..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 1107
..:: Forum Imperium Diablo ::.. Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Kościane Ostrze Nekromanty
Anubin

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 448

PostForum: Fan Arty   Wysłany: 2020-05-31, 11:14   Temat: Kościane Ostrze Nekromanty
Cześć, tutaj Anubin!

Wspólnie z koleżanką stworzyliśmy Kościane Ostrze Nekromanty.
Koleżanka Wesoły Kalafior odpowiadała za projekt oręża, natomiast ja wykonałem na tej podstawie model 3D broni!

Może macie pomysł na nazwę dla tego ostrza? Zapraszam do komentowania!

A tak wygląda nasze wspólne dzieło:_________
Mój Facebook o tematyce Diablo "Pandemonium Diablo"
Pandemonium Diablo

Facebook Wesołego Kalafiora
Wesoły Kalafior
  Temat: Po latach...
Anubin

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3889

PostForum: Offtopic   Wysłany: 2019-11-26, 17:17   Temat: Po latach...
Imperium Diablo...miejsce w którym dla mnie wszystko się zaczęło
  Temat: Heroes 4 - Mapa Diablo 2 Akt 1 (W budowie)
Anubin

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2647

PostForum: Inne Gry   Wysłany: 2019-11-01, 15:01   Temat: Heroes 4 - Mapa Diablo 2 Akt 1 (W budowie)
Niestety mapy nie udało mi się dokończyć na czas. Z pewnością zawiera wiele mankamentów, ale publikuję wersję nieukończoną, gdyby ktoś był zainteresowany ;)

Kod:
https://drive.google.com/file/d/1tKUIfIP-xvokmIWtb6-qTIJNhCfhZRx5/view?fbclid=IwAR1k2qK04YGj47lfeq-yHbfpyFCiUqEfZDs6h-_Zk7EnX_r4NLavKxqUM44
  Temat: Remaster wszystkich filmów Diablo 2 do 4k
Anubin

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1693

PostForum: Forum Ogólne   Wysłany: 2019-10-15, 08:40   Temat: Remaster wszystkich filmów Diablo 2 do 4k
tl;tr
Wszystkie filmy z Diablo 2 zremasterowane przez ClassiCinematics w 4k/60fps znajdziesz tutaj [ https://www.youtube.com/p...FeezY07VIUUYmjj ]

Czemu ja o tym nie wiedziałem? Kanał YouTube o nazwie "ClassiCinematics" od dłuższego czasu publikuje odnowione wersje filmików ze znanych gier darzonych przez wielu nostalgią...

Opublikował on również wszystkie filmiki fabularne z Diablo 2 w jakości 4k/60fps. Jak to możliwe zapytacie? Wykorzystano tutaj sztuczną inteligencję, która ucząc się stopniowo poprawia jakość oglądanego obrazu (Gigapixel AI), oraz oprogramowanie, które dublując klatki przyczynia się do zwiększenia płynności wideo.

Prawda - jest kilka niedociągnięć - glicze przy dużej ilości ruchu, lub niewyraźne piksele, ale efekt jest jak dla mnie piorunujący.

Kilka screenów porównawczych dorzucam również do wpisu (obrazki są poglądowe i zeskalowane, pokazują różnicę. ale nie pokazują pełnej jakości remasterów)

Na kanale znajdziecie też odnowione filmy z Warcrafta 3, Red Alert 2, Fallout 1, oraz KotOR.
  Temat: Heroes 4 - Mapa Diablo 2 Akt 1 (W budowie)
Anubin

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2647

PostForum: Inne Gry   Wysłany: 2019-10-03, 13:38   Temat: Heroes 4 - Mapa Diablo 2 Akt 1 (W budowie)
Witam serdecznie,

Od pewnego czasu pracuję nad mapą do Heroes 4 mającą być odwzorowaniem (na ten moment) 1 aktu w Diablo 2. Obecnie w opracowaniu jest odcinek wiodący z Obozowiska Łotrzyc do Wyżyny Tamoe (Klasztorna Brama). Ostatecznie chciałbym, aby 1 akt składał się z dwóch map połączonych w formie kampanii jako jeden scenariusz.

