..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 16
..:: Forum Imperium Diablo ::.. Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Barb Frenzy na Hell SP
gomez898

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 3727

PostForum: Forum Ogólne   Wysłany: 2020-05-29, 22:55   Temat: Barb Frenzy na Hell SP
Potwierdzam,
itemy które masz są słabiutkie - zanim sobie będziesz jakoś radzić na hell, musisz polatać na bossów na koszmarze w poszukiwaniu lepszego sprzętu.
Z tego co masz, to buty Gore rider są bardzo spoko.
Rzeźnik OK.
Elementy z zestawu Immortal king są nienajgorsze.
Reszta bardzo słaba.

@ASX76 - ja bym się jednak upierał że warto upgradować ucznia rzeźnika :) Trochę mija zanim się znajdzie dobrą broń z hella. Tym bardziej dwie. Upgradowana broń z koszmaru może służyć na singlu nawet do aktu 5 hell. Jak się trafi rzadki (żółty) topór z koszmaru, z dobrymi statami, to też może być warto upgradować.

Co do mf, to na koszmarze możesz się bawić i podbijać mf.
Na hellu, na chwilę obecną to nawet topazy z hełmu zmień np. na rubiny z życiem lub ral/ort dla resów.
Broń z mf na switchu - można, ale takie 'dobijanie' bossa bronią z mf spowalnia całą walkę znacząco. Postacią z czarami takie coś jest spoko, ale barbem irytujące i raczej nieopłacalne :)
  Temat: Barb Frenzy na Hell SP
gomez898

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 3727

PostForum: Forum Ogólne   Wysłany: 2020-05-25, 21:51   Temat: Barb Frenzy na Hell SP
Witam w świecie Diablo :D

Fakt, późno zacząłeś, ale nic nie ucieknie ;)

Ja za młodu pogrywałem intensywnie na battle.net,
potem jak się zaczęły studia/praca to były mądrzejsze rzeczy do roboty i wszystkie postacie powygasały, ale max co kilka lat wracam do tej gry ;)

Barbarzyńca to moja ulubiona postać.
Więc trzymam kciuki i podzielę się chętnie radami.

Spędziłem przy tej postaci na prawdę kawał czasu :) Mimo że zawsze zdawałem sobie sprawę że są postacie efektywniejsze, a grając na battle.net barba robię jako drugą-trzecią postać, zwykle po czarce/paladynie, to jednak granie barbem zawsze sprawiało mi największą frajdę.

Akurat tak się składa, że obecnie gram sobie od 2 lat wg własnego (powolnego) planu na single-player. Mogę się pochwalić barbarzyńcą na poziomie 90 z zabitym baalem na piekle i całkiem nieźle sobie radzącym nawet w aktach 4-5. Gram na nieco innych zasadach - bez pluggy, bez ladderowych słów runicznych, po prostu na czysto to co gra daje. Najnowszy patch. I nie przerzucam przedmiotów między postaciami - korzystam więc tym barbem tylko z tego co nim znalazłem. Trochę się poprzechwalałem, ale cel był taki żebyś wiedział że moje rady co do skili/itemów nie są wyssane z palca, bo trochę sam pograłem barbem na single-player i nie tylko.

Powiem szczerze że barb frenzy nigdy mnie nie wciągnął. Preferuję trąbę powietrzną. I tutaj taki lobbing z mojej strony, jak nie próbowałeś trąby to sobie przeskiluj postać i spróbuj. Build postaci jest bardzo podobny, itemy te same dadzą radę, a styl gry zupełnie inny ;) Ale jak wolisz frenzy to spoko, nie zmuszam, co kto woli - najważniejsze żeby była dobra zabawa z bicia potworków :)

-------------
Najpierw odpowiedź na twoje pytania:
- Pytałeś o stałe wyświetlenie pasków życia/many: Klikasz w dolną połowę kuli życia/many i wtedy liczby zostają na stałe. Klikasz drugi raz żeby to wyłączyć.
- Jeżeli chodzi o reset map, to niestety, przy zmianie poziomu trudności się resetują. Nie znam sposobu żeby to obejść.

