjątkowo trudno się gra. Niektóre mapki są nie do przejścia. Po wielu trudnościach z przejściem aktu pierwszego mam dwa pytanka:

1. Gdzie mogę znaleźć wejście do zrobienia pierwszego zadania?
2. Gdzie mogę znaleźć kostke horadrimów?
ciumak - 2012-03-26, 19:55
:
Ja mam pytanie jak tego moda odpalić w oknie ?
BishoYo - 2012-03-27, 18:07
:
- Wejście na mapke z 1 questa znajduje się w mieście, po lewej stronie mapy jest otwieralna klapa i tam trzeba wejść.

- Kostka horadrimów znajduje się trochę głębiej w podziemiach a wejście do tych podziemi jest na mapce 'Zaginione Miasto'.

- Żeby odpalić grę w oknie trzeba edytować plik 'Alchemic.bat' i po '-direct -txt' dopisać '-w' żeby wyglądało to tak '-direct -txt -w' i będzie się odpalać w oknie.

[ Dodano: 2012-04-12, 11:45 ]
Właśnie zrobiłem nowego patcha do 'Alchemic'a z numerem 1.5. Naprawia on słowa runiczne które powinny już od tej pory działać bez problemów. Poprawia także 'Mefista' i 'Baala' którzy nie powinni powodować już żadnych błędów i teraz będzie można przejść normalnie grę. Jest też trochę innych poprawek. Zachęcam do pobierania.

Download: Link
[Madzia] - 2012-04-17, 13:38
:
Dzięki za info ;) Mefisto mi się ciągle odradzał, może teraz go wreszcie przejdę :)
Kalbaross - 2012-04-19, 16:34
:
Mod jest świetny !! Bardzo mi się podoba, szczególnie pomysł z ukrytymi wejściami do różnych lokacji itp. Długie przemarsze przez jaskinie itp. Tylko mam jedno ale, Prośbę !! Przywróć defaultowy wygląd zabójczyni !! Zabójczyni w Twoim modzie wygląda ohydnie przerażająco brzydko !! blee ... i to w dodatku nie zmienia jej się wygląd po założeniu zbroi :/
BishoYo - 2012-04-19, 20:18
:
Z tego co pamiętam to wygląd chyba się zmienia po założeniu zbroji ale tylko odrobinkę :P

Spokojnie, to tylko grafika, można ją wyłączyć w konfiguratorze ;) Lub można wejść do 'Data\Global\' i zmienić nazwę folderu lub usunąć folder 'Chars'. Specjalnie dla tych którym ten wygląd się nie spodoba jest dodana opcja w konfiguratorze na wyłączenie tego.
bolek_stw - 2012-04-20, 03:22
:
BishoYo napisał/a:
Jest serwer hamachi jeżeli to kogoś interesuje jednak jest bez adminów ale póki co może być.

Nazwa - Alchemic True
Hasło - onlyalchemic

gra ktoś na tym serwerze ?
jeżeli tak to jak się łączyć

[ Dodano: 2012-04-20, 04:09 ]
zainstalowałem, włączyłem moda,
co ja pacze? nie da sie wlaczyc diablo 2 bo blad jaiegos pliku , cóż kupiuje go z kopii diablo dalej przez konfigurator nie włącza się diablo ale za to normalnie juz sie da, klikam single a tu dupa blad lecz nie pisze jaki tylko dzwięk przy błędzie i zawiesza się diablo ;]
Kalbaross - 2012-04-20, 09:43
:
Faktycznie, wyłączyłem zmieniony wygląd zabójczyni w konfiguratorze :) Jestem po zabiciu Krwawej Orlicy i muszę przyznać, że poziom trudności jest zwiększony, ale i tak łatwo się gra :) Jest to jeden z najlepszych modów w jakich grałem :) Dzięki BishoYo!! Do czasu Diablo 3 gram na modzie Alchemica ;)
BishoYo - 2012-04-20, 20:50
:
'Alchemic' ;)

Spoko, miłej gry życzę ;)

Polecam pobrać patcha, poprawiającego błędy oraz zwiększającego drop, do którego podałem link kilka postów wyżej.

Gra się trudniej. Może nie każdą postacią to aż tak widać ale tak jest ;)

Co do sieci Hamachi o nazwie 'AlchemicTrue' to jest tam 5 osób w sumie. Nie wiem czy ktoś obecnie gra na tym modzie w tej sieci i nie wiem czy da się do tej sieci dołączyć. Jeżeli są jacyś chętni to mogę stworzyć nową sieć. A żeby się do niej dołączyć trzeba zainstalować program Hamachi. Jak coś pisać na PW.
Kalbaross - 2012-04-23, 20:25
:
Jak ktoś chętny do gry przez neta w moda to zapraszam na Dr-Kalbar/wulkan Hamachi.
BishoYo - 2012-04-25, 18:55
:
Ponieważ z poprzednim patchem podobno nie zostały naprawione błędy 'Baala' i 'Mefista' to postanowiłem zrobic kolejny patch który robi upgrade wersji do wersji 2.0. Wrzuca nowsze pliki i to powinno załatwić sprawę błędów. Zapraszam do pobierania patcha z nr 2.0 oraz życzę miłej gry ;)

Link: Download
amnesion94 - 2012-05-08, 14:56
:
Witam, bardzo ciekawie zapowiada się Twój mod, a co lepsze widzę, że jest do niego pełne i działające wsparcie. Grałem już w wiele modów, chyba nawet większość, czy myślałeś BishoYo nad współpracą z D2SE MODManager? Myślę, że dzięki temu stanie się jeszcze bardziej kompatybilny, łatwiejszy w obsłudze i ogólniej dostępny. Zaraz będę miał okazje go przetestować, uwielbiam mody, które zmieniają tyle aspektów gry. Imponujący rozmiar, większość "dużych" modów oscylowało wokół 100mb, a tutaj mamy 500, nie mogę się doczekać :D
Kamikadze - 2012-05-08, 20:41
:
dreptania lazenia i platania sie jest od groma ale na szczescie mapy (chyba) sa zawsze takie same;

pierwszy poziom necra to meka ale potem armia szkieletow siecze ladnie;

tak sie zastanawiam czy dalej beda armory tylko dla necra czy cos takiego czy tylko ten armor na dzien dobry to unikat?

co robi/kiedy sie odblokowywuje/czemu nie dziala lewy pierscien ?

wiecej pytan na razie nei mam jestem pod wielkim wrazeniem moda; bardzo ladnie zrobiony muzyka sie szybko nudzi z powodu za duzych terenow na tyle muzyki wiem ze inny teren= inna muzyka ale u ciebie za rzadko zmienia sie teren w stosunku do ilosci muzyki ale spoko aimp dziala wiec nie mam o to wiekszych pretensji w orginalnym tez nie korzystalem z muzyki zbyt dlugo;

czas troche kiepski wybrales na wpuszczenie tego na ID bo d3 juz 15 patch 7.3 w wot wlasnie wyszedl matury powinienem pisac a nie grac :P :P :P

edit:

wyzyna tamoe - "mroczna wokowniczka"

jaskinie pod lut gholein - dlaczego tam lataja sepy ?? w jaskini ? moze lepiej jakies nietoperze ?

wejscia/wyjscia - plox zaznacz je na mapie tak zeby nie trzeba bylo krawwej szukac przez pol dnia tak samo wyjscie od pary krolewskich pajakow :}
BishoYo - 2012-05-11, 21:17
:
amnesion94 przyznam że nie wiem co to jest D2SE MODManager :P Może dlatego że nie gram wogole w inne mody poza własnym, a może dlatego że jestem ostatnio w tyle jeżeli chodzi o jakiekolwiek dodatki do D2 :P Zerknę co to takiego i przemyślę sprawę ;)

Kamikadze obecny czas jest właśnie dobrym czasem na mody do D2. Ostatnio ludzie więcej graja w D2, spowodowane jest to także ogłoszeniem premiery D3. Ci którzy nie bedą mogli pograć sobie w D3 dalej bedą grać w D2 i nie będzie tych ludzi aż tak mało ;)

- Przedmioty które postacie posiadają na początku gry są unikatowe i nie da się ich znaleźć.

- Drugi pierścień nie istnieje. APEL: CZYTAJCIE INFO MODA! W miejscu gdzie wkładało się drugi pierścień teraz wkłada się nowy przedmiot: tatuaż. Robi się go w kostce.

- Muzyka może się szybko nudzić bo nie ma jej wiele. Jakby wrzucić dużo piosenek to mod zajmowałby gigabajty no chyba że by obniżyć jakość to i tak by nikt jej nie słuchał :P Wiadomo winamp lub inny player (ewentualnie radio :P )to rozwiązanie dla znudzonych.

- "mroczna wokowniczka" - zostanie sprawdzona/poprawiona.

- W jaskiniach pod miastem w 2 akcie latają sępy dlatego że prawdopodobnie skopiowałem potworki z pustynnych mapek. Np pierwszy teren poza miastem (kopiuj) - pierwszy poziom jaskiń pod miastem (wklej). Sprawdzę to bo to było dawno jak je dodawałem i zobaczę czy da się coś tam zmienić.

- Co do wejść do mapek które mają być ukryte to SRY ale nie zrobię tego :P Tak miało być i tak będzie dalej. Wejście do Krwawej miało być w ogóle niewidoczne i zasłonięte kamieniem, czasem je widać ale tak zostanie. Nie będę odkrywał ukrytych rzeczy :P
[Madzia] - 2012-05-15, 10:43
:
Mod ogólnie jest bardzo fajny :) Gdyby nie to że czasem wyskakuje jakiś błąd można by grać bez końca ;) Wkoło wszędzie tylko słychać rozmowy o Diablo 3 a ludzie których na nie nie stać mogą sobie tylko popatrzeć :( Dlatego cieszy mnie to że ktoś prubuje urozmaicić stare Diablo 2 :)
BishoYo - 2012-05-15, 11:45
:
Właśnie zrobiłem nowego patcha poprawkowego. Wrzucam tu też cały log żeby było wiadomo co jest naprawione/poprawione. Miłej gry życzę ;)

[ Patch 2.1 ]

- 'Mroczna Wokowniczka' zmienione na 'Mroczna Wojowniczka'.
- 'Run Po' zmienione na 'Run Io'.
- 'Ekstraktor Run Po' zmienione na 'Ekstraktor Run Io'.
- 'Alchemic Production' zmienione na 'Twór Alchemii'.
- Poprawiony obrazek unikatu 'Poranek Wojowników'.
- 'Magiczny Zwój Walkirii' i 'Magiczny Zwój Cienia' wywalone z ogólnego dropu.
- 'Sępy' wywalone z jaskiń pod miastem w akcie 2.
- Zmniejszona została mapa o nazwie '???'.
- Kilka poprawek pliku z mapkami i potworkami.
- Przy kulach z życiem i maną wyświetlana jest ich liczba.

[ Patch 2.0 ]

- Zmiana grafiki drzewek umiejętności.
- Poprawka jednego bosa z sekretu.
- Poprawka 'Baala' i 'Mefista'.
- Zwiększone życie i doświadczenie u 'Demonologa'.
- Zlikwidowany punkt w kazamatach na poziomie 2.
- Klucz od mefista teraz wreszcie otwiera portal.
- Dodany nowy sekret.
- Dodany skrol otwierający portal do 'Anddala'.
- Kolejny większy błąd zlokalizowany i poprawiony.
- Kilka nowych unikatów.
- Kilka różnych poprawek.
- Wyłączone tło przycisków przechodzenia w oknie statystyk.

[ Patch 1.5 ]

- Naprawione 'Słowa Runiczne'!
- Poprawiony błąd z upgrejdem 'Tęczowca' i 'Jadeitu' w kapliczkach.
- Poprawiony bug z workiem klejnotów.
- 'Alkor' sprzedaje teraz mikstury many i zwoje portalu.
- Poprawki w liczniku zabić potworków.
- Liczniki zabić postaci oraz licznik zgonów zostały wyłączone.
- Jeden poziom przed 'Mefistem' został zlikwidowany.
- W 'Travincal' można wchodzić do 'Mefista' przez klapę.
- Poprawki kilku potworów w tym 'Baala' i 'Mefista'.
- Poprawka 'Mefista' żeby się nie odradzał po zabiciu.
- Poprawki unikalnych potworków czyli bosów.
- 'Elixir' wyrzucony z ogólnego dropu przedmiotów.
- Zmieniony tekst questa z kostką który teraz nie mowi gdzie jej szukać.
- Zmieniony tekst 'Ożywia XXX' na 'Wskrzesza'
- Zmieniona nazwa duplikatu Harem Poziom 2 na Harem Poziom 3.

[ Patch 1.4 ]

- Poprawka literówki z 'Gnoll Żeźnik' na 'Gnoll Rzeźnik' ;)
- Pandemonium quest naprawiony xD
- Zwiększona szansa na zdobycie lepszych przedmiotów w hazardzie.
- Zwiększony drop unikalnych, setowych oraz rzadkich przedmiotów.
- Zmniejszone rarity setowych przedmiotów.

Link: Download
Matizen - 2012-05-16, 14:31
:
Witam, gram w Alchemica od kilku dni, póki co, jak najbardziej się sprawdza, ale mam jedno pytanie. Podczas wykonywania pierwszego zadania z aktu I gdy pokonam wszystkie stwory to quest pokazuje mi wiadomość, że "Pozostało do zabicia jeszcze 65000 stworów". Wie ktoś może co z tym zrobić aby zaliczyć to zadanie ?
Kamikadze - 2012-05-18, 22:35
:
whoha to masz niezlego buga niestety nie spotkalem sie z nim wiecci nie pomoge :}

od paru dni nie moge sie doczekac az wreszcie dotrze do mnie moje d3 z preordera wiec klepie troche alchemica i mam pare kwesti :P

1. "wl ucznia" w runewords
2. lazenie bez mapy na poczatku 3aktu
3. mapa w miecie IV akt oryginalna co wprowadza lekki chaos
4. arrow qui z baba sk
5. gildia w V akcie tylko do areny ?
6. mapa miasta w V akcie to samo co w IV tylko ze tutaj miasto jest wieksze i jest totalny chaos
7. gdzie jest mlot do rozbicia kamienia duszy groswalda ?
8. gdzie jest adalal (ten od gibbina) ?
9. niedorobione sciany w sanktuarium ? te na prawy dol da sie przelezc przez dolna czesc zamiast przez "dzwi"
10. widac lawe na gorze sanktuarium zamiast czarnego
BishoYo - 2012-05-19, 12:07
:
Kamikadze napisał/a:
1. "wl ucznia" w runewords
2. lazenie bez mapy na poczatku 3aktu
3. mapa w miecie IV akt oryginalna co wprowadza lekki chaos
4. arrow qui z baba sk
5. gildia w V akcie tylko do areny ?
6. mapa miasta w V akcie to samo co w IV tylko ze tutaj miasto jest wieksze i jest totalny chaos
7. gdzie jest mlot do rozbicia kamienia duszy groswalda ?
8. gdzie jest adalal (ten od gibbina) ?
9. niedorobione sciany w sanktuarium ? te na prawy dol da sie przelezc przez dolna czesc zamiast przez "dzwi"
10. widac lawe na gorze sanktuarium zamiast czarnego

1. (musisz opisać dokładniej o co chodzi)
2. Co to znaczy łażenie bez mapy? W 3 akcie sa mapy poziomów.
3. Dlaczego nowa mapa wprowadza chaos?
4. (musisz opisać dokładniej o co chodzi)
5. Tak "Gildia->Arena".
6. To samo co punkt 3. Dlaczego chaos?
7. Młot wypada z kowala w 4 akcie tylko musisz go zabić osobiście, jak zabije go jakiś Twój sługus to nie wypadnie i może dlatego masz z tym problem.
8. Ten od Gidbina jest na ukrytej mapce = odpowiedź
9. Być może są błędy na nowych mapkach, samemu cięzko wszystko wyłapać.
10. Nigdy się aż tak nie przyglądałem, zerknę przy okazji.
Kamikadze - 2012-05-19, 17:33
:
1. to znaczy ze wlocznia jest napisana przez u otwarte w pliku txt runewords a powinno byc przez ó zampkniete :P ot literowka taka
2. po wejsciu do "kanaly" w 3 akcie nie mam zadnej mapy
3. bo tekstury miasta czyli to po czym fizycznie laze sa zmienione a mapa ktora widze jest ze starego miasta co wprowadza chaos bo nie wiem gdzie sa np schody i wlaze w sciany jak patrze sie na mapke, po chwili juz pamietam cale miasto i laze na pamiec ale w pierwszej chwili jest to wybitnie nieprzyjemne to samo w V akcie
4. kolczan strzal posiada +1 do umiejetnosci bojowych barbarzyncy, o ile nie dodales jakiegos pro luku dla baba wydaje mi sie to niepotrzebne aby kolczany mogly miec sk dla innych klas niz ama
7. no to bedzie ciezko bo mam necro summonera :P ale jakos sobie poradze :}
piotrekjaty - 2012-05-21, 09:41
:
Super mod nie mam żadnych problemów gram na pełnym ekranie uruchamia się w sekundę warto pobrać doskonała robota nareszcie coś nowego :D
maks4444 - 2012-05-25, 09:31
:
Gratulację za moda świetna robota. Po 3 godzinach ukończyłem dwa zadania...
Dorwałem najemnika i widzę ze jest to amazonka.

Pytanie dlaczego nie chce biegać z łukiem? Tylko włócznię mogę wrzucić.

Gram na Alchemic 2.1 na patchu 1.13d.
BishoYo - 2012-05-25, 16:45
:
Kamikadze:

1. W opisach do moda są wszystkie teksty pisane bez polskich znaków stąd możliwe są literówki. Mam w planach poprawienie tych tekstów.
2. Fakt tam w kanałach mapy może nie być ale to jeden lewel a dalej już się generują.
3. Jeżeli chodzi o mapę w 4 akcie w mieście to akurat to miasteczko jest tak małe że to nie przeszkadza bo brak tam tylko ścian i to wszystko. W 5 akcie jak dla mnie też nie jest tak źle, jedynie schody są trochę dłuższe :P Ale to wszystko kwestia przyzwyczajenia wkońcu to modyfikacja.
4. Jeżeli dojdę jak to zmienić to to poprawię.
7. Mam nadzieję że poszło jakoś ;)

piotrekjaty:

To mnie cieszy. Milej gry życzę ;)

maks4444:

Dzięki ;)
Prawdopodobnie bronie najemników są w tej chwili źle ustawione. Sprawdzę to i naprawię.
maks4444 - 2012-05-25, 20:57
:
Najemnik strzały weźmie ale łuku i kuszy to się brzydzi... Byłem przekonany ze jak to zwykła postać to będzie mogła biegać ze wszystkim.

Druga sprawa to dlaczego miejsce na pierścień jest aktywne tylko prawe... na lewą dłoń już nie mogę wsadzić żadnego pierścienia... ani moja postać ani najemnik.

Po trzecie jak się przechodzi z "Kamienne Pola" do "Mrocznej Kniej" to numerki podziemia są na opak wchodzę na drugi poziom a potem idę niżej to mam pierwszy... chyba powinno być na odwrót.

Teraz doczytałem że gra(mod) jest przystosowana do patcha 1.13c te błędy mogą być spowodowane ze gram na 1.13d ?
dragranis - 2012-05-26, 11:26
:
Mam kilka pytań co do moda.

1.Na jakich mapach mam szukać np. groty pająków?Bo chodzę wszędzie i znaleźć nie mogę
2.Jak byłem w travicnal i tam jest taka klapa i jest to przejście do kazmatów ale jak tam klikam to postać tam nie wchodzi.
BishoYo - 2012-05-27, 11:49
:
maks4444:

Tak jak pisałem najemnicy mają źle ustawione bronie, jest to do poprawy.

To nie jest miejsce na pierścień. Była już odpowiedź na to pytanie. Ten item jest wymieniony w info moda np na pierwszej stronie tego tematu.

Numery map tak miały być i nie jest to błąd.

Nie ważne jest jaką masz wersję patcha, czy 1.13c czy 1.13d bo mod i tak podmienia na swoją wersję. To nie powoduje błędów.

dragranis:

1. 'Grota Pająków' o ile dobrze pamiętam jest tam gdzie była zawsze. Musisz z 'Kurast' wrucić przez dżunglę a nie przez podziemia które prowadzą do miasta.

2. Przez klapę do 'Kazamatów' można wejść bez robienia questu z kulą tylko jak się ma nowszy patch do moda. Tu masz LINK do miejsca gdzie znajdziesz najnowszy patch.

BTW. Za parę dni będzie kolejny patch.
maks4444 - 2012-05-27, 14:34
:
Mam takie dziwne wrażenie że unikatowe(żółte) potwory są za słabe. Staram się wszędzie biegać i ze wszystkim walczyć. Jestem troszkę rozczarowany jak dobiegam do Bossa a on pada w minutę. Powinny być trudniejsze do załatwienia tak mi się wydaje. Zobaczę jaki poziom zaprezentuje Kowal bo aktualnie teraz to zadanie wykonuję.

Chyba że nekromanta z obstawą ma tak łatwo.

Po a tym dwie lokację się nie wyświetlają na mini mapie. Tam gdzie jest król Jaszczuroludzi i lokacja za bramą klasztorną.

***Edit***
Szmaragdy(te zielone) mają dawać obrażenia od błyskawic ? nie powinna być trucizna...

***Edit2***
Sprawdziłem działa dobrze trucizna ze szmaragdów ale tłumaczone jest jako błyskawica.

***Edit3***
O zgrozo najemnik w 2 akcie się nie zmienia? Dalej jest amazonka... Byłem przekonany ze będzie paladyn albo ktoś inny. wywaliłem najemnika z 20poziomen na 7 poziomowca z nadzieją że będzie inny i może będzie posiadał jakieś zdolności specjalne.
BishoYo - 2012-05-29, 17:33
:
Nekromanta ma trochę łatwiej niż postacie które muszą podchodzić do potworków. Miejscami gra jest trudniejsza a miejscami tak jak piszesz mobki nie są zbyt trudne. Zwykle trudniej jest tam gdzie zostało dodane coś nowego.

Brak mapek na niektórych lokacjach to prawda. Brak ich tam gdzie są mapy które się nie generują tylko są statyczne. Trzeba by w tych miejscach zrobić mapki samemu.

Pamiętam że kiedyś coś takiego było że był albo błąd w tekstach albo celowo było zrobione że obrażenia od trucizn były zamienione z błyskawicami w klejnotach. Może korzystałem przy modzie ze starych plików D2 i trzeba by to poprawić. Dopiszę sobie do listy.

W akcie 1 i akcie 2 najemnicy są ci sami. Dopiero w akcie 3 jest inny. Dziwi mnie trochę to że tak Ci zależy na najemniku skoro jest tak łatwo i masz własnych przyzwańców ;)

Ponieważ jak pisałem wyżej niedługo będę brał się za kolejnego patcha prosiłbym o wpisywanie swoich propozycji poprawek lub ewentualnie zmian w modzie. Pozdrawiam
KubaW - 2012-05-30, 21:21
:
W kazamatach nienawisci poziom2 jak pojawia mi sie mefisto na ekranie to wyskakuje blad "location error'. Mysle ze wlasnie przez mefisto bo dopoki go nie zobacze to moge grac normalnie

[ Dodano: 2012-05-30, 21:22 ]
W kazamatach nienawisci poziom2 jak pojawia mi sie mefisto na ekranie to wyskakuje blad "location error'. Mysle ze wlasnie przez mefisto bo dopoki go nie zobacze to moge grac normalnie
maks4444 - 2012-05-30, 23:10
:
Mi też wyskoczył błąd Failure Location: ,line#1437 Expression: error 6fb9716c
Ale przy "Wieży z Czaszek" w Ruinach (zapomniałem, nieznanych nie pamiętam jakie to były ruiny w akcie 2). Mój system Windows 7 64bit.

Co do kolejnej wersji fajnie było by zobaczyć spis nowych lokacji... Chciałbym wiedzieć czy coś ominąłem czy nie (nie musi być napisane gdzie są tylko samie ich nazwy i najlepiej posegregowane na poszczególne akty).
BishoYo - 2012-05-31, 16:57
:
KubaW:

Niektórym wywala w tym miejscu błąd ale czym jest spowodowany to nie mam pojęcia ponieważ nie przytrafia się wszystkim. Na przykład ja go nie mam.

Te czynności mogą pomóc Ci to przejść:

1. Jeżeli nie wrzucałeś patcha do moda to wrzuć, chodzi o patch do moda a nie do gry.
2. Włącz grę na Lan'ie i tak spróbuj przejść.
3. Połącz się z kimś na Lan'ie i spróbujcie razem przejść.

maks4444:

Błąd przy wieży wywala kiedy się ją już zabije. Niestety nie wiem czym jest spowodowany. Rozwiązaniem na to jest gra na Lan'ie.

Nad spisem lokacji się zastanowię. Trochę czasu by to zajęło. Być może wrzucę patcha za jakiś czas ale będzie on dodawał/zmieniał więcej rzeczy. Byłby to wtedy bardziej wartościowy patch ;)

Zachęcam też do podawania propozycji co do tego co jest w modzie ;) Być może dodam jakiś sekret nowy, który będzie można aktywować także na normalu. Coś jak event tylko taki na stałe. Wszystkie propozycję będę rozważał i starał się wcielić w życie więc piszcie.
KubaW - 2012-05-31, 17:16
:
BishoYo napisał/a:
KubaW:

Niektórym wywala w tym miejscu błąd ale czym jest spowodowany to nie mam pojęcia ponieważ nie przytrafia się wszystkim. Na przykład ja go nie mam.

Te czynności mogą pomóc Ci to przejść:

1. Jeżeli nie wrzucałeś patcha do moda to wrzuć, chodzi o patch do moda a nie do gry.
2. Włącz grę na Lan'ie i tak spróbuj przejść.
3. Połącz się z kimś na Lan'ie i spróbujcie razem przejść.

1. Mam patcha 2.1, którego wrzucałeś ostatnio.
2. Jak włączyć grę na Lan'ie?
maks4444 - 2012-05-31, 18:01
:
A nie próbowałeś zmienić tego bossa na innego najlepiej na takiego co działa? Może sama jednostka w sobie jest spaprana i wywala.

Co do zmian to proponuję paladyna na najemnika w drugim akcie i koniecznie do zakupu od 9 do 13 poziomu. I do wyboru aura ofensywna albo defensywna.
BishoYo - 2012-06-01, 09:18
:
KubaW

Żeby włączyć grę na Lan'ie trzeba w menu wejść nie w singla i nie w bnet tylko w inna gra i potem w tworzenie serwera.

maks4444

O którym bosie mówisz? Zresztą żaden bos nie jest spaprany. Po prostu jeżeli chodzi o mefista to blizz musiał to skomplikować i zrobił go w dziwny sposób ale tak jak pisałem wcześniej ja tam żadnego błędu nie mam nigdy (był błąd że się odradzał i to naprawiłem) więc to wina czegoś innego. Może określonej postaci. Wspomnę też że nick postaci z wpisanymi znakami specjalnymi powoduje błędy na bosach. Jeżeli chodzi o wieżę z czaszek to stawiałem ją na innej mapce żeby mieć szybki dostęp do niej i zabijałem ją multum razy i nie było żadnego błędu dlatego też nie wiem o co chodzi. Na tamtej mapce coś jest jakby nie tak. Może bym musial popatrzeć w ustawienia mapy. Będę to testował i spróbuję naprawić. Na Lan'ie gdy postać A zrobi serwer a postać B dołączy i pójdą razem do tego bosa. Postać B go zabije to ma błąd i wywala ją a postać A stoi sobie jakby nigdy nic i nie ma błędu więc czemu ? Bo postać B go zabiła. Będę sprawdzał co się dzieje po jej zabiciu no ale tak jak pisałem na innej mapce zabijałem i nic nie było.
maks4444 - 2012-06-01, 09:43
:
Mam dwie propozycję do sprawdzenia tego błędu.

