..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Barb Inferno - nie daje rady
Autor Wiadomość
IronWeed 

Wysłany: 2013-01-03, 17:01   Barb Inferno - nie daje rady

Siema, kupiłem ostatnio D3, do tej pory wszystko w miarę fajnie szło, jednak obecnie nie wyrabiam swoim barbem na infernie. Od 2 aktu grałem z kimś, jakoś doszedłem do 4 aktu, ale obecnie co mocniejszy przeciwnik to prawie natychmiastowa śmierć.

http://eu.battle.net/d3/p...8/hero/23718532
Wiem, że postać nie jest mocarna, nie bardzo mam skąd wziąć kasę na lepszy sprzęt (tyle kasy co wyleciało z potworów, ok 1mln mogę obecnie przeznaczyć na jakiś item)
Pytanie tylko w co najpierw inwestować, żeby później móc w miarę ogarniać inferno?

Drugie pytanie, czy ktoś z was gra na słabszym sprzęcie?
tj
Intel Pentium P6100 2x2,1ghz
2gb ram
Intel HD Graphics
laptop ma ok 2 lat, samemu jakoś daję radę grać, przy większych grupkach zacina się jedynie, ale gdy są jacyś inni graczę, to praktycznie mam pokaz slajdów a nie gre..
obecnie zmieniłęm Win8 na Win7, system świeży i do tego odpalam grę przez gameboostera, mam nadzieje, że trochę będzie lepiej (póki co latalem po 4 akcie bez większych przeszkód). No ale ew. co jeszcze można zmienić by trochę poprawić jakość gry? Nowy komputer nie wchodzi w grę niestety ;)

edit#
jedno parę pytań od razu ;d
w poradnikach czytam o utrzymyawniu szału berserkera z runą upojenie chaosem - był jakiś patch który to zmienił? Bo u mnie ta runa ma zupełnie inne właściwości i za cholere nie mogę utrzymać tego szału

no i..
gdzie najlepiej się dorobić jakiejś kasy?
W D2 robiło się blizz soso mf za jakieś śmieszne pieniądze i powoli się zbierało na coś lepszego, tutaj sprawa o tyle łatwiejsza, że praktycznie biegając za graczami dużo kasy zbieram z ziemi... no ale żeby przez tyle czasu, tj 4 poziomy trudności, w tym całe piekło na mp10 (z pomocą czyjąś) i inferno większość w 3-4 graczy i żadna legenda nie spadła?

W ogóle, jest jakas lista cen, pogladowa przynajmniej? Nie mówcie tylko, że AH bo tam niektóe ceny to jest kosmos ;o

TyraelPL 
TyraelPL

Konto na BN: TyraelPL
Wysłany: 2013-01-03, 17:33   

Może nie koniecznie o itemy chodzi. Spróbuj zmienić build, jak ja grałem barbą na inferno genialną umiejętnością był skill odnawiający hp za każdego trafionego wroga, pobaw się też pasywami, wymiane itemów zdecydowanie zacznij od wymiany zbroi, bo nie ma gniazd, a powinna mieć jesli nie 3 to przynajmniej 2. Możesz też pomyśleć nad zestawem Blackthorna zwiększającym mgf, postaraj się o miejsce na kamyk w hełmie, albo zrezygnuj z 2 broni i zakup dobrego Skorna, albo Kafar.

Ja na twoim dmg siałem 3 akt bez najmniejszych problemów, z tym że czarownikiem. Też miałem z nim problemy, build pomógł najbardziej. I nie graj solo, inferno to już nie to co nizsze poziomy że możesz sobie pozwalać na mp2-3 żeby tylko szybko lvl wbić, jak wpadnie dobry boss z niezłymi afiksami to nie jednego na solo położy.

Droższe itemy nie zawsze są lepsze! Zobacz sobie mój triumwirat, dałem 70k, za różdżkę niewiele więcej i mam +15k dmg w porównaniu do starych.

http://eu.battle.net/d3/p...2/hero/23072219

Farm na 3 akcie Infernal lvl w grze publicznej od zadania 3 do końca. Jak nie dasz rady to 1 akt zadania od korony, ale raczej nie polecam

Kamikadze 
N help ?