-------------
Skile:

Warcries:
- Batlle Cry: +1
- Battle Order: docelowo max, chociaż skile do ataku są ważniejesze.
- Shout: można kilka-kilkanaście pkt jak masz poziom 80+ i już nie masz w co dawać. Lepiej Shout niż Iron skin, bo Shot daje też bonus do berserka.
- Można dać +1 lub kilka w item find (zależy czy ktoś używa, ja praktycznie tylko w travincal)

Masteries:
- Wybierasz miecze lub topory i maksujesz. Nie marnujesz ani punktu na inne rodzaje broni. Zarówno miecze i topory są dobre, trochę kwestia co kto lubi i co akurat dobrego wyleci. W przypadku toporów jest więcej dobrych unikatów. Z racji że masz Butchera, do myślę że warto wymaksować topory i toporów się trzymać.
- Stamina: +1
- Speed: +1
- Iron skin: +1
- Natural res: masz lvl 7, więc ok. Można dobić do 10-12 włączając skile.

Combat skills:
- ja daję: max trąba, kilka w berserkera.
- jak jedziesz we frenzy, to oczywiście max frenzy i synergie do niego. Nie wiem czy lepiej maksować najpierw synergie do frenzy czy mistrzostwo w topory lub miecze, ale na pewno to co daje dmg to jest pierwsza kolejność do maksowania.

-------------
Atrybuty:

Całkiem dobrze masz rozdane :)
Ewentualnie można mniej w dex i zamiast tego więcej w str/vita.
Część osób mówi żeby olać str i dać wszystko w vita. Ale jeżeli masz tyle życia że nie umierasz, to lepiej dać więcej w str - bo to ładnie zwiększa dmg.
Dex tyle żeby trafiać. I tutaj kwestia jakie się ma itemy, bo z itemów można mieć duży bonus do attach rating.

-------------
Itemy:

Broń jest zdecydowanie najważniejsza więc zaczę od niej ;)

- Butcher's pupil:
Tak jak koledzy powyżej pisali, to bardzo dobra broń. Do tego masz dobry roll, 189% a może być 150-200. Więc trzymaj ten topór i poluj na runę Pul żeby zrobić upgrade. Po upgradzie to jest dobra broń na hell. Bez upgradu nawet też daje radę.

- [słowo runiczne]: Kingslayer (mal + um + gul + fal)
Jedna z najlepszych broni, nie licząc słów ruicznych wymgających kosmicznie rzadkich run jak Ber czy Zod ;) Gul może wypaść u kowala na piekle lub polecieć gdzieś normalnie. I Gul to już na tyle rzadka runa, że pokusiłbym się o stwierdzenie, że jak się ją ma to warto na to słowo runiczne poszukać najlepszego możliwego toporu, czyli Berserker axe. No chyba że nie będzie chciał polecieć, to Ettin axe da radę, jest minimalnie gorszy.

- [słowo runiczne]: Oath (shael + pul + mal + lum)
Całkiem OK, jak się trafi Mal to warto zrobić.

- [słowo runiczne]: Passion (dol + ort + eld + lem)
Wersja bieda. Twój Butcher nawet bez upgradu wypada lepiej. Ale na drugą broń możesz zrobić tymczasowo.

- [słowo runiczne]: Black (thul + io + nef)
Tymczasowa opcja na początek hell. Wymieniam ze względu na 40% Crashing blow. Czyli procentowe odebranie życia przeciwnikowi. Na hellu lepsze to niż średni dmg z koszmaru.

Zbroja:
Topowym wyborem jest słowo runiczne Lionheart [Hel-Lum-Fal].
Idealne bonusy dla barba.

Pierścień+Amu:
Combo pierścień+amu z setu Angelic. Te dwa razem dają gigantyczny bonus do attack rating (u mnie zwiększa ar z 2500 na 6800).