Pierwsza jeśli musi być ta wieża z czaszek koniecznie jako boss wsadź ją na piąty poziom tych ruin(ostatni poziom będzie obstawiony przez jakieś inne jednostki). Może tam będzie działać normalnie.

Drugi wsadź na miejsce wieży na tym ostatnim poziomie np: króla jaszczurów jeśli on też będzie wywalał błąd to chyba będzie wina mapy bo czego innego?

Lan jest takim obejściem problemu a nie rozwiązaniem :P Zresztą nie mam czasu umawiać się i prosić kogoś o przejście tego poziomu.
KubaW - 2012-06-01, 09:44
:
Mam jeszcze coś co możesz poprawić.

1.W 3 akcie nie mam do wyboru teleportu do Kazamatów Nienawiści. Ostatni jest Travincal a pod nim puste miejsce. Więc się zdziwiłem jak odkryłem w Kazamatach ale i tak się nie pojawił na liście.

2. Zwój Magicznego Portalu do ??? nie działa.

3. Nie działają przepisy z workami na runy i klejnoty w kostce.
BishoYo - 2012-06-02, 22:40
:
maks4444:

To nie jest takie proste jak Ty myślisz. Sprawdzałem teraz tą wieżę no i jaki wynik jak myślisz. Na 3 runy na 3 różnych postaciach na różnych poziomach trudności (bez piekła) nie miałem ani razu błędu z tą wieżą. Jak mogę naprawić coś co mi nie wywala błędu. Sprawdziłem drop czy może to drop powoduje błąd ale wieża dropi to co krowy, nie ma jakiegoś specjalnego dropu, dopiero na piekle ma. Tak samo miałem z Mefistem. Komuś wywalał błąd na nim więc napisałem żeby mi przesłał save i sprawdzałem czy u mnie też będzie no i nie miałem ani razu na kilka runów. Te błędy są spowodowane czymś innym. Może na niektórych kompach wywala. Może to wina ustawienia D2 na 3D a nie na 2D albo wina tego co jest w kompie czyli np grafy. Ja bym chciał wiedzieć w czym leży błąd żeby go naprawić a nie wywalać co się da. Jeżeli chodzi o Lan jako obejście błędu to powiem Ci tylko tyle że tego bosa wcale nie trzeba zabijać bo jest on tylko dodatkiem i nie jest wymagane zabicie go do przejścia aktu, można sobie obok niego przebiegać jak chcesz zobaczyć co jest dalej. Dopiero na piekle warto ją zniszczyć. Na piekle jest najwięcej ciekawych rzeczy w tym modzie. Daj znać czy wywala Ci błąd przy Mefiście bo jeżeli przy wieży go masz to przy Mefie też powinieneś mieć a jak nie to też będzie dziwne.

KubaW:

Cytat:
1.W 3 akcie nie mam do wyboru teleportu do Kazamatów Nienawiści. Ostatni jest Travincal a pod nim puste miejsce. Więc się zdziwiłem jak odkryłem w Kazamatach ale i tak się nie pojawił na liście.

Cytat:
[ Patch 2.0 ]

- Zlikwidowany punkt w kazamatach na poziomie 2.

Punkt w kazamatach został zlikwidowany i nie ma go na liście. Może posłuży później za punkt w innym miejscu. Na razie brak planów co do niego.

Cytat:
2. Zwój Magicznego Portalu do ??? nie działa.

3. Nie działają przepisy z workami na runy i klejnoty w kostce.

Tu mi zabiłeś ćwieka ;) Nie ma opcji żeby to nie działało. zwój portalu wkłada się tylko do kostki i naciska transmutuj i otwiera się portal. Trzeba stać w mieście w 3 akcie. Z runami i klejnotami to tylko worek + runa/klejnot i transmutuj i się dodaje. Jesteś 100% pewny że to nie działa? Muszę zaczekać aż ktoś jeszcze to potwierdzi np maks4444 bo nikt tego nie zgłaszał wcześniej. Może masz tak w ogóle coś nie tak z modem jeżeli to nie idzie i na liście punktów w 3 akcie masz kazamaty a go tam nie powinno być widać. Trochę mi się to widzi uszkodzonym modem no ale sprawdzę jak to wygląda w modzie w plikach czy te recepty chodzą.
KubaW - 2012-06-03, 13:38
:
Fix Mod i działają przepisy i portal.

Mefisto nadal nie działa na singlu. Już 3razy mnie wywaliło.

Pisałeś coś o grafie 2D. Jak to ustawić?
maks4444 - 2012-06-03, 16:57
:
Receptury mi działają ale mam tylko worek na runy z klejnotami nie wiem czy działa.

Portalu nie sprawdzałem.

Mefie sprawdzę za około tydzień... aktualnie od dwóch dni pykam w shoguna 2.

Co od wieży byłem przekonany że problem występuje powszechnie. A jeśli to wina sprzętu to klops. Znając życie pewnie jednej biblioteki w directx brakuje i powoduje błąd. U mnie opcja 2D nie pozwala do wejścia do gry czarny ekran... Działa mi tylko ta druga.

Zresztą mam windowsa 7 64bit i GeForce 9600GT

KubaW Podaj swój windows i kartę. Jestem ciekawy czy mamy coś podobnego.
KubaW - 2012-06-04, 10:28
:
Windows XP* Home Edition Service Pack 3 x32
karta - Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family 256mb

Wcześniej jak grałem w Diablo 2 LOD bez moda to nie było problemu.

Jeszcze mam pytanie. Czy będzie chodziła ta gra na Windows 7 x64?
d0mi3l - 2012-06-04, 14:14
:
Tak, gra chodzi na Windows 7 x64, ale instalkę musisz pobrać ze strony blizzarda po zalogowaniu na battle.net. Podając kod produktu dostaniem możliwość pobrania w/w aplikacji wraz z nowym CD-key. Pamiętaj jak będziesz wybierał język instalki -Polski- ponieważ w sytuacji kiedy się pomylisz i wybierzesz inny np. chiński to później już nie będziesz miał możliwości poprawienia. Chyba że kupisz nowy produkt i zarejestrujesz ów na bn.

Po instalacji pamiętaj aby zrobić test karty graficznej i uruchomić jako administrator. :wink:
arcyzuzel - 2012-06-11, 10:21
:
Mam parę pytań odnośnie moda
Czy jest możliwość gry multi?
czy w tristram mógłbyś przywrócić oryginalna muzykę?czy jeśli chodzi o poziomy kaplicy dałbyś rade przy jakieś aktualizacji moda dodać strukturę poziomów z diablo 1 razem z jej oryginalną muzyką?
czy istnieje możliwość modyfikacji postaci w diablo 2( bo szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się w 3 znienawidzonym akcie zbieranie korbacza)?
dlaczego nie mogę założyć drugiego pierścienia?
czy nie dbało by się poszerzyć niektórych pomieszczeń gdyż dla mojego sumona przechodzenia przez wszelkie wariacje roboczego gniazda jest nadzwyczaj irytujące.
gdzie jest wyjście na zewnątrz bo chodzę w podziemiach pod miastem kurast mapa jest nieaktywna, a samego wyjścia nie widać.
czy jest możliwość odpalenia moda w oknie?
czy to normalnie ze łotrzyca z I aktu nie mogła ode mnie przyjąć żadnej broni?
czy istnieje możliwość respecjalizacji?
gdzie sie ukrywa krwawa wrona bo obszedłem cały cmentarz z kapliczkami i nigdzie jej nie było
czy wiedźma przeżyła inwazja na tristram ?gdyż nigdzie nie widziałem jej zwłok
gdzie jest dostępny spis słów runicznych, i czy czasem niektóre nie zostały ujawnione?
to chyba byłoby na razie, na tyle
maks4444 - 2012-06-12, 18:12
:
arcyzuzel Wystarczy przeczytać temat na ponad połowę twoich pytań jest odpowiedz.

BishoYo Mefisto działa poprawnie. Jestem już w piekle szkoda że wywaliłeś ściany brzydko to wygląda.

Kolejny najemnik spaprany mam paladyna i chłopina nie może mieć żadnego miecza. A druid mógł mieć miecz ale nawet z niego nie korzystał.

Zwoje/portal do ??? działa.
cpun21 - 2012-06-15, 20:46
:
od niedawna zaczolem grac w tego moda i mam narazie tylko pytanie czy da sie runk w kostce mixowac tak samo jak na BN czy na zwyklym diablo
BishoYo - 2012-06-19, 13:39
:
cpun21:

Runy można mixować w kostce. Stare recepty z D2 nie były ruszane w tym modzie.

maks4444:

No widzisz u Ciebie 'Mefisto' nie stwarzał problemów i to jest dziwne. U mnie też nie ma błędów na nim. Jeżeli chodzi o Piekło to nie wiem o jakie ściany chodzi. Jeżeli w mieście to dla mnie wygląda ok jak to piekło.

Co do najemników to tak jak pisałem są zbugowani jeżeli chodzi o broń więc każdy z nich jest i to że paladyn najemnik jest zbugowany to wiem bo to też jest najemnik.

arcyzuzel:

- Czy jest możliwość gry multi?
* Jest ale tylko poprzez Lan np przez program Hamachi.

- Czy w tristram mógłbyś przywrócić oryginalna muzykę? Czy jeśli chodzi o poziomy kaplicy dałbyś rade przy jakieś aktualizacji moda dodać strukturę poziomów z diablo 1 razem z jej oryginalną muzyką?
* Nie planuję takich zmian. Jeżeli chodzi o mapki to wykorzystałem już limit ilości dodanych map. Co najwyżej mógłbym dodać jakąś likwidując inną więc nic z tego. Zmiany muzyki nie mam w planach.

- Czy istnieje możliwość modyfikacji postaci w diablo 2( bo szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się w 3 znienawidzonym akcie zbieranie korbacza)?
* Nie ma takiej opcji żeby oszukiwać i ja na pewno nie będę w tym pomagał. W 3 akcie można wejść do Mefista bez robienia korbacza bo jest w Travincal klapa prowadząca do Kazamatów.

- Dlaczego nie mogę założyć drugiego pierścienia?
* Bo teraz się tam wkłada Tatuaż.

- Czy nie dbało by się poszerzyć niektórych pomieszczeń gdyż dla mojego sumona przechodzenia przez wszelkie wariacje roboczego gniazda jest nadzwyczaj irytujące.
* Nie da rady. O to chodzi że każda postać jest inna i każdą inaczej się przechodzi.

- Gdzie jest wyjście na zewnątrz bo chodzę w podziemiach pod miastem kurast mapa jest nieaktywna, a samego wyjścia nie widać.
* Wyjście jest na tej mapie. Trzeba kierować się na lewo a potem w dolną część mapy.

- Czy jest możliwość odpalenia moda w oknie?
* Jest. Trzeba w pliku 'Alchemic.bat' dopisać '-w' żeby wyglądało to tak '...-txt -w'.

- Czy to normalnie ze łotrzyca z I aktu nie mogła ode mnie przyjąć żadnej broni?
* Nie, nie jest to normalne. Najemnicy mają zbugowane bronie i będzie to naprawione.

- Czy istnieje możliwość respecjalizacji?
* Nie.

- Gdzie sie ukrywa krwawa wrona bo obszedłem cały cmentarz z kapliczkami i nigdzie jej nie było.
* Nie obszedłeś go zbyt dokładnie bo na cmentarzu jest wejście do podziemi i tam będzie Wrona.

- Czy wiedźma przeżyła inwazja na tristram ? gdyż nigdzie nie widziałem jej zwłok.
* Niestety Diabliki ją zjadły.

- Gdzie jest dostępny spis słów runicznych, i czy czasem niektóre nie zostały ujawnione?
* Wchodzisz w folder 'Data' i tam masz spis słów w pliku tekstowym lub TU.
maks4444 - 2012-06-20, 09:06
:
"Magiczne Zaklecia dla Ciała" Jak to zdobyć albo wymiksować ? przez to dalej nie mogę mieć tatuaż...
BishoYo - 2012-06-20, 09:40
:
Nie da sie go zrobić w kostce. Drop zależy od szczęścia. Jak nie chce Ci się czekać aż dropnie to zawsze możesz wziąść go od kogoś innego.
Renegat - 2012-06-26, 14:01
:
witam jestem juz na piekle dwoma postaciami necro i dru. Mam pytanie odnośnie "Krowiego Levelu" jak w tym modzie moge tam wejść ewentualnie jak sie dostać na jaki kolwiek sekretny lvl jezeli takowy jest? co do dropu części mapek to tylko jednej postaci dropneły 2 kawałki. biorąc p[od uwage ze to juz 2 postaci na piekle. Prosiłbym o poprawienie dropu tych i tym podobnych jak (kryształy, kamienie likwidacji, kamienie księżycowe). CZEKAM NIECIERPLIWIE NA NOWEGO PATCHA ;D pozdro 4 ALL
kazimierz111 - 2012-06-30, 15:10
:
Witam.Gdzie mogę zdobyć Kamienie Dusz,albo jak je zrobić w kostce.Potrzebuje je do zrobienia miejsc na klejnoty w broni.
control22222 - 2012-07-02, 21:50
:
Jak wyjsc z obozowiska łotrzyc??
BishoYo - 2012-07-04, 23:29
:
Renegat:

Na mapkę z krowami o ile dobrze pamiętam można się dostać składając Księgę Bram Świata z Kluczem do Farmy. Recepta na Księgę w spisie recept a Klucz dropi z tego Diablo pod Tristram i nie ma on 100%-towego dropu ;) Na inne sekretne lvle dostać się można składając Księgę z innymi kluczami które dropią z bosów.

Fakt muszę chyba zwiększyć drop tych itemów. Gra była nastawiona na multi żeby się tymi itemami wymieniać i sobie sprzedawać.

Wydanie nowego patcha się trochę opóźnia gdyż jestem w trakcie przeprowadzki ale jak się wszystko uspokoi to będzie nowy patchyk ;)

kazimierz111:

Nie da się ich zrobić. Dropią w zależności od szczęścia. W nowym patchu prawdopodobnie zwiększę ich drop.

control22222:

Przez kopalnię pod miastem. Są tam 2 klapy. Jedna prowadzi na zewnętrzne tereny.

Zapomniałem dodać iż stworzyłem sieć Hamachi dla chętnych. Ja grał nie będę ale będę pilnował i kickował nieaktywnych ;)

Nazwa - D2 Alchemic
Hasło - Alchemic4um
Renegat - 2012-07-05, 16:39
:
hi all zrobiłem 3 serwery ponieważ nie moglem się na żaden podłączyć, podejrzewam ze z braku miejsc.
Wiec tak:
Alchemic01
Alchemic02
Alchemic03
Hasła do każdego z nich to:
Alchemic

Zapraszam ;D
cpun21 - 2012-07-07, 12:13
:
w sumie nie mam pytan na temat gry ale raczej na temat wymiany przedmiotow,
potrzebuje kilku rzeczy np ap bez dziurek ed nie jest wazne, koronetke z 3 dziurkami, magiczny kryształ, 3 czesc mapy , magiczne zaklecie dla ciała
odwdziecze sie w runkach ( mam kazdy rodzaj od el do zod), kamieniach dusz, ksiezycowych kamieniach, lub tez pozostalymi czesciami mapy ( oczywiscie narazie nie mam 2 czesci)
Th3dragon1214 - 2012-07-09, 14:03
:
Pytanie też do twórcy. ja mam jakies dziwne g*wno przed włączeniem gry.

Nie wiem jak dodać zdjęcia więc mówie. Przez alchemic.bat wychodzi mi we got a big problem her :(

A przez normalny odpalacz gry to pisze: Wpisałem na konic -txt i wychodzi
Assertion Failure Prawie to samo:
Expression : Unrecoverable internal error 6f696a60 Location : , Line #2190
Expression : Unrecoverable internal
error 6f696a60
Prosze o pomoc!
Tisu - 2012-07-15, 20:53
:
znalazłem takie błędy w modzie

-przedmiot śmiertelne życzenie ma 15 poziom mistrzostwa we władaniu golemami w ładunkach więc nie za bardzo da się tego użyć :shock:
-przedmiot Wojowniczy Heroizm nie ma grafiki zajmuje 4 pola ale przedmiotu nie widać
-Setu Niebiaństwo nie da się założyć bo zawiera 2 pierścienie
-w spisie słów runicznych włócznie jest napisane przez ,,u" wiem szczegół :o
-z Deheina leci piekielny klucz ? bo zabiłem go już z 30 razu na poziomie piekło i się zastanawiam czy mam pecha i coś jest nie tak
-z Pan Świata leci coś czasem ? bo są tam tylko skrzynki z których lecia raczej syf a zabicie go nie jest takie łatwe (o dojściu do niego nie wspomnę)
-Dowódca model A 1,00 gdzie można go spotkać ?

po za tym mod bardzo fajny i mam nadzieje że będzie się dalej rozwijał
Diarlex - 2012-07-18, 19:28
:
Siemka ;)
Mam problem z modem. Mianowicie po odpaleniu z Configuratora gra niby włącza się normalnie. Ale po ok. 3 sekundach wywala do pulpitu z komunikatem: "Hey guys
We got a big error here :( ". Nie wiem o co może chodzić.
Mam moda z najnowszym patchem tj. 2.1. Gra w wersji 1.12. Gra w angielskiej wersji językowej. Używam Xp-ka.
Nie wiem co może być problemem. Szkoda, że nie mogę odpalić gry, bo zapowiada się zajefajnie ;)
BishoYo - 2012-07-19, 23:39
:
Witam wszystkich!

Th3dragon1214:

Rozwiązaniem dla Ciebie będzie instalka od nowa całości. Zainstaluj D2 + dodatek oraz jakiś nowszy patch do gry. Następnie wrzuć moda do gry oraz ewentualnie patcha do niego. Nie możesz mieć żadnego dziadostwa w folderze z D2 w stylu inne mody czy jakieś programiki bo inaczej mój mod nie pujdzie. Jeżeli giera nie będzie sie odpalać to odpal test grafiki do D2. Zainstalowany prawidłowo mod nie ma szans nie odpalić.

Tisu:

Thx za zgłoszenia. Każda pomoc się przyda. Jak coś jeszcze znajdziesz to pisz.

- Set z dwoma pierścieniami jest tak zrobiony specjalnie żeby trzeba było wybrać który pierścień chce się nosić ;)
- Z Deheina leci klucz na piekle.
- Z Pana Świata leci ciekawy item, na koszmarze i na piekle ten sam, tylko że trzeba go skosić kilka razy żeby dropnął.
- Dowódca jest w jaskini która jest na pierwszym terenie w 1 akcie :P Ta która ma troszkę poziomów w dół i na dole zmienia się w lodową jaskinię. Tego gostka też trzeba kilka razy zabić aby coś poleciało. Z tego co pamiętam to leci chyba jakiś klucz z niego i wypada na normalu, koszmarze i piekle. Tyle że trzeba go zabić sporo razy.

Jak na razie zapowiada się kolejny patch tylko nie wiem kiedy dokładnie ale będzie ;)

Diarlex:

Według mnie to wina eng wersji gry. Mod jest robiony tylko i wyłącznie pod polską wersję. Pliki gry są wrzucane w miejscach gdzie znajdują się pliki z polskiej wersji gry i pewnie czegoś gra nie może znaleźć i wywala. Musisz się przestawić na PL jeżeli chcesz pograć ;)
Remix - 2012-07-20, 19:17
:
Niestety mam ten sam problem co pan 2x wyżej. Też wyskakuje ten błąd mimo że mam polską wersję gry. Da się coś z tym zrobić ? Bardzo chciałbym pograć na tym modzie.
rasmario - 2012-07-21, 12:07
:
Zainteresował mnie ten mod, jednak gram na Diabliku przez co nie wiem czy nie było by żadnych problemów z oba modyfikacjami, ale z tego co przeczytałem Twojego moda można włączyć i wyłączyć, kiedy się chce np. gdy chcemy zajrzeć na battle.net. Diablik zmienia plik Patch_D2.mpq i prawdopodobnie (już nie pamiętam) D2Game.dll. Więc dało by radę grać w oba mody czy nie bardzo? Dzięki za odpowiedź i gz stworzenia tego moda :D !
BishoYo - 2012-07-21, 15:58
:
Remix:

Nie mam pojęcia w czym tkwi problem. Jeżeli dobrze się wszystko zainstaluje to mod powinien śmigać. Jeżeli masz polską wersję to nie powinieneś mieć problemów. Jedyne wytłumaczenie to że źle coś zrobiłeś/wrzuciłeś. Być może masz wrzuconego cracka do gry a on może też stwarzać problemy bo mod nie potrzebuje żadnego cracka i można grać bez płyty. Ciężko na odległość stwierdzić. Jedyna moja propozycja to wrzucić wszystko od początku. Gre + dodatek + patcha i na to moda. GL.

rasmario

Dzięki i da radę. Jeżeli tamten mod podmienia tylko jakiś dll + plik patch to można wrzucić sobie Alchemic'a. Aktywuje się go i on zastępuje pliki D2 zmieniając ich nazwy. Jak się go deaktywuje to zmienia wszystko spowrotem więc problemów nie będziesz miał.
Remix - 2012-07-21, 16:10
:
Tyle, że ja mam oryginalne diablo kupione na battle.net i zainstalowane.
Czytałem na necie, że to może być wina launchera.
Możesz dać instrukcje krok po kroku, jak zainstalować moda ?

Dodam, że mam tak na dwóch komputerach więc to JA muszę coś robić źle ;/
rasmario - 2012-07-21, 16:31
:
Ok, jak byś mógł to napisz mi jeszcze co mam ściągnąć bo zauważyłem na twojej stronie, że do Alchemic'a jest kilka patchy. Mam pobrać moda i wszystkie te patche czy jak?
BishoYo - 2012-07-21, 16:41
:
Remix:

Spoko tak naprawdę to się omyliłem ;) Dlatego że mod podmienia pliki gry i w tym także pliki exe z tego co pamiętam więc crack nie powinien stwarzać problemu. To jest racja że ten błąd to jest komunikat z launchera ale wywala on błąd zawsze jak się wali gra więc na to nie ma co patrzeć. Moim zdaniem jedyna możliwość to to że moda (chodzi o wszystkie pliki np dll oraz foldery np data) wrzuciłeś nie do folderu z grą tylko np do folderu o nazwie 'Alchemic' w folderze z grą. Jeżeli nie, to jedynie jakieś dodatkowe mody mogłyby stwarzać problemy. Instalacja moda jest prościutka.

Instalujesz D2 a potem dodatek do D2 a potem patcha (jakiego chcesz w sumie) a na koniec moda wrzucasz. Moda się wrzuca w ten sposób że wchodzisz do folderu 'Alchemic' i kopiujesz wszystko co w nim jest i wklejasz to do folderu z grą czyli tam gdzie jest plik którym się uruchamia D2. GL.

rasmario:

Wrzuć tylko najnowszego patcha czyli z najwyższym numerkiem i to na tyle ;)
Remix - 2012-07-21, 16:50
:
Właśnie się bawiłem tym wgrywaniem różnych modów, więc to pewnie przez to.
Spróbuję od nowa zainstalować d2 razem z dodatkiem.
rasmario - 2012-07-21, 16:50
:
Zainstaluje na nowo Diablo II LOD i będę grywać tylko w Alchemic'a. Myślę, że jeszcze dziś zdam relacje z rozrywki :D . Zrobię sobie druida, najbardziej podoba mi się, że nie wiadomo co i jak, nowe mapki, przerobione lokacje :P
Remix - 2012-07-21, 17:03
:
Taa, ja tak samo.
Zapowiada się bardzo ciekawa gra, oby tylko działało.
Jak dalej będzie to samo powieszę się na kablu od myszki ;(.
rasmario - 2012-07-21, 17:20
:
Teraz nie wiem czy dobrą część ściągnąłem bo na twojej stronie są Alchemic 1.3 + Patche i Alchemic 2.0. Na dodatek napisałeś, że są to dwa różne mody, więc jest jakaś różnica czy o co chodzi? Ja pobrałem 1.3 + Patch 2.1.
BishoYo - 2012-07-21, 20:09
:
Prawidłowo pobrać trzeba Alchemic'a 1.3 oraz najnowszy na tą chwilę patch 2.1.

Od patcha 2.0 w modzie 'Alchemic' jest to samo co w modzie 'Alchemic 2.0'. Dodane zostały tam nowe rzeczy a także zostały poprawione błędy które w zwykłym Alchemic'u występowały. Zostały także poprawione inne błędy/rzeczy które występują ciągle w 'Alchemic 2.0' dlatego patch 2.1 można wrzucić i do tego i do tego moda.
d0mi3l - 2012-07-21, 20:40
:
Pany, dajcie znać czy udało się wam połączyć moda Diablik z modem Alchemik?
Remix - 2012-07-21, 20:58
:
Dalej ten sam błąd ;(
Co mam zrobić ? Ma ktoś jakąś radę ?
Diarlex - 2012-07-21, 21:02
:
Zmieniłem wersję na PL i śmiga! Świetny mod!
cpun21 - 2012-07-21, 21:14
:
mam wszystkie czesci mapy i nie moge( nie wiem jak) ich uzyc, Bischo pomoz
zalozylem tez nowa siec na hamachi chetnie widze tam aktywnych graczy log
alchemicd2 , pass 2 .Przyznaje ze sie pstarales im dluzej gram tym bardziej mi sie mod podoba :) fajne fazki z kostka i dobry motywik z skrzynia, przesadziles ylko z podziemiami do diablo sa zbyt nudne i monotonne, jestem na helu juz 3 postaciami i nadal nie wiem czy przejde. Szkoda ze wyskakuja te bledy( przez nie stracilem kilka dobrych itemikow) postac raz wchodzi do lokacji raz nie, nie mam pojecia ocb, wyskakuje ze mamy tu duzy/wielki problem jak mi wyskoczy nastepny raz to przepisze dokladnie

[ Dodano: 2012-07-21, 21:43 ]
Bisho skoro opisales nowe RW i przepisy z kosci to czemu nie ma setow ?? zbieram te smieci i nie wiem czy kiedykolwiek sie przydadz, gdyby byl jakis opis nowych setow.....