Publikuję tego posta głównie po to, aby sprawdzić jakie zainteresowanie jest takim projektem, a przy okazji może uda się nawiązać kontakt z osobami chętnymi do testów/posłużenia radą w sprawie mapy. Poniżej prezentuję szczegóły, stan prac i zbiór pytań i odpowiedzi. Zachęcam do dyskusji w temacie:

Pytania o odpowiedzi

Kto jest autorem mapy?
- Autorem mapy jest Anubin osoba związana ze światem Diablo od bardzo wielu lat/

Istnieje mapa "Pan Zniszczenia" do Heroes 3. Czy masz coś wspólnego z tym projektem?
- Nie. Doceniam twórczość innych osób, dlatego uznałem, że warto o tym wspomnieć.

Dlaczego Heroes 4?
- W tej części gry można sterować bohaterem nawet bez armii i bierze on czynny udział w walkach będąc podatnym na śmierć. Poza tym kiedy otworzyłem edytor "czwórki" zauważyłem, że jest on całkiem zaawansowany. Szczególnie ważna była dla mnie możliwość tworzenia autorskich skryptów.

Dlaczego tworzenie autorskich skryptów jest tak ważne? Jak to wygląda w praktyce?
- Skrypty dostępne w Heroes 4 pozwalają na zaprojektowanie mapy i zadań w stopniu ekstremalnie indywidualnym. Możesz zaprojektować zadanie ratowania Deckarda Caina niemal identycznie jak w Diablo 2. Dzięki skryptom możesz słuchać wypowiedzi w mieście wygenerowanych na podstawie Twojego aktualnego postępu w grze. Możesz tworzyć easter-eggi i inne zależności. Możesz ograniczać gracza, a jednocześnie otwierać przed nim wiele możliwości. Możesz również wpływać na mechanikę gry i naginać ją do własnych potrzeb.

W praktyce wygląda to następująco:
Wejście na konkretne lokacje wyświetla informację o niej, otwarcie drogi do punktów nawigacyjnych wymaga ich wcześniejszej aktywacji, wypowiedzi które czytasz dostosowane są do konkretnej sytuacji:


Narzędzie Afj Tbl Edit pozwala na łatwe wyjęcie dialogów z Diablo 2 oraz innych tekstów, co w połączeniu z możliwością ustawienia warunkowej aktywacji skryptu sprawia, że teksty zadań w Heroes 4 są zawsze dopasowane do sytuacji, a często można dodać zwykle plotki oraz żarty konkretnych postaci.


Tak wygląda część Obozowiska Łotrzyc w aktualnej wersji z poziomu edytora. Dzięki możliwości używania bomb portale dwustronne symbolizujące "punkty nawigacyjne" stają się dostępne tylko pod warunkiem ich aktywacji podczas przemierzania mapy.


Jaka część mapy jest gotowa?
- Odcinek od Obozowiska Łotrzyc do Klasztornej Bramy (Wyżyna Tamoe) jest gotowy pod względem wizualnym. Kilka miejsc trzeba uzupełnić lub uatrakcyjnić. W wielu miejscach brakuje potworów. Trzeba również napisać wiele skryptów które aktywowane będą w konkretnych sytuacjach.

Czy oprócz pokazanego fragmentu Obozowiska Łotrzyc i przykładów skryptów możesz pokazać coś jeszcze?
- W Heroesach mapa zawsze wygląda tak samo, dlatego nie chcę pokazywać innych lokacji aby nie psuć zabawy. Obozowisko to pierwsza rzecz jaką zobaczycie i odwiedzicie to miejsce kilka razy...ale jest jeszcze jedno miejsce które wszyscy znają i które mogę pokazać, a jest to Tristram:


Gracz będzie sterować bohaterem i walczyć nim z potworami. Nie uważasz, że taka mechanika rozgrywki jest nudna?
- Owszem jest, ponieważ w takim przypadku Twoim jedynym zajęciem jest expienie bohatera, kolejne walki z potworami i czytanie/wypełnianie kolejnych zadań. Dlatego uważam, że w przypadku tej mapy najtrudniejszym zadaniem do realizacji będzie jej balans. Oczywistym jest fakt, że rozgrywkę należy uatrakcyjnić, a w kilku miejscach należy odejść od materiału źródłowego jakim jest Diablo 2. Heroes to nie hack&slash i żadne skrypty tego nie zmienią. Mam kilka pomysłów na rozwiązanie tego problemu, aby jednocześnie satysfakcjonowały one graczy zachowując przy tym klimat oryginału.