-------------
Inne rady:

- Jak uzyskać średnio-wysokie runy? Polataj na hrabinę na koszmarze. Lecą z niej runy do Ko włącznie. Z tego Lum,Ko rzadko, a reszta - często.
Oczywiście hrabina Hell lepsza, ale pewnie na tą chwilę się z nią będziesz męczyć, a na koszu to tylko kwestia dobiegnięcia ;)

- Nie zbieraj tylu run. Nie opłaca się zamieniać, bo to rośnie potęgowo: 3 > 9 > 27 > 81 ... Ja zbieram Pul wzwyż. Obecnie mam trochę miejsca to Fal i Lem zbieram też, żeby zamienić w Pula. Poza tym tylko to co potrzebuję.

- Mefisto na koszmarze potrafi niezłe rzeczy dać, jak ci się chce to sobie trochę polataj na niego.

- Wykradanie życia dobra rzecz ;) Np. Amn w broni lub helm tal-rasha lub pierścień +life tap.

-------------
No to się trochę rozpisałem ...
To na dzisiaj tyle :D Przede wszystkim powodzenia w biciu potworków ;)
  Temat: Są możliwości ale nie ma planu! Sorc Java Pally
gomez898

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 6208

PostForum: Forum Ogólne   Wysłany: 2020-05-25, 19:44   Temat: Są możliwości ale nie ma planu! Sorc Java Pally
Jeszcze nic w tym temacie nie pisałem więc przede wszystkim witam na forum :)

I gratuluję wytrwałości! Ambitnie ci idzie realizacja planu.

Z tego co widzę po liście przedmiotów to ładne setki godzin spędziłeś przy grze, więc pewnie sporo eksperymentowałeś, ale napiszę jakieś tam swoje pomysły - czasem świeże spojrzenie się przyda, a jak nie to możesz zignorować.

-------------
Czarodziejka:
- Z tego co rozumiem to twoja główna postać?
- Jeżeli nie próbowałeś na Orba, to spróbuj ;) Ilość dmg wygląda śmiesznie, ale w praktyce nie jest wcale gorsza od Blizz. Mnie się osobiście najprzyjemniej gra czarką na Orba, a nadmiar skili można wpakować w Energy Shield+Telekinezę (żeby mieć ładną przeżywalność) lub w skile ognia żeby mieć drugi żywioł na cold immuny.
- Czarka w buildzie Orb+Fireball lub Blizz+Fireball może całkiem efektywnie kosić w Sanktuarium chaosu.
- Przedmioty dla czarki masz topowe :) Mój ulubiony setup - 105fcr bez użycia pierścieni ;)
- Widzę że wszędzie maksujesz MagicFind. Na pewno masz tak dużo MF, że odjęcie 50-100 nie zrobi prawie żadnej różnicy w dropie, więc proponowałbym nieco zredukować MF a polepszyć coś innego. Np. wymień jeden pierścień na SOJa. Bonus do wszystkich skili ładnie zwiększa dmg, a kop do many też jest ładny. Na drugi pierścień można ravena - wiem że w terenie się używa tele, ale w mieście trzeba chodzić i z tego powodu noszę ravena, żeby w mieście nie tracić cennych sekund. A jak nie chcesz ravena to drugi soj, lub bulkathos, też są sporo wyborem. Topaz w hełmie/zbroi można wymienić na Um jakby brakowało resów, a jak resy są OK to topaz jest najlepszym wyborem ;) Jeszcze ewentualnie kilka talizmanów można zmienić - podejrzewam że jesteś wypakowany talizmanami MF, więc możesz rozważyć zmianę na skiler +cold lub talizmany life/mana lub frw.
- Nie wiem czy nosisz jeden mały talizman +5fhr. Jak nie, to koniecznie taki noś. Osiągnięcie progu 60fhr znacząco polepsza przeżywalność.