Wysłany: 2013-01-03, 17:58   

wg mnie powinienes miec wiecej szansy na kryta no i obrazen od kryta to daje mega wiecej dmg, niektore itemy mozesz dorwac za smieszne pieniadze, imho najlepiej sie farmi na podziemiach twierdzy poziom 1,2,3 czyscisz potem lecisz na kamienny fort po klucznika.

z tego co czytalem i sam gralem to jezeli farmisz tylko golda/expa to mp0 a jesli klucze to mp3+
ja robie na mp3 bo moby leca tak samo jak na mp0 dla mnie.

imho helm z socketem jest jedna z fajniejszych opcji i przyfarmic na dobrego gema do niego i to do expa bo poziomy mistrzowskie zwiekszaja ci na stalem mf i gold find wiec imho bardziej sie oplaca niz gem do mf

swoja droga ciekawy barb na ww ja tylko takim sie bawilem a gre przechodzilem na amoku ale co kto woli.

btw przy farmie zbieram tylko zolte itemy to o wiele przyspiesza a forsy ze sprzedazy niebieskich i tak nie ma za duzo

TyraelPL 
TyraelPL

Wysłany: 2013-01-03, 18:18   

Wygląda na to że z Kamikadze doszlismy do tego samego wniosku - dobre itemy za śmieszne pieniądze. Naprawe tanio mozna dostać niektóre przedmioty, jak wbiłem na inferno to za 100k kupiłem całe eq ;) Wystarczyło do 3 aktu

IronWeed 

Wysłany: 2013-01-03, 18:52   

Więc tak, kupiłem tego Skorna jak radziłeś Tyraelu - do póki miałem furię na WW to jakoś hp się odnawiało, gdy tego brakło praktycznie od razu zgon... wróciłem jednak do 2x 1h weap gdyż jest to szybszę i w razie czego mogę tej furii trochę odrobić szybciej. DPS oczywiście skoczył bardzo w górę, ale kosztem przeżywalności... jedyne wyjście przy Skornie to chyba dokupienie czegoś co doda trochę Life Steal?

Itemy też zbieram tylko złote oczywiście.

W ogóle jeszcze jedna sprawa oczywiście doszła, po formacie i powrocie do win7, pogram 10 minut i laptop się po prostu wyłącza... już nie wiem co robić... spróbuje bez gameboosta, jednak wtedy pozostaje jedynie gra samemu, bo z innymi graczami tnie się tak, że nie da się grac ;/

TyraelPL 
TyraelPL

Wysłany: 2013-01-03, 19:02   

Tak, life steal albo dobre hp/resy, ale w barbie to raczej life steal. Powiedz jeszcze jakiego Skorna znalazłeś i za ile.

Jesli chodzi o komputer: Rozumiem ze ustawiłeś diablo 3 na najniższych detalach teksturach itd? Gęstość obiektów wyłącz itd, szczególnie antyaliasing, rozdzielczość też niższa (podejrzewam ze juz dawno to zrobiłeś ale warto przypomnieć). System dawno robiony? Przeleć CCleaner'em może pomoże, nie wiem czy twoja grafika Intela bedzie coś takiego miała ale np. NVidia ma PhysX dzięki czemu możesz ręcznie obnizyc ustawienie graficzne dla danego programu.

Laptop resetuje sie tylko przy Diablo?

Ctrl+Alt+Delete >>> Procesy>> sprawdź ile masz procesów, pogrupuj według zużywania pamięci i kontroluj, jesli chodzi o wyznaczanie optymalnych ustawień dla gry polecam prosty program FRAPS odpal go tak zeby pokazywal FPS'y. 25-35 mozna grac powyzej 35> nice, zas ponizej 25 mozesz miec uczucie klatkowania, mniej niz 18 to juz pokaz slajdów.

Na gre solo nawet sie nie zabieraj. Podaj mi w PM Battletag to zagram potem z Tobą i zobaczymy co sie stało ze sie zesrało.

Maciek89 
mgr inż.