[ Dodano: 2012-07-21, 22:02 ]
zapomnialem dodac, moze jakas wzmianka o mercach ??
soska dobrze wybrala dostala z merca aure obrony ale barb juz nic
jesli bede kadego pomocnika sprawdzl pokolei to beda za slabi zeby przezyc, temu chcialbym wiedziec jakie aury lub co daja

[ Dodano: 2012-07-21, 22:04 ]
mam nadzieje ze to juz koniec, czemu nie moge uepszyc tatulazu do zlotego ??
probowalem 3 postaciami i nic ( inne itemy ida normalnie, sprawdzalem z 30 razy przeps napewno sie nie pomylilem) ktos ma tez z tym problem ??
rasmario - 2012-07-22, 12:52
:
Na czyste Diablo II LOD działa bez problemu, dziś spróbuje z modem Diablik i dam znać.
Remix - 2012-07-22, 13:54
:
A u mnie dalej ten sam błąd ;( Może ktoś podać prawidłowe spolszczenie wymagane do tego moda ? Bo ja mogę mieć złe.

I jeszcze takie pytanie, jak pobieram tego moda to na końcu każdego pliku (prawie) jest końcowka 'AM'. Tak ma być ?
rasmario - 2012-07-22, 14:18
:
@d0mi3l

Tak bez problemu można połączyć obie modyfikacje, najpierw musi zostać wgrany poprawnie Diablik, później Alchemic. Gdy chcemy zagrać na Diablik modzie trzeba wyłączyć Alchemic'a przez Configurator.

@Remix

Jak możesz mieć złe spolszczenie? Z tego co przeczytałem posiadasz kupione Diablo II LOD czyli takie same jakie mam ja. Wydaje mi się, że problemem u Ciebie może być patch, spróbuj jakiś inny np. 1.13c. Tak na końcu jest końcówka 'AM' i tak ma być. Podam Ci moją instrukcję co do wgrania moda, może w końcu zadziała.

1. Instalacja Diablo II LOD.
2. Instalacja Patch 1.13c (pobrany z Imperium Diablo).
3. Skopiowanie do folderu z grą plików z płyty Expansion. Są to: D2xMusic.mpq i D2xVideo.mpq (dzięki temu gra Diablo II LOD działa bez wkładania płyty)
4. Skopiowanie wszystkich plików z folderu Alchemic do folderu Diablo II.
5. Wejście w Configurator -> Aktywacja moda -> ON -> Lewe okienko na dole.
6. Skopiowanie plików z Patch'a -> Wszystko podmieniamy -> Configurator -> Fix Mod.
7. Configurator -> Uruchom Diablo II LOD.

Jak nie działa to nie mam pojęcia co jest nie tak, powodzenia :wink:
Remix - 2012-07-22, 16:45
:
Niestety dalej to samo ;(
Robię tak:
1. Instaluję Diablo II LOD oraz patch 1.13c.
2. Podmieniam oryginalny plik patch_d2.mpq na spolszczony.
3. Przenoszę pliki z folderu Alchemic do folderu z grą .
4. Włączam Configurator. Klikam Aktywacja/Dezaktywacja :arrow: ON :arrow: FixMod.
5. Klikam Uruchom Diablo II.

Mógłby ktoś może nakręcić filmik albo coś ? Bo ja taki głupi i nie poradzę sobie, a mam tak na dwóch komputerach czyli to ja coś robię źle.
rasmario - 2012-07-22, 18:13
:
Remix napisał/a:

3. Przenoszę pliki z folderu Alchemic do folderu z grą .
4. Włączam Configurator. Klikam Aktywacja/Dezaktywacja :arrow: ON :arrow: FixMod.
5. Klikam Uruchom Diablo II.

Może nie napisałeś szczegółowo, ale co z Patchem 2.1? Po kliknięciu ON nie klikasz w FixMod tylko dopiero po wgraniu Patcha 2.1. Poza tym zastanawia mnie twoja wersja Diablo II LOD, gdzie kupiłeś ją w języku angielskim? Może coś z Twoim D2 LOD jest nie tak, innego pomysłu nie mam. Filmik chyba nie jest Ci potrzebny bo wgrywasz moda w miarę dobrze, powinno działać, napisz jeszcze czy wgrywałeś Patch 2.1. Chyba pozostaje Ci powiesić się na tym kablu od myszki :mrgreen:
Remix - 2012-07-22, 19:08
:
Niestety, dalej to samo ;((
"Bede sie wieszaci !"

Możesz przesłać swój folder Diablo II ? Wiem, że może długo się wgrywać, ale jak będziesz miał wolny czas to może ? Nie wiem, to ja muszę coś robić źle, bo mam to na dwóch komputerach, na dwóch różnych kluczach D2 LOD na BN'ie.
BishoYo - 2012-07-23, 23:54
:
Widzę że zrobił się tu zbędny spam i za puźno wkraczam :P

Remix:

Pomoc rasmario na nic Ci się nie zda. Twoja wersja jest english a nie polska i tak samo jak Diarlex nie mógł uruchomić moda tak i Ty go nie uruchomisz na tej wersji D2. Dziwne że na to nie wpadliście. Przecież Diarlex napisał że zmienił wersje gry na PL i mu mod poszedł. Wyjaśnię Ci jeszcze że plik patch ze spolszczeniem który wrzucasz i tak zostaje zastąpiony przez plik moda więc jest zbędny. Poprostu wersja ENG nie jest kompatybilna z tym modem i musisz mieć wersję PL. Zamiast wysyłać sobie folder D2 czy pliki to poprostu pobierz sobie z neta D2:LoD w wersji PL i po kłopocie. Diarlex zapewne tak właśnie zrobił i tak też Tobie radzę. Wtedy mod napewno Ci pujdzie. Powodzenia.

cpun21:

Widzę że dużo łupiesz w tego moda ;) GZ ;)

Co do mapy to recepta jest prostacka i jest w spisie recept. Jeżeli nie możesz jej urzyć to są dwa wyjścia. Albo robisz w złym akcie (trzeba prawdopodobnie w 4 ale lepiej sprawdzić też inne bo dużo sekretnych jest w 1 i sam już się gubię) albo złe kawałki składasz (mapy są dwie i kawałki są w kolorach, o ile pamiętam, żółtym i zielonym, trzeba mieć 4 w tym samym kolorze).

Nie miałem innej możliwości aby przedłużyć akt 4 i dlatego wstawiłem tam te spore jaskinie. W przyszłości je pewnie zmniejszę. Co do błędów to musisz mi podać w których miejscach się zdarzają to może coś się poradzi. Komunikat nie bardzo mnie ciekawi więc nie musisz podawać ;) A czemu piszesz że masz 3 postacie na helu i nie wiesz czy przejdziesz?

Ze spisem setów to nie taka prosta sprawa. Roboty przy tym jest kupa. Jeżeli chodzi o recepty i RW to spisy sie przydają bo metodą prób i błędów co z czym połączyć i jaką rune w co wsadzić to byś się głowił nie powiem do czego a z setami to se dropną kiedyś i będziesz wiedział co dają. Gdyby więcej ludzi grało na tym modzie to może by ktoś takie informacje zbierał i gdzieś wrzucał. Narazie brak planów co do takiego spisu ale może kiedyś.

Nad info o mercach też pomyślę bo to też trochę roboty.

Teraz o tym przepisie na złoty tatuaż. Czy inne itemy idą normalnie i robią się złote i tylko tatuaż nie chce czy innych nie próbowałeś? Czy coś wychodzi gdy łączysz składniki czy nie łączą się? Może złej Magicznej Buteleczki używasz bo są dwie różne? Muszę wiedzieć czy składniki się łączą bo jak tak to przepis działa tylko to co ma wyjść coś nie bardzo a jak nie łączą się to źle coś wsadziłeś.
cpun21 - 2012-07-24, 05:01
:
Bład wyskakuje najczesciej na rzece plomieni gdy prubuje zejsc do podziemnego tunelu i po zabiciu slug shaar przy przejsciu do komnaty kamienia swiatla.
reszta przepisow dziala normalnie , wiem o 2 magicznych buteleczkach ale ten złoty tatuaz i przepis na zwiekszenie dmg broni jeszcze ani razu sie nie udal.
Dzieki za info o mapce okazuje sie ze mam kilka czesci zielonej i kilka zółtych.
Jak ktos juz wczesniej napisal na forum nie chce mi wypasc jeden piekielny klucz ( destrukcji) .

Udalo sie wkoncu przejsc piekło, jednak paladyn da rade wszystko ubic i nadal zapraszam aktywnych graczy na serwer hamachi nazwa/hasło alchemicd2/2
BishoYo - 2012-07-24, 09:31
:
Przepis się ani razu nie udał to znaczy że wyszedł tatuaż ale nie złoty czy chodzi Ci o to że po nacisnięciu transmutuj nic się nie dzieje?
Diarlex - 2012-07-24, 13:10
:
Gram sobie w tego moda i w końcu dochodzę do Tristram. Niby wszystko wporządku, paluś na 17lvl, robiony (jak na razie) pod poświęcenie (potem zapał, wiadomo - synergia ;>). Oczywiście najemniczka odstaje z poziomem, bo ma dziewiąty! Dlatego zamiast na nią lepiej kasę wydawać na hazard, bo bardzo się opłaca.
Ale do rzeczy: oczyściłem Tristram, uwolniłem gostka, więc udaje się do jakże znanego miejsca wszystkim grającym w pierwszego diabełka, a mianowicie pod kaplicę. Schodzę do ostatniego poziomu i myślę: pewnie boss będzie, tak jak np. król i królowa w robaczym gnieździe. Robię portal i staję do walki. Ukryci oczywiście jak zwykle mnie wkurzają no ale nic. Wybite wszystko dookoła więc szukam bossa. Patrzę, a tu stoi coś na środku. Najeżdżam myszką i patrzę kto to. Moja reakcja następująca: ło ku*wa! Diablo! Podchodzę, zaczynam go nawalać, a ten mnie bierze na dwa hity. Super! ;P
Więc macie ostrzeżenie - nie wchodzić do kaplicy. No chyba, że gracie zasięgową postacią.
Mimo wszystko ten Diablo świetnie wygląda, a i otoczenie nie zgorszę ;)
cpun21 - 2012-07-24, 14:32
:
przepis zadzialal na zwykly tatuaz i na zółty ale na zloty juz nie, dzisaj wczesniej wrocilem i jutro mam wolne to jeszcze postaram sie to obczaic, tak samo jak z tym podwyzszeniem dmg broni.

Diarlex
Ten diablo wcale nie jest taki mocny, uwierz sa lepsi przeciwnicy :)

[ Dodano: 2012-07-24, 16:48 ]
BishoYo
Przepisy dzialaja, nie uwierzysz, pomylilem w mixie magiczna buteleczke z magiczna buteleczka :) , 2 takie same nazwy. W przeisach czytalem tylko efekty i myslalem ze to jakis blad ze 2 razy wystepuje magiczna buteleczka , ale okazalo sie ze to zupelnie inna substancja. Sorki za klopot znajomy sie dowiedzial ocb i jakos zaczelo dzialac. Nadal cos nie tak jest z kluczem Destrukcji w sumie juz ok 100 runow i nadal nic, on napewno dropi ??

Ludziska jesli macie klucz zniszczenia to zapraszam do gry, znajdziecie mnie na Hamachi
alchemicd2/2
BishoYo - 2012-07-24, 23:30
:
Na początek napiszę że ten Diablo z Tristram serio nie jest taki aż wymagający ale prosty też nie jest. Ma mocne hity. Może z niego dropnąć klucz do farmy z krowami ale nie ma 100%towego dropu.

Co do recept to pytałem czy wiesz o dwóch magicznych buteleczkach dlatego że są właśnie dwie różne i tą drugą się miksuje mając 3 poziom umiejętności 'Alchemia' :P Napisałeś że wiesz to stwierdziłem że to nie o to chodzi :P

Co do 3 klucza to miałem już kilka pytań w tej sprawie ale przyznam się że nie pamiętam. Jutro to sprawdzę i napiszę. Muszę się upewnić ale prawdopodobnie jest w innym miejscu. Gdyby było wszystko jak w D2 to nie nazywałoby się to Alchemic :P

Na koniec posta Ankieta.

Chciałbym zrobić turniej PvP na modzie ale nie wiem czy robić go na Alchemic'u czy na modzie New Nightmare. New Nightmare to jakby dodatek do Alchemic'a który zmienia postacie i ich skile głównie oraz dodaje kilka nowych rzeczy. Więcej o nim
TU
oraz TU.
Udostępniłbym moda New Nightmare na necie jako dodatek do Alchemic'a tylko nie wiem czy byliby chętni w to grać czy raczej ludzie woleliby grać na skilach z oryginalnego D2.

Czy gdyby miał być organizowany turniej PvP wolałbyś grać:

1. Na Alchemic'u ze starymi skilami bo masz obcykane stare buildy?
2. Na New Nightmare z nowymi skilami kombinując postacie od nowa?

Wystarczy kilka głosów ;)
Diarlex - 2012-07-25, 00:18
:
Zmienione skille to wszystko czego potrzeba twojemu modowi, aby był porównywalnej klasy co Median. Nie mówię, że teraz jest jakiś słabszy czy coś, no ale...
Oczywiście zmiana umiejętności to prawie to samo co nowe animacje, więc wiadomo. No ale jednak. Coś mnie ciągnie w tamtą stronę.
Jednak wycofanie łuków i kusz, a wprowadzenie broni palnej jest troszkę... dziwne? Jeżeli to się nie będzie gryzło to można zostawić łuki i kusze. Oczywiście broń palna wtedy też zostaje. Granaty to świetny pomysł. Miksturek do rzucania używam rzadko więc to mi nie przeszkadza ;)
A wracając do Diablo. Za ten czas kiedy on mnie zabił, zabrałem mu już całkiem sporą część życia. Problem w tym, że on zabrał mi więcej :P . Gdybym leciał na miksturkach wzmocnienia to bym go pewnie pocisnął.
A co mnie jeszcze ciekawi. Musiałeś dodać jakieś odlotowe pancerze na późniejsze akty, skoro na 17stym lvl noszę już napierśnik! Ciekawe kiedy będzie karacenowa :P .
W takim tempie to w trzecim akcie będę nosił gotyckie zbroje! ;)
Czy to normalne, że żadna runa mi jeszcze nie padła? Na hrabinę dopiero się wybieram, no ale na zwykłym diabolo już miałem przynajmniej 2 Eldy/ Tira (gdyby mutować). Choć normalnie miałem 2x mniejszy lvl :P
I mam jeszcze jedną sugestię. Zmniejszyć drop. Do teraz znalazłem już 5 złotych itemów. Niby eq mam z hazardu, no ale to mówi samo za siebie. Dobrze by było gdyby dużo zmniejszyć drop, a w zamian zwiększyć drop złota i koszt itemów (z obu stron OFC) Gdybym się tylko na tym znał to by było fajnie :P .
W skrócie: dodatek z chęcią bym ujrzał, Diablo jest do pokonania (2-3 levele i go rozwalę), na hazardzie strasznie fajne rzeczy są, zmniejszyć drop - dodać troszkę więcej złota.
BishoYo - 2012-07-25, 00:36
:
Tak naprawdę to nowych skili jest bardzo mało, ale są ;) Postacie są po prostu inne. Skile mają pomieszane. Np czarodziejka z nekromantą mają fuzję i są Kapłanami. Mogą używać skili żywiołów i przyzywać stwory.

Nie dam rady zrobić łuków i kusz oraz broni palnej naraz. Może i by się dało ale za dużo kminienia i dużo by się mieszało. Poza tym mało kto używał kusz i łuków, jedynie amazonka mogła coś tym działać a ona stała się Łowcą i używa teraz broni palnej i pod nią ma skile ;)

New Nightmare ma wzięte pomysły z moda WYE-T stąd ta broń ale dla mnie to ciekawy dodatek do D2 i nie są to bronie współczesne przede wszystkim.

Jeżeli chodzi o runy to mi zawsze zaczynały wypadać dopiero po 2 akcie. W nowym patchu będą obniżone lvle run i drop zwiększony.

Wcześniej był mniejszy drop itemów i ludzie narzekali że mało przedmiotów. Został on zwiększony i myślę że jest w porządku. Itemy lecą pozytywnie ;) Osobiście grając, czasem jakiś czas nic mi nie leci więc nie ma przesady. Na początku mod był nastawiony na multi i dlatego miał mniejszy drop ale ludzie grają prawie cały czas w singlu więc żeby zobaczyć jakieś itemy musi być większy drop.

Jeden głos na 2 rozumiem.
cpun21 - 2012-07-25, 05:20
:
drop runek jest normalny ( chyba taki sam jak w d2 ) dla mnie nawet jeden hr juz polecial, co do pvp moze i bym mogl zawalczyc gdybym mial wiecej czasu to moze ale niestety gram tylko w alchemica.
I nie zmieniaj dropu przynajmniej jest mnie stac na wskrzeszanie merca, shaar ciagle mi go ubija.
BishoYo - 2012-07-25, 07:07
:
Drop run jest prawie że napewno jak w D2 i dlatego go zwiększę bo ludzie i tak grają tylko na singlu i nie mają skąd brać te rzadsze runki. Słowa runiczne są po to żeby je układać a nie żeby sobie były ;)

Drop ogólny na itemy nie zostanie już narazie zmieniany i będzie po staremu.

Co do mojego pytania/ankiety to jak zawsze niezrozumiała odpowiedź ale stawiam na 1 od Ciebie bo tak wnioskuje że grasz na Alchemic'u więc ewentualnie mógłbyś zagrać którąś z postaci ale robienie nowych na dodatku już odpada. A z wzięciem udziału w turnieju PvP to może udział weźmiesz kto wie. Planuję nagrody takie jak oryginalne klucze do D2 i D3 i inne rzeczy tak więc ciekawie.

Teraz o kluczach:

Klucz Terroru - dropi z Hrabiny
Klucz Nienawiści - dropi z Demonologa
Klucz Zniszczenia - dropi z Nihlathaka

Sprawdziłem i jest to 100% pewne. Znaczy sprawdziłem w plikach moda ;)
Każdy klucz ma szansę 33% na to że dropnie no i trzeba oczywiście ubić typa osobiście.
No i przykro mi bo na koniec znajduję ewidentny błąd przez który ten ostatni klucz nie dropnie :? Jest to dość ciekawie wprowadzone i jest to oczywiście mój błąd a wygląda to tak że aby otrzymać klucz trzeba ubić właśnie Nihlathaka, ale tego co stoi w mieście :shock: Jak komuś się uda to spoko ale błąd ten będzie naprawiony w kolejnym patchu :)
cpun21 - 2012-07-25, 08:05
:
jesli bede mial czas to w PvP wezme udzial na alchemiku nagrody nie zbyt mnie interesuja mam orginalny klucz do d2 , do d3 tez moge mniec ale na moim zlomie i tak nie idzie :) czyli pochodnie narazie mozna sobie odpuscic, tak myslalem ze cos jest nie tak, razem ze znajomym robilismy runy i nic, dobrze wiedziec narazie sobie odpuszcze.
Tak ogolnie jesli wypuscisz nowy pach to czy moje postacie zostana czy bedzie trzeba grac od nowa ??

[ Dodano: 2012-07-25, 08:10 ]
sorki za "oryginalny" :) ale jesli na te PvP sie zalapie to przynajmniej bedzie jakas zabawa :)
co do run jakos nie narzekam mam wszystkie ale okazuje sie z czasem ze przedmioty moga byc lepsze niz rw przynajmniej w tym pachu, szukajcie a znajdziecie o wiele lepsze itemiki
BishoYo - 2012-07-25, 08:16
:
Patch będzie naprawiał tylko błędy i ewentualnie dodawał coś małego. Nie będzie trzeba grać od nowa i stare postacie będą działać.

Gdyby była mowa o tym dodatku 'New Nightmare' co zmienia skile to wtedy trzeba by grać od nowa bo stare postacie bedą albo uszkodzone albo się nie będą włanczać. Ale to jeszcze nie powiedziane że on będzie. Moja ankieta/pytanie co do wersji jest spowodowana tym że będę musiał pod PvP dodać parę rzeczy do moda i chcę wiedzieć do którego a nie chcę przeciągać już wydania patchy.

A o jakie itemy Ci chodzi? W jakim patchu są?
cpun21 - 2012-07-25, 08:44
:
gram w 2.1 i niedawno znalazlem helm 4 all 30 fcr 2 sox, dzisaj tatuaz machnolem 4 all + duuuuzo modow , dropnieta dzisaj zbroja 2 all, +4 do znikniecie, + 3 do zw. szybkosc, + 4 do rozkazy, + 4 do dowodzenie + 4 do teleport, ma 1,5 k def no i zrobilem w niej 4 dziurki :) , tarcze mam chyba lepsza niz exille ( po co mi zwiekszony def skoro i tak mam jego ok 40k), gdybym jeszcze jakis porzadniejszy miecz znalazl to calkiem by byl wypas ale musze cos nosic co daje lt :)

[ Dodano: 2012-07-25, 08:45 ]
sorki ze tak dlugo odpisuje ale bije lvl ( jeszcze 2 poziomy i inna tarcze zaloze), no i przyokazyjnie moge mixowac cos tam w kostce

[ Dodano: 2012-07-25, 08:50 ]
wlasnie przed momentem zamiast jednego ze slug bala (shaar) wyskoczyl diablo clone ( y..... cos tam )

[ Dodano: 2012-07-25, 09:10 ]
BishoYo wiesz jesli juz znieniles tych najemnikow i dales im jakies klasy to czemu paladyn nie moze nosic tarczy dla paladyna ?? nie wiem jak jest z druidem ( chyba on jest w 5 akcie ) i soska , ale jesli tez nie moga nosic i temow przeznaczonych dla ich klas to moze dalo by sie to naprawic ??
Diarlex - 2012-07-25, 13:08
:
Powiedziałem o tym dropie dlatego, że w moim odczuciu jest troszkę za duży. A przynajmniej w zwykłym diablo, złote itemy dropiły pod koniec drugiego aktu i to było w porządku. Tutaj tych itemów jest mnóstwo i jest w czym wybierać. Nie żeby to było złe, po prostu za bardzo ułatwia rozgrywkę, a ja nie lubię kiedy mam wszystko podane na tacy, wolę troszkę się potrudzić żeby dostać co mi się należy ;) .
Natomiast kolejna sprawa to poziom trudności. Wg mnie jest trochę źle zbalansowany. Może nie tyle źle, co troszkę dziwnie to wygląda: wszystko biję na hita, a kiedy trafia się boss (nie czempion czy duch, tylko boss) to potrafi pojechać mnie równo. Albo to znowu moje marudzenie, albo... tak po prostu jest :P .
Nie zmienia to faktu, że mimo paru drobnych wad, mod jest jednym z najlepszych (o ile nie najlepszym) w jakie grałem. Świetna robota! :)
cpun21 - 2012-07-25, 13:42
:
w zwyklym diablo bylo podobnie jesli chodzi o stworki, poczujesz roznice dopiero na wyzszych poziomach trudnosci, tam potworki juz nie padaja na hita a co dopiero bosowie :D
BishoYo - 2012-07-25, 17:59
:
-

Jest patch 2.2 :!: :!: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: DOWNLOAD

Naprawia ten nieszczęsny klucz od Deheina i zmienia bronie noszone przez najemników. No i poprawia inne drobne błędy.

-

Wiadomo normal to normal, zabawa się zacznie później ;)

A jak tam wogóle poszło z tym Yesanwenem przed Shaar? :P
cpun21 - 2012-07-25, 18:13
:
dzieki BishoYo :)

[ Dodano: 2012-07-25, 18:22 ]
diblo nie jest taki ciezki, nawet na helu gorzej z dojsciem do niego ( niekonczace sie jaskinie) i juz na miejscu te smieszne stworki ktore tak mocno sie trzymaja no i oczywiscie klatwy, wiem pach powstal na 1,10 jak dobrze kojarze i niestety jes zelazna dziewica i ta smieszna klatwa dla osob czarujacych ( za kazdy rzucony czar zabiera hp ) to mocno utrudnia gre, ale narazie pociesze sie tym ze zrobie uber trist :) .

PS ten uber diablo daje dziwnego anni -100 hp ?? :) mozna go jeszcze pogorszyc :) i co sie stalo z rbf , postacie walczace zywiolami maja niewielkie oslabienie

[ Dodano: 2012-07-25, 18:34 ]
masz juz + pierwszy run na pachu i mam desta :)
- za tyle zmarnowanego czasu na to bez skutku :D

[ Dodano: 2012-07-25, 18:51 ]
oki nowy problem, mam 3 klucze chcem je uzyc, ale jak ??
bylem w kazdym akcie i probowalem z ksiega i bez nic nie dziala

[ Dodano: 2012-07-25, 19:52 ]
pojawil sie kolejny problem, mozliwe ze zlikwidowales bledy przy wywalaniu gry , ale tc/ip ?? co sie dzieje do gry nie moge dolaczyc gralem sobie z czlowiekiem i raptem lipa przy samym koncu paska logowania wyskakuje albo blad albo nie mozna polaczyc sie z serwerem :( wtf

[ Dodano: 2012-07-25, 19:57 ]
najlepsze ze on do mnie nie mogl dolaczyc mi raz sie udalo a pozniej lipa, na dzis dosyc d2 jutro wracam do 2.1 bo jak narazie wychodzi fix tylko pogorszyl sprawe z gra online :(
mam nadzieje ze zdolasz to jakos naprawic

[ Dodano: 2012-07-25, 20:07 ]
i dodatkowy blad, zamykam alchemica i tu raptem cofing sam sie schowal, odpalilem go znowu i jest blad chcialem go opisac ale jest zbyt wielki a nie da sie teksty skopiowac

[ Dodano: 2012-07-25, 20:08 ]
"tekstu"
BishoYo - 2012-07-25, 22:31
:
Ehh :?

- Chodziło mi właśnie nie o Diablo tylko o Diablo Klona ale chyba go załatwiłeś skoro wypadł Ci ani. Daje -100 hp na koniec ;) To taka drobna zmiana żeby nie było że super item XD Można w sumie jeszcze pogorszyć czemu nie.

- Klucze łączy się z Księgą Bram Świata a poza tym jest jak w oryginalnym D2.

