..:: Forum Imperium Diablo ::..

Sprawy Ogólne - Ankieta - Zmiany elitarnych unikatowych przedmiotów

Karti - 2017-01-10, 23:01
: Temat postu: Ankieta - Zmiany elitarnych unikatowych przedmiotów
Witam! Mamy pomysł, aby zmodernizować obecne nieużywane/bezużyteczne przedmioty unikatowe elitarnej klasy. Najpierw jednak, chcemy Was zapytać, czy chętnie byście ujrzeli takowe zmiany u nas na realmie. Dlatego też powstaje ta ankieta, by poznać Wasze zdanie.

Mowa tutaj oczywiście o unikatach elitarnych kompletnie bezużytecznych lub z nędznym efektem (niby można, ale x, y i z itemy są i tak lepsze). Te przedmioty nie mają przebić obecnych popularnych unikatów w użyteczności, ale stanowić pewną alternatywę ubioru.

Zastanówcie się i oddajcie swoje głosy g:)
Bybzi__Bybzi - 2017-01-10, 23:46
:
Może i mogłyby być niektóre elite unique poprawione ale na chwilę obecną nie bardzo widzę sens w takim działaniu.
The Passenger - 2017-01-11, 00:23
:
Jestem za :)
boski2 - 2017-01-11, 08:10
:
Popieram, ułatwi to start nowym graczom albo po resecie.
Arakiel - 2017-01-11, 08:43
:
Generalnie za, ale wrzuć najpierw te zmiany do wglądu przed aktualizacją do dyskusji.
Eczek - 2017-01-11, 09:31
:
oczywiście ze tak !
pasieki - 2017-01-11, 10:32
:
Większość elitarnych uniqow jest mało użyteczna, jasne że tak!
Mirinda - 2017-01-11, 11:09
:
dodałbym do listy zmian wyjątkowe unikaty (w sensie te średniej jakości)

Edit:

Powiedzmy taki armor wyjątkowy Skóra Złupionego (Zbroja z Demoniej Skóry)
Kod:
Obrona: 342-397
Obrona Bazowa: 122-136
Wymagany Poziom: 31
Wymagana Siła: 50
Wytrzymałość: 58
+150-190% Zwiększona Obrona
Przywraca Życie +15-25
Atakujący Otrzymuje Obrażenia 15
5-7% Pynkty Życia Wykradzione za Każde Trafienie
Przywraca 1 Wytrzymałości na 10 sek.

Świetna zbroja na merca na średni poziom, albo dla palka meele, ale czegoś w niej brakuje... powiedzmy dodać stat fhr +25-35%? zwiekszyć ed na 170-220%
Albo zamiast fhr dać ias (na stałe 25%) ;)

inne pomysły co do tego itema, albo innych można mieć przeróżne...
i to wliczając wyjątkowe + elitarne do listy zmian
Finrod_mw - 2017-01-11, 13:08
:
Pomysł w sumie ciekawy tylko trzeba to zrobić ostrożnie aby nie wywrócić w jednej chwili do góry nogami szeroko rozumianego "cennika" :)

Pytanie czy takie działanie nie byłoby sensowniejsze wraz z resetem (i żeby była jasność, nie chodzi mi o to żeby robić teraz reset)
Karti - 2017-01-11, 14:25
:
@Arakiel
Jeżeli większość będzie na tak, to dopiero wtedy rozpoczniemy proces zmian i będziemy dzielić się z wami przykładowymi zmianami w przedmiotach.

@Mirinda
Wszystko w swoim czasie, najpierw musi zadecydować ankieta g:)

@Finrod_mw
Nie potrzeba do tego resetu. Co prawda, ladder trwa już dość długo lecz nie stanowi to problemu, by dać takie zmiany.
Shadow113 - 2017-01-11, 18:46
:
Jeśli karti zarzuci przykładem jakiegoś randomowego itemu poprawionego to zagłosuję zależnie jak toto będzie wyglądało. Nie chciałbym mieć w 1/3 itemów dodanego fcr, czy czegoś podobnego; wolałbym coś na wzór poe, że każdy item jest unikalny na swój sposób. W samym diablo bardzo ciekawymi rzeczami były Malice, chaos w szponach, łapki z setu ucznia, stackowanie się aur z dreamów/dragonów itp
Ponadto można dodać modyfikatory ujemne oprócz tych pozytywnych. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.
Spoiler:

Hmm, nie jest jeszcze za późno by proponować dodawanie nowych affixów? Może się to okazać niemożliwe dla was wprowadzić w życie te które ja podam, ale z drugiej strony czemu by chociaż nie spróbować :D if..then..else :DDD
x% szans na rzucenie {...} przy zadawaniu ciosu krytycznego
x% na przywołanie <tego wybuchającego stworka z brh, jak mu tam...> podczas ataku
x% na rzucenie jakiegoś czaru jak się rzuci jakiś konkretny czar
Powodzenia 8)

fo_Q - 2017-01-12, 12:53
:
mozna smialo zaczerpnac pomysl z diablo 3 - czyli modyfikacja skilli, ale w wersji light

albo delikatnie buffowac

na przykladzie amki - wiekszosc chyba szuka eth tytek, przez frw i replenisha, a gdyby tak thunderstroke mial duzo wieksza pojemnosc? nadal trzeba bedzie naprawiac, ale rzadziej, wolniejsze bieganie jest zrekompensowane wiekszym dmg

luk lysandera moze dodac jakas low lvl aure - np koncentracja lvl 5, bo fana to przegiecie, a moc mozna wziac od merca. mysle ze moglo by dac kopa bow ameczkom
The Passenger - 2017-01-12, 14:33
:
fo_Q napisał/a:
mozna smialo zaczerpnac pomysl z diablo 3 - czyli modyfikacja skilli, ale w wersji light

albo delikatnie buffowac

na przykladzie amki - wiekszosc chyba szuka eth tytek, przez frw i replenisha, a gdyby tak thunderstroke mial duzo wieksza pojemnosc? nadal trzeba bedzie naprawiac, ale rzadziej, wolniejsze bieganie jest zrekompensowane wiekszym dmg

luk lysandera moze dodac jakas low lvl aure - np koncentracja lvl 5, bo fana to przegiecie, a moc mozna wziac od merca. mysle ze moglo by dac kopa bow ameczkom

Uniq elite, elite tylko są brane pod uwagę, także całkowicie useless przedmioty, bez ruszania tych co są już przydatne.
Shadow113 - 2017-01-12, 16:32
:
fo_Q napisał/a:

Poprawiajcie to co jest już dobre. Wszyndzie ma być fcr, fhr, resy,
...
...
not

Niszczycie urok tej gry. Żaden item nie powinien być idealny, a raczej jeden ma uzupełniać drugi. To jest esencja tworzenia dobrych buildów i różnorodności w nich.
Już nie mówiąc, że dodając thunderstruckowi większą pojemność lub regen zasobów przebije tytki i 'zatrzęsie' ekonomią gry (xD) co dla niektórych to też argument.
Karti - 2017-01-13, 02:19
:
Wstawię przykładowo zmieniony przedmiot:

KOŚCIOŁAM/Bonehew
Ogrzy Topór/Ogre Axe

+275-325% Zwiększone Obrażenia
+ (1.5*Poziom Postaci) 1-147 do Maksymalnych Obrażeń
Uniemożliwia Potworom Leczenie
30% zwiększona Szybkość Ataku
+3-5 do Uderzenie Krytyczne
Miejsce na Klejnot (2)
Przedmiot Eteryczny (Nie Może Być Naprawiony)

Po zmianach, ta broń świetnie nadaje się dla merca, z którym będzie robić naprawdę mocne obrażenia, jeżeli nie potrzebujemy od niego Medytacji z Insight załóżmy. 2 sox umożliwia także wsadzenia tam run Amn dla LL, klejnotów z IAS lub czegokolwiek byście chcieli g:)

Ofc statystyki mogą ulec jeszcze zmianie lecz jest to taki jeden z przykładów. Będzie wiele innych unikatów także (po podliczeniu jakoś 85 unikatów łącznie) g:)
Bybzi__Bybzi - 2017-01-13, 03:01
:
Jeśli chodzi o Kościołam to właśnie ctc Bone Spear jest ciekawą właściwością i w ten sposób powinny zostać zmienione przedmioty. A nie że tu damy wincy dmg, a tu może ll, a tutej to dam DS żeby były unikalne... oh wait...
Wyjdą alternatywy w postaci kopii.

