..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Recenzja moda Alchemic
Autor Wiadomość
Last Worshipper 

Wysłany: 2014-07-01, 01:00   Recenzja moda Alchemic

Mimo konserwatywnych poglądów skusiłam się na zagranie w moda "Alchemic" stworzonego przez BishoYo. Pierwszy duży plus za sam fakt, że zdołał mnie skusić. Jednak „lepiej” jest wrogiem „dobrego” jak powiedział Volter (Le mieux est l’ennemi du bien. (fr.) Źródło: Dictionnaire philosophique. Art dramatique, 1764 Opis: znane już wcześniej, występuje w komentarzu M. Giovanniego do Dekameronu Boccaccia (1574). Podobne zdanie występuje w Królu Learze, akt I, scena 4 Szekspira (1607) podaję w obawie o kradzież praw autorskich do cytatu i brak źródła/linka, mam nadzieję że śp. Volter się nie pogniewa).

Mod grę zmienia, owszem - ale według mnie nie ulepsza. Dlaczego?

W mojej opinii autor (w żaden nie sposób obrażając go, ale bez osobowo trudno to ująć, bo ktoś to jednak robił) nie spędził nad żadnym potworem więcej czasu niż to wymaga ściągnięcie go z pewnej strony z publicznymi, ogólnodostępnymi pluginami (za darmo i z przyzwoleniem autora, więc nie oskarżam go o plagiat, to jest w pełni legalne wykorzystanie tych animacji i nie mam nic przeciwko, 99,999% modów korzysta z takich animacji i zgodne to z prawem natury, a ten 0.001%, który ma własne animacje to mod Whis'a/Kidpaddle'a ew. jego kolega po fachu Brother Laz'a) i "wszczepienie" tego do gry, nawet nazw nie chciało mu się zmienić/wymyślić. Nazwy to szczegół nie warty uwagi, ale skille, damage, HP, MP, AS i inteligencja potworów nie ulegają zmianie. Jak przerabiałam je na tatara, tak przerabiałam (uwaga, to moja subiektywna opinia!). Jeśli ktoś pragnie, cisnę konkretnym linkiem do konkretnego potwora, np. Dowódcy Goblinów, Drzewca (gdzie widać wyraźnie skrajny brak natchnienia). To tak na marginesie.
WNIOSEK: MOD ROBIONY "BYLE SZYBCIEJ".

KONCEPCJA SCENERII. Posłużę się przykładem Tristram. Maskara. Krew. Rzeź. Płomienie. Diablo. Może jestem ślepa, ale tego nie dostrzegłam. Na środku tryska wesoło fontanna, Decard Cain robi za atrakcję turystyczną na środku, jakby to on był w tej scenerii najgroźniejszy. Tłuściutcy Upadli, niemal cukierkowi, kręcący się obok jak turyści w ZOO, kontrastują z nieumarłym Griswoldem, trupkiem (a może rozprutą piniatą) i fajerwerkami dookoła (ognisko i kiełbaski, czy jak?). Czułam się zdezorientowana. To oczywiście moje osobiste wrażenia, kojarzące to z piknikiem. A może po prostu jestem psychopatką niewrażliwą na makabrę...
WNIOSEK: MAMY INNE WYCZUCIE KLIMATU (pomijając fakt, że sceneria w dużej mierze ŻYWCEM skopiowana z Diablo I!!!) grafika nawiązująca do stali, krwi i bólu została zastąpioną gładką jak pupa Archanioła.

BUGI: w ogóle nie zostały naprawione, czasem nawet dorzucone coś od siebie. Nie wiem, kiedy i ile razy to było testowane, ale gdybym była złośliwa dałabym wartość ujemną. Ale jeśli to celowe utrudnienie gry, wielki szacunek, udało się mnie zniechęcić i odinstalowałam to po przejściu koszmaru. Zasadniczo gdy gra robi na złość mnie, ja robię na złość grze i potrafię ją molestować 10 - 15 lat (w niektóre gry tłukłam od przedszkola do licencjatu albo i do dzisiaj) i to był jedyny raz, kiedy jedną odinstalowałam bez zamiaru powrotu do niej jak podrosnę. Dla mnie kody binarne i hardcode gry o najczarniejsza magia, ale NAWET ja widzę tu bugi przez duże BU, choćby dlatego że nie działa. I to jest mój argument. Nie działa, to co działać powinno, bo bez tego grać sensownie się (prawie, a czasami wcale) nie da. Jak dla mnie.

Kilka szczegółów.
SMOKI ZAMIAST KUL. Po co mi te dwa gady po bokach, zamiast poczciwej Moiry i Rogacza, po których z góry widzę czy już umieram, czy jeszcze nie? Jeśli to ma być utrudnienie - zwracam wszelkie honory, udało się. Rzucanie myszką i szukanie nowej utrudnia grę, bo ojcu trzeba się tłumaczyć po co mi kolejna myszka w ciągu godziny.
NPC. Po co to i komu? Rozumiem, kogoś Charsi/Drognan może nudzić w podstawowej formie, ale wg. mnie to jest po prostu brzydkie. Patrząc na Charsi (pierwszy przykład z brzegu) - goła topielica. Właściwa Charsi też była półgoła... ale ładna. Szczegół estetyczny, ale jako dziewoja uzurpuję sobie prawo do czepiania się o to.
IKONY. Kolorki ładne, ciekawe... nawet bardzo i tu plus. To kwestia gustu, aczkolwiek stylistycznie bardziej pasowałoby do gier Heroes albo Warlords Battelcry III Bitwa o Etherię (jeśli nie pomyliłam, za co z góry przepraszam).
ANIOŁ NA RZECE PŁOMIENI: najwyraźniej święci solidnie zabalowali w niebie, spodziewając się rychłego zmasakrowania Diablo, a ten biedak ewidentnie ma kaca (a przynajmniej tak WYGLĄDA) tak wiem, to złośliwe, ale szczere.
KLAPA DO PODZIEMI OBOK ANIŁOLA: skopiowania z Zaginionego Miasta tudzież Lut Gholein (grafika ta sama). Troszkę to... nietypowo wygląda w TYM miejscu. Niczym ustronie dla zestresowanych demonów w potrzebie, gdy zobaczą naszego Gozi Chara.
IKONY SKILLI: ładne ale... zupełnie tu nie pasują. Ale ładne w mojej opinii :)

PODSUMOWANIE

Mod ten zniechęcił mnie do korzystania ze wszelkich dodatków do gry (poza sprawdzonymi dodatkiem LoD i modami, jak choćby Eeastern Sun, Blackened, Kingdom of Tanai, Median XL, Valhalla, ZY-EL. Są ogólnie znane, lubiane i chyba nikt nie przyprawi o wrzenie mojej krwi za ich przytoczenie, ani nie przerobi mych kości na oręż, ma dusza nie zasili piekielnej kuźni hejterów, a ich armia mnie nie zniszczy).
Mam nadzieję, że nie rozpisałam się tak, tylko po to by umrzeć. Starałam się nie rozpisywać, bo nie ma o czym. To jest tylko moja opinia, z którą nikt nie musi się zgadzać, ale którą mam prawo wyrażać. Oceniam to jako moda zupełnie nie w moim guście, najeżonego błędami, pozbawionego kreatywności i własnej inwencji. Nikt kto jednak nie robił czegoś sam, nie może oceniać wysiłku który ktoś włożył w pracę, a jedynie efekty i te efekty oceniam na 2+/10 tylko dlatego, że znalazłam tam dwie rzeczy które mi się podobały same w sobie. Reszta kaleczy grę w mojej opinii.

Odpowiedz do tematu