Dla kogo będzie przeznaczony scenariusz?
- Społeczność Heroes wydaje mi się bardzo wymagająca, lubiąca wyzwania. Będę starał się, aby wyważyć rozgrywkę, ale wielbiciele zbierania materiałów, ulepszania zamków i batalii rozbudowanymi armiami mogą czuć się rozczarowani. Chcę aby scenariusz uderzał w bardziej przygodowy ton i był jak najwierniejszym odwzorowaniem fabuły Diablo 2. Chcę oddać tutaj pewien klimat świata w którym nie wszystko zależy od nas i wiem, że będzie to bardzo trudne zadanie.

Czemu tylko 1 akt?
Chcę opracować odcinek Obozowisko Łotrzyc - Klasztorna Brama do dnia 1 listopada 2019 (Data tegorocznego Blizzconu). W zależności od zainteresowania projektem będę kontynuować pracę lub skończę na tym co zostało stworzone. Nie chce obiecywać "złotych gór" tym bardziej, że doskonale wiem ile pracy kosztowało wykonanie wszystkich tych rzeczy, które już na mapie są. Sam chciałbym stworzyć całą kampanię Diablo 2 ze wszystkimi aktami, ale w tym momencie mogę obiecywać jedynie mapę 1 aktu na wskazanym obszarze.

Czyli 1 listopada opublikujesz gotową mapę na odcinku Obozowisko[...]-Wyżyna[...], którą każdy będzie mógł ukończyć?
Taki jest plan. Chcę zebrać opinie, wskazówki, sugestie oraz zbadać zainteresowanie. Potem zdecyduję co dalej.

Czy mogę Ci jakoś pomóc?
Napisz w temacie lub w prywatnej wiadomości jakie zagadnienia interesują Cię najbardziej. Dam Ci znać jeśli uznam, że Twoja pomoc może mi się bardzo przydać. Odpowiadam też na wszelkie inne pytania które zadacie w tym temacie.

Pozdrawiam,
Anubin
  Temat: Błąd podczas gry
Anubin

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2464

PostForum: Pomoc   Wysłany: 2019-06-06, 20:42   Temat: Błąd podczas gry
Błąd w polskim tłumaczeniu plugy, który nigdy nie został naprawiony. To prawdopodobnie rozwiąże Twój problem

http://diablo.phx.pl/forum/viewtopic.php?p=443489
  Temat: Konkurs Pandemonium - Wygraj Diablo 1 lub Shadows: Awakening
Anubin

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3172

PostForum: Pytania dot. Serwisu i Forum   Wysłany: 2019-04-09, 18:43   Temat: Konkurs Pandemonium - Wygraj Diablo 1 lub Shadows: Awakening
Cześć Wszystkim.

Przez wiele ubiegłych lat, gdy wspierałem Imperium Diablo niestety nie było tutaj zbyt wielu konkursów... Przyczyny były różne. Niedawno jednak zacząłem rozwijać się samodzielnie, ale o miejscu sentymentu nie zapomniałem! Informowałem o tym już na stronie głównej, ale tutaj też zamieszczam posta. Zapraszam do udziału w organizowanym przeze mnie konkursie we współpracy z platformą gog.com, gdzie należy wykazać się kreatywnością. :)

O co chodzi w konkursie, czyli zasady skrócone:

– Konkurs organizuje Anubin na Pandemonium Diablo
[ https://www.facebook.com/PandemoniumDiablo/ ]
– Nagrody możliwe do wygrania w konkursie: 1 klucz do Diablo 1 , oraz 2 klucze do gry Shadows: Awakening na platformie gog.com
– Uczestnik może w zgłoszeniu zadeklarować która nagroda bardziej go interesuje
– zgłoszenie na konkurs należy wysłać na adres
konkurs.pandemonium@gmail.com
– Zadanie konkursowe to „Stwórz wymarzoną postać do Diablo” w formie rysunkowej lub graficznej, lub literackiej (nie więcej niż 4 strony maszynopisu), lub plastycznej
– jeden uczestnik może zgłosić jedną pracę
– Termin zgłoszeń od 03.04.2019 do 30.04.2019


Jakie są pełne zasady?