Bonehew już teraz jest całkiem dobrym 2h, tyle że są lepsze, jednak zabranie mu UNIKATOWEJ właściwości to krok wstecz. Także zgodzę się tutaj z tym co napisał Shadow113.
solidne 2/10 ode mnie za ten akurat przykład.
Karti - 2017-01-13, 04:49
:
Nie ma problemu, Bone Spear on hit wrócił do Kościołama, zachowując także wypisane wcześniej statystyki.

Niektóre bronie oparte na unikalnych efektach on hit dalej będą takowe mieć. Postaramy się zrobić te efekty mocniejsze w nich, jeżeli oczywiście większość będzie na tak w ankiecie.
Antique - 2017-01-13, 06:17
:
Wstępnie jestem na tak.
Fajnie byłoby gdybyście chociaż napisali co dokładnie chcecie zmieniać
i w których przedmiotach wtedy konkretną decyzję podjąć będzie łatwiej.
Bo zrobić ankietę przed pokazaniem konkretnych zmian a później na każdą "złą" opinię
odpowiadać : "przecież głosowaliście za" to słabawe będzie imo.
Pokażcie konkretnie co i w jakich itemach zmienicie i wtedy dajcie graczom zadecydować.
fo_Q - 2017-01-13, 12:09
:
wlasciwie to jak juz temat ruszy z kopyta, to mozna zalozyc osobny temat do skladania konkretnych propozycji przez ludzi + osobny temat na kazdy item do zaakceptowania z glosowaniem, np. w subforum pvm
Arakiel - 2017-01-13, 13:44
:
fo_Q napisał/a:
wlasciwie to jak juz temat ruszy z kopyta, to mozna zalozyc osobny temat do skladania konkretnych propozycji przez ludzi + osobny temat na kazdy item do zaakceptowania z glosowaniem, np. w subforum pvm

Ale wtedy nie bedziemy mogli narzekać na kartiego : l
Karti - 2017-01-13, 17:07
:
@Antique
Najpierw dajemy ankietę, żeby w ogóle mieć pewność, że warto zacząć. My i tak mamy już swoje realne życie i sprawy/obowiązki w nim. Nie będziemy odpowiadać tak jak przytoczyłeś, nie jesteśmy tacy. Po to służy ta ankieta, żeby mieć wasze wsparcie w tymże przedsięwzięciu. Bez tego ani rusz. W końcu, to gracze głównie tworzą realm, nie admini.

Po zakończeniu ankiety będziemy pokazywać więcej, jeżeli ofc większość będzie na tak. Na ten moment więcej powiedzieć nie mogę. Czekamy do niedzieli na wyniki.
Shadow113 - 2017-01-13, 21:38
:
Też bym nie usuwał bonespeara, bo to dzięki temu ten item był ciekawy a to priorytet ;)
Zaufam tobie i dam okejkę, trzymam kciuki :P
chobits - 2017-01-14, 23:12
:
Jestem na tak, ale uważam że zmiany powinny być adekwatne do szansy na wypadnięcie danego przedmiotu. Przedmioty elite które wypadają dość często, ale są bezużyteczne powinny zostać zmienione delikatnie, a przy przedmiotach które ciężko znaleźć byłbym za tym żeby trochę zaszaleć (z głową oczywiście).