Konto na BN: Maciek#2619
Konto na IDR: maciejZzadupia
Wysłany: 2013-01-03, 19:06   

Moim zdaniem twoim głównym problemem jest brak LoH (life on hit). Przy budowaniu taniego barba nie warto używać wykradania życia, a należy inwestować w loh. Tak więc na początek zmień bronie. Te co używasz są całkowicie nieprzydatne. Na main hand weź topór z gniazdem i cd (i ewentualnie str) i jak najwyższym dps. Na offhand sztylet z gniazdem, cd, loh 800+ i str (mniej istotny jest dps).
Tak jak zostało wspomniane wyżej, najlepiej wziąć zbroje z 3sox, str, vita i resami, podobnie spodnie (tylko 2sox). Generalnie w każdym itemie warto szukać str, vita, resów. Bardzo ważne jest też cc. Przydałoby się przynajmniej 50% z itemami i skilami. Z pasywów wyrzuć żądzę krwi.
IronWeed napisał/a:
za cholere nie mogę utrzymać tego szału

Właściwie jest niemożliwe utrzymanie szału bez przerwy. Można to polepszyć zwiększając cc, bo właśnie krytyczne trafienia ładują ci furię, ale w tanim buildzie ciężko to osiągnąć. Długi czas grałem z szałem berserkera, ale ostatnio zrezygnowałem z tego i myślę jaki skill się lepiej sprawdzi.
IronWeed napisał/a:
W ogóle, jest jakas lista cen, pogladowa przynajmniej? Nie mówcie tylko, że AH bo tam niektóe ceny to jest kosmos ;o

Nie wiem czy istnieje jakiś cennik. Trzeba po prostu zapoznać się z grą i wiedzieć jakie affixy w itemach są wartościowe i te wystawiać na ah.

IronWeed 

Wysłany: 2013-01-03, 20:03   

Chyba rozumiem o co chodzi, tyle że teraz przebrnąć przez AH jakos trzeba ;D
jakby ktoś mógł podać w miarę ogarnięty i sprawdzony kalkulator dps?

Moj battle tag to ironweed#2488 jak coś, jakby ktoś miał ochotę wspomóc radą to jestem online ;)

Kamikadze 
N help ?

Wysłany: 2013-01-04, 08:20   

oficjalne forum jest calkiiem niezle tam tez mozesz zapytac co zmienic w twoim barbie

wysysanie zycia (np 2,8% z dmg) jest jakos kosmicznie obnizone na infernie tzn o 80% mniej wysysa czy jakos tak za to loh - life on hit dziala tak samo to dla tego nie oplaca sie ssania tylko loh to tak jakbys nie wiedzial

nie ma cennika ah bo to jest plynne w weekendy sa inne ceny niz w tygodniu inne ceny sa w swieta i wraz z pojawianiem sie i przemijaniem pewnych mód (mod ? ) zmieniaja sie ceny np oblicze andy bylo kiedys kosmicznie drogie teraz mozna za smieszne pieniadze dorwac a jest na prawde miodzio imho

niektore czesci ik tez sa taniutkie wiec mozesz od tego zaczac

szansa na kryta imho styka powyzej 36% potem to ja bym zaczal pakowac w dmg od kryta i ias a bronie z socetami coby zielone powpychac i wtedy jest bardzo ladny dmg
np z szybkiego szukania znalazlem kogos takiego
http://eu.battle.net/d3/p...5/hero/15106467
mozesz sobie obczajac innych barbow z forum i zobaczysz jaka jest moda i czego warto poszukac
a zarazem nauczysz sie co warto na ah wystawiac :} jak masz szczescie i dropniesz cos wykoksanego to i 200kk na jednym przedmiocie mozesz dostac wiec za tyle bys calego barba ubral wiec nie trac nadziei :}

jak zwykle w diablo farma farma farma :}

edit pw1.
bardzo oplaca sie szukac po czasie do konca i patrzec czy w licytacji czegos nie ma bo wtedy sa najwieksze okazje np akurat nikt sie nie zainteresuje i za jakies smieszcze pieniadz mozna dorwac dobre itemy tylko trzeba ladnie 30 sekund przed koncem albo nawet pozniej licytowac coby cie nie przebili bo nie ty jeden tak szukasz :} :P

Odpowiedz do tematu