§1
Organizator i nagrody

- Organizatorem konkursu jest strona na Facebooku „Pandemonium Diablo”, którą prowadzi administrator „Anubin”
[ www.facebook.com/PandemoniumDiablo ]
- Dla 3 wyróżnionych prac przewidywane są nagrody w postaci
a) 1 klucz – Cyfrowe wydanie Diablo 1 na platformie GOG.com
(nagroda przekazana zostanie zwycięscy w formie klucza aktywacyjnego i uprawnia do jednorazowego przypisania produktu do konta użytkownika)
b) 2 klucze po jednym na osobę – Cyfrowe wydanie Shadows: Awakening (nagroda przekazana zostanie zwycięscy w formie klucza aktywacyjnego i uprawnia do jednorazowego przypisania produktu do konta użytkownika)
- Fundatorem nagród w konkursie jest serwis GOG.com
- Uczestnik ma prawo w swoim zgłoszeniu określić preferowaną nagrodę dla siebie, podając interesujący go tytuł gry
- Nagrody zostaną przekazane laureatom poprzez adres e-mail
- Informacje o rozstrzygnięciu umieszczone zostaną na Facebooku „Pandemonium Diablo”, a także rozesłane zostaną poprzez e-mail
- Data wyłonienia laureatów podana zostanie po przyjęciu wszystkich zgłoszeń w zależności od ich ilości.
- Laureaci wybrani zostaną po indywidualnej ocenie każdej pracy bez wpływu czynników losowych.


§2
Zgłoszenia i terminy

- Zgłoszenia na konkurs przyjmowane będą wyłącznie na adres e-mail
konkurs.pandemonium@gmail.com
- Najlepiej zatytułować maila „Konkurs” „Praca konkursowa”
- Najlepiej, byś w treści e-maila podał swój nick, imię, oraz opisał jednym zdaniem swoją pracę.
- Zgłoszenia przyjmowane będą w terminie od 03.04.2019 do 30.04.2019
- W przypadku pracy tekstowej umieść ją w załączniku najlepiej jako plik .doc lub .pdf natomiast w przypadku pracy graficznej w pliku .jpg lub .png (mogą to być też inne popularne formaty plików)
- Klucz otrzymany w ramach nagrody będzie można wykorzystać na platformie GOG.com do końca roku 2019.


§3
Temat konkursu i forma pracy

- Tematem konkursu jest „Stwórz wymarzoną postać do Diablo”.
- Nie musi to być postać grywalna – może to być NPC, postać fabularna lub inna. - Najważniejsze, aby była odpowiednio wpasowana w klimat i uniwersum Diablo, oraz aby praca była kreatywna. Można przedstawić istniejące postacie z uniwersum w wybranej przez siebie formie.
- Zgłoszenia przyjmowane będą w następujących formach:
a) graficzne – zdjęcia artystyczne, cosplaye, grafiki komputerowe, rysunki odręczne. Na grafice napisz jaką postać przedstawia np. „Łowca Demonów”. Praca musi być unikalna i przygotowana z myślą o zorganizowanym konkursie. Organizator zastrzega sobie prawo do weryfikacji zgłoszenia.
b) tekstowe – wiersz, opowiadanie, opis postaci i jej buildu. Praca nie może przekroczyć 4 stron maszynopisu (Times New Roman, rozmiar 12, Interlinia 1,5) Praca musi być unikalna i przygotowana z myślą o zorganizowanym konkursie. Organizator zastrzega sobie prawo do weryfikacji zgłoszenia.
c) inna forma artystyczna (figurka z plasteliny / modeliny lub innych materiałów). W takim przypadku zrób zdjęcie i umieść przy niej tabliczkę z napisem jaką postać przedstawia np. Barbarzyńca. Praca musi być unikalna i przygotowana z myślą o zorganizowanym konkursie. Organizator zastrzega sobie prawo do weryfikacji zgłoszenia.
Zgłaszane prace powinny być wiernie zgodne z kanonem serii Diablo, a wszelkie odstępstwa powinny być uzasadnione. Odstępstwa od kanonu Diablo mogą znacznie wpłynąć na obniżenie oceny pracy lub skutkować jej odrzuceniem.
- Użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
- W przypadku pytań z organizatorem konkursu można kontaktować się poprzez konkursowy adres e-mail.