Weźmy np. taki Tyrael's Might - najrzadszy unikat w całej grze, pewnie większość osób tu grających nigdy go nie wydropiła, mi osobiście przez kilkanaście lat grania wypadł tylko raz. Jak już wypadnie to jest radocha, ale raczej nikt go nie ubierze bo delikatnie mówiąc zbroja jest słaba. Ten przedmiot powinien dostać większego kopa. Nie wiem ile jest ich teraz na serwerze (da się to sprawdzić??), ale zgaduję że niewiele, chociaż na imperium są eventy to może szansa na znalezienie jest większa, jakby serwer był bez modyfikacji to pewnie do tej pory by ich było max 2-3 szt.
The Passenger - 2017-01-14, 23:27
:
@chobits To nie widziałeś obecnego Tyraela na realmie, jest zmieniony i to o wiele.
Karti - 2017-01-14, 23:35
:
Taki właśnie jest plan - wzmocnić w zależności od częstotliwości dropu. Np taki Młot Schaefera będzie naprawdę potężnym unikatem i zdecydowanie wartym używania, a Zabójca Dżinów lepszym i ciekawym, ale posiadającym myślę lepsze alternatywy.

Co do Tyraela, on już przecież dostał zmiany w aktualizacji, mianowicie +3 all sk, 20% FCR i 1-2 sox. Na ten moment jest 8 Tyraeli na serwie, z czego 4 nowe. W przyszłym ladderze bardzo możliwe, że dostanie +1 do Teleport.
chobits - 2017-01-16, 06:41
:
Odnosnie teleportu to fajnie rozwiazali sprawe na jednym z zagranicznych serwerow - kazda postac dostala umiejetnosc tele z cooldownem, co pozwalalo na urozmaicenie uzywanych armorow, a nie tylko eni eni eni... Sorc ciagle miala przewage, bo ja przy tele ogranivza tylko fcr
fo_Q - 2017-01-16, 12:58
:
niee, nie dawajcie tyraelowi tele, niech bedzie alternatywa enigmy, a nie jego upgrejdem ;/
Hadess121 - 2017-01-16, 14:56
:
fo_Q napisał/a:
niee, nie dawajcie tyraelowi tele, niech bedzie alternatywa enigmy, a nie jego upgrejdem ;/

Zgadzam się. Nowy Tyrael jest na tyle dobry, że nie ma sensu już go zmieniać.
chobits - 2017-01-16, 16:29
:
Moim zdaniem tele na tyraelu to dobry pomysł. Powinno być widać ze to najrzadszy item w grze; najrzadszy powinno się równać najlepszy. Enigmy na serwerze jest pewnie z 10 razy więcej niż tyraela, a przez umiejętność teleportu myślę że wciąż jest od niego lepsza.
Karti - 2017-01-16, 16:58
:
Tyle że wykorzystają go jedynie Czarodziejki w obecnej formie oraz booczer. Imo lepiej by było, żeby każda klasa go widziała jako najlepszą zbroję w grze + Teleport pasuje do niego g:)
Drzazgul - 2017-01-16, 17:27
:
Jeśli chodzi o tele w Tyrku to wydaje się ciekawą opcją, ale przy takiej ingerencji proponowałbym ankietę. Niech się gracze wypowiedzą! :D
RedVex2 - 2017-01-16, 17:46
:
Ten kościołam co Karti napisałeś jest zjedzony przez Reapera w każdej jednej konfiguracji :)

Ale Tyrael jest Mistrzem! I należy mu się mistrzowski stat w sumie.
boski2 - 2017-01-16, 18:26
:
Co do mocnych zmian w superunikalnych itemach, jestem za.
Po 1: sam fakt, że jest to jeden z najrzadszych przedmiotów w grze.
Po 2: aspekt historyczny i klimatyczny :P W końcu to arm Tyraela ^^

Tylko bez jakichś przesad :D
fo_Q - 2017-01-17, 12:35
:
Karti napisał/a:
Tyle że wykorzystają go jedynie Czarodziejki w obecnej formie oraz booczer. Imo lepiej by było, żeby każda klasa go widziała jako najlepszą zbroję w grze + Teleport pasuje do niego g:)

to juz moze niech to bedzie zwiekszenie szybkosci od aski/60 frw? jeszcze jak by mozna bylo nalozyc efekt 'przechodzenia przez przeszkody/moby' to by bylo bardziej klimatyczne
GodMode - 2017-01-18, 22:52
:
jestem za :D btw widzę że tutaj też zagościła dobra zmiana - patche, i jeden z gsow jest wolny od eventu brawo
golka - 2017-01-28, 16:22
:
Kiedy będą wprowadzone te zmiany?