-------------
Amazonka:
- Dziwne że piszesz że jest nieefektywna. W moim odczuciu javazonka to jedna z lepszych postaci na Singla, bo ma bardzo wysoki dmg od błyskawic nawet ze średnim sprzętem. A że Tytanki lecą często, to z nimi amka ma też odpowiedni dmg fizyczny żeby bić light-immunów. Oczywiście nie mega szybko, ale w miarę :) Moim zdaniem ulepszone tytanki to najlepsza broń dla amki (nie-etertyczne, żeby się dało naprawiać). Pasek boga gromów, a poza tym dużo +do skili.

-------------
Co do szukania przedmiotów:
Takiego wyzwania jak Grail nie podejmowałem.
Ale sporo brałem na BN, więc doświadczenie z MFem jakieś tam mam ;)
Na chwilę obecną pewnie już masz większość przedmiotów które mogą polecieć z Andariel/Mefa i brakuje ci tych wysoko-levelowych. Są oczywiście różne szkoły i w dużej mierze szczęście się liczy, ale w moim odczuciu dobrym pomysłem są Diablo-runy. Z diablo potrafią polecieć fajne wysokopoziomowe dropy. Jeżeli chodzi o czarkę na sanktuarium, to nie jest łatwo, ale hybryda zimno+ogień przy odrobinie wprawy daje radę. No i static na tych co są odporni na obydwa. A najefektywniejszy na sanktuarium jest hammer - paladyn na młotki. Możesz pomyśleć nad hammerem pod kątem właśnie sanktuarium i travincal.
  Temat: Reset laddera czerwiec 2020
gomez898

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 724

PostForum: Forum Ogólne   Wysłany: 2020-05-25, 11:17   Temat: Reset laddera czerwiec 2020
A ja zawsze jak gram po resecie to nie czekam do drugiej, tylko wysypiam się normalnie, zaczynam grać od rana i gram cały dzień ;)

Na ladderze grałem rok i 2 lata temu, w tym roku sobie daruję. Ale trzymam kciuki za grających, niech wam dobre itemy lecą :D
  Temat: Amazonka ma kłopoty.
gomez898

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1492

PostForum: Forum Ogólne   Wysłany: 2020-02-07, 14:16   Temat: Amazonka ma kłopoty.
Dostępne aury:

Normal + Atak = Błogosławiona Celność
Normal + Obrona = Śmiałość
Normal + Walka = Modlitwa

Koszmar + Atak = Moc
Koszmar + Obrona = Święty Chłód
Koszmar + Walka = Ciernie

Piekło + Atak = Błogosławiona Celność
Piekło + Obrona = Śmiałość
Piekło + Walka = Modlitwa

Dla Amki 2 opcje mają sens:
1) Koszmar Obrona z aurą Święty chłód (spowalnia wrogów)
lub
2) Koszmar Atak z aurą Moc (z tą aurą zarówno najemnik i ty zadajecie lepsze obrażenia)

Sprzęt dla najemnika:
- Przede wszystkim broń zadająca dużo obrażeń i wykradanie życia. Wykradanie można mieć bezpośrednio z broni (niektóre unikaty lub rzadkie, ale trzeba mieć trochę szczęścia), lub wkładając runę Amn do dziury w broni (np. często leci Kościołam który ma 2 miejsca na klejnot) lub czasami się zdarzają hełmy z wykradaniem życia, np. bardzo dobry jest hełm Tal Rasha.
- Odporności powinny być wysokie, najlepiej wymaksować.
- Procentowe zmniejszenie obrażeń znacząco poprawia żywotność najemnika (np. zbroja laskoszczyt ma aż 30%)

Jeszcze jedna rada,
jak wypadnie broń dla najemnika z koszmaru, ale z dobrymi statystykami,
to można z runą Pul ją upgradować to broni z piekła. (statystyki zostają, a przedmiot bazowy się podnosi na odpowiednik z piekła).
To samo z bronią dla postaci - do czasu aż nie znajdziesz dobrej unikatowej broni z piekła, to ulepszona broń z koszmaru bywa niezłą opcją.
  Temat: Amazonka (single player)-pytanie
gomez898

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 2233

PostForum: Postacie   Wysłany: 2019-04-10, 16:41   Temat: Amazonka (single player)-pytanie
Przedmioty unikatowe które są opisane "tylko dla postaci rankingowych", wypadają na singlu.
Receptury w kostce też wszystkie działają.
Na singlu jedyne co tracimy, to słowa runiczne dla postaci rankingowych.