- Teraz ten Twój problem z łączeniem się z kimś. Jeżeli dobrze wrzuciliście obaj tego samego patcha to nie zapominajcie odpalić na koniec Fixa. Teraz tak. Na liście zmian dla patcha jest kilka przedmiotów które zostały poprawione np Grzyb. Jeżeli macie takie itemy w ekwipunku to się ich pozbądźcie i wtedy będzie śmigać. To jest bardzo prawdopodobne że np Twój kolega ma grzyba gdzieś w skrzyni który wcześniej nie działał, z tym nowym patchem działa ale wersje się różnią a nie powinny. Dlatego zwykle wywalam jakieś itemy z dropu zamiast je poprawiać. Ja stawiam na to że to przez grzyba XD Kiedyś zmieniłem tylko ilość strzał w kołczanie i mając stary kołczan nie mogłem sie połączyć z kimś i musiałem go wywalić najpierw. Tylko sprawdź też inne przedmioty oprócz tych co tylko jest w nich zmieniona nazwa heh. Co do configa że wywalił Ci jakiś błąd to nie mam pojęcia. To raczej spowodowane jakimś zonkiem w systemie.
cpun21 - 2012-07-26, 04:51
:
mialem chyba jakis pas ktory wygladal jak helm i tarcze ktora wygladala jak tiara, wywale to jak znajde, a co do kluczy nie chce isc nadal, fix moge nie pomoglo, chyba nie ma 2 przepisow na ksiege bram swiata ?? :)
cr0p3c - 2012-07-26, 05:49
:
Witam, po trzech dniach walki z plikami odpaliłem wreszcie Alchemica uff... Mam zamiar kontynuować save ze swoim paladynem, lecz na ekranie wyboru postaci nie podświetla się "Konwersja na Alchemic 2.1" Zostaje mi zacząć od początku?
BishoYo - 2012-07-26, 09:57
:
cpun21:

W 2.2 zostały poprawione dwa itemy setowe i grzyb. Wejdź w link tam gdzie pobierałeś patcha i na liście zmian w 2.2 wyszukaj itemy, bo tam są podane ich nazwy, i ewentualnie się ich pozbądź. A jak widzisz gdzieś błędy nawet w obrazkach to dawaj znać ;)
Co do kluczy i księgi to istnieje tylko jedna księga bram i recepta na portal wygląda tak że łączysz 3 klucze + księgę. Czy Twoja postać coś mówi że nie możesz tego użyć jeszcze czy nic? Nie pamiętam czy trzeba najpierw zabić Baala czy nie żeby otworzyć portal i napewno to było w 5 akcie.

cr0p3c:

Nie ma czegoś takiego jak konwersja do moda. Jest konwersja z wersji Diablo 2 na wersję Diablo 2 Lord of Destruction i to wszystko. Musisz po prostu odpalić postać i sprawdzić czy pójdzie. Jak tak to ok a jak nie to zostaje grać od początku.
cpun21 - 2012-07-26, 15:39
:
własnie moze w tym jest problem trzeba zabic baala, a w modzie na koncu ubijamy shaar ,
moj paladyn ma 98 lvl mam max synergie do smita i hamera na max rozwiniete, ostatni bos dawno juz mi padl na kolana, ale gdzie szukac baala tego nie wiem :)

[ Dodano: 2012-07-26, 16:39 ]
jeden item znalazlem jak cos jeszcze wpadnie mi w oko to dam znac
Zemsta Pozbawionego bojowy pas z setu zemsta krwi
tej1991 - 2012-07-26, 17:39
:
witam, gdy zabijam elinshi (odpowiednik andariel) na koniec 1 aktu, wywala mnie z gry (appcrash). Moja wersja gry to 1.13c i alchemic 2.2
cpun21 - 2012-07-26, 18:35
:
jak wroce ze sklepu to to zobacze, ale jak cos wczesniej niby dzialalo jesli zakladalo sie gry tcp/ip moze i Tobie pomoze

[ Dodano: 2012-07-26, 18:58 ]
wrocilem i zobaczylem normalnie padla i nic nie wyrzucilo, poprostu ponownie do niej biegnij :) nabijesz sobie lvl

[ Dodano: 2012-07-26, 19:05 ]
BischoYo

kolejny item:
szybkosc xawiera lekkie płytowe buty z zestawu zapomniane skarby
buty ktore wygladaja jak zbroja, a ten wczesniejszy item to pas wygladajacy jak helm
BishoYo - 2012-07-27, 00:04
:
Patch 2.3 :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: DOWNLOAD

tej1991:

Takie coś zdarza się wtedy kiedy Twoja postać ma jakieś dziwne znaczki w nicku np spację. Musisz zmienić nicka lub zacząć grać od nowa jeżeli to się będzie powtarzać bo na każdym bosie będziesz miał błędy i będzie wywalać.

cpun21:

Poprawiłem obrazki itemów i wróciłem ustawienia wszystkich co zmieniałem oprócz jednego setowego bo miał złą właściwość. Lan powinien działać.

Baal = Shaar. Gdyby tak nie było to by nie zaliczało questa ostatniego więc nie kombinuj heh. Nie mam pojęcia co jest. Jak potestuje to, to dam znać.
cpun21 - 2012-07-27, 23:10
:
BishoYo
Sorki nie napisalem, ale wczesniej jak usunolem te naprawione itemiki to przestalo wywalac, narazie nie gralem na nowym pachu, bo jakos sie nie chce :) , nikt nie dolacza do sieci gram tylko ja i Hokido ( jest z innego forum, chyba z tego głownego) , niewiedziec czemu ale ludziska nie chca dolanczac albo sie boja a my przeciez nie gryziemy ;P

PS:
te itemiki ktore wygladaja inaczej wcale mi nie przeszkadzaja, a tak wlasciwie to nawet bardziej sie podobaja, przypomina mi sie stary BN :)
Diarlex - 2012-07-29, 00:23
:
To jest złe!
Normalnie chodzę, biję stworki równo, a tu dochodzę do katedry i szlag jasny mnie trafia. Może to wina tego, jak prowadzę postać, ale kij z tym. Troszkę ten poziom trudności jest (jak to wcześniej napisałem) źle zbalansowany.
Nie wiem, może to od zwykłej wersji? Tia, Andariel od palusia na 5 hitów poszła. To może necro? Nawet jej nie widziałem - stworki ją utłukły. A tu? Przez katedrę trudno się przebić. Tu masakra tych złych, a tu z kolei mnie...
Nie użalam się, dobrze że jest trudno ;)
Chciałem przetestować pod inny build i właśnie dlatego piszę. Czy jest w ogóle taka możliwość? Gram na 1.12 więc nie wiem jak z tym jest. Wyłączać moda i robić patcha? Jeżeli to nie da mi tokenów, to się nie opłaca. Jeżeli wersja 1.13 umożliwi mi respejalizację w tym modzie, to chętnie z niej skorzystam ;) . Ewentualnie, jeśli zrobiłem pierwsze zadanie i teraz pobiorę łatkę, to czy będzie możliwość resetu skilli?
A co z tym dodatkiem? Udostępnisz go? :)
Jeszcze jedna rzecz. A właściwie już jako ciekawostka. Idę sobie do kumpla (oczywiście diabełek włączony :P ) On po coś do skrytki idzie, ja patrzę i zaczynam się śmiać po cichu: 'Jestem, kurde, masochistą'. Czemu? W depozycie kasa mu się nie mieści! A najlepsze jest to, że on cały czas na hazardzie siedzi (jak ja). Mimo wszystko ma te 200k, a ja? Marne trzy tysiące. A do tego Niemcy mnie biją...
No nic, na razie popróbuję coś moim ulubionym bohaterem. Necro! Już widzę 1pkt w zęby, 1 w trupy (jak tylko przejdę przez kopalnie :P ). Yay!

EDIT: Jeszcze jedno pytanie. Czy wszystkie itemki można kupić w hazardzie? Bo jakoś różdżek nie widzę. Interesują mnie jeszcze berła i tarcze dla necro. A jeżeli nie, to czy można dodać je, tak żebym mógł je sobie sprawić, nie kupując u kowala?
PS. Necro po drugim lvl jest OP! ;)
BishoYo - 2012-07-29, 14:55
:
cpun21:

Nie wiem dlaczego ludzie nie lubią grać multi :? Ja tam wolałbym z kimś. Może dlatego że grają od nowa i wolą się zaznajomić z grą i nie chcą taxowania a ty masz wysokie lvle.

Obrazki itemów niestety muszę poprawiać bo to ewidentne błędy. Np ten pas co wyglądał jak hełm to akurat były dwa obrazki pomylone w secie i hełm wyglądał jak pas a pas jak hełm więc to zamieniłem. Dużo obrazków wrzucałem dla przedmiotów dlatego takie coś może się jeszcze zdarzyć.

Z braku czasu na testowanie Pandemonium dodam nowe recepty na portale i wrzucę nowy patch. Tak będzie szybciej i będziecie se mogli te torche dropić heh.

Diarlex:

Heh ma być trudniej a nie że siekasz bez ani jednej kropli potu. Ciesz się że to nie D3 i że nie ma odnawiania się mikstur czy skilów XD Fakt że miejscami jest prościej ale to tak dla rozluźnienia żeby potem znienacka pozdychać kilka razy pod rząd XD

Niestety nie ma żadnego resa skilów i żaden patch Ci w tym nie pomoże. Mod ma w sobie własny patch do D2. Po prostu brak takiej opcji i na tym zakończmy.

Jeżeli chodzi o dodatek to potrzebowałem kilku głosów a ponieważ ich brak to znaczy że nie ma zainteresowania. Osobiście wolałbym zrobić turniej PvP na dodatku i żeby więcej ludzi grało na nim niż na starym Alchemic'u ale brak zainteresowania znaczy że trzeba to przeboleć :P

Jeżeli chodzi o Hazard to raczej jest jak w D2. Nie przypominam sobie żebym dodawał tam jakieś itemy. Raczej są w nim te które są w oryginale. Przy okazji myślę że obniżę szansę na itemy w Hazardzie ;)
Diarlex - 2012-07-29, 15:18
:
Wiem, że ma być trudniej. Wydaje mi się, że o to chodzi w modach ;)
Co do resetu: troszkę szkoda, ale jakoś to przeboleję. Z resztą, olałem paladyna, lecę nekrofilem :P
Nie będę cały czas ględził o dodatku, twoja wola. Mimo wszystko wołałbym mieć coś nowego. Więcej nowego :)
A pomysł z hazardem jest dobry. Za fajne rzeczy tam dropią. Nie zbyt drastycznie, ale też nie minimalistycznie - o tyle powinno się zmniejszyć drop.
Myślałeś o zwiększeniu kosztu potek i zwojów? Jednocześnie zmniejszyć ich drop w grze. Byłoby trudniej, a zarazem lepiej :) .
BishoYo - 2012-07-29, 16:06
:
W sumie to nie myślałem nigdy o zmianie cen takich przedmiotów. Zawsze mi później brakuje kasy na wszystko także dodatkowe utrudnienia nie wiem czy by komuś odpowiadały. Droga naprawa itemów, drogie wskrzeszanie najemników, drogi hazard i jeszcze chcesz podwyżek w sklepach :P Trzeba by się nad tym dobrze zastanowić.

-

[ Patch 2.5 ] :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: DOWNLOAD

-

Nowe recepty które wyglądają tak:

> Klucz Terroru (/Nienawiści/Zniszczenia) + Demon w Słoiku + Kamień Duszy Zapomnianego Zmarłego + Księga Bram Świata ---> Pandemonium 1 (/2/3)
> 3 Klucze do Piekła + Demon w Słoiku + Kamień Duszy Zapomnianego Zmarłego + Kamień Duszy Wirta + Księga Bram Świata ---> Pandemonium (Finał)

Wyjaśnię że miksuje się w pierwszej recepturze tylko jeden klucz na raz, a te 3 klucze w recepturze drugiej dropią w Pandemonium zamiast organów.
cpun21 - 2012-07-29, 17:43
:
jeszcze gdybys tak okreslil gdzie mozna znalesc lub z kogo i gdzie dropi ten Kamień Duszy Zapomnianego Zmarłego bylo by calkiem elegancko :)
Diarlex - 2012-07-29, 19:54
:
Jeżeli odpowiednio dysponujesz kasą, to nigdy się nie skończy.
A co z tym hazardem? Fajnie by było gdybyś zobaczył czy są różdżki i tarcze klasowe nekromanty. Jeżeli ich nie ma, to prośba ode mnie - dodaj je ;) .
Rozumiem decyzję o zwojach i potach, ale napisałeś coś co dało mi fajny pomysł. Mianowicie naprawa. Można trochę koszty zwiększyć, bo jak na razie nie płaciłem naraz więcej niż 200 golda. W zamian za to zmniejszyć koszt najemników. Wiem, lubię utrudniać sobie życie, (a potem narzekać :P ) ale nad modem powinno się troszkę posiedzieć.
Z tym moim palem to trochę głupio wyszło, ale walić to. Na początku koksił, a teraz troszkę wysiada. Ciekawe jak będzie z necro. Może on nie wysiądzie. Mam nadzieję.
Mam kilka pomysłów, co dodać, co odjąć. Szkoda, że nie mam najmniejszego pojęcia o moderstwie - zrobiłbym swojego moda, tak jak mi wydaję się lepiej :P
cpun21 - 2012-07-29, 21:29
:
Palem przeszedlem smialo, daje rade z kazdym, za to necro jakos troszke sie nameczylem zeby sumony zabily shaar, teraz zaczolem grac amka jestem ciekaw jak ona bedzie smigac :)
cr0p3c - 2012-07-30, 01:53
:
Gram od nowa i jest jak dla mnie pozytywnie trudno. A co do odpalenia mojego wcześniejszego save-a to wywala komunikat "Nie można wejść do gry. Niewłaściwy ekwipunek postaci" Whatever, expie od nowa ;]
BishoYo - 2012-07-30, 15:22
:
cpun21:

Ten kamień dropi z zombiaka, który jest w studni na pustyni w 2 akcie. Ta mapa się zwie miasto czy jakoś tam.

Diarlex:

2 posty wcześniej napisałem Ci co jest w Hazardzie. To samo co w D2, jeżeli tam nie było tych itemów co potrzebujesz to tu ich też nie ma.

Jeżeli grasz na razie tylko na Normalu to nie masz co sugerować takich zmian, które będą zmieniać całą rogrywkę. Najpierw przejdź wszystkie 3 poziomy trudności, a potem możesz proponować zmiany wiedząc już czy dalej jest trudniej czy nie.

cr0p3c:

Szkoda że nie wiadomo skąd ta Twoja stara postać jest. Czy z D2 czy z moda i z jakiej wersji ewentualnie. Może coś by się poradziło. No ale jak możesz grać od nowa bez problemu to spoko :)

Dodatek New Nightmare

Postanowiłem udostępnić dodatek New Nightmare do moda Alchemic. Myślę że nawet cpun21 się w końcu przełamie i chociaż brak czasu to zagra bo sam przyznaje, że nudzi mu się Alchemic ;) New Nightmare posiada więcej ciekawych rzeczy, ale zmienia postacie co nie każdemu może przypaść do gustu. Mi osobiście bardziej się podoba zmiana postaci bo na stare już nie mogę patrzeć :P Nie każdy jednak musi mieć identyczny gust.

Po informacje o New Nightmare odsyłam TUTAJ oraz TUTAJ.

Download dodatku TUTAJ.
cpun21 - 2012-07-30, 15:48
:
moze i zalukam NN, ale jak bede mial troszke wiecej czasu, niestety nowe wyzerowane postacie zajmuja chwile pracy, a poki co pobawie sie jeszcze w alchemic :)
BishoYo - 2012-07-30, 16:42
:
Spoko :wink:

Zachęcić mogę jedynie tym że w aktualnym Patchu do 'NN' jest obecnie 2 x Exp więc szybciej się nabija lvl ;) No i jest więcej bajerów do odkrywania i znajdowania + rozkmina postaci po drodze więc gra jest trochę ciekawsza.
cpun21 - 2012-07-30, 16:55
:
hmm cos jest nie tak z zapomnianymi piaskami, ubilem tam bosika i wywala mnie z gry, nawet klucza nie zostawil i nie wyskakuje zaden blad poprostu wychodzi z gry, szvczescie jest takie ze stoje tam jeszcze jedna postacia i nie zamyka gry, ale za kazdym razem jak wchodze spowrotem i jestem juz na piaskach to ponownie mnie wywala, zaraz zrobie ng i zobacze jeszcze raz jak bedzie ( 2 pozostale klucze poszly bez bledow)
cr0p3c - 2012-07-30, 17:20
:
Takiego tam skromnego paladyna kiedyś uciułałem na 55lvl w D2LoD 1.12 i nie chce mi w Twoim dodatku odpalić. Wspominam o tym, gdyż zauważyłem w menu postaci owe okienko "Konwersja na Alchemic (aktualnie 2.5)" i byłem przekonany, że chodzi o konwersję postaci, lecz przycisk ten nie jest podświetlony i nie działa. Próbował już ktoś grać starszą postacią, czy wszyscy tworzą nowego bohatera? Pzdr
cpun21 - 2012-07-30, 17:38
:
cr0p3c
w alchemic nie dzialaja postacie z BN ani SP, to jest cos jak inna gra, musisz postacie robic od poczatku :)

BishoYo
po wielkim staraniu ( w UT tez wywalalo mnie z gry) wkoncu ubilem bosikow, wypadl talizman ale nie moglem go podniesc , czemu ?? Wywalilem wszystkie zóote taliki na ziemie zeby podniesc tego z Tristram, a tu okazuje sie ze to jest Życie i Śmierć, talik ktory mialem juz od bardzo dawna :? , cos nie tak zrobiles z tym UT najwidoczniej wypada tam poprostu jeden z duzych talikow a nie pochodnia :)
BishoYo - 2012-07-30, 18:09
:
Wlazłem w te piaski moim 70 lvl postacią ale poza pobieganiem sobie nic nie mogłem zrobić więc przebiegłem się i żadnych błędów nie zauważyłem.

Powiem Ci że to Pandemonium to jest plugin a nie oryginalnie zawarte tak jak w patchu więc ja dużo nie mam z tym wspólnego poza zmianami co do itemów i potworków. Mod jest na patcha 1.10 a wtedy nie było Pandemonium ;) Nie wiem jak ten ktoś co to zrobił ustawił wypadające itemy na końcu bo w sumie powinien dropić sztandar chyba też no i torch ale ja nie wiem gdzie to jest zapisane :P Tak dawno to dodawałem że nie pamiętam jak to testowałem nawet. Torch powinien wypaść po zabiciu 3 bosów więc nie można tego ustawić tylko pod jednego. Może uda się to jakoś poprawić. Musisz mi napisać czy życie i śmierć to ten co daje +1 do skili i ciernie?

E: Ok już wiem że to ten item. Coś mi się wydaje że szansa na torcha jest 25% i że może wydropić zamiast niego inny talik. Musiałbyś potestować czy może wydropić inny :P
cpun21 - 2012-07-30, 18:18
:
daje 1 skill
atakujacy otrzymuje obrazenia 14
20 mf
to jego staty, i faktycznie sztandar nie dropna, w sumie chyba jakos juz mi sie zaczelo to nudzic :) zwlaszcza gra solo jutro moze zobacze ten Twoj NN a dzisaj dosyc grania :)

[ Dodano: 2012-07-30, 18:19 ]
:D nie chce mi sie przynajmniej juz dzisaj :)
d0mi3l - 2012-07-30, 21:32
:
Witam.
Pobrałem twój dodatek NN, natomiast piszesz aby zaopatrzyć się w patch 1.05. Niestety nie można ów łatkę pobrać - brak pliku na serwerze. Udostępnisz? :roll:

Edit.
Do czego służą liście i inne drobiazgi, które można znaleźć w grze?
cpun21 - 2012-07-30, 21:45
:
d0mi3l :
chyba nie ma 1.05, NN 1.00 jest z dzisiejszego dnia i to chyba jest najnowsza wersja :)

[ Dodano: 2012-07-30, 21:49 ]
nawet nie chyba a napewno sam ja niedawno wgralem, na 1.10 zapewne trzeba bedzie troszke poczekac :D
d0mi3l - 2012-07-30, 22:47
:
To zerknij tutaj oraz tutaj .
cpun21 - 2012-07-30, 23:15
:
zwracam honor miałes racje, jest pach i nie da sie jego pobrac,
BishoYo a myslalem ze bede mial exp x2 :)
BishoYo - 2012-07-31, 13:26
:
Wersja 1.0 to tylko pierwsza wersja i takie jest info przy downloadzie. cpun21 chyba nic nie czytałeś oprócz tekstu DOWNLOAD ;) A tak wogóle to pisałeś że wczoraj nie będziesz grał :P

2 x Exp jest obecnie na patchu 1.5, jeszcze przez jakiś czas dopóki nie skończę kolejnego ale on wymaga ode mnie poświęcenia mu więcej czasu którego mam i tak mało ;)

Liście i inne pierdołki wcześniej były do niczego po prostu, tylko dla zaśmiecania. W patchu do 'NN' dodany jest skill dla jednej z postaci i ten skill wykorzystuje liście i kwiatki :)

Zrobiłem reupload patcha i zaktualizowałem Link więc można go już pobierać.

cpun21 - 2012-07-31, 18:01
:
nie no zmeczony bylem i slabo patrzylem, sciagalem to co mi wyskoczylo, ale juz nie gralem zapomnialem tylko wylaczyc strone forum :) , zaraz zassam ten pach i moze troszke pobiegam :)
rasmario - 2012-07-31, 18:26
:
Mam taką prośbę, mógłby mi ktoś napisać co mam po kolei ściągnąć by zagrać w Alchemic wraz z dodatkiem Nightmare, dzięki :wink:
BishoYo - 2012-07-31, 18:39
:
Alchemic (obojętnie jaka wersja) + New Nightmare + Patch do New Nightmare

Kolejność od lewej do prawej ;)

Udostepniony został nowy Patch z numerem 1.06!
KubaW - 2012-08-01, 18:02
:
BishoYo, dzięki wielkie za patcha 2.5! W końcu wyeliminował problem z wywalaniem przy Mefisto :)
Ponownie zaczynam przygodę z Alchemikiem :D
BishoYo - 2012-08-01, 23:07
:
UWAGA!

ULTIMATE BATTLE

Dziś 1.08.2012 startują zapisy na Turniej PvP na modzie New Nightmare.
Zapisywać można się do 14.08.2012 a po tym terminie ogłoszone zostaną terminy walk.

Wszystkie informacje na temat Turnieju oraz zapisy pod tym adresem: LINK

TRAILER

d0mi3l - 2012-08-02, 20:19
:
Co to za kamień z wyrytym imieniem? 0_o
BishoYo - 2012-08-03, 23:27
:
Kamień miksuje się z młotem z kuźni ;)
d0mi3l - 2012-08-05, 11:34
:
Mógł byś podać pełną listę receptur z kostki?
Diarlex - 2012-08-05, 21:28
:
Wow!
Tydzień wakacji i jakie zmiany! Jestem pod wrażeniem. Dobrze, że zdecydowałeś się wypuścić NN.
Jak na razie nie mam czasu na granie, ale jutro, może we wtorek już będę wesoło pykać ;) .
Mam jeszcze jedno pytanie: czy jest jakiś serv hamachi na NN? Samemu grać mi się nie chcę, a nie wiem czy ktoś gra, czy wszyscy singiel.
BishoYo - 2012-08-05, 22:11
:
Wszystkie najważniejsze receptury są w spisie. Reszty nie mogę podać bo takie coś jak kamień + młot to łatwo rozkminić i powinno zostać ukryte.

Tak, zdecydowałem się wkońcu na turniej na modzie 'NN'. Najlepiej wbij na sieć LAN REALM bo tam właśnie się przygotowują do turnieju i grają od nowa. Całe info oraz serwy Hamachi jest na stronie mojej. Link w moim podpisie.
control22222 - 2012-08-06, 22:00
:
Mam takie pytanie-co daje "magiczne zaklecie dla ciała" naciskam i nic sie nie dzieje,tylko krotki opis.I do czego służy "magiczny zwoj lodowej zbroji"
d0mi3l - 2012-08-06, 22:19
:
Proponuje w takim razie aby zebrać wszystkie znane już receptury i podać .
Natomiast jeżeli ktoś wpadnie na nową to się podzielić.
rasmario - 2012-08-07, 12:43
:
Gdzie jest Krwawa Wrona bo szukam a jej nigdzie nie ma?
d0mi3l - 2012-08-07, 18:53
:
Cmentarz. Pod głazem. Dobrze poszukaj wejścia. :wink:
BishoYo - 2012-08-07, 21:42
:
control22222:

Musisz przeczytać listę recept do kostki. Jest ona w folderze z grą w folderze 'Data'. Tam jest plik tesktowy z listą.

Tak poza tym to dużo nie ma ukrytych recept i wątpię żeby ktoś o jakichś wiedział ;)

Kamień + Młot z Kuźni -> item
1 Klucz do Farmy + Ksiega Bram -> portal do krów oryginalny
2 Klucze do Farmy + Księga Bram -> portal do krów zawsze się otwierający

To jest to co pamiętam z ważniejszych a reszta ważnych jest w spisie i wszystkie sekrety są albo na podstawie kluczy które dropią i miksuje się z księga bram albo są w spisie recept albo są opisane jako event.

Minął tydzien i został tydzień do rozpoczęcia Turnieju PvP na modzie New Nightmare :) Zapisy do 14.08.2012. Minimalny lvl to 55. Zapraszam wszystkich chętnych do zabawy. Całe info kilka postów wyżej a dla leniwych TUTAJ
rasmario - 2012-08-08, 12:22
:
Znalazłem taki błąd, merc strzelając z karabinu musi podejść do wroga zamiast strzelać z daleka. Chyba nie będę już grał w tego moda, jest bardzo dużo zmian, ale te ciągnące się tunele po 4 poziomy są trochę męczące, no i niestety nie przepadam za taką muzyką :?
BishoYo - 2012-08-09, 09:44
:
Spoko. Nie każdemu się musi podobać ;)

O błędzie z mercem wiem, ale nie wiem czym to jest spowodowane.

Ciągnące się tunele to dla mnie +. Musisz pograć w jakieś dłuższe gry niż D2 ;)

Jeżeli chodzi o muzykę to każdy ma inny gust. Ja tam słucham wszystkiego, ale w grze jest taka opcja żeby muzykę ściszyć i można sobie włączyć np winampa i słuchać swojej i ja tak właśnie robię i Tobie też polecam spróbować :P
control22222 - 2012-08-09, 13:51
:
Mam takie pytanie:czy w hazardzie da sie skompletowac "zielone" zbroje??.I czy zwiększenie znalezienia magicznych przedmiotow ma jakis wpływ na hazard??.Jak na razie gra sie dobrze :D
rasmario - 2012-08-09, 16:11
:
Dłuższa gra jest jak najbardziej na plus, mi jednak chodzi o te same lokacje, które ciągną się po kilka poziomów w tym przypadku są to tunele, którymi chciałeś wydłużyć czas gry. Gdyby to były jakieś nowe lokacje lub w jakiś sposób odmienione, urozmaicone to okey. (wiem, że to trudne :D )

Pozdrawiam :wink:
BishoYo - 2012-08-09, 23:06
:
control22222:

Hazard i wypadanie itemów to dwie różne rzeczy. Niestety w hazardzie rzadko można trafić na setowy item. Częściej dostaje się unikaty. Lepiej szukać bo nie lecą wcale tak rzadko.

rasmario:

Żeby mapki były różne to bym musiał sam je porobić a z tym to kupa roboty i dlatego dodałem mapy co same się generują. W przyszłości bardzo możliwe że będę zmniejszał ilość poziomów podziemi bo będę potrzebował map na nowe sekrety/eventy ;)
control22222 - 2012-08-10, 21:16
:
Gra ktoś w tego moda przez hamachi??
BishoYo - 2012-08-11, 00:05
:
Gra.