§4
Postanowienia końcowe


- W zależności od ilości nadesłanych zgłoszeń wszystkie lub wybrane z nich zostaną omówione na filmie na kanale YouTube [www.youtube.com/user/TheAnubin]lub podczas streama na kanale Twitch[ www.twitch.tv/theanubin ]
- Wybrane prace będą publicznie dostępne do zapoznania się za zgodą ich autorów.
- Uczestnik konkursu akceptuje jego regulamin

Powodzenia! :)
  Temat: Diablo 1 w wersji cyfrowej do kupienia na Gog.com
Anubin

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1792

PostForum: Ogólne Dyskusje   Wysłany: 2019-03-07, 16:55   Temat: Diablo 1 w wersji cyfrowej do kupienia na Gog.com
Aż wrzuciłem newsa. Łezka się w oku kręci <3
  Temat: gierka
Anubin

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2365

PostForum: Pytania dot. Serwisu i Forum   Wysłany: 2019-02-05, 18:24   Temat: gierka
gra tekstowa Imperium już dawno nie istnieje, nie jest w żaden sposób wspierane i nie ma żadnych planów przywrócenia jej.
  Temat: Sytuacja Imperium Diablo i plany Anubina
Anubin

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 7099

PostForum: Pytania dot. Serwisu i Forum   Wysłany: 2018-11-25, 11:07   Temat: Sytuacja Imperium Diablo i plany Anubina
Cytat:
Nie jest prawdą, że nikt nie chce zajmować się serwisem. Już dawno temu stał się on hiper hermetyczny. Kompletny brak zaufania, chęci wobec potencjalnie nowych członków w redakcji, brak odświeżenia wśród moderatorów na forum. Serwis jest martwy od strony redakcji/administracji/moderatorów. Po co ludzie mają tu wchodzić, skoro nie dzieje się nic od strony samego serwisu?


Kilka razy były ogłoszenia, że ID poszukuje redaktorów - nie odpowiadał zupełnie nikt - a na pewno nie mi.

Nic nie dzieje się od strony serwisu, bo - no serio od bardzo, naprawdę bardzo dawna nikt się już nie interesuje tym tematem (oprócz mnie). Wydaje mi się, że tych, którzy zajmowali się serwisem kiedyś - pożarła nostalgia i wspomnienie dawnej świetności, albo po prostu codzienne życie.

To nie jest tak, że grono tutaj jest hermetyczne - moim zdaniem jak komuś zależy to coś osiągnie. Problem jest taki, że - ja obecnie tylko pozornie mam tutaj najwyższe uprawnienia.

Od strony techniczno/administracyjnej nie jestem w stanie zupełnie pomóc. Musiałbym się postarać np. o umieszczenie ID na własnym serwerze, ale po pierwsze to nie gwarantuje sukcesu, po drugie wkładam czas i pieniądze w tak naprawdę czyjś projekt, a po trzecie nadal bym sprawował piecze nad tworem, który w wielu aspektach przeżywał wiele różnych historii, które są dla mnie nie jasne.

Nie czuję się najlepiej pisząc o tym na forum publicznym - ale mogę powiedzieć tylko jedno, że.

Sytuacja ID może być bardziej skomplikowana niż Wam się wydaje. I zawsze tak jest z dziełami zbiorowymi - a takim właśnie dziełem jest ID.
  Temat: Sytuacja Imperium Diablo i plany Anubina
Anubin

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 7099

PostForum: Pytania dot. Serwisu i Forum   Wysłany: 2018-11-20, 16:28   Temat: Sytuacja Imperium Diablo i plany Anubina
Wiem, że próbujesz pomóc i naprowadzić na odpowiednie tory. Jednak próby pozyskania czegokolwiek od Blizzarda dla Imperium kończyły się fiaskiem. A teraz...