A odnośnie broni to też preferuję tytanki ;) Poza tym że nieco gorszy damage, to mają same świetne statystyki.
Dla mnie ideałem do player vs monster są tytanki NIE-eteryczne i ulepszone, ponieważ:
1) NIE-eteryczne: eterycznych nie można naprawiać, wszystkie wyrzucisz w chwilę i czekasz aż się odnowią. takie coś tylko na duelach się sprawdza.
2) Ulepszone mają większe obrażenia fizyczne. Po ulepszeniu mają większe wymagania więc trzeba wpakować dużo pkt w siłę/zręczność ale moim zdaniem warto.
  Temat: Amazonka (single player)-pytanie
gomez898

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 2233

PostForum: Postacie   Wysłany: 2019-03-28, 10:58   Temat: Amazonka (single player)-pytanie
1) Strzelając furią, twoje obrażenia składają się z podstawowych obrażeń jakie byś zadał normalnym rzutem (czyli obrażenia fizyczne od oszczepu, powiększone o wszelkie premie do obrażeń, oraz np obrażenia żywiołowe z talizmanów),
a do tego dochodzą obrażenia od skila, które są dokładnie takie jak w skilu i są to obrażenia od błyskawic.
Rozszczepione promienie zadają tylko obrażenia od skila.

2) Przebijanie nie działa z furią, więc nie. Ten skil ma zastosowanie tylko u amazonki na łuk.

3) Koniecznością jest przedmiot z wykradaniem many ;) Najczęściej pierścień/amulet, na rękawicach chyba też może być. Ilość wykradanej many zależy od obrażeń fizycznych oszczepu.
  Temat: lagi straszne na diablo 2
gomez898

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1114

PostForum: Pomoc   Wysłany: 2019-03-04, 09:11   Temat: lagi straszne na diablo 2
Najprostsza rzecz do sprawdzenia, to w opcjach gry wyłączyć perspektywę jeżeli masz włączoną.

I jeszcze możesz pobawić się ustawieniami pliku, typu tryb kompatybilności.

Odnośnie video testu, w nowych patchach nie ma już pliku z testem wideo,
ale można go ściągnąć z neta i skopiować do folderu z grą :) Lub skopiować sobie z zainstalowanej "na boku" gry prosto z płyty, bez wgranego jeszcze patcha.

Polecam też wgrać sobie "glide wrapper",
nie wiem czy pomaga na szybkość ale gra lepiej wygląda.
  Temat: Barbarzyńca - Single player na Hell :-/
gomez898

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 26050

PostForum: Postacie   Wysłany: 2019-02-28, 10:57   Temat: Barbarzyńca - Single player na Hell :-/
Set IK sprawdza się w miarę, ale musiałbyś się przerobić na trąbę powietrzną.

Zbroja IK leci tylko z potworów z najwyższym levelem.
Z mefista hell nie leci.
Na pewno leci z diablo, baala, nithalaka, pindla. Pewnie gdzieś jeszcze, ale nie chce mi się sprawdzać.
Ale to rzadki item, więc latanie na diablo w celu znalezienia tej zbroi może trwać bardzo długo ...

Szybciej i skuteczniej będzie zmienić set IK na inne rzeczy,
tzn. unikaty i słowa runiczne.

Na tą chwilę się nie będę się rozpisywał odnośnie całego ekwipunku, tylko o broni bo najważniejsza ;)

Najlepsza broń to Oddech Umierającego, tyle że musiałbyś mieć runę Zod, oraz eteryczny Berserkerski Topór lub Kolosalne Ostrze z 0 lub 6 dziurami. A taka broń też nie leci często. Ale bije na głowę wszystko inne. Najlepiej mieć 2x Oddech Umierającego w takiej samej broni, ale jeden wystarczy żeby wszystko ładnie bić na hellu.