Sieci Hamachi oraz ludzi można znaleźć wchodząc w link w moim podpisie tutaj.
cpun21 - 2012-08-11, 07:08
:
control22222 :
zacznij grac w NN tez jest ciekawy :)
Diarlex - 2012-08-11, 18:47
:
Coś nie mam czasu przysiąść się do moda.
Ale popatrzyłem jak to mniej więcej wygląda. I pierwsze sugestie: gdzie są summony od dudu? Wyrzuciłeś je całkowicie, a akurat chciałem pograć wilkołak + summony. Druga rzecz - podczas odpalania skilli amki wywala mnie z gry z komunikatem: Sorry guys, we've got big problem here ;(.
Grał ktoś już? Jakaś postać jest dosyć zmieniona w porównaniu do zwykłego LoD-a? Coś czuję, że Necro/Sosa niszczą system i za łatwo się nimi gra. A tego bym nie chciał. Summony i błyski zadają tons, tons of damage. Ewentualnie mogę spróbować wilkołak + trapy. Ciekawe jak się to sprawdzi :) .
control22222 - 2012-08-11, 20:28
:
Jest ktos gra w ten dodatek NN przez hamachi??
BishoYo - 2012-08-12, 11:19
:
Diarlex:

Sorka robiąc postacie nie przyszło mi do głowy coś w stylu: "Hej, przecież Diarlex bedzie chciał na pewno pograć druidem z summonami więc muszę je zostawić" XD Moim założeniem było zrobić nowe postacie, a to że mają skile ze starych wzięte to akurat mój brak umiejętności tworzenia nowych lub lenistwo żeby stworzyć aż tyle skilów :P

Co do błędów to pliiss podając info o jakimś błędzie podawajcie więcej informacji szczegółowych bo tak to ja nic na błędy nie poradzę.
Z tą amką to kiedy wywala błąd? Kiedy otwierasz tylko zakładki skili czy może którąś konkretnie, czy może wtedy gdy używasz któregoś skila? Czy używałeś Fixa? Czy postać jest stworzona od nowa na modzie NN czy save jest stary np z innego moda.

control22222:

Odpowiedziałem Ci już wyżej czy ktoś gra.
Diarlex - 2012-08-12, 12:54
:
Nie ma problemu z summonami. Przeżyję. No ale misio... :P
Jeżeli być chciał mogę Ci powymyślać skille. Animacji nie jestem w stanie zrobić, od razu mówię. Choć niektóre animację mogą zostać stare. To troszkę zmniejsza robotę ;)
A z tą amką to jakoś dziwnie. Jak pierwszy raz ją 'odpaliłem' to wywaliło przy konkretnym drzewku. Umiejętności bierne (pierwsza strona) mianowicie. Jednak potem, za każdym razem wywala gdy tylko kliknę 'T'. Jeżeli mówiąc o fixie masz na myśli Configurator/ Aktywacja/Deaktywacja / Fix Mod to fixa zrobiłem. Patch najnowszy (1.06). Postać tworzona na NN, te które miałem na Alchemicu (pal, necro) zniknęły.
Większych błędów nie zauważyłem. No może jedynie (aczkolwiek to nie błąd) początkowa zbroja nekrosa. Skill na 6lvl jest bez sensu. Wtedy już mam 2x lepszą zbroję i ta leży u sprzedawcy.
Jak coś jeszcze wyczaję to dam znać ;) .
cpun21 - 2012-08-12, 17:56
:
control22222
tak ktos napewno gra przez hamachi wiem ze napewno ja i jeszcze kilka osob

Diarlex
napewno sie mylisz co do soso/necro, podbilem soska fire skile do 24 k i nie dalem rady ubic pomocnikow shaar (baala)

[ Dodano: 2012-08-12, 17:59 ]
Diarex
jakos u mnie nie wywalilo nic u amki, a zalozylem postac zeby tylko to sprawdzic, widocznie problem ktwi w czyms innym. Co donekro to fakt zbroja na poczatku jest do bani ale jakos da sie grac, gorzej by bylo gdyby nie dziala jakis item na 99 lvl :D
Diarlex - 2012-08-12, 23:48
:
Bo grałeś fire soso :P
Summony (trupy ofc) i błyski to chyba najmocniejsze połączenie jakie mogę sobie wyobrazić. Bone-summon też dużo bije, ale jednak mniej niż light-summon. A przynajmniej w moim wyobrażeniu.
Z amką to nie jest aż takie ważne. I tak nie miałem zamiaru nią grać :) . Chciałem jedynie obczaić skille. Gdybym chciał grać amką, to bym wziął pala, bo mają te same skille.
Co do skilli, już nad kilkoma pomyślałem, więc gdybyś chciał, Bisho, to mogę Ci podrzucić na PW. Jak na razie tylko dla barba, (i trzy w dodatku :D ) ale reszta dojdzie :) . Ten tydzień akurat mam troszkę luźniejszy, toteż mogę się tym zająć. No chyba że nie chcesz (ale fajnie by było jakoś uczestniczyć w tworzeniu moda :P ) to zrozumiem.
cpun21 - 2012-08-13, 00:30
:
Diarlex
`jesli zarasz palem/amka to daj znac, jak narazie gre sie da przejsc tylko barbem
i domyslam sie ze na turnieju samych barbowspodkam, gdybym mial wiecej czasy to zrobil bym samonaprowadzojacego pala aleniestety kazdy pistolet jaki znalalze byl slno zloty albo jaks umagiczniony( w zadnum nie da sie rw zrobic)

Bi to blad czy specjalne dzialanie ??
BishoYo - 2012-08-15, 00:59
:
Broń palną można znaleźć tylko magiczną, nie ma zwykłej.

Termin zapisów na Turniej PvP został wydłużony do 28 sierpnia. Tym razem ostatecznie :!:

Zapraszam wszystkich chętnych grających na modzie New Nightmare do zabawy.

Zapomniałem dodać że jest już nowy patch do moda New Nightmare :P Do pobrania tam gdzie zawsze. Zapraszam :!:
tej1991 - 2012-09-04, 16:43
:
mam problem z modem alchemic, w lokacji rzeka płomieni kawalek za kuznia zawsze w tym samym miejscu wyskakuje mi blad:
Warning
Expression : Unrecoverable internal error 6f6a089c
i oczywiscie gra sie wylacza
BishoYo - 2012-09-07, 09:59
:
Musisz włączyć grę na Lan'ie. Aby to zrobić wchodzisz w menu w inna gra czy coś w tym stylu i tworzysz grę. Ten błąd jest wynikiem nakładania się map lub czegoś w tym stylu i trzeba mapy zresetować. Resetuje się tworząc grę lanową lub zmieniajac na chwilę poziom trudności. Może nie pujść za pierwszym razem ale to rozwiązanie działa.

Zapraszam na forum moda, link w moim podpisie, tam szybciej otrzymasz pomoc.
DeathKnight - 2012-09-17, 17:29
:
Mod świetny :D Tylko jeden problem nie mogę przechodzić z aktu do aktu bo mnie wybija mogę przechodzić przez robienie nowej postaci w Hero Edicie czyli robić postać od nowa bez rozszerzenia co mam zrobić ??? :?:
BishoYo - 2012-10-10, 09:34
:
Ciężko powiedzieć dlaczego Cię wywala. Być może Twoja postać jest zrobiona w edytorze a grać trzeba normalnie. Być może masz w nicku jakieś dziwne znaki, może być też spacja i to też powoduje problemy. Jeżeli dobrze zainstalowałeś wszystko i grasz od nowa to powinno wszystko śmigać.
DeathKnight - 2012-10-19, 14:56
:
AAAAAA to już wszystko ruzumiem dzienki SUPER TRUDY DODATEK tak apropo :lol:
Calvin - 2012-11-17, 08:24
:
Hej

mam pytanie gdzie mogę pobrać najnowszego "Alchemica" w wersji 2.6? Korzystam z linka podanego przez BishoYo ale wyskakuje jakiś błąd.

Pomóżcie
Miki92 - 2012-11-17, 08:41
:
Calvin napisał/a:
Hej

mam pytanie gdzie mogę pobrać najnowszego "Alchemica" w wersji 2.6? Korzystam z linka podanego przez BishoYo ale wyskakuje jakiś błąd.

Pomóżcie

http://alchemic.4um.pl/viewtopic.php?f=9&t=34
Eps - 2012-11-17, 08:42
:
Calvin napisał/a:
mam pytanie gdzie mogę pobrać najnowszego "Alchemica" w wersji 2.6?

W tym temacie najnowsza wersja to 2.5. (poszukaj we wcześniejszych postach BishoYo.) Tutaj masz link do 2.6 http://alchemic.4um.pl/viewtopic.php?f=7&t=116
Miki92 - 2012-11-17, 09:03
:
Ja dałem link do całości, bo moim zdaniem Alchemic z dodatkiem New Nightmare jest jeszcze lepszy ;)
Calvin - 2012-11-24, 08:54
:
Miki92 i Eps

korzystam z podanych przez Was linków ale cały czas dochodzę do punktu że wyskakuje mi błąd wczytywania strony z powodu braku pliku z modem/patchem. Próbowałem kilka razy i zawsze to samo.

Jakby co moglibyście mi wysłać to na maila? Jeśli tak to piszcie na PW.
rasmario - 2012-11-24, 12:15
:
Przymierzam się jeszcze raz do Alchemic'a, ale wyskakuje błąd przy pobieraniu, mógłbyś to naprawić BishoYo. Dać nowy link czy coś, dzięki.
BishoYo - 2012-11-28, 15:57
:
Strona na którą wrzucałem pliki zablokowała download dla Polski i stąd też problem z pobieraniem ;)

Wszystkie linki do plików na moim forum zostały zaktualizowane i można już spokojnie wszystko pobierać.

Link do forum w moim podpisie i tam też można znaleźć wszystkie pliki.

Nowy Patch do moda Alchemic o numerze 2.7 Final :!: Dla tych co nie chcą grać na dodatku New Nightmare zrobiłem mały patch. Zachęcam do pobierania -> Download.
rasmario - 2012-11-28, 17:46
:
Dało by radę dać podstawę + dodatek + patche w 1 linku, ewentualnie jak możesz to napisz mi co mam ściągnąć bo za bardzo nie wiem. Czy jak ściągam dodatek i patche do dodatku to do podstawy też są potrzebne patche czy już nie? Po za tym gra jest lepsza z dodatkiem czy bez, bo widzę nowego patcha do podstawy :)
Calvin - 2012-12-03, 08:18
:
Zainstalowałem Alchemika z Patchem 2.7 Final. Jestem w 4 akcie i w okolicach Rzeki Płomieni gra wyrzuca mnie. Pojawia się komunikat:

Warning Location: D2Common\DRLG\Drlg.Cpp,line#748Expression:ptCoordLevel->nSizeTileY>=NTileMaxY-NtileMinY

Co robić?

Dodatkowo w 2 akcie (Ruiny Dawnego Miasta) tam gdzie jest Słup Czaszek kiedy go zabijam to gra też mnie wyrzuca ale da się przejść ten fragment bez walki.

Pozdro
DeathKnight - 2012-12-07, 15:02
:
Prosze pomóżcie nie moge przejść na zimną równine czy jakoś tak nie pamiętam gram zabójczynią i ciągle mnie zabijają na wyższym poziomie groty może ktoś coś droadzi jak mam tam przejść mam 10 lvl przewarznie ginę prez ilość może ktoś doradzić jak dobrze zrobić zabójczynię na tym modzie PLS :( :?: PS nie gadajcie żę jestem początkujący bo bez mody mam zabujczynię 93 lv i kompletną gre bez HE
BishoYo - 2012-12-07, 18:41
:
Calvin:

Wałkowane kilka razy, wystarczy zobaczyć kilka postów w górę. Musisz zresetować mapy czyli albo zmienić poziom trudności na chwilę albo włączyć grę Lan'ową.
Co do słupa z czaszek to znany błąd i nie wiem co jest przyczyną.

DeathKnight:

Aż tak trudno to chyba nie jest. Grałem zabójczynią do 2 aktu i nie pamiętam zbyt wielu zgonów. Może idziesz pod jakiś build postaci a w tym modzie to raczej jest inaczej niż w normalnym D2.

UWAGA! Nowy Patch do moda New Nightmare o numerze 1.07 Final :!:
Zachęcam do pobierania DOWNLOAD.
DeathKnight - 2012-12-08, 21:56
:
Acha i prypomniał mis się jeden z błędów mam takie pytanie czy do tego moda jest multiplayer bo mi niedziała a bym sobie skimś zagrał włanczam multiple i mnie z gry wywala :( :( :(
BishoYo - 2012-12-21, 19:41
:
Pużno ale zawsze to odpowiedź dla tych co też nie wiedzą.

Aby grać w tego moda w multi czyli w kilka osób, jedyna możliwość to gra przez Lan. Jeżeli nie ma możliwości połączyć się z kolegami z sieci np dlatego że się nie jest w żadnej sieci ;) to wtedy można grać np korzystając z programu o nazwie Hamachi który imituje sieć Lan w necie. Wtedy tylko instalujemy programik i on nam przypisuje numer IP i dołanczamy do stworzonej sieci razem z kolegami i można wtedy zakładać lub dołanczać się do gry Lan'owej. Istnieją sieci pod te mody, oraz wszystko to co napisałem na moim forum, do którego adres jest w moim podpisie.

Wesołych Świąt!
BishoYo - 2013-01-18, 14:00
:
UWAGA! KONKURS!

Grających lub chcących zagrać na modzie New Nightmare informuję iż właśnie trwa Konkurs na najfajniejszego screena wykonanego w tym modzie. Zachęcam do udziału ponieważ można wygrać nagrody rzeczowe :)

Całe info o Konkursie znajduje się TUTAJ.

voidalpyroclasm - 2013-01-20, 14:26
:
czym się różni Alchemic od Alchemic 2.0? który nowszy i ma więcej zmian?
BishoYo - 2013-01-20, 20:34
:
Na chwilę obecną Alchemic nie różni się wogóle od Alchemic 2.0. Kiedyś się różnił bo Alchemic to była wersja pierwsza nie patchowana w ogóle i powstał Alchemic 2.0 z poprawkami błędów i nowymi rzeczami. Teraz istnieje patch do pobrania do moda Alchemic który dodaje i poprawia wszystko to co w wersji 2.0 więc są identyczne i wystarczy pobrać moda Alchemic i wrzucić do niego patcha nowego.

Natomiast jesli chodzi o to czym się różni Alchemic od New Nightmare to różni się tym że w New Nightmare są zmiany spore co do postaci i ich skili oraz są dodane nowe rzeczy typu przedmioty i eventy. Moim zdaniem New Nightmare najlepszy ale nie każdemu mogą przypaść do gustu postacie.

Wszystkie mody i patche oczywiście są do pobrania na moim forum (link w podpisie).

Nowy Patch do moda New Nightmare z numerem 1.08 Final :!:

Tym razem to już ostateczny Patch, zostało poprawione to co nie było poprawione do tej pory i finito :wink:

DOWNLOAD

rasmario - 2013-03-01, 16:31
:
Ja po raz kolejny przymierzam się do Alchemica z dodatkiem New Nightmare. Teraz jestem już po zabiciu Krwawej Wrony i myślę, że dojdę dużo dalej :D . Nie wiem tylko po co jest ten kamień na początku gry.. :?: Gram tropicielem, którym przemieniam się w wilkołaka a są jeszcze umiejętności bierne np. mistrzostwo w jakieś tam broni więc czy będąc pod postacią wilka dostaje coś z tej umiejętności, jeżeli używam broni takiej co skill. Dziwnie to napisałem, ale chyba zrozumiesz o co mi chodzi :D
BishoYo - 2013-03-02, 10:57
:
Kamień z młotem z kuźni się łączy. Skile pasywne dodają staty na stałe.

Powodzenia i wytrwałości, może Ci się uda dłużej pograć ;)
rasmario - 2013-03-02, 13:49
:
Oddałem już młot wykonując przedostatnie zadanie, co mogę teraz zrobić? Co daje te połączenie? Chce wiedzieć co straciłem.. Po za tym fajny pomysł z ukrywaniem i utrudnianiem gry, nie wiadomo gdzie co jest i trzeba się trochę naszukać, podobają mi się też potwory, te nowe oczywiście, teraz jest trochę różnorodności. Szkoda, że nie zmieniłeś grafik postaci na inne, liczyłem na to po dodatku New Nightmare, ale i tak widać, że nad modem raczej sporo czasu popracowałeś. Jest też błąd z łowczynią, która by strzelić musi podchodzić do wroga, trochę to bezsensu. Nie wiem w czym problem, ale może dałeś zły typ broni np. strzelba działa jak miecz a nie jak łuk :D Tak czy siak gram dalej jak będę miał z czymś problem to się jeszcze odezwę.

edit: nie mogę znaleźć kostki, gdzie ona jest?
BishoYo - 2013-03-02, 23:04
:
Z kamienia dostaje się item dla klasy postaci. Żeby dostać młot wystarczy iść jeszcze raz zabić kowala i dropnie.

Na grafike postaci to niestety ale to jest kupa roboty, wygląd przy zakładaniu itemów, animacje przy wykonywaniu skilów, to nie dla mnie :P

Nie wiadomo dlaczego najemnik z 1 aktu podbiega do wroga. Dlatego też ustawiłem że może używać różnych broni a nie tylko łuków.

Kostka jest prawdopodobnie w Zaginionym Mieście. Powinno być to w tekście w queście. Jak coś to odpowiedzi na niektóre pytania masz na moim forum do którego link jest w moim podpisie. Tam też było już pytanie o kostkę, tutaj pewnie w sumie też było.
rasmario - 2013-03-03, 16:01
:
Kostka już znaleziona, dzięki za podpowiedź a w zadaniu nie było dokładnie napisane gdzie jest, w każdym razie nic o Zaginionym Mieście, gdzie właśnie była. Co do młota to już drugi raz nie dropi, wiem bo sprawdziłem. Teraz zaczynam 3 akt i miasto mnie zaskoczyło, całkiem fajnie je zrobiłeś, dopiero teraz odkryłem, że dialogi są zmienione :D Znalazłem jednak dwa nowe błędy, w akcie II nie ma tego npc co wynajmuje najemnika a w akcie III nie ma npc o imieniu Anddalow co trzeba mu oddać sztylecik wykonując drugie zadanie.
kroko - 2013-03-03, 20:05
:
W 3 akcie npc Anddalow jest gdzieś w kaplicach w dolnym travincial czy gdzieś tam, dokładnie nie pamiętam.
rasmario - 2013-03-15, 21:37
:
Przeszedłem już poziom normalny a teraz kończę koszmar, ogólnie całkiem fajny mod :D Gram tropicielem na wilkołaka na furię i wściekliznę.
Daje screen'shota z gry:

BishoYo - 2013-03-17, 12:15
:
No to jednak kawałek przeszedłeś, gratulacje ;) Obecnie pracuję nad kolejnym patchem jednak jest sporo roboty i nie wiem kiedy się pojawi.
rasmario - 2013-03-17, 17:32
:
Teraz zaczynam już piekło, jest dosyć ciężko, jaki powinienem mieć poziom i ile życia? (tak mniej więcej). Jakieś większe zmiany w nowym patchu?
Roland - 2013-03-20, 22:31
:
Podczas otwierania gry wyskakuje mi błąd:

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Nazwa aplikacji: Mod.exe
Wersja aplikacji: 1.0.0.1
Sygnatura czasowa aplikacji: 3f9f275c
Nazwa modułu z błędem: D2Lang.dll
Wersja modułu z błędem: 0.0.0.0
Sygnatura czasowa modułu z błędem: 3f87779a
Kod wyjątku: c0000005
Przesunięcie wyjątku: 00004cd4
Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6000.2.0.0.768.2
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowe informacje 1: 7289
Dodatkowe informacje 2: 02e157930a5a22c8c1e0661a63fecb6d
Dodatkowe informacje 3: 15d3
Dodatkowe informacje 4: e955a418a1003c176e6abb87b4c2a4a6
MasterSidek1997 - 2013-03-21, 15:47
:
Siema mi też ten mod nie dziala zrobilem to co trzeba i mi sie wyłącza ;/ pomocy :)
Roland - 2013-03-21, 20:56
:
Błąd z d2land.dll rozwiązany.
Tym razem jak odpalam grę pokazuje się menu po czym znika i pojawia się błąd z kernal32.dll.
BishoYo - 2013-03-23, 14:21
:
Przydałoby się żebyś napisał jak rozwiązałeś ten błąd hehe. Chłopaki. Zacznijcie czytać instrukcje instalacji a wasze problemy znikną. Na tą chwilę proponuje wywalić folder diablo 2 do kosza i usunąć. Zainstalować od nowa grę i na to patcha i potem moda wrzucić. Ewidentnie skopaliście coś i trzeba sie do tego przyznać. Nie wolno moda wrzucać na skopiowaną wersję gry w inne miejsce bo rejestr musi wskazywać folder z grą w którym jest mod, trzeba korzystać z konfiguratora i aktywowac moda w nim. Instrukcja instalacji jest też TU.

+ przydałoby się żebyście podawali o jakiego moda chodzi ;)
Roland - 2013-03-23, 15:45
:
Po prostu miałem angielską wersję językową.

Zainstalowałem diablo, wrzuciłem moda Alchemic, zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją.
Gra się otwiera, pojawia się animacja z napisem Blizzard, a następnie obrazek z sześcioma postaciami, wtedy gra się zacina i wywala do pulpitu. W szczegółach błędu pisze, że problem jest z kernel32.dll.
Samo diablo bez moda uruchamia się bez problemu ;)
BishoYo - 2013-03-23, 15:58
:
No tak, mod jest pod wersję PL więc wymagana jest wersja instalacyjna gry PL. Nie jakieś spolszczenie wersji eng tylko wersja full PL.

Jeżeli to gdzie wrzucasz moda to kopia gry to wtedy uruchamiając grę może ona szukać plików w innym miejscu więc jak pisałem wyżej nie radzę jakichś kombinacji a poprostu instalacja wszystkiego od początku.
kondziush00 - 2013-04-05, 17:31
:
Witam. Mam problem po instalacji tego moda. Mianowicie: po ściągnięciu wypakowałem go i wkleiłem do folderu z grą. Odpaliłem configuratora nastepnie grę. Ładnie wszystko się włączyło filmiki itd. Ale po wybraniu postaci którą chciałem grać i włączeniu sie filmiku ( ten kiedy wchodzi sie do miasta) nagle wyskakuje info iż ,, Program Diablo 2 przestał działać,, i wyłącza sie all. Bardzo prosiłbym o jakąś porade co z tym fantem zrobić. :) Z góry dzieki

[ Dodano: 2013-04-05, 17:41 ]

[ Dodano: 2013-04-05, 17:43 ]
Podobna sytuacja jak u ,,Rolanda,, Bez wersji Pl nie pójdzie?
rasmario - 2013-04-06, 09:22
:
nie pójdzie
Alastor[RV] - 2013-04-09, 13:51
:
Tak sie zapytam czy wszystkie mody jakie powstają mają podniesiony poziom trudnosci ? Przejrzalem juz kilka ( przed chwila alchemika wlasnie ) i jakos cienko to widze dla takich bardziej casualowych graczy.
Bkg - 2013-04-09, 16:21
: Temat postu: mam pytanie ?
Pierwsze :
Broń + Kamień Dusz (od 1 do 2) ---> Broń z miejscami na klejnot (od 1 do 2)

O jaki kamień dusz chodzi np wirta czy jest cos takiego jak kamien dusz ??

Drugie:
Księżycowy Kamień + Buteleczka z Kwasem ---> Kamień Przemian

Po co jest kamień przemiany ??

trzecie:
Magiczny Klej + Mikstura Zamiany + Buteleczka z Magią + Buteleczka z Kwasem ---> Magiczna Buteleczka

Gdzie mogę znaleźć miksturę zmiany ?

PS Mod Jest zajebisty odwaliłeś Kawał dobrej roboty.

Ostatnio jak grałem w 4 akcie i szedłem na diablo już od kowala generowała mi się mapa z wąskim przejściem dochodziłem do jakiegoś momentu i wywalało mnie z gry ? Jak założyłem na sieci to zmieniło mi mapę i już nie było problemu .
BishoYo - 2013-04-09, 18:17
:
Alastor[RV]

Przeważnie poziom trudności jest zwiększony bo D2 jest proste, a ludzie chcą wyzwań np bosów z którymi trzeba się pomęczyć a potem dostąć z nich super nagrodę. Bywają jednak też mody bez zwiększonego poziomu trudności, modów jest bardzo dużo więc musisz poszukać. Jednak jeżeli chcesz moda do wersji PL to wyboru nie ma zbyt wielkiego.

Bkg

1. Kamień Dusz do robienia gniazd w przedmiotach wygląda jak niebieska kulka. Jest to raczej bardzo rzadki item. Jego drop będzie zwiększony w następnym patchu do moda NN.

2. Np. Broń + Kamień Przemian + Worek z Magicznym Proszkiem ---> Unikatowa Broń (złota). Wszystko jest na liście recept do kostki.

3. Wszystkie wymienione buteleczki można znaleźć w sklepie np u Akary.

4. No mod jest spoko. Jeśli chodzi o New Nightmare to ciągle się rozrasta i poprawia bo do poprawy jest jeszcze sporo. Ta mapa w 4 akcie mimo że poprawiałem ją kilka razy ciągle powoduje jakieś błędy i nie wiem dlaczego. W kolejnym patchu do NN będzie to poprawione i zmienie wygląd tej jaskini na inny. Patch też nie wiadomo kiedy wyjdzie. Mam bardzo mało czasu ostatnio, ale wyjdzie napewno.
Bkg - 2013-04-09, 19:41
:
a to

Broń + Magiczna Buteleczka ---> Broń ze zwiększonymi obrażeniami oraz wymaganym poziomem o 1%

Chodzi tylko o Biała bron ? czy niebieskie i inne tez ? bo unikatowej nie mogę ulepszyć :(

edit:

magiczny kryształ tez mógł by wypadać częściej bo jestem już 3ci akt koszmar i jeszcze ani jeden mi nie wypadł ;(

Ale z 2giej strony patrząc lepszy fan bo tak to wszyscy by pro chodzili :)

Edit2 :

A nie zastanawiales sie moze nad wprowadzeniem run w sklepie oczywiscie za odpowiednia zapłata ??
BishoYo - 2013-04-09, 20:17
:
1. Musi to być broń oraz nie może być eteryczna. Innych wymagań nie ma więc powinno śmigać.

2. Magiczny kryształ to też można powiedzieć item very rare. On i inne tego typu itemy są chyba w tej samej puli i jak masz szczęście to dostajesz któryś z nich. Jak masz pecha to kilka razy dostaniesz jakiś inny np kilka razy z rzędu, a innych w ogóle. Głównie zostało to zrobione dlatego żeby ludzie mogli się wymieniać itemami lub sobie je sprzedawać, ewentualnie razem grać np gdy chodzi o jakieś klucze do otwarcia portalów. Tyle że większość ludzi gra tylko na singlu i dlatego będę musiał ten drop zwiększyć.