Teraz musiałby się najpierw znaleźć ktokolwiek chętny do zajęcia się samym ID...
  Temat: Sytuacja Imperium Diablo i plany Anubina
Anubin

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 7099

PostForum: Pytania dot. Serwisu i Forum   Wysłany: 2018-11-20, 09:19   Temat: Sytuacja Imperium Diablo i plany Anubina
Polityka Blizza sie zmienia, zasady też. Wygląda na to że trzeba za nimi po prostu łazić i prosić w obecnym momencie.

Niektóre modyfikacje plików zostaną przepuszczone podczas procesu sprawdzania wersji. Ludzie np zmieniają kolory run, albo dźwięki dropu. Istnieją modyfikacje "niewykrywalne" i myślę, ze takie mogła mieć ta pani na myśli.
  Temat: Sytuacja Imperium Diablo i plany Anubina
Anubin

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 7099

PostForum: Pytania dot. Serwisu i Forum   Wysłany: 2018-11-18, 21:22   Temat: Sytuacja Imperium Diablo i plany Anubina
Wuluxar pisał do mnie, wtedy (za czasów Przema) chyba był CMem ktoś od StarCrafta ;) Ale to już mniejsza kto to był

Postaram się coś jeszcze znaleźć na ten temat - Wuluxar kiedyś mi podsyłał wzór umowy do podpisania z Blizzardem.

Co do reszty - myślę podobnie jak Ajantis.


BTW. podobną sytuację miał jakiś czeski portal i oni właśnie załatwili sprawę dzieląc serwis na osobne instancje.
  Temat: Sytuacja Imperium Diablo i plany Anubina
Anubin

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 7099

PostForum: Pytania dot. Serwisu i Forum   Wysłany: 2018-11-18, 19:44   Temat: Sytuacja Imperium Diablo i plany Anubina
Wiadomość otrzymana w 2011r przez Przema od Community Managera Blizzarda, nie pamiętam kto był naszym CMem w tamtym okresie.
Cytat:

Cześć,

Ilość włożonej pracy w tworzenie Waszej strony, materiałów i wspieranie społeczności uniwersum Diablo naprawdę wzbudza szacunek.

Niestety jakiekolwiek mody (także te nieszkodliwe) i najróżniejszej maści cheaty (niezależnie, czy do singla, czy też multi) są niedozwolone i łamią nasze zasady użytkowania (Terms of Use). Ponieważ posiadacie pliki zaliczane do tej kategorii, nie będziemy mogli wziąć Waszej strony pod uwagę przy okazji różnego rodzaju promocji i oficjalnego wsparcia, dopóki nie zostaną one w całości usunięte z zawartości strony. Zdajemy sobie sprawę, że uzbieranie tej biblioteki wymagało wiele pracy, ale nie możemy zaproponować innego wyjścia.

Pozdrawiamy,
Zespół CommunityW takim samym tonie Wypowiadał się również Wuluxar gdy rozmawiałem z nim kilka razy prywatnie - niestety były to rozmowy na Skypie, więc obawiam się, że jakiekolwiek archiwa rozmów bedą dla mnie nie do odzyskania.

Wynika z tego, że Blizzard sam w sobie ma nie jasne podejście do Modów. Ja tylko powtarzam to, co czytałem i o czym sam rozmawiałem z Wuluxarem.
  Temat: Sytuacja Imperium Diablo i plany Anubina
Anubin

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 7099

PostForum: Pytania dot. Serwisu i Forum   Wysłany: 2018-11-18, 19:10   Temat: Sytuacja Imperium Diablo i plany Anubina
Czy profity ze współpracy z Blizzardem by były spore, w to śmiałbym wątpić - na pewno z początku Blizzard może by chciał się pokazać, ale potem by było już trudniej.
 
Strona 1 z 74
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum należy do serwisu Imperium Diablo