Co do bestii to nie przepadam,
kiepsko się tym gra - za mały dmg.

Dość dobra broń to Mistrz Run - unikatowy ettinowy topór, dość często leci. Zależnie od tego jakiego skila używasz, socketujesz runami Shael do wymaganej szybkości, a resztę i klejnotami +% obrażeń.
Jeszcze dobry jest Tasak Śmierci - ale on jest rzadszy.

Słowo runiczne Zabójca Królów też jest całkiem niezłe.
  Temat: Paladyn (single player) - pieklo
gomez898

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 4825

PostForum: Postacie   Wysłany: 2019-02-28, 09:45   Temat: Paladyn (single player) - pieklo
Też obecnie gram na singlu,
więc polecam i życzę cierpliwości i szczęścia w itemach :D

Lubię tą grę i co jakiś czas do niej wracam,
w roku 2018 znudził mi się bnet (boty...)
i zacząłem single-player.
Obecnie mam barbarzyńcę na trąbę powietrzną, poziom coś koło 86-88 i jestem w akcie 4 na piekle. Mógłbym przejść już piekło, ale ustaliłem sobie pewien plan, latałem sporo na mefista a obecnie latam na hrabinę w puszukiwaniu runy pul (mam już 2 mal, a pul nie chce wypaść ...). Chcę mieć pewien poziom sprzętu przed zaczęciem baalrunów, na których pewnie spędzę sporo czasu...

Więc rozumiem chęć takiej gry i zachęcam :D

Kolega świetnie wyjaśnił kwestie itemów,
więc nie będę się wtrącać ;)

Natomiast mam kilka rad z własnego doświadczenia ;)

- Jeżeli chodzi o potwory odporne na obrażenia fizyczne, to tak jak kolega wspomniał, na ogół się je pomija. Oczywiście trzeba je móc zabić żeby wykonać questy, ale podczas farmienia dziesiątki razy tej samej lokacji w kółko, nie opłaca się marnować czasu na ubijanie immunów, więc pomija się je i jedzie dalej. Bicie immunów trwałoby np. 2-3x tyle czasu, co bicie wszystkiego innego, więc się to nie opłaca. Lepiej dać wszystko w skile zwiększające twój główny atak, a na immuny mieć tylko tyle żeby powoli je ubić, pewnie 1 punkt z zemstę wystarczy, ew. można kilka.

- Dla postaci walczącej wręcz, zdecydowanie największą wagę na broń z dużymi obrażeniami i w dużą szybością ataku. Szybkość ataku można też mieć z rękawic / pasa / niektórych setów, więc czasem opłaca się mieć w początkowych etapach wolną broń i przedmioty z bonusem do szybkości ataku. Paladynem na zapał na początku warto używać broni dwuręcznej, jeżeli oczywiście się znajdzie dobrą. Później, gdy znajdzie się bardzo dobrą broń jednoręczną i dobrą tarczę, będzie to lepszą opcją.

- Bronie rzadkie i unikatowe można ulepszać formułami w kostce - kolega już o tym wspomniał ale też o tym napiszę :D Jest to w zasadzie jedyna metoda na zdobycie dobrej broni jeszcze na koszmarze. Na piekle też nie łatwo znaleźć dobrą unikatową broń, więc często szybciej jest znaleźć runę pul i dobrą broń z koszmaru. Np. tasak Uczeń Rzeźnika - po upgradzie to jest świetna broń. Na koszmarze leci z mefista (co do Andariel to nie jestem pewien, możliwe że też).

- Druzgocące Uderzenie to świetna rzecz. Powoduje procentowy spadek ilości życia, więc jeżeli masz na piekle niewystarczająco dobre obrażenia, to i tak szybko zabierasz potworom życie. Są 2 przedmioty z tym bonusem które łatwo znaleźć: buty Palec Goblina i hełm z zestawu Wilhelma.

