..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Krupas
2007-08-04, 18:43
ENGLISH MOD by NOKTIS
Autor Wiadomość
Przemo 
Administrator
Władca Imperium

Wysłany: 2007-03-24, 17:56   ENGLISH MOD by NOKTIS

Kolejna modyfikacja stworzona przez naszego redaktora trafiła na serwer Imperium Diablo. Tym razem jest to English Mod, który wprowadza jedną zasadniczą zmianę do gry, mianowicie zamienia język gry na angielski, zarówno tekst jak i dźwięki rozmów. Autorem moda jest Noktis. Szczegóły oraz możliwość pobrania modyfikacji znajdziecie na jego oficjalnej stronie: http://www.diablo.phx.pl/englishmod/
W tym temacie możecie zgłaszać swoje uwagi, propozycje oraz pytania na temat English Mod'a.

Jahoo_ 
freestyle

Wysłany: 2007-03-24, 18:11   

no nawet niezly ten mod tylko za duzo wazy (213mb)i niewiem po co komu te rozmowy po angielsku (chyba, ze ktos jest anglikiem i ma polska wersje d2 :) ), jedyne co sie przydaje to angielskie napisy, bo mozna robic screeny i na d2jsp wystawiac, a taka funkcje ma inny mod ktory wazy 10mb. Jednakze gz za stworzenie czegos takiego.

Noktis 

Wysłany: 2007-03-24, 18:38   

No ale tutaj są również dzwieki po angielsku ;p.

Trang Oul 
Władca Mroku

Konto na BN: trang0ul
Wysłany: 2007-03-25, 00:32   

Nie wiem, po co Polakowi się przyda taki mod, ale gratuluję udanej pracy.

Przemo 
Administrator
Władca Imperium

Wysłany: 2007-03-25, 18:53   

Chociażby po to, żeby po latach gry w polską wersję gry zobaczyć jak wygląda wersja angielska, usłyszeć oryginalne głosy npc i postaci, mieć jakieś porównanie, itp.

Kopik 
Play Hard Go Pr0 :]

Wysłany: 2007-03-31, 23:38   

Baaaardzo dlugo szukalem czegos takiego :D W koncu sie doczekalem :) Bardzo fajnie jest posluchac normalnych odglosow postaci itp bo ten polski dubbing np druida jest slaby xD
Pozdrowienia

Back Again At 17 July 2k8
Soft Core Ladder
Europe
Acc: t0x

Score 

Wysłany: 2007-05-06, 09:01   

Nie wiem czy tylko ja mam takiego farta, czy serwer ftp jest miażdżący - cały czas transfer 450+KB/sek. Te 200 MB to kwestia paru minut, więc nie wiem po co narzekać. Jeśli chodzi o gry to oryginalna angielska wersja językowa jest z reguły dużo bardziej klimatyczna(oczywiście, jeśli barierą nie jest język). Poza tym przy próbie wklejenia screena itema z polską wersją językową na jakieś anglojęzyczne forum zostaniemy co najmniej niezrozumiani. :)
Super 10/10

D'ash 

Wysłany: 2007-06-07, 12:29   

Jedna uwaga: nie ma filmow :/ (przynajmniej u mnie)

Noktis 

Wysłany: 2007-06-14, 13:17   

D'ash napisał/a:
Jedna uwaga: nie ma filmow :/ (przynajmniej u mnie)

Głupota by było gdybym powiększył modyfikacje o około 500 mb tylko dlatego zeby dodać filmy. w sumie mod zajmowal by jakieś 700 mb!!!

REveAL 

Wysłany: 2007-07-08, 21:17   

Wydaje mi sie ze ten mod jak i zreszta inne jest niezgodny z prawem Blizzarda. W readme z zainstalowany Diablo jest napisane.
Cyt.

3. Obowiązki Końcowego Użytkownika.

A. Zgodnie z niniejszą Umową Licencyjną, Użytkownik nie może, w części lub całości, kopiować, fotokopiować, reprodukować, tłumaczyć, rekonstruować, modyfikować, wydobywać kod źródłowy, dekompilować, tworzyć produkty w oparciu o Program, ani też usuwać z niego odpowiednie oznaczenia lub znaki firmowe, bez uprzedniej pisemnej zgody firmy Blizzard.

P.S. - A jak wiadomo kazdy mod to modifikacja. Wiec jak to jest w koncu...legalne czy nielegalne?

kicksaw 
It's Alive!