3. Nie chciałbym dawać do sklepów przedmiotów które powinny być rzadkie i ułatwiłyby grę jakby np każdy w itemach ze słowami biegał. Może pomyślę nad czymś innym co by się kupowało i na co by się kasę zbierało.
Bkg - 2013-04-09, 20:55
:
Wiesz jak by runa kosztowala np 500k do 1kk to juz tak latwo by nie bylo ze slowem biegac :) mi nie dziala chcialem ulepszyc miecz ze sklepu biały i tez nie działa nie wiem moze cos zle robie dalem miecz i ta miksture z (4 mikstur) i nic w kostke i nic :(
BishoYo - 2013-04-10, 10:22
:
Być może TO coś pomoże ;)
Bkg - 2013-04-10, 15:06
:
Ja zrobiłem z receptury na alchemia II poziom i mam 2 magiczne buteleczki dlatego nie działaja ? czy zeby działały trzeba miec III poziom Alchemii ?

Ok juz skumałem czyli trzeba miec poziom III alchemi i zrobic MB z III poziomu :)
Bkg - 2013-04-21, 17:47
:
Szukam Chetnych na wspolna gra przez hamachi na hellu :
-potrzebna pomoc w zabiciu uber diablo (twarda menda)
-no i szukanie nowych itemków bo +3 do all to troche malo jak na 65 poziom :(

Kiedy wyjdzie nowy pach ?
BishoYo - 2013-04-22, 14:48
:
Jeżeli chodzi o moda New Nightmare to możesz spróbować z TYMI sieciami, jeśli chodzi o Alchemic'a to pewnie mało osób w niego gra.

Co do Patch'a to do New Nightmare wyjdzie niedługo, ale narazie nie wiadomo kiedy dokładnie. Do Alchemic'a nie wiem czy wyjdzie.
Bkg - 2013-04-22, 19:51
:
Chodzi o Alchemica
Szkoda ze nikt nie gra i ze pacha nie bedzie liczylem na zwiekszenie szansy na znajdowanie nowych itemów bo jestem II akt hell i jeszcze ani 1 kamienia dusz :(
rasmario - 2013-04-23, 19:32
:
Ja bym grał, ale piekło jest za ciężkie do przejścia..nie ma szans samemu.
offensivepotato - 2013-04-23, 21:31
:
ja bym grał, ale od początku (:
Bkg - 2013-04-24, 17:47
:
to mozemy pochodzic na koszu :) ja tam nie widze problemu :) jaki masz poziom ?? :) mozemy poexpic na balu na normie :)

[ Dodano: 2013-04-24, 17:48 ]
off mozemy zagrac od poczatku jak chcesz :)
BishoYo - 2013-04-24, 19:22
:
Załóżcie sieć hamachi lub podłączajcie się pod tą:

Nazwa: D2 Alchemic
Hasło: Alchemic4um

I grajcie. Wiadomo wspólnie fajniej.

Co do Patch'a to jeśli ujrzy światło dziennie to nie prędko. Raczej nie przed wyjściem Patch'a do NN. Chyba że gracze będą cisnąć ;)
Bkg - 2013-04-24, 19:48
:
BishoYo napisał/a:
Załóżcie sieć hamachi lub podłączajcie się pod tą:

I grajcie. Wiadomo wspólnie fajniej.

Co do Patch'a to jeśli ujrzy światło dziennie to nie prędko. Raczej nie przed wyjściem Patch'a do NN. Chyba że gracze będą cisnąć ;)

haslo nie pasuje :(
BishoYo - 2013-04-24, 20:02
:
Może weź kopiuj-wklej. Wielkość liter prawdopodobnie ma znaczenie.
Bkg - 2013-04-27, 16:58
:
No mam juz 75 troche sie alchemia pobawilem ale talik -100 mana ? co on jeszcze daje ?

Kiedy ktos chce grac po sieci ?? moze dzis o 20 ? ktos chetny ?
BishoYo - 2013-05-02, 21:43
:
Postanowiłem (głównie dzięki Bkg) wypuścić Fix'a do moda Alchemic. Będą dwa Fix'y. Jeden teraz, a drugi po ukazaniu się Patch'a do moda New Nightmare, który jest priorytetem na tą chwilę.

TU można znaleźć Fix'a do moda Alchemic.

TU można znaleźć Fix'a do moda New Nightmare.

Chętnych do grania multi w Alchemic zapraszam do sieci Hamachi:

Więcej nazw sieci TU

Bkg - 2013-05-03, 07:03
:
Z góry dziękuję za Fixa mam nadzieje ze teraz beda mi rzeczy potrzebne do alchemii wypadały częściej :)

Zapraszam do grania po sieci mogę wspomóc ex-pieniem i item-ami :)
BishoYo - 2013-05-21, 22:51
:
Chciałbym tylko poinformować, że właśnie został udostępniony nowy Fix z numerem 2 do moda New Nightmare.

Podam listę wszystkich zmian Fix'ów do tej pory:

[ Fix 2 ]

- Event Alchemic!
- Naprawione skile pasywne typu "Doświadczenie".
- Dodana nowa recepta na użycie Księżycowego Kamienia.
- Lekko zwiększone obrażenia broni ręcznych Tropicielki.
- Lekko podniesione życie Pantery z 5 aktu.
- Okgurth został spowolniony.
- Nadany złoty kolor nazw przedmiotów takich jak np. Magiczny Kryształ.
- Poprawione palety kolorów obrazków przedmiotów z Patcha.
- Dodany Antyczit nr 1.

[ Fix 1 ]

- Skrzynia powiększona z 12 do 20 stron.
- Skrzynia dzielona powiększona z 3 do 5 stron.
- Żywiołaki z pieczęci przed Diablo zostały spowolnione.
- Królewskie przedmioty mają wreszcie nadaną płeć.
- Zwiększony drop przedmiotów takich jak np. Magiczny Kryształ.
- Zwiększony drop sekretnych kluczy.
- Zmienione zasady Eventu Survival.
- Zwiększony lvl wszystkich potworów z Eventa Survival.
- Polepszone staty setu Trenera z Eventa Survival.

Do pobrania jak zawsze TU.

Warto pobrać ponieważ dodaje nowy Event i poprawia parę ważniejszych błędów.
XDKostekXD - 2013-06-08, 10:16
:
1. Dlaczego nie ma głosu Postaci [Dubbingu] podczas rozmowy z NPC ??
2. Dlaczego Strona Nie działa nie można pobrać żadnych patchów
DzikiWaz - 2013-07-02, 17:14
:
Cześć wszystkim, mam taki problem z Alchemic mod otóż wypakowałem wszystko ładnie do folderu z grą odpaliłem zrobiłem postać i tu problem leży, bo przy ładowaniu gry wywala mnie do windy z błędem
Kod:
Nazwa zdarzenia problemu:    APPCRASH
  Nazwa aplikacji:    Mod.exe
  Wersja aplikacji:    1.0.0.1
  Sygnatura czasowa aplikacji:    3f9f275c
  Nazwa modułu z błędem:    D2Common.dll

próbowałem wgrywać moda i na oryginalną grę z patchem 1.13 i na pirata z 1.10 w obu przypadkach ten sam błąd wywala.
BishoYo - 2013-07-02, 22:31
:
Jeżeli wszystko dobrze wrzuciłeś to:

- Gra musi być w wersji PL.
- Mod musi być w folderze z grą tam gdzie wskazuje rejestr systemu czyli żadne kopie folderu z grą w inne miejsce nie mogą mieć miejsca, możesz se kopie D2 trzymac na boku ale mod musi być w głównym.
- Odpalać grę najlepiej poprzez Konfigurator.
- Upewnij się że wrzuciłeś do moda odpowiedniego patcha.
- Jeżeli ww punkty nie dotyczą to upewnij się jeszcze raz że dobrze wszystko wrzuciłeś.
BishoYo - 2013-07-19, 17:19
:
New Nightmare 1.1

Właśnie udostepniona została nowa wersja moda New Nightmare z numerem 1.1 :!:

Większa, lepsza, bardziej dopracowana :!:

Po informacje na temat moda zapraszam TU oraz TU.

Najnowsza wersja znajduje się TU.

Serdecznie zachęcam do pobierania i wspólnej gry :)

hanumord - 2014-01-07, 15:39
:
BishoYo, od dwóch dni czytałem ten temat, i coraz bardziej chce mi sie zagrać na mondzie Alchemic. Narazie pogram bez NN. Mam nadzieje, że zaczniesz znowu udzielać się w tym temacie. Od kilku miesięcy nie dodałeś żadnego posta :( . Koniec gadania. Lece instalować moda i pykać. Wielkie dzięki za stworzenie go.
Mateusz0089 - 2014-01-07, 19:19
:
Imperium Diablo było zahibernowane kilka miesięcy, więc trudno, żeby ktoś tu coś pisał :|

Zajrzyj na to forum: http://alchemic.4um.pl/. Tam będziesz miał lepszy kontakt z BishoYo, chociaż mam nadzieję, że tutaj też będziecie czasami zaglądać ;)
BishoYo - 2014-01-09, 09:05
:
hanumord jak napisał kolega wyżej to forum było przez kilka miesięcy zamknięte więc nikt tu nie pisał. Jeśli mod Ci się podoba no to miłej gry. Każdy gra w to co mu pasuje ;) Jeżeli zmiany co do umiejętności by Ci nie przeszkadzały to New Nightmare raczej polecam bo jest ciekawszy i bardziej dopracowany. Obecnie zajmuję się tworzeniem nowego moda. Wszelkie informacje na temat modów można znaleźć na Forum do którego link jest w moim podpisie. W razie czego jakbyś miał jakieś problemy czy niejasności to pisz.
hanumord - 2014-01-13, 10:53
:
Ogólnie to forum jest dla mnie bardziej przejżyste. Co do NN to właśnie nie chce sie narazie w nowe umki bawić. A z kolei co do alchemika to sobie nie pograłem bo coś działać nie chce :c wrzuciłem podstawke, potem patcha i nic...
BishoYo - 2014-01-14, 14:53
:
Nie wiem co ma przejrzystość do tego co napisałem. Napisałem że wszelkie informacje o moich modach znajdziesz na stronie z linka w moim podpisie. Na tym forum nie znajdziesz np informacji o Alchemic'u takich jak spis recept czy słów runicznych. Na mojej stronce wszystko jest w osobnych tematach a tutaj masz tylko ten jeden temat. Ja tam Cię przekonywać nie będę heh, jak uważasz ten temat za jedyne źródło wiedzy o tym modzie to się wiele nie dowiesz no i temat jest wyjątkowo przejrzysty :P

Mod nie chce odpalić rozumiem. mogą być dwa powody na które stawiam bo nie podałeś w sumie żadnego info czy coś się dzieje. Pierwszy to taki że nie włożyłeś do napędu płyty z grą i gra się nie odpala. Jeżeli chcesz grać bez płyty to musisz w konfiguratorze zaznaczyć taki kwadracik że chcesz grać bez płyty. Drugi powód to może być taki że odpalasz grę na laptopie na pełnym ekranie i wtedy gra po odpaleniu może się włączać nawet z 10 minut zanim się pojawi, ale jest opcja w oknie więc raczej byś chyba to sprawdził bo w oknie odpala od razu.
hanumord - 2014-01-14, 18:46
:
Jak wejde na konputer to sprawdze to pierwszą opcje. Wersja podstawki to tylko 1.0?

Szczerze to chodzi mi o to z tą przejżystością, bo ja często siedze na telefonie i przegladam. A że super cacko to nie jest to 5 zakladek i opere mi wywala co chwile ;)
Karid - 2014-02-03, 22:18
:
Pograłbym ale ten dodatek NN ni cholera nie działa, włączam i nic się nie dzieje.
Bez dodatku działało bez problemu

Już działa wystarczyło zaznaczyć ten kwadracik obok windows mode i odpalić w pełnym, aczkolwiek mam teraz nieco inny problem, raz się odpali normalnie raz przestawi obraz na ekranie do tego stopnia że ratuje tylko odłączenie i podłączenie dysku ponownie :)
BishoYo - 2014-04-13, 21:47
:
Cytat:
Ponieważ ostatnimi czasy mało się działo w świecie Moda New Nightmare, dlatego też przygotujcie się na niespodziankę ;) Już w najbliższy wekend, w nadchodzące Święta Wielkanocne, pojawi się tymczasowy Event! Wraz z Eventem oczywiście dodatkowa zabawa z Modem. Wielkanoc w New Nightmare! Zapraszam do obejrzenia zapowiedzi!

Link do Newsa
Link do Tematu z Zapowiedzią

BishoYo - 2014-04-19, 09:21
:

[ Event Wielkanocny ]

Nadszedł czas radowania się. Święta Wielkanocne zawitały także do świata potworów. Wspólnie i potwory i ludzie zorganizowali spotkanie wielkanocne. Jednak nie wszystkie potwory poddały się magii Świat Wielkanocnych. Potwory odporne na magię są zbyt silne i nadal bronią swoich terytoriów. Odszukaj potwory które powinny się stawić na spotkaniu i przekonaj je życząc im Wesołych Świąt!

* Wszystkie potwory posiadają Odporność na Magię!
* Lokacja do świętowania o nazwie Wielkanocne Spotkanie!
* Potwory widziane na spotkaniu (biegające poza nim, oprócz bosów) posiadają szansę na pojawienie się Zająca kiedy giną!
* Nowe recepty do kostki - zrób Sałatkę Świąteczną!
* Odszukaj Zająca Wielkanocnego!
* Zdobądź Jajko Wielkanocne i udekoruj je!

Recepty:
________

Jajko (x20) + Jajko Niespodzianka (x10) + Koniczyna (x1) + Buteleczka z Magią (x1) ---> Jajko Wielkanocne

Klejnot + Młot z Kuźni ---> 2 mniejsze Klejnoty

Jajko Wielkanocne + Magiczny Klej + Nadkruszony Klejnot ---> Jajko Wielkanocne + dodana właściwość (taka jak dla broni)(0-2) + wymagany lvl (1-2)

Jajko Niespodzianka + Młot z Kuźni ---> Niespodzianka?

Jajko (x10) + Jajka (x3) + Grzyby (x3) + Jabłko (x2) + Koniczyna (x1) + Mikstura Pełnego Wzmocnienia (x1) + Buteleczka z Magią (x1) ---> Sałatka Świąteczna!

Podziękowania dla Miki'ego za podłożenie głosu Zającowi Wielkanocnemu ;)

Powodzenia i życzę Miłej Gry! Wesołych Świąt wszystkim życzę!!

BishoYo

Event nie jest kompatybilny z dodatkiem NN ExpRes!
IPOCONICK - 2014-08-18, 00:48
:
Mam pytanie edytujesz pierwszy post z pobraniem moda czy muszę wszystkie poprawki ściągać ?
Eps - 2014-08-18, 06:59
:
IPOCONICK napisał/a:
Mam pytanie edytujesz pierwszy post z pobraniem moda czy muszę wszystkie poprawki ściągać ?

Ostatnio zmieniony przez Przemo 2012-05-06, 22:54.
Musisz pobrać jedynie aktualną poprawkę imo.
BishoYo - 2014-08-18, 08:06
:
Zwykły User nie ma tutaj możliwości edycji swoich postów po tak długim czasie.

Co zainstalować to zależy w co chcesz grać.

Jeżeli w moda Alchemic zwykłego to:
1. Instalujesz grę.
2. Pobierasz i wrzucasz moda Alchemic.
3. Pobierasz i wrzucasz Patch.

Jeżeli w moda New Nightmare (Alchemic z dodatkiem):
1. Instalujesz grę.
2. Pobierasz i wrzucasz moda Alchemic.
3. Pobierasz i wrzucasz New Nightmare.

Do NN można potem dorzucić Event Wielkanocny pobierając go i podmiejąc jeden plik w grze. Raczej z Eventem się nie powinno przechodzić od początku bo gra jest trudniejsza, to dla wprawionych już.

Można także i do A i do NN dorzucić dodatek zwiększający rozdziałkę.

Nie będę Ci tu wszystkiego opisywał co co robi i opisywał różnic bo za dużo to informacji. Jak chcesz info co daje taki New Nightmare to zapraszam na moją stronę, tam wszystko jest.
BishoYo - 2014-09-21, 16:10
:
Napiszę tak dla graczy którzy nie wiedzą, a chętnie by zagrali z kimś, że istnieją sieci Hamachi dla modów Alchemic i New Nightmare. Spis można znaleźć na mojej stronie, ale nie każdy zagląda. Oto one:

Sieci dla moda Alchemic:

Nazwa - Alchemic Classic
Hasło - ...

--------------------------------

Sieci dla moda New Nightmare:

Nazwa - New Nightmare - Lan 1
Hasło - ...

Nazwa - New Nightmare - Lan 2
Hasło - ...

Nazwa - New Nightmare - Lan 3
Hasło - ...

Nazwa - New Nightmare - Lan 4
Hasło - ...

Nazwa - New Nightmare - Lan 5
Hasło - ...

Tylko prosze się nie dołączać do wszystkich na raz tylko od początku lecieć i jak jest miejsce to już dalej nie dołączać bo znaczy to że więcej osób nie ma.

Zapraszam do gry bo chętny się znajdzie zawsze ;)
BishoYo - 2014-10-10, 20:02
:
Oficjalnie ogłaszam Turniej FunPvP na modzie New Nightmare!

DIABLOMON

Jest to Turniej FunPvP w którym walczyć będą przyzywane przez nas potwory. Gra będzie się odbywać nie przy pomocy programu Hamachi, a przy pomocy programu Wippien. Do wygrania są nagrody rzeczowe, ale nie to jest najważniejsze tylko wspólna zabawa :)

TRAILER

Info Turnieju: Link

Zapisy na Turniej: Link

Program do łączenia Wippien: Link

Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej zabawy! :D

(Z okazji Turnieju powstanie mały Patch więc zachęcam do podawania propozycji na zmiany/dodatki.)

czaplar - 2014-10-11, 18:52
:
BishoYo gram w moda alchemic :lol: (poki co troche posiekam w niego i pozniej pogram w moda NN )
a ogolnie mam takie pytanie a raczej cos co bardzo mnie irytuje... :571: zawsze umiejetnosc ustawialem sobie na scroll myszki... a tutaj co bym nie robil to nie moge tego ustawic... moze cos z moja myszka jest nie tak :roll: wiesz cos moze o tym...? :roll:
BishoYo - 2014-10-11, 19:45
:
Jak grasz to spoko, miłej gry.

Co do myszki to odpalaj grę w zgodności z Windows XP. Jeśli grasz w Alchemic to gra się zapewne odpala przez plik Mod.exe więc jemu musisz ustawić we właściwościach zgodność z XP. Sprawdź. Mam nadzieje że pomogło. Jeśli nie to sprawdź zgodność z innym systemem.
dj600sms - 2014-11-07, 21:55
: Temat postu: Gra w oknie
Hej

Edytuję plik alchemic.bat, dopisuje ' -w', uruchamiam, otwiera mi się okno i odrazu wyskakuje bląd :/ to samo uruchamiając skrótem od mod.exe z dopisanym ' -direct - txt -w'
Macie jakiś pomysł na to?

Gra z wylączonym modem, dopisując ' -w' do skrótu, uruchamia się bez problemów.

Chciałbym grę uruchomić razem z modem zwiększającym rozdzielczość.

Pomóżcie :wink:
BishoYo - 2014-11-08, 09:22
:
Pytanie brzmi czy odpalając przez plik exe dołączony do moda, czyli konfigurator, odpala się poprawnie? Jest tam opcja gry w oknie więc po co dodatkowe skróty.

Nie wiadomo też czy grać chcesz z najnowszym patchem do tego moda oraz o jaki mod zwiększający rozdzielczość Ci chodzi.

Tak patcha jak i dodatek do tego moda zwiększający rozdzielczość możesz znaleźć na stronie do której link jest w moim podpisie.

Jeśli wszystko dobrze jest wrzucone to musi działać poprawnie.
dj600sms - 2014-11-08, 14:23
:
Ok dzięki, już mi wszystko działa :D
Miałem wersję 2.0. Nie sądziłem, że w kolejnych jest dodana opcja gry w oknie, a chciałem najpierw to rozwiązać :P
mikowi - 2014-11-29, 14:16
:
Po zrobieniu wszystkiego zgodnie z instrukcją New Nightmare się otwiera, pokazuje sie ekran wyboru postaci, ale jak wybiore i kliknę OK to wyskakuje błąd <unhandled exception access violation c00005 > i gra się zawiesza.
Ktoś wie co z tym zrobić?
BishoYo - 2014-11-29, 14:42
:
Powodów może być kilka. Może masz kopie D2 na dysku i gra chce się odpalić z innego folderu zamiast z tego z modem. Może masz Windows 8 bo nie wiem czy na nim śmiga poprawnie, może trzeba dać zgodność w plikach exe. Pobierałeś moda z neta? Najlepiej by było jakbyś mi przesłał plik log z folderu z grą taki tekstowy z datą dnia w którym odpalałeś ostatnio. Zerknąłbym jaki błąd sie tam pokazuje. Możesz na PW napisać. Na pewno da się coś zrobić.
BishoYo - 2014-12-23, 15:35
:
Wesołych Świąt!

Jako że zapewne nie wszyscy lubiący mody bądź grający w moda Alchemic czy New Nightmare odwiedzają moją stronę, więc pewnie nie wiedzą że rozpocząłem pracę nad czymś w rodzaju dodatku New Nightmare tylko że pod inną nazwą i zaczynam budować od początku. Pojawiła się już pierwsza wersja która będzie w kolejnych patchach poprawiana i rozwijana/rozbudowywana.

Dodany został w modzie także Event Świąteczny i można spotkać na swojej drodze udekorowane choinki z których sypią się prezenty, a także Elfy, Bałwanki i jak się było grzecznym można także spotkać Mikołaja.

_____________________________________________________________________________________________________________________________
- ] Genesis [ -
BishoYo - 2014
Genesis to dodatek do moda Alchemic. Jest to coś w stylu dodatku New Nightmare jednak zapoczątkowane zostało ze względu na graczy którzy chcieli w modzie więcej wyzwań i trudniejszej gry. Genesis to jak powrót do początku moda New Nightmare i budowanie wszelkich Eventów i sekretów od nowa. Mod ten został wzbogacony o kilka dodatków dlatego powinien być jeszcze ciekawszą pozycją dla tych którzy w NN odkryli już wszystko co się da.

[ Genesis v 0.1 ]

- Aktywowany został Event Świąteczny!
- Tymczasowo na czas Eventu kostka wypada z bosa w 1 zadaniu.
- Stare postacie z NN nie będą działać w tej modyfikacji.
- Skile do walki Łowcy zostały zmienione na okrzyki.
- Zmniejszony został exp ze smoczyc przed Elinshi.
- Wyłączone zostały wszystkie Eventy.
- Usuniętych zostało sporo dropów specjalnych przedmiotów.
- Usuniętych zostało tymczasowo sporo recept do kostki.
- Najemnicy wrucili do lvl'i i statów z D2.
- Trochę zmian co do Npców i ich Najemników w aktach.
- Łowczyni, Berserker, Kapłanka i Tropiciel zostali zablokowani.
- Zamiast Gwiezdnego Odkrywcy potwory rzucają obniżenie odporności.
- Gwiezdny Odkrywca został wyłączony.
- Tarcze tylko dla Łowczyni zostały zlikwidowane.
- Woskowe Tunele zostały skrócone o jedną mapę.
- Dungeon został zamknięty.
- Dodane zostały nowe pluginy.
- Nowa grafika postaci w menu wyboru.
- Nowe tła w menu.
- Nowa nazwa Moda.

Zapraszam wszystkich do gry i korzystania z Eventa :)

Zapraszam także na moją stronę do wypowiadania się na temat moda i wypisywania propozycji poprawek oraz bugów i zmian.

Miłej gry w ten świąteczny czas wam życzę!
patrykmajster - 2015-02-07, 23:01
:
Jaka jest najaktualniejsza wersja moda?
Eps - 2015-02-07, 23:14
:
Wg linku do forum moda, to najaktualniejsza wersja moda, to 0.6
BishoYo - 2015-02-08, 09:55
:
Zależy o który pytasz.

Alchemic 2.9 (Alchemic to Mod jak i podstawa do kolejnych)

New Nightmare 1.11 (dodatek do Alchemic zmieniający go, poza światem, i dodający sporo rzeczy)

Genesis 0.6 (kolejny, osobny, dodatek do Alchemic, budowany podobnie jak NN, ale inaczej są budowane Eventy i ma sporo innych zmian, poprawek i przedmiotów)

Opisałem dodatkowo co jest co żeby nie było pytań dlaczego nie wszystko w jednym. Nie każdy lubi zmiany z każdego z tych modów. Niektórzy wolą grać w Alchemic a niektórzy przechodzą dalej bo lubią dużo zmian w grze i chcą więcej Eventów itp.
BishoYo - 2015-03-09, 09:18
:
Dawno nie dawałem info więc teraz informuję że właśnie pojawiła się nowa wersja moda z numerem 0.8 a z nią oczywiście kolejne poprawki i dodatki więc zapraszam chętnych do gry.

Oto lista wszystkich poprawek w Patchach:

[ Genesis v 0.8 ]

- Aktywowany został Event Ponadczasowy!
- Aktywowane zostało wyzwanie poziomu Hardcore!
- Zmieniona została recepta na zbieranie zielonych Kamieni Szlachetnych.
- Poprawione recepty wymiany przedmiotów "Low i High Quality".
- Dodane zostały recepty na wymianę Klejnotów (Jewel).
- Drop kart w akcie 4 został obniżony.
- Poprawione wypadanie Młota w 4 akcie.
- Zwiększone zostało HP na lvl robaków Kurtyzany.
- Od teraz Kurtyzana może używać po przemianie skilów nie zależnych od przemiany.
- "Wiedźma Wojowniczka" Kurtyzany została wzmocniona.
- Poprawka tekstu w synergii "Wiedźmy Wojowniczki" Kurtyzany.
- Mała poprawka w "Koncentracji" Kurtyzany.
- Umiejętności Błyskawic Kapłana mają synergie podwyższone do 10%.
- Zmieniony wygląd NPC'a od Eventa Słonecznego.
- Od teraz wszystkie Unikaty mogą pojawiać się w tej samej grze wielokrotnie.
- Plus drobne zmiany w rozgrywce i nie tylko.

[ Genesis v 0.7 ]

- Aktywowany został Event Walentynkowy!
- Dodany został specjalny drop Królowej i Króla pajaków w akcie 1.
- Wywierny od teraz potrafią latać.
- Biały Smok z podziemi aktu 3 został wzmocniony.
- Przedmioty Starożytne nadają postaci kolor Pomarańczowy.
- Dodane zostały recepty do wymiany przedmiotów.
- Osłabione zostały przedmioty z Bosa w Dungeon'ie.
- Osłabione zostały Nagrody za Tokeny z Dungeon'u.
- Kilka prefixów w przedmiotach magicznych zostało wyrzuconych.
- Trochę statów w unikatach zostało osłabionych.
- Staty Setu Mikołaja zostały zmienione/osłabione.
- Punkt WP w Travincal został usunięty.
- Tatuaże zostały wycofane ze sprzedaży oraz z dalszego rozwoju.
- W Dungeon'ie do zdobycia dodane zostały Medale.
- Klątwa 'Iron Maiden' z potworów ma od teraz wszędzie lvl taki jak na Normalu.
- Prócz klątwy 'Iron Maiden' od teraz można dostać także 'Weaken' lub 'Confuse'.
- Spadek punktów życia do 1 nie obowiązuje już na Hardkorze (HC).
- Do spadku życia do 1 dodano również możliwość spadku many do 1.
- Zmieniona została grafika obramowań okien w rozdzielczości 800x600.
- Aktywowana została opcja Reset Punktów Umiejętności!