- Magic Find (Szansa na znajdowanie magicznych przedmiotów): Na pewno na koszmarze warto mieć dużo. Spokojnie będąc ubranym prawie w całości w magic-find (np. 300-400%), będziesz lał mefista w 10 sekund, więc warto - robi to różnicę. Na piekle trzeba się przerzucić na sprzęt bojowy i zapomniej o magic-find, ewentualnie mieć jakieś 100-200 jeżeli cię to zbytnio nie spowalnia.

- Odnośnie Larzuka, to ja go zostawiam na endgame, na unikatowe przedmioty. Dziury w przedmiotach białych, pod słowa runiczne, zamierzam robić tylko recepturami w kostce. Jeden wyjątek to broń - jeżeli będę miał już runy Vex i Zod i padnie mi eteryczny berserkerski topór bez dziur, to idzie do larzuka :) W twoim wypadku na dobra tarcza pod Wygnanie też wynagradza zmarnowanie Larzuka - ale tylko gdy masz już runy bo zanim znajdziesz Ohm to może ci paść lepsza tarcza ;)

/edit:
ja się tu rozpisałem, bo myślałem że to twoje pierwsze poważne podejście do singla,
a widzę w temacie poniżej że ty już masz barba pod koniec hella, a po twoich przedmiotach widać że bardzo dużo czasu nad nim spędziłeś :) No ale mimo wszystko mam nadzieję że moja wypowiedź będzie w jakimś stopniu pomocna.

Z twoją wytrwałością do bicia potworków,
to faktycznie ma sens pytanie o konkretne przedmioty do eng-game :D

Niby paladyn na zapał ma bardzo podobny styl walki do barba na szał,
ale jak si cię podoba to czemu nie. Na pewno kolejna postać wyjdzie ci lepiej.
  Temat: Reset obecnego laddera - 15 czerwca 2018 r.
gomez898

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 16426

PostForum: Forum Ogólne   Wysłany: 2018-07-21, 09:56   Temat: Reset obecnego laddera - 15 czerwca 2018 r.
Ja gram na SC ladder,
w obecnym ladderze raczej sporadycznie.

Ale jakby ktoś nie grał obecne i chciał wiedzieć jak wygląda sytuacja, to powiem jak to teraz wygląda.
Niestety - botów jest masa!
W poprzednim ladderze (grudnowym) blizz zbanował dosłownie wszystkie boty. Po 2-3 miesiącach botterzy wrócili.
I w obecnym ladderze (czerwcowym) boty są od samego początku, nie było żadnych banów.
Więc ekonomia jest jak to z botami, już w pierwszym tygodniu były osoby na JSP sprzedające 6x shako po cenie znacznie poniżej rynkowej, lub po kilka różnych HRs.

HRs dość długo były coś warte,
Jah/Ber wciąż chodzą po 130fg.

Ale poza tym już wszystko jest już tanie.
shako = 1fg
ist = 4fg
unid torch = 15fg
itd.
A minął dopiero miesiąc laddera.

Słowem mówiąc, ladder z grudnia 2017 był wyjątkiem, a teraz wszystko wróciło do normy :D Ceny i tak są chyba nieco wyższe niż w starych ladderach, gdzie jeszcze więcej ludzi botowało.

Są też zalety botów - dzięki temu zawsze jest dużo gier Diaruns / Baalruns. Ludzie się nawet fatygują żeby konfigurować boty robiące BRs norm, żeby ludzie sobie podexpili ;)

Przyjemniej się grało bez botów, ale co poradzić ;p
Jak na blizza to i tak jest nieźle, że choć trochę wspiera tak starą grę.
  Temat: Problem z Paladynem na singlu
gomez898