Wysłany: 2007-07-08, 21:57   

Jesli było by to niezgodne z istniejącymi warunkami umowy, to strony takie jak Phrozenkeep zostały by zamknięte już dawno. Co do modyfikowania i reszty - przecież pisze "tworzyć produkty w oparciu o Program, ani usuwać z niego odpowiednie oznaczenia lub znaki firmowe, bez uprzedniej pisemnej zgody firmy Blizzard", a znaczy to nie wiele więcej jak:
grę MOŻNA modyfikować (czytaj: tworzyć mody), ale NIE MOŻNA modyfikować programu - czyli tego wszystkiego co zawarte jest w Diablo - dllów, exe mpq - na użytek mający na celu zarobek, bądź stworzenie odrębnej dystrybucji. W żadnym modzie nie widziałem, żeby podmieniał wszystkie pliki dll, mpq i exe na swoje własne, bo wtedy byłby osobna dystrybucją (po co było by kupować Diablo, skoro można ściągnąć sobie "pseudomoda" który jest lekko zmodyfikowaną wersją Diablo - tyle że za friko). Tutaj mylące może być to że jest razem "tworzyć produkty w oparciu o Program". Według mnie powinno to być osobno, nie robiło by tylu problemów w czytaniu i zrozumieniu tekstu z readme. Sprawa ta była poruszana chyba nawet na Phrozenkeepie, i wynikło z tego coś na podobieństwo tego co pisałem. Zresztą głupotą by było z ich strony pierw zakazywać pisania treści hakerskich itp mających na celu naruszenie twórczości Blizzarda, a zaraz po tym opisywać jak zmodyfikować jakie pliki. Ok, widzę że tu mały Offtop powstaje więc kończę moją wypowiedź.

A teraz na temat: osobiście wolę angielską wersję niż polską: jest ciekawsza, bardziej zrozumiała dla wszystkich (d2jsp dla przykładu), klimatyczna, i nie ma w niej głosu druida który brzmi co najmniej jak wypowiedź zaspanego anemika :)

REveAL 

Wysłany: 2007-07-09, 07:35   

dzieki za sprostowanie. Ja tez wole angielska. Czcionka 100 razy lepsza....glosy 100 razy lepsze....w ogole klimat 100 razy lepszy. JAk gram w wersje po polsku to jakos tak z d... .sie gra.

Noktis 

Wysłany: 2007-07-09, 08:25   

REveAL napisał/a:
A. Zgodnie z niniejszą Umową Licencyjną, Użytkownik nie może, w części lub całości, kopiować, fotokopiować, reprodukować, tłumaczyć, rekonstruować, modyfikować, wydobywać kod źródłowy, dekompilować, tworzyć produkty w oparciu o Program, ani też usuwać z niego odpowiednie oznaczenia lub znaki firmowe, bez uprzedniej pisemnej zgody firmy Blizzard.

Tu nie chodzi o moda tylko o cos takiego ze na podstawie plikow z Diablo 2 robisz jakis wlasny projekt (gre) i później na tym zarabiasz.
PS
Wszyskie pliki w English Modzie pochodza z gry Diablo 2 LoD EN ver.

REveAL 

Wysłany: 2007-07-09, 08:30   

Podoba mi sie ten mod...tylko szkoda ze zdecydowales sie na to aby kazdy musial grzebac w scieze skrótu zeby odpalic angielska wersje. JAk juz instaluje angielska wersje to po co mi nadal polska. To utrudnia. No i jakbys wydal moda z filmami do tego jeszcze (wiem ze duzo zajmuje)....to bym nie decydowal sie kupic oryginal jednak. Co oryginal to oryginal. Mam oryginal battlechest polska wersje..ale jak widze te polskie literki to az mnie mdli. Szkoda ze cdprojekt zdecydowal sie na wyszczuplenie czcionek....niemcy i inne kraje przetlumaczyli gre bazujac na oryginalne czcionce...i tez maja swoje znaki jak my ś, ć, ą itp....wiem, ze duzo tekstu nie miescilo by calosci na ekranie..no ale dajcie spokoj...ta polska wersja mnie wneraia jak w nia gram. Caly klimat siada.

[ Dodano: 2007-07-09, 11:54 ]
Noktis - > a nie moglbys zrobic wersji z filmami i bez tych utrudnien wpisujac -direct -txt ?

takie cos by wazylo gdzies 700 mb wiec bez problemu mozna by bylo wrzucic na rapidshare.com - 7 plikow po 100 mb.

Na pewno wiele osob by sie z tego powodu ucieszylo. :)

Noktis 

Wysłany: 2007-07-09, 20:43   

Wersja -direct jest tylko gdy chcesz korzystać z napisów, wydaje mi się iż to jest dobre rozwiązanie gdyż ktos moze chcieć miec tylko dźwięki po ang a ktoś zarówno texty jak i dźwięki, również gdy blizzard wyda nowego patcha to nie trzeba będzie pobierać nowej wersji moda bo automatycznie nowa wersja będzie już obsługiwana.

Co do filmów to równie dobrze można sobie załatwić angielska płytkę z filmami i wgrać ten plik do katalogu z grą.

Odpowiedz do tematu