[ Genesis v 0.6 ]

- Aktywowany został Event Słoneczny!
- Łóżko z miasta w 2 akcie zostało wyrzucone.
- 'Ekstraktor Run Jo' zmienił nazwę na 'Ekstraktor Run Jah'.
- Zmienione zostało w worku 'Run Jo' na 'Run Jah'.
- Yuan-Ti Pół Krwi zostały odrobinkę wzmocnione.
- Problem z unikami Łowcy został naprawiony.
- Od teraz broń palna jest bronią tylko dla Łowcy.

[ Genesis v 0.5 ]

- Cain w akcie 2 sprzedaje już teraz zwoje indentyfikacji.
- Wszystkie klucze do skrzynek Dungeon'u można kupować wielokrotnie.
- Drop w Dungeon'ie został obniżony.
- Do Dungeon'a został dodany dodatkowy przedmiot do zbierania.
- Złote skrzynie zostały wyrzucone z Dungeon'u.
- Dodany został mniejszy boss na mapach w Dungeon'ie.
- Kilka statów zostało osłabionych w unikatach.
- Poprawka w wymaganiach na kartach skilów Kurtyzany.
- Animacja uników Łowcy została zmieniona na o wiele krótszą.
- Najemnicy dostali dodatkowe wzmacniające właściwości.

[ Genesis v 0.4 ]

- Aktywowany został Dungeon!
- Aktywowany został Event Alchemic!
- Deaktywowany został Event Świąteczny!
- Deaktywowany został Event Noworoczny!
- W 1 zadaniu już nie wypada Kostka Horadrimów.
- Wskrzeszanie Najemników zostało wyłączone.
- Powiększone zostały staty na lvl Najemników.
- Cain nie identyfikuje już przedmiotów.
- Zwoje identyfikacji do nabycia są tylko u Caina.
- Poprawione ceny u specjalnych Npc'ów.
- W jaskini po Dungeon'ie dodany został NPC z naprawą.
- Dodany został NPC sprzedający magiczne tatuaże.
- Poprawione zostały niewyświetlane nazwy kilku unikatów.
- Poprawki animacji wypadania przedmiotów z Eventów Świątecznych.
- Poprawki w opisach przedmiotów z Eventów Świątecznych.
- Zmieniona została muzyka w Dungeon'ie na taką którą wykonał Miki.

[ Genesis v 0.3 ]

- Tarcze Łowcy zostały zmienione w Zbroje.
- Mały nerf i poprawki skilów Tropicielki.
- Broń dla Kurtyzany została zmieniona na prawidłową.
- Kurtyzana od teraz atakuje szybciej tak jak powinna.
- Zatrute Ostrze Kurtyzana może teraz używać także po przemianie.
- Wartości Gold Find w Unikatach zostały mocno zmniejszone.
- Wartości Magic Find w Unikatach zostały mocno zmniejszone.
- Młot w Piekielnej Kuźni dropi na każdym poziomie trudności.
- Szansa na drop lepszych run została podniesiona.
- Wejście do Kazamatów wróciło na swoje miejsce przy kuli.
- Wejście do Eventa Ostatecznego zostało zlikwidowane.
- Postawiony został punkt na mapie '???'.
- Anddal nie sprzedaje już zwojów przenoszących do '???'.
- Punkt do grobowca Tal Rasha został usunięty z listy.
- Złota skrzynia z pierwszej mapy z Goblinami zlikwidowana.
- Jadeit i Tęczowiec zostały leciutko osłabione.
- Komenda '/players' ograniczona do max '1'.
- Dodane zostały krótkie opisy przedmiotów Eventowych.
- Zlikwidowany został zapomniany bug obecnych Eventów.

[ Genesis v 0.2 ]

- Aktywowany został Event Noworoczny!
- Postać 'Kurtyzana' została odblokowana.
- Amunicja do broni palnej wypada tylko Łowcy.
- Staty w unikatowych broniach palnych zostały poprawione.
- Poprawki w statach magicznych broni palnych.
- Postacie zostały spowolnione.
- Annatel poprawiona i jej handel powinien już działać.
- Ilość bosów na mapie z Elinshi została zmniejszona.
- Elinshi została odrobinę spowolniona i wzmocniona.
- Zmniejszono ilość wypadania mikstur w grze o połowę.
- Naprawione wyświetlanie lecących noży do rzucania.
- Nagrodą Drehyi i Gunira od teraz jest sprzedaż przedmiotów.
- Gunir nie tworzy już gniazd w przedmiotach.
- Drehya nie nasyca już przedmiotów.
- Poprawiono nazwę kotołaka z 'Kurtyzana' na 'Łowczyni.

Nowy stały Event

Nowe przedmioty z wymiany

Aktywowany Dungeon

Hadess121 - 2015-03-09, 15:33
:
Ten mod ma jakieś wyższe wymagania ? Bo aktualnie na lapku działam. Ograniczony sprzęt wiadomo.
BishoYo - 2015-03-09, 16:08
:
Nie, nie ma wyższych wymagań.

Wymagane jest posiadać wersję PL gry.
Shadow113 - 2015-03-09, 16:15
:
Heh, to chyba tradycja dawać co poprawkę event :p
A ja mam takie pytanko, co się dzieje z alchemic.4um ? :o Znowu nie mogę na nią wejść.
BishoYo - 2015-03-09, 17:13
:
Tradycja nie, po modzie New Nightmare wszystko zostało wyłączone ale Eventy są w plikach i kolejne patche mają nie tylko poprawiać różne rzeczy ale i powiększać moda. Będą dodawane stare Eventy w nowej formie/z nowym dropem oraz zupełnie nowe stałe Eventy. Co jakiś czas także od święta tymczasowe Eventy będą gościć na okres paru patchy jak to było do tej pory od wersji 0.1. Nie zawsze z patchem będzie Event tyle że na chwilę obecną jest co dodawać więc staram się żeby mod rósł heh. Jeszcze jest sporo do dodania ;)

Co do Forum to chwilowo nieczynne. Nie pierwszy raz tak się stało i nie ma się co przejmować. Liczymy że szybko zacznie działać. Chcę dodać temat z wyzwaniem nowym i czekam. Alchemic.wc.lt czyli strona główna działa.

-----------------------------------------------------------------------------

Kolejny Patch!

Ogólnie poprawia trochę bugów i dodaje nowe miejsce Eventowe które warto odwiedzić.

[ Genesis v 0.9 ]

- Dodany Event Przeszłości!
- Poprawiona wymiana Czasomierza w Evencie Ponadczasowym.
- Sfery od teraz będzie można znaleźć tylko poprzez Białego Królika.
- Poprawki w ostatnich Eventowych przedmiotach które można używać z pasa.
- Poprawka wyglądu talizmanów padających z bosa w Dungeon'ie.
- Odrobinę zwiększona szansa na drop Pasa z Królowej Pająków w 1 akcie.
- Defiler z aktu 5 został lekko wzmocniony.
- Małe modyfikacje mapy z Shaar.
- Poprawki Setów ze zbroją Łowcy.
- Gildia i Arena w akcie 5 zostały zlikwidowane na rzecz nowych map.
- Sekretna Arena została zlikwidowana.
- Poprawka Npc'a 'Raka' i już nie wskrzesza najemników.
- Dodany nowy Npc w 1 akcie w krypcie do wskrzeszania najemników.

Misteriol - 2015-03-30, 11:16
:
BishoYo, Znasz mozę jakiś realm/serwer na którym ten mod działa ?
BishoYo - 2015-04-07, 10:12
:
Te Mody (Alchemic/New Nightmare/Genesis) nie chodzą na żadnym realmie w sensie że nigdzie ich nie znajdziesz i raczej nie da się postawić realmu na nich. Jedynie gra przez Lan (np Hamachi) pozostaje. Nazwy sieci Hamachi są podane na mojej stronie. Co do gry wspólnej to jedynie Genesis obecnie może być jeszcze jakoś aktywny bo co do starszych modów jak Alchemic lub NN to lepiej pisać tu na forum (nie koniecznie w tym temacie) że się ma chęć pograć i szuka się chętnych bo wiele osób jak już gra to solo i trzeba uświadamiać że można grać też multi.
BishoYo - 2015-05-26, 16:02
:
Od jakiegoś czasu mam pewne problemy zdrowotne i sie tułam po szpitalach stąd też małe opóźnienia co do wydawania patchy, ale w końcu coś zrobiłem. Patch 1.0 do Genesis. W nim kolejna postać Szamanka. Poprawiłem też troche bugów i zmieniłem bosa w nowym Evencie. Dodałem też nowe przedmioty. Warto pobrać jak ktoś polubił tego Moda.

Zapraszam także do sprawdzenia Wyzwań moda dzięki czemu można zdobyć unikalne nagrody. Więcej info na Forum.

Genesis 1.0

- Postać 'Szamanka' została odblokowana.
- Deaktywowany został Event Walentynkowy!
- Zmieniony wygląd i ustawienia Boss'a w Evencie Przeszłości.
- Boss w Evencie Przeszłości dropi inny, nowy talizman.
- Wygląd Idauli został zmieniony na inny.
- Wygląd Drehyi został zmieniony na inny.
- Poprawki tekstów synergii w skilach Kapłana.
- Poprawione błędne teksty statów wskazujące złe zakładki skili.
- Zwój Horadrimów przerobiony na Tajemny Skarb Horadrimów.
- Skarb Horadrimów zamieniamy w kostce na Księgi z Zaklęciami.
- Zmieniony został wygląd dużych talizmanów z Dungeon'u.
- Dodane zostały nowe zwierzęta spotykane w miastach.
- Cain od teraz sprzedaje także Księgi z Zaklęciami.

Informuję także że sieci Hamachi dla moda Genesis zostały wyczyszczone z osób które się nie logują od długiego czasu.

Forum oraz Strona zostaną w najbliższym czasie uzupełnione co już sie zaczęło dziać.
BishoYo - 2015-07-08, 12:08
:
Kolejny Patch do moda Genesis. Patch 1.1 dodaje dwie zaległe postacie do gry więc od teraz można już będzie grać każdą postacią. Wprowadza też kilka poprawek i zmian urozmaicających grę. Wkrótce dodanych zostanie więcej takich zmian oraz nowe Eventy. Zapraszam do gry, także poprzez Hamachi.

Cytat:
[ Genesis v 1.1 ]

- Postać 'Bestia' została odblokowana.
- Do gry zostały dodane Kastety tylko dla Bestii.
- Postać 'Zwiadowca' została odblokowana.
- Do gry zostały dodane Oszczepy i Włócznie tylko dla Zwiadowcy.
- Nowe przedmioty klasowe zostały dodane do Dungeon'u.
- Kapłan od teraz startuje ze zbroją +1 do 'Ognisty Piorun'.
- Mapa 'Tron Zniszczenia' została pomniejszona do samej sali tronowej.
- Wejście do '???' w 'Komnacie Kamienia Świata' zostało przesunięte w róg mapy.
- Zwiększone zostało natężenie potworów w Akcie 1 na terenach zewnętrznych.
- Zwiększona została szansa na trafienie mapy z Królową Pająków.
- W Tristram zamiast na Griswold'a można trafić na Rzeźnika.
- Poprawiony został błąd z Mefistem przyzywanym z karty na Arenie.
- Cain nie powinien się już pojawiać w miejscu skrzyni w Akcie 1 w mieście.
- Ze ścieżki do Megreta w mieście zostały usunięte blokujące postać pola.
- Otwarty został dostęp do Mapy z Krowami.
- Dodana została recepta na wykonanie 'Księgi Bram Świata'.

BishoYo - 2015-12-03, 10:37
:
Dawno nie było tu info o patchu do Moda a kilka się pojawiło przez ten czas. Wszystkie zmiany będą wymienione poniżej. W obecnej najnowszej wersji Genesis 1.7 aktywowany został Event Świąteczny oczywiście ze względu na to iż idą święta. Chętnych zapraszam do pobierania i cieszenia się grą bo nie ma co narzekać.

Wesołych Świąt!

Cytat:
[ Genesis v 1.7 ]

- Event Świąteczny został aktywowany!
- Event Alchemic zmienił nazwę na Event Diablomon.
- Naprawiony błąd z wejściem do Wieży z 1 aktu.
- Troche poprawek miasta w 1 akcie.
- Wskrzeszenie najemników zostało wyłączone a lokacja z NPC'em zlikwidowana.
- W Ransim przybył nowy NPC sprzedający księgi.
- Umiejętności Alchemia od teraz trzeba odblokować księgami zanim się doda w nie punkt.
- Nazwy "Alchemia - Poziom I,II,III" zmienione zostały na "Alchemia - Poziom 1,2,3".
- Zwiększona szansa na drop Kastetów dla Bestii.
- Poprawiony bug najemników - z Nekromanty nie powinien się robić Druid i na odwrót.
- Poprawiony bug najmu najemników - w akcie 3 jest ogień a w 4 jest zimno i błyskawice.
- Uber Bosiarze z Pandemonium Questa dodani zostali do licznika zabić bosów.
- Nazwy klejnotów i run zostały pokolorowane aby były lepiej widoczne na ziemi.
- Przedmioty rzucające skile dostały ostrzeżenie w opisie o używaniu poza miastem.
- Okna wyświetlanych statystyk i liczników zostały przebudowane.
- Poprawiono błąd gry Diablo 2 losujący złe potwory na koszmarze i piekle.
- Dodany został dodatkowy plugin (by Majdan99) i poprawiono Konfigurator.

[Genesis v 1.6 ]

- Aktywowany został Event Grabarza!
- Aktywowany został Event Piekielny!
- W akcie 2 dodany został ukryty Event Złoty!
- Aktywowany został Pandemonium Quest (Uber Tristram).
- Spore zmiany w Evencie Alchemic.
- Dodana została dodatkowo unikalna zbroja do dropu Eventa Alchemic.
- Na terenach zewnętrznych w aktach można spotkać czasem Goblinów Skarbników.
- Na niektórych terenach zewnętrznych można spotkać czasem dodatkowego Bosa.
- Zagęszczenie potworów na Krwawym Wrzosowisku zostało zwiększone.
- Brakujący punkt w akcie 2 został dodany w Zapomnianej Świątyni.
- Mapa "nie do przejścia" została poprawiona i przygotowana już do gry.
- Zwój przyzwania Uber Worka nr 1 będzie do kupienia na wszystkich poziomach trudności.
- Z opisów przedmiotów z Eventa Survival zlikwidowany dopisek - DafNe -.
- Recepta na Medal za Tokeny z Eventa Survival dopisana do opisu od sprzedawcy.
- Dodany został dodatkowy Medal w Evencie Mroźnym.
- Małe poprawki lokacji Ransim.
- Silin (Natalya) wruciła z Ransim z powrotem do miasta w akcie 3.
- NPC'e w akcie 4 od teraz wszyscy spacerują w mieście zamiast stać.
- Do aktu 5 dodany został NPC sprzedający mikstury barwiące do potyczek drużynowych.
- Drop Pana Świata został ustawiony/zmieniony.
- Zmieniony został wygląd zwojów z opisami Eventowymi.
- Zmniejszone zostało Rarity (rzadkość) przedmiotów setowych.
- Panel dolny w grze został zmieniony pod względem kul zdrowia i many.
- Kolor przycisków dodawania statów zmienił kolor na szary.
- Obramowanie okien w grze zostało zmienione.
- Do gry zostały dodane pewne pliki graficzne które zapobiegają psuciu się kolorów map.
- Liczba stron w skrzyni została powiększona do 20!
- Zmiany w umiejętnościach Bestii:
* Do używania umiejętności rzucanych toporków wymagane są teraz toporki do rzucania.
* Zmniejszona została wymagana ilość many do używania umiejętności rzucanych toporków.
* Delay/opóźnienie umiejętności rzucanych toporków został zmniejszony.
* Zmniejszona została wymagana ilość many do używania umiejętności walki kastetami.
* Delay/opóźnienie umiejętności walki kastetami został zmniejszony.
* Zmniejszona została wymagana ilość many do używania innych bojowych umiejętności.
* Delay/opóźnienie innych bojowych umiejętności został zmniejszony.
* umiejętności 'Straż Dusz', 'Pogrom Heretyków' i 'Płonąca Krucjata' zostały zlikwidowane.
* Dodane zostały 3 umiejętności przemiany.
- Bestia dostaje +1 punkt many więcej co poziom.

[Genesis v 1.5 ]

- W akcie 3 dodany został ukryty Event Mroźny!
- Dodany został nowy, mały, lekko ukryty Event w akcie 1!
- W Evencie Survival Aktywowany został element z Uber Workami.
- Uber Worki nie powodują już spadku życia tylko staminy do 1, na HC także.
- Poprawiony został wymagany lvl Medali z Eventa Survival.
- W Evencie Survival dodane zostały nowe dodatkowe Medale.
- Małe zmiany ułatwiające w Evencie Technologicznym.
- Poprawiona nazwa jednej z części w Schematach z Eventa Technologicznego.
- Naprawiona recepta na Medal z Eventa Mrocznego.
- Do listy recept dodana została brakująca recepta dla Pancerzy i Kowadła Dusz.
- W wewnętrznym Monastyrze usunięte zostało większość złotych skrzynek.
- Sporo zmian co do graficznej strony tła menu, paneli i okien w grze itp.
- Plus trochę drobnych zmian.

[Genesis v 1.4 ]

- Aktywowany został Event Technologiczny!
- Aktywowany został Event Survival!
- Event Survival został ulokowany w akcie 3.
- Boss w Lodowej Piwnicy w akcie 5 pojawia się teraz zawsze i jako singiel.
- Kowal w akcie 1 od teraz ma szansę dropnąć także Młot z Kuźni.
- Zbrojmistrz z aktu 4 od teraz ma szansę dropnąć także Kowadło Dusz.
- Zmieniony został wygląd Młota z Kuźni oraz Młota z Piekielnej Kuźni.
- Zmieniony został wygląd Kowadła Dusz.
- Zmieniony został dźwięk upuszczania Kowadła Dusz i Kowadła Horadrimów.
- Wróciły stare recepty z wykorzystaniem Kowadła Dusz i Młota z Kuźni.
- Na kartę liczników dodany został licznik Zabitych Bossów Aktowych.
- Na kartę liczników dodany został licznik zabić potworów o wyższym lvl'u niż postać.
- Cena przedmiotu z opisem Eventa Alchemic została obniżona.
- Do Eventa Mrocznego dodane zostały nowe recepty na upgrade Mrocznego Hełmu.
- Zmniejszone zostały ceny Magicznych Mikstur u Anddala.
- 'Veilo' zmienił imię na 'Lecter'.
- Wygląd i nazwa Berga z aktu 4 zostały zmienione.
- Wioska '???' w akcie 4 zmieniła nazwę na 'Ransim'.
- Npc'e związani z Eventami są teraz oznaczeni chmurką z wykrzyknikiem nad głową.
- Poprawiony został wymagany lvl Medali z przyzywanych z kart potworów.
- Tło startowe i tło w menu zostały zmienione na inne.
- Muzyka startowa została troche zmieniona.
- Plus trochę małych poprawek tu i tam.

[Genesis v 1.3 ]

- Aktywowane zostało Wyzwanie Wojownika!
- Bestia od teraz startuje z Kastetami.
- Bazowa odporność na Piekle zwiększona do -300.
- Lekko podniesiony poziom trudności na Piekle.
- Bosiarze aktowi mają podwyższony lvl.
- Dodane zostały 2 sety dropiące z Bossów aktowych na Piekle.
- Od teraz z każdego stałego mniejszego i aktowego Bosa może wypaść Medal.
- Uber Quest z Mrocznym Łowcą na Piekle został tymczasowo wyłączony.
- W Travincal usunięte zostały złote skrzynki.
- Poziom 1 Kazamatów Nienawiści zmieniony na wygląd Katakumb z aktu 1.
- Na poziomie 2 Kazamatów Nienawiści nie spotkamy już Minotaura.
- Na poziomie 2 Kazamatów Nienawiści dodane wejście do Ostatecznej Drogi.
- W Komnacie Ciszy dodany został ostatni punkt aktu 3.
- W komnacie Ciszy usunięte zostały złote skrzynki.
- Anddal od teraz sprzedaje Magiczne Mikstury.
- Na Niezbadanych Terenach dodani zostali dwaj nowi Starożytni Strażnicy.
- Węże znowu dropią Kawałki Wężowej Skóry.
- Dodano receptę na wykorzystanie Kawałków Wężowej Skóry.
- Zwiększono zaludnienie oraz ilość losowych Bossów na Niezbadanych Terenach.
- Dodane zostały Medale które mogą wypaść z przyzywanych z kart potworów.

[Genesis v 1.2 ]

- Aktywowany został Event Mroczny!
- Poprawiona została lista potworów zaliczanych do licznika Bossów.
- Jered w akcie 1 od teraz nie stoi tylko w miejscu ale się porusza.
- Mona w akcie 3 od teraz nie stoi tylko w miejscu ale się porusza.
- Zmiany w sklepach:
* Drehya nie sprzedaje już kluczy.
* Megret sprzedaje teraz także klucze.
* Feanol nie sprzedaje już kluczy.
* Malimin sprzedaje teraz także klucze, granaty i gwiazdki.
* Kuliadoc nie sprzedaje już kluczy.
* Annatel nie sprzedaje już amunicji i granatów.
* Lava sprzedaje teraz klucze, amunicje, granaty, gwiazdki i kastety.
* Senas nie sprzedaje już gwiazdek oraz żadnych pancerzy i broni.
* Hallfahrt sprzedaje teraz także gwiazdki.
* Gunir nie sprzedaje już kluczy.
* Mysia sprzedaje teraz także klucze i amunicje.
- Poprawiony został opis 'Mistrzostwa we władaniu Zwierzyną' Zwiadowcy.
- Zmiany w umiejętnościach Łowcy:
* Synergie ognistych pocisków zwiększone do 15.
* 'Skumulowany Pocisk' wybucha obejmując większy obszar.
* Poprawione wymagania 'Lodowej Rakiety' i jest ona już dostępna.
* Zasięg obrażeń pocisków wybuchających został powiększony.
* Synergia 'Pocisku Zarazy' podniesiona do 12.
* Trujące opary pocisków z trucizną od teraz normalnie zatruwają.
* Opóźnienie umiejętności 'Wymiatanie' zostało zwiększone.
- Na HC na Normalu w Akcie 1 jest dodatkowa szansa na drop większych mikstur HP.

Rayner9 - 2015-12-15, 21:39
:
siemka ogolnie mam problem z odpaleniem genesis na stacjonarce git dziala ale nie moge wejsc do gry bo mnie wywala i pojawia sie bląd access_violation (c000005) cos takiego mam win 7
a na lapku nie chce sie odpalic gdy klikam 2 razy zeby uruchomic pokazuje mi sie na kursorze ze mysli i tak przez 5 h i nic a w procesas nie moge tego zamknąc na lapku mam win 10

ustawialem zgodnosc i uruchom jaka administrator i dupa

co mam zrobic ?
BishoYo - 2015-12-15, 21:46
:
Trzeba było napisać PW bo różne rzeczy mogą wpływać na błędy przy uruchamianiu.

Piszesz że dwa razy klikasz, ale moda odpala się poprzez dodany nowy plik Genesis.exe i tam wybiera uruchom (zaznaczając ewentualnie mały kwadracik). Normalnie przez jakieś Diablo 2.exe się nie odpali. Może o to chodzi.

Trzeba na pewno też mieć PL wersję gry.

Mod był sprawdzany nawet na Win 10 i poszedł także coś źle wrzuciłeś lub źle odpalasz.
Rayner9 - 2015-12-16, 00:31
:
zrobiłem myk wkleiłem najpierw alchemica 2.0 potem genesis i dziala ale problem zostaje na win 10 na lapku

na lapka skopiowalem caly folder z stacjonarki i dalej nie dziala

na lapku odpalamm plik genesis ale nic sie nie pokazuje tylko to ze na kursorze pokazuje ze mysli tak jak by sie aplikacja odpalala zapory i anty wira wylaczylem i dupa

a w procesach pokazuje ze aplikacja genesis jest odpalona ale pamieci nie pobiera stoi w miejscu i jak daje zakoncz proces to pisze odmowa dostepu nawet gdy zresetuje kompa aplikacja ta bedzie odpalona w procesach
BishoYo - 2016-09-18, 19:35
:
Nie wiem w sumie gdzie o tym napisać ale temat Moda powinien pasować.

Otóż trwa obecnie Konkurs związany z Modami z tego tematu.

Zaliczają się Alchemic, New Nightmare oraz Genesis.

Cytat:
Zapraszamy na Konkurs organizowany przez stronę alchemic.wc.lt!

Konkurs trwa od 01.09.2016 do 30.09.2016.
Wyniki zostaną ogłoszone w październiku po ustaleniu nagród przez wygranych.

Zadanie:
Jest to konkurs pisany. Należy podać jak najwięcej zapożyczeń/podobieństw/ripów itp. rzeczy z innych gier/filmów itp., które znalazły się w Modyfikacji Genesis. Można wypisywać nazwy gier, nazwy filmów, nazwy zespołów, tytuły piosenek, a nawet rzeczywiste postacie. Im więcej tym lepiej. Można np. podać nazwę zespołu, a można wypisać tytuły piosenek danego zespołu osobno. Im więcej znalezionych rzeczy tym lepiej. Informacji na ten temat najlepiej szukać w Modzie Genesis, ale można także w Modach Alchemic czy New Nightmare. Sporo informacji i wskazówek znaleźć można także na Forum naszej strony.

Odpowiedzi należy przesyłać do mnie poprzez Forum na PW, lub na maila bishoyo(małpa)wp.pl lub poprzez Formularz.
Prosze nie pisać odpowiedzi w tematach na Forum.
Odpowiedzi można przesyłać do 30.09.2016 do północy.

Ważne!
Prosze przy zgłoszeniach podać imię, pierwszą literę nazwiska oraz nazwę miejscowości.
Jedna osoba = jedno zgłoszenie, ale można dosyłać dopiski jeśli ktoś coś jeszcze znajdzie.

Do końca czasu coraz mniej ale jeszcze trochę zostało więc zapraszamy.
BishoYo - 2016-11-10, 12:10
:
Wypadałoby tu napisać, żeby temat był na bieżąco, że wyszła właśnie kolejna wersja Moda Genesis. Miało nie być już patchy no ale skoro nadal coś działam w temacie i naznajdowało się podczas gry trochę błędów to dlaczego nie zrobić.

Ogólnie to znalazło się tego trochę do poprawy bo na piekle były błędy przeszkadzające w przejściu gry, było sporo tekstowych błędów wprowadzających w błąd ale i jakieś nie działające rzeczy i słabo dopracowane. Wszystko wyszło dzięki testom czyli graniu przez graczy z czego jestem zadowolony że ludzie grają i dzielą się swoimi spostrzeżeniami ponieważ ja sam grając wszystkiego nie wyłapuje.