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8131

PostForum: Postacie   Wysłany: 2018-02-12, 12:55   Temat: Problem z Paladynem na singlu
A ja podejdę do tematu z innej strony :)
Jeżeli nigdy nie grałeś na BN, to polecam spróbować :)
(jeżeli nie masz oryginalnego d2, to warto kupić ;p Obecnie chodzi razem z dodatkiem za 60zł)

No chyba że grałeś na BN i celowo grasz teraz na singlu,
w takim wypadku to inna sprawa ;)

Jeżeli chodzi o paladyna,
to potwierdzam że palem na młotki dużo łatwiej przejść piekło na singlu.
Palem zealotem nie wiem,
ale grałem na singlu barbarzyńcą, więc też postać w zwarciu ;)

Ciężko przejść barierę z 5 aktu koszmaru do 1 ktu piekła,
bo na koszmarze ciężko znaleźć jakąś sensowną broń.
Ale można próbować - zakłasz sprzęt do magic find i lats w kółko na mefista na koszu.

A druzgocące uderzenie można mieć z hełmu (twarz wilhelma), lub butów (palec giblina). Na piekle dużo daje.
  Temat: Reset laddera - 12 Grudnia 2017
gomez898

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 7822

PostForum: Forum Ogólne   Wysłany: 2018-01-30, 14:58   Temat: Reset laddera - 12 Grudnia 2017
Spoko się gra na nowym ladderze, blizz faktycznie zbanował wszystkie boty i hacki.
Zostali sami legalni gracze.
Przez wysokie ceny przedmiotów trochę ciężko o dobre BaalRuny na hellu,
bo wciąż większość osób ma ubraną tylko czarodziejkę na zimno (mało kogo stać na enigmę itd).

Ale generalnie jak ktoś chce wrócić do d2 to polecam.
Nie ma ani botów, ani spam-botów, ani serwery się nie tną.
  Temat: handel przedmiotami za fg
gomez898

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1717

PostForum: Forum Ogólne   Wysłany: 2018-01-30, 14:40   Temat: handel przedmiotami za fg
Strona:
http://d2jsp.org/

Zakładasz sobie tam konto,
wchodzisz w Forums -> Diablo II -> Trading Ground
i tam są podfora dla krain,
np. Softcore - EUROPE Ladder Trading

Zasada prosta, na stronie d2jsp masz swoją pulę forumgoldów i handlujesz nimi za przedmioty.
Obecnie tam zostali głównie starzy gracze z dawnych czasów,
więc jest duża kultura przy handlu, praktycznie nie ma ryzyka że ktoś cię oszuka :)
(Widząc osobę z nowym kontem, pewnie będą chcieli żebś ty dawał pierwszy przedmioty lub fg, więc się nie bój i dawaj, szczególnie gdy handlujesz z osobą co ma tam konto od 5+ lat).

Gram na ladderze EU,
ciężko sprzedać słabe rzeczy (za takie np maefisty/ravena/arreat itp dostaniesz po 1-2fg),
ale jak maz na sprzedaż np runy od Um powyżej, to idą ładnie :) I obecnie dobrze się sprzedają pożądane przedmioty dla czarodziejki PVM, np. shako, WT, tal armor & amu.
  Temat: Powrót po latach
gomez898

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 6394

PostForum: Forum Ogólne   Wysłany: 2017-11-17, 14:51   Temat: Powrót po latach
Opcja na szybko:

Ściągnąć z byle kąd obraz płyty z polskim diablo (może być i pirat),
i skopiować z płyty pliki: D2Music.mpq, D2XMusic.mpq, D2Video.mpq, D2XVideo.mpq
do swojego folderu gdzie masz zainstalowaną grę.

(nie robiłem tak ale powinno śmigać).

----------
Druga opcja, oficjalna :)

Załóż konto na:
https://www.blizzard.com/

Następnie wejdź w:
> Ustawienia konta
> Gry i kody
> Dodaj klucz gry

Jak masz swoje Diablo 2 i dodatek zarejestrowane na tej stronie,
to możesz tam wybrać język gry i ściągnąć instalkę.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum należy do serwisu Imperium Diablo