Prócz poprawek pojawiły się oczywiście nowe Eventy, przedmioty, potwory, mapy itp itd. Wszystko po to żeby jeszcze urozmaicić grę. Tym razem bez screenów. Nie ma to jak samemu odkryć nowości. Lista wszystkich zmian poniżej.

Cytat:
[ Genesis v 2.0+ ]

- Dodany został nowy Event Starożytny!
- Dodany został nowy Event Pogromców!
- Dodany został nowy Event Poszukiwacza!
- Dodany został mini ukryty Event.
- Dodane zostały 4 Areny do rozgrywek drużynowych.
- Do miast aktu 1 i aktu 4 dodani zostali dwaj nowi eventowi Npc.
- Kilka poprawek portali z Aren w akcie 1 i 2.
- Ogień z portali z Areny w akcie 1 został usunięty.
- Brak tekstu 'Arena' w otwartej mapie został poprawiony.
- 'Kopalnia Tristram' została zmniejszona z 4 do 3 poziomów.
- Popsute dwa przejścia w akcie 3 na piekle zostały naprawione.
- Miasto aktu 4 doznało małej modyfikacji.
- Odporności bazowe Najemników odpowiednio na poziomy trudności zostały zmienione.
- Kilka stworów z kart zostało zmienionych na inne.
- Trochę poprawek stworów z kart.
- Do każdego aktu dodani zostali nowi losowi bosiarze.
- Kilka stworów ma zwiększony exp na piekle.
- Kilku bosów z gry, w tym aktowych, dostało nowe wzmocnienie.
- Bosiarze którym na piekle życie samo spadało zostali poprawieni.
- Zaludnienie na 'Cmentarzu Bohaterów' zostało zwiększone.
- Liczebność kozłoludów z klanów została zwiększona.
- Drop 'Starożytnego Tropiciela' został poprawiony aby dropił także przedmioty z gry.
- Uber Bosy ze 'Zwojów z Księgi Przywołań' dostały do dropu także runy.
- Poprawka tekstów widocznych podczas śmierci z rąk Uber Bosów w Uber Tristram.
- Poprawione zostały skile błyskawic Katapult aby w Trybie Trudnym nie było błędów.
- 'Pani Shaar' w formie smoka została poprawiona aby się nie wieszała po ataku.
- Zmienione zostało AI przywołańca Kurtyzany żeby już nie zamierał w bezruchu.
- Przywołaniec Bestii dostał lekkie przyspieszenie.
- Miksowanie przemian z umiejętności postaci została poprawiona i nie jest już możliwa.
- Trochę modyfikacji w skilach aby były dostępne lub nie pod przemianami.
- Umiejętność 'Trzęsienie Ziemi' Kapłana zostało zmienione co do obrażeń.
- Poprawione teksty '+X do "zakładki"' dla Bestii.
- Poprawione teksty '+X do "zakładki"' dla Kapłana.
- Poprawione teksty '+X do "zakładki"' dla Tropicielki.
- Poprawione teksty '+X do "zakładki"' dla Zwiadowcy.
- Recepty na mix jedzenia zostały naprawione.
- Wprowadzono trochę poprawek w słowach runicznych.
- Szansa na drop kilku przedmiotów specjalnych została zmieniona.
- Kilka przedmiotów Eventowych ma zmienione ceny na Koszmarze i Piekle.
- Dodane zostały 3 nowe sety klasowe.
- Błędne wyświetlanie kolejności nowych klejnotów w Worku została poprawiona.
- Dodany został nowy Worek na Doskonałe Klejnoty.
- Poprawiona literówka w nazwie 'Magiczny Zwój Zreczności'.
- Zmieniono nazwę 'Magiczny Zwój Odporności' na 'Magiczny Zwój Odporności na Magię'.
- Zmieniono nazwę 'Magiczny Zwój Ataku' na 'Magiczny Zwój Skuteczności Ataku'.
- 'Magiczny Zwój Lodowej Zbroji' oraz 'Ostrzanej Zbroji' dają od teraz także trochę obrony.
- Zwiększona została trochę obrona z 'Magicznego Zwoju Obrony'.
- Poprawiona nazwa Medalu 'Odznaczenie za zabicie Nihlathaka' na 'Deheina'.
- Przedmiot setowy 'Upadek Chwały' z 'Pierścienia' został zmieniony w 'Ciężki Pas'.
- Broń klasowa Kurtyzany dostała większą szybkość ataku.
- Małe poprawki unikalnych broni klasowych Kurtyzany.
- Trochę wybranych unikatów eventowych zostało ulepszonych co do statów.
- Szansa na trafienie mapy w Evencie Złotym została trochę zmniejszona.
- 'Anihilator Oma' i 'Pochodnia Piekielnego ognia' mają zmodyfikowane staty.
- Poprawka niewidocznego tekstu w opisie przedmiotu 'Kurczok'.
- Ulepszacze przedmiotów z Dungeon'u mają zmienione wartości.
- Ulepszacze z wymiany przedmiotów mają zmienione wartości.
- Ulepszacze z Eventa Mrocznego mają zmienione wartości.
- Ulepszacz Kawałek Wężowej Skóry ma zmienione wartości.
- Ulepszacz Laleczka z Eventa Piekielnego ma zmienione wartości.
- Ulepszacz Sfera z Eventa Grabarza ma zmienione wartości.
- Poprawki tekstów 'Normal' na 'Poziom Normalny'.
- Dodane zostały do kilku unikatów na powrót usunięte dźwięki z Alchemic.
- 'Odnajdywanie Przedmiotów' z 'Grabek' od teraz będzie aktywne tylko na mapie Eventowej.
- Zmiana dźwięków wybierania postaci w menu ich tworzenia.
- Zmiana wyglądu przycisków w Menu głównym.
- Drobne poprawki w Menu w trybie ExpRes.
- Oraz wiele drobnych poprawek po drodze których już nie pamiętam lub nie chcę zdradzać.

Moda oczywiście pobiera się w całości. Nie ma osobnego patcha. Znaleźć Genesis można na mojej Stronie.

Zapraszam chętnych i życzę miłej gry.
garry30 - 2016-11-19, 08:50
:
Witam, bardzo mnie zainteresował ten modzik Alchemic :)

Ale mam problem z instalacją, bo to po prostu nie działa.

Nie wiem co robię źle, także proszę o pomoc :(

Robię tak, Instaluje D2 potem LoD ( wszystko PL ) na czystego LoD'a instaluje patch 1.13D, potem pobieram Alchemic 3.0, wszystkie pliki z rara Alchemika wrzucam do głównego katalogu z D2 tam gdzie są pliki EXE, uruchamiam Alchemica robię aktywacje, pliki się podmieniają, i kiedy uruchamiam moda nic się nie dzieje, chwile tylko kursor zmienia się na płytę że niby coś się ładuje, po chwili przestaje i to wszystko.

A kiedy z wciąż aktywowanym modem, uruchamiam to z zwykłego Game.exe to wyskakuje info że nie mam płyty z LoD, a mimo to jest ona w deamonie...
A kiedy dezaktywuje moda, wtedy zwykłe D2 śmiga bez problemu...

Co robię nie tak, bo już z 5razy robił reinstalacje i nic nie pomaga...
Nawet z D2SE próbowałem, ale też nie działa.
BishoYo - 2016-11-19, 10:13
:
Alchemic? Normalnie odpala przez oryginalny exe wersji 1.10 dlatego potrzeba płyty. Prawdopodobnie działa to tylko ze starymi płytami dlatego płyty nie widzi. Trzeba tam zaznaczyć taki mały kwadrat żeby odpalić przez modyfikacje. Jeszcze jedna rzecz że jak się ma Win10 to wtedy trzeba odpalać ze zgodnością ze starszym systemem ale to chyba nie ten przypadek. Ludzie odpalają na Win10 moda i grają także wszystko działa.
garry30 - 2016-11-19, 12:43
:
Dzięki, ale co mam zainstalować patch 1.10?

Próbuje odpalić z tego launchera alchemica 3.0 ale po prostu gra się nie włącza, a płytę mam.
Nie wiem jak to włączyć, z tym jest problem ;/
Po prostu nieważne czy mam płytę czy jej nie ma to i tak się nie włącza
Wszystko robię w tym launcherze, gdzie są dodatkwoe opcje itp, ale zadnego kwadracika tam nie widziałem aby zaznaczyć, może dobrze by było wgrać tam jakiś no cd czy coś? bo nie wiem czego to wina.

Instalowałem parę innych modów na różne patche, i działają, jak topek czy apocaliptic. itp itd, ale alchemic po prostu uparcie nie chce się włączyć.
Nie wiem mam jakiesśno cd cracki szukać?

Nie mam win10 tylko win7 :)
BishoYo - 2016-11-19, 12:47
:
Nie wgrywa się żadnego patcha 1.10. Mod ma go w sobie.

Ten kwadracik jest od razu na starcie tam obok guzików do włączania przecież. Jak się najedzie na niego to pojawia się taki tekst o płycie.
garry30 - 2016-11-19, 12:56
:
Dzięki za szybką odpowiedz, działa :)
BishoYo - 2016-11-19, 16:26
:
Pojawiła się aktualizacja Genesis więc jeśli ktoś gra to trzeba znów pobrać.

Cytat:
( Aktualizacja )
- Dodane zostało automatyczne podnoszenie złota!
- Dodany został mini ukryty Event.
- Poprawione zostały niewidzialne obrazki kilku unikalnych Kastetów.
- Poprawiony został bug z zadawaniem obrażeń stworom w Evencie Starożytnym.
- Amunicja Łowcy od teraz sama wskakuje do ręki przy podnoszeniu lub braku.
- 'Leoric' zostało zmienione na 'Leoryk'.
- Nazwa 'Horazon' została pokolorowana jak u bosów.
- 'Jaskinie Pod Miastem' w akcie 2 zostały skrócone o 1 mapę.
- Małe poprawki dotyczące 'Słupa z Czaszek'.
- Do gry TvT dodana została Piłka Plażowa oraz 2 mapy do rozgrywek.
- Do gry TvT dodane zostały oznaczenia graficzne z flagami.
- Opis 'VS Game' został zaktualizowany.
- Do gry zostało dodanych kilku bosów dla wydarzeń okolicznościowych.
- Do Eventa Noworocznego dodanych zostało kilka przedmiotów do sklepu.
- Plus drobniutkie poprawki tu i tam.

Film pokazujący kilka rzeczy z aktualizacji Genesis: FILM

BishoYo - 2017-11-01, 10:24
:
O Aktualizacjach tutaj musiałbym się trochę rozpisać.

Mody Alchemic, New Nightmare oraz Genesis dostały poprawki i w najnowszych wersjach posiadają takie oznaczenie:

Alchemic 3.0
New Nighmtare 1.2
Genesis 2.0+

Wszelkie info jak i pobrać można TUTAJ.

Ostatnia Aktualizacja w Modzie Genesis.

Cytat:
( Aktualizacja 2 )
- Poprawiony brak mobków na mapie 'Niezbadane Tunele'.
- Poprawiony brak mapy na 'Niezbadanych Terenach'.
- Poprawiony brak mapy w 'Kanałach' w akcie 3.
- Poprawiony brak mapy w 'Odkupionej Krypcie'.
- Poprawka 'Wilkołaka' z 'Wzoru' który miał niewidoczny brak w animacji.
- Skill 'Kapłana', z 'Podziemnego Tunelu' w akcie 4, został zmieniony na inny.
- Grafiki 2 bosów losowych w 5 akcie zostały zmienione na inne.
- Jeden z losowych bosów z aktu 5 został przerzucony do aktu 1.
- Drop części zwojów z 'Goblinów Skarbników' w akcie 4 został zmniejszony.
- Nagroda z 'Wieży z Czaszek' została zmieniona.
- 'Trąba Powietrzna' Kurtyzany została podrasowana.
- Kurtyzana otrzymała dodatkowy dwuręczny topór tylko dla niej.
- Dodane zostały rękawice tylko dla Kurtyzany, Kapłana i Szamanki.
- Dodanych zostało kilka nowych obrazków pod unikaty.
- Poprawiony obrazek 'Skrzydła Greyhawka'.
- Poprawiona literówka w nazwie 'Skrzydlo Greyhawka'.
- Poprawiona literówka w tekście 'Anielske Pociski'.
- Nazwa 'Zioło' została zmieniona na 'Ziele' i została pokolorowana
- Zmieniono tekst 'Obrażenie zmniejszone o' na 'Obrażenia zmniejszone o'.
- 'Mysii' w tekstach zostało poprawione na 'Mysi'.
- Nazwy jedzenia oraz kilku innych przedmiotów z gry zostały pogrubione.
- Poprawiona wymiana Setowych Pierścieni i Amuletów na prawidłowe Kamyki.
- Recepty na mix jedzenia zostały zmienione.
- Do dropu dodana została 'Mikstura Wytrzymałości' która odnawia 75%.
- 'Ozdoby' do zbierania w Evencie Świątecznym dodane zostały także do ogólnego dropu.
- Nagroda z 'Kamieni' została zmieniona.
- Drobne poprawki 'Piłki Plażowej'.
- Poprawione zostały kratki w Skrzyni, Kostce i Sklepach.
- Obrazek po ukończeniu gry został zmieniony.
- Plus oczywiście trochę drobnych poprawek które mogą zostać nie zauważone.

Osobiście polecam Genesis, ale każdy lubi co innego i życzę wszystkim graczom miłej gry.
Mateusz0089 - 2017-11-01, 17:46
:
Podczas tworzenia gry mam taki błąd jak na załączonym obrazku.

Moda wgrałem na patch 1.13d, uruchomiłem genesis.exe, aktywowałem moda. Nie działa zarówno na pełnym ekranie jak i w oknie.

BishoYo - 2017-11-01, 20:42
:
Pierwszy raz się spotykam z takim błędem więc posłużę sie tekstem z tematu ode mnie z forum gdzie ktoś też podawał błąd mi nieznany, ale w końcu odpalił.

Cytat:
Trochę mało info. Jeszcze się nie spotkałem żeby ktoś miał taki problem.

Tu podstawa czyli gra Diablo 2 z dodatkiem musi być w wersji PL.

Najważniejsza rzecz to dobrze wrzucić Moda. Nie można 'folderu z Modem' skopiować do folderu z D2. Trzeba 'zawartość folderu' z Modem czyli wszystkie pliki i foldery jak np 'Data' skopiować do folderu z grą D2. Jeśli jest ok to przejdź dalej.

Pierwsze od czego można zacząć to zrobić reset kompa bo przy błędach z czytaniem dll to pomaga. Dobrze czyta ten z normalnego D2 a jak się podmieni dll na inny to już coś systemowi nie pasuje, często tak jest.
(...)

Mateusz0089 - 2017-11-02, 19:10
:
Być może coś jest nie tak z instalacją. U mnie to wygląda tak:

1. Zainstalowałem D2 LoD na dysku C
2. Skopiowałem folder Diablo II z dysku C na dysk D
3. Wgrałem patch 1.13d z paczki patchy do folderu D:/Diablo II - Genesis
4. Zawartość folderu Genesis skopiowałem do folderu D:/Diablo II - Genesis
5. Uruchomiłem plik Genesis.exe, aktywowałem moda i uruchomiłem grę
6. Stworzyłem nową postać i jest błąd podczas tworzenia gry :(

Próbowałem resetu kompa, wgrywania moda na patch 1.13c i 1.10. Dodam, że save zapisuje się w folderze C:/Diablo II/save/genesis ale z innymi kopiami D2 na dysku D jest tak samo
BishoYo - 2017-11-02, 22:02
:
Czyli rozwiązanie jest proste jak myślałem. Posiadasz więcej kopii gry na dysku i w dodatku instalujesz w jedno miejsce a odpalasz z innego.

Przed odpaleniem Genesis zmień nazwę tego folderu co jest na C na jakąś inną np "Diablo IIX", obojętne co. Bo cały rejestr zapewne prowadzi do niego i odpalają się z niego różne pliki dlatego też folder Save tam się tworzy. Zmienisz mu nazwę to go nie zobaczy i powinno odpalić z tego z Modem wszystko, inaczej się miesza.

Ja zawsze trzymam wszystkie kopie gry w jednym miejscu i tą którą chcę odpalać to jej folder nazwę zmieniam na Diablo II a reszta ma jakieś inne nazwy tak żeby zawsze odpalało z folderu o tej nazwie, nic się wtedy nie miesza.
pszczola548 - 2017-11-03, 00:20
:
Uruchomienie jako Administarator i ze zgodnością Xp sprobuj wielu to pomagalo na IDR

Jak to nie pomaga to polecam wyczysc dyski z wszystkich kopi diablo oraz rejestr i instalacja po kolei od poczatku
Mateusz0089 - 2017-11-03, 18:42
:
Bishoyo, próbowałem wg twoich wskazówek i nie pomogło.

Zostawiłem nazwę folderu Diablo IIX na dysku C i zainstalowałem od nowa grę na dysku D, wgrałem patcha 1.13d, potem moda, itd. i dalej ten sam błąd :<
BishoYo - 2017-11-03, 23:19
:
Zakładając że gra wcześniej była dobrze zainstalowana w wersji PL i Mod był dobrze wrzucony to w sumie zbędna była kolejna instalacja, tamten folder był gotowy. Z błędu wnioskuję że jest to związane z plikami dll ponieważ jest coś o tym że jest więcej NPC niż max ilość co raczej oznacza że plugin z NPC się nie załadował. Czyli jest coś namieszane i nie odpala z folderu z grą z którego powinno.

Jak teraz odpalasz to folder Save tworzy się tam gdzie Mod?

Jeżeli masz więcej kopii gry to możesz testowo każemu zmienić chwilowo nazwę dopisując coś do niej, być może odpala z jakiegoś innego teraz. Nie napisałeś czy po zmianie nazwy tego na C na Diablo IIX czy tam się nadal postacie zapisują czy teraz w innym miejscu i nie wiem czy nadal z niego ciągnie. Jeśli tak to może go tymczasowo w kosz wrzucić i stestować.
Mateusz0089 - 2017-11-04, 16:09
:
Po zmianie nazwy na Diablo IIX na dysku C folder save tworzy się w folderze z zainstalowanym modem. Dzisiaj przy próbie stworzenia gry wyskakuje błąd unhandled exception c000005, a w logach gry pokazuje problem z plikiem d2common.dll . Usunąłem też folder z dysku C, ale nie pomaga. W folderze tym mam wgranego moda IDR. Pewnie zostało mi do zrobienia tylko to:

pszczola548 napisał/a:
Jak to nie pomaga to polecam wyczysc dyski z wszystkich kopi diablo oraz rejestr i instalacja po kolei od poczatku

Wrzucam też kawałek logów

Spoiler:

---------------------------------------------------------------
SAMSUNG550P7C Realm startup at 2017-11-04 15:47:52.384
---------------------------------------------------------------
15:47:52.384 ------------------------------------------------------
15:47:52.384 2017-11-04 15:47:52
15:47:52.384 Diablo II running under Windows XP (Version 5.010)
15:47:52.384 Vendor: Intel
15:47:52.384 Version: Pentium III (no brand) (Type 0, Family 6, Model A, Stepping 9, Brand 0)
15:47:52.394 Speed: Approx. 2494 MHz
15:47:52.394 Total Physical Memory: 1024.00MB
15:47:52.394 Application Path: D:\Diablo II
15:47:52.404 Local IP: 192.168.0.50
15:47:52.404 Computer name: SAMSUNG550P7C
15:47:52.404 ------------------------------------------------------
15:47:52.404
15:47:52.404 imagehlp.dll loaded for better stack crawls.
15:47:52.454
----------------------------------------------
15:47:52.454 D2Mod System V1.03 - Initializing ...
15:47:52.454 --------------------------
15:47:52.504 D2DllInit Complete
15:47:52.504 Checking for D2Mod.mpq
15:47:52.504 D2Mod.mpq Not found
15:47:52.504 Checking for D2ModPatch.mpq
15:47:52.514 D2ModPatch.mpq Not found
15:47:52.514 Loading plugins from D:\Diablo II\D2Mod.ini
15:47:52.524 Loading PlugY ...
15:47:52.614 Ok
15:47:52.614 Loading CustomTbl ...
15:47:52.624 Ok
15:47:52.624 Loading MercMod ...
15:47:52.634 Ok
15:47:52.634 Loading SklTree ...
15:47:52.644 Failed
15:47:52.644 Loading StatFix ...
15:47:52.654 Ok
15:47:52.654 Loading Title ...
15:47:52.664 Failed
15:47:52.664 Loading CharStart ...
15:47:52.674 Failed
15:47:52.674 Loading Utility ...
15:47:52.684 Ok
15:47:52.684 Loading GemFix ...
15:47:52.694 Ok
15:47:52.694 Loading MonString ...
15:47:52.694 Failed
15:47:52.704 Loading LvlReq ...
15:47:52.714 Ok
15:47:52.714 Loading KillCounter ...
15:47:52.714 Failed
15:47:52.714 Loading CubeOps ...
15:47:52.724 Ok
15:47:52.724 Loading ScrollItem ...
15:47:52.734 Ok
15:47:52.734 Loading D2Spawn ...
15:47:52.744 Failed
15:47:52.744 Loading NewTxt ...
15:47:52.744 Failed
15:47:52.744 Loading D2KillCounter ...
15:47:52.754 Failed
15:47:52.754 Loading D2Warp ...
15:47:52.764 Failed
15:47:52.764 Loading D2ItemSpell ...
15:47:52.774 Failed
15:47:52.774 Loading D2AddSkill ...
15:47:52.784 Failed
15:47:52.784 Loading D2NPCs ...
15:47:52.794 Failed
15:47:52.794 Loading DIIEclipse ...
15:47:52.794 Failed
15:47:52.794 Loading D2Pickup ...
15:47:52.844 Failed
15:47:52.854 Loading D2Respec ...
15:47:52.864 Failed
15:47:52.864 --------------------------
15:47:52.864 D2Mod Init Complete
15:47:52.864

15:47:52.874 Opening GDI window at 640x480...
15:47:52.874 Low End Machine: FALSE
15:47:52.874 D2CMPSpriteCacheInit: 512000
15:47:52.874

15:47:52.874 Initializing sound engine...
15:47:52.884 Driver: Głośniki (Realtek High Definition Audio)
15:47:52.884 Module: {0.0.0.00000000}.{5b78c42e-924c-44e8-9451-c1553049275d}
15:47:52.894 ........DirectSound progress: 0 buffers available is less than min needed 16 buffers for 3d sound
15:47:52.914 ........DirectSound progress: 0 buffers available is less than min needed 16 buffers for 3d sound
15:47:52.924

15:47:53.064 Opening GDI window at 800x600...
15:47:53.064 Low End Machine: FALSE
15:47:53.064 D2CMPSpriteCacheInit: 512000
15:47:53.074 Opening GDI window at 800x600...
15:47:53.074 Low End Machine: FALSE
15:47:53.074 D2CMPSpriteCacheInit: 512000
15:48:01.324 POL is locale

15:48:01.794
15:48:01.794 ------------------------------------------------------
15:48:01.794 PROGRAM: Diablo II v1.10
15:48:01.794 COMPUTER NAME: SAMSUNG550P7C
15:48:01.794 USER NAME: Mateusz
15:48:01.794 TIME: 2017-11-04 15:48:01.794
15:48:01.794 ***** UNHANDLED EXCEPTION: ACCESS_VIOLATION (c0000005)
15:48:01.794 Fault address: 6F68D546 01:0008C546 D:\Diablo II\d2common.dll
15:48:01.794 eax:00000100 ebx:00000014 ecx:092f7fa0 edx:6ffeb030 esi:00000000
15:48:01.794 edi:00000003 ebp:00000002 esp:0018e500 eip:6f68d546 flg:00010206
15:48:01.794 cs:0023 ds:002b es:002b ss:002b fs:0053 gs:002b
15:48:01.794 Stack bytes:
15:48:01.794 0018E500: 00000000 00000000 0CF41800 00000000 .........ô......
0018E510: 00000000 00000000 A46B696F 04000000 ........¤kio....
0018E520: 00000000 00000000 00000000 4CB4696F ............L´io

[ Dodano: 2017-11-04, 19:05 ]
Po restarcie komputera powrócił pierwotny błąd.

Odinstalowałem D2, wyczyściłem rejestr z wszystkiego co związane z D2, zainstalowałem D2 na dysku D, wgrałem patcha 1.13d oraz moda i dalej ten sam błąd... Może się coś popsuło z plikami moda podczas ściągania? Bishoyo, mógłbyś udostępnić do pobrania sam plik D2Game.dll? Całego moda nie chce mi się ponownie ściągać.
kjajeck1 - 2017-11-11, 01:17
:
Siemanko. Możecie mi powiedzieć gdzie w najnowszym Genesis jest wskrzeszenie pomocników ? szkoda rzeczy jak padnie.
BishoYo - 2017-11-11, 14:59
:
Wskrzeszenia brak ponieważ ta opcja kolidowała z czymś w pluginie i powodowała błędy w grze. Najemnicy zostali z tego powodu wzmocnieni dodatkowo.
kjajeck1 - 2017-11-13, 21:51
:
A jest krowi poziom lub cos podobnego ?
BishoYo - 2017-11-13, 22:35
:
Genesis to jest dosyć spory Mod. Na stronie lub w tym temacie można choćby i na screenach to zobaczyć, że jest sporo rzeczy zmienione w grze. Sporo map dodatkowych i specjalnych Eventów w których można coś ciekawszego zdobyć. Nie jest to modyfikacja dla tych co nie lubią większych ingerencji w D2. Zalecałbym zapoznanie się ze screenami lub z filmami z przechodzenia które też są na stronie.
Mateusz0089 - 2017-12-06, 19:16
:
Mam dwa pytania odnośnie Genesis 2.0+ :

1. Czy jest jakakolwiek możliwość resetowania skilli/statów?
2. Czy drop jest słabszy, jeżeli zabijają summony (szkielety, itd.)? W poprzednich wersjach tak podobno było
BishoYo - 2017-12-06, 22:19
:
Reset punktów umiejętności jest dostępny w trybie Łatwym.

Co do dropu to chodzi o jakieś specjalne przedmioty np Eventowe. Żeby leciały to trzeba osobiście bić stwory. Wszelki specjalny drop jest tak ustawiony. Bosów lepiej osobiście wykańczać.
Mateusz0089 - 2017-12-07, 18:02
:
Nie widzę opcji resetowania skilli w trybie łatwym :<
Zmiana trybu działa, bo zmieniają się odporności, ale nie ma przycisku do resetu
BishoYo - 2017-12-07, 20:35
:
Guzik resetu jest prawdopodobnie zasłonięty obramowaniem, ale jest. Powinien napis się pojawić jak się najedzie kursorem. Nie jestem pewny jak z ExpResem bo nie grałem na nim zbyt wiele. W większej rozdzielczości może nie być tego guzika do resetu.
Mateusz0089 - 2017-12-07, 21:21
:
Rzeczywiście jest g:)
Mateusz0089 - 2017-12-17, 21:13
:
Jak odblokować umiejętność Alchemia?
BishoYo - 2017-12-17, 22:09
:
W akcie 3 w ukrytej wiosce o nazwie Ransim (jest tam punkt do zaznaczenia), jest NPC który sprzedaje księgi które odblokowują te skile.