..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Czarodziejka na singlu
Autor Wiadomość
nitros 

Wysłany: 2017-05-13, 15:57   Czarodziejka na singlu

Hej!
Grałem już w D2LOD palem, ale poza nielicznymi wyjątkami grałem na singlu, więc jestem dość zielony.
Chciałbym przejść grę soso hybrydą ogień i zimno, ale nie bardzo mam pomysł jak grać na początku gry. Pewnie będę docelowo cisnął w fireball i zamarzniętą kulę + synergie, ale na razie musze pakować w to co mogę. Jestem w akcie I, 10 poziom, skille:
lodowy pocisk 1
zbroja mrozu 1
lodowe uderzenie 3
pole statyczne 1
ciepło 1
ognisty piorun 4

oraz

siła 17
zręczność 25
żywotność 35
energia 50.

Prawdopodobnie zbyt dużo dałem w słaby ognisty piorun, zamiast poczekać i dać w lodowe uderzenie. Czy warto robić reset żeby dać w lodowe uderzenie?
Mam dość duży problem z maną, lodowe uderzenie bardzo dużo zjada. Co z tym zrobić?
Czy powinienem kupić jakieś określone itemy od npc? Które słowa runiczne w najbliższej przyszłości robić? Jakiego wziąć najemnika i czy ten z 2 rozdziału z aurą będzie dla mnie najlepszy? Generalnie proszę o maksymalnie dużo rad, która pomogą mi w dotarciu do docelowych umiejętności.

Pozdrawiam i dzięki za odzew.

Nizari 
Beyonder

Wysłany: 2017-05-13, 22:55   

Moim zdaniem błędu nie popełniłeś, zresztą ciężko jest takowy zrobić na 10 poziomie. Osobiście przeszedłbym norma, kosz i początek piekła czarką na ognistą kule, a mniej więcej w drugim akcie hell zresetował i przerobił ją na zamieć z wymaksowanym po pierwsze mistrzostwem zimna, które jest hiper przekoksowione. Do tego teleport do omijania wszelkich niewygodnych niewrażliwości.
Nizari#2580

nitros 

Wysłany: 2017-05-15, 00:23   

Dlaczego najpierw ogień, a potem zamieć?
Jak na razie bije lodowym uderzeniem, planuję przerobić to potem na zamarzniętą kulę, dobić mistrzostwo a na immuny dać kulę ognia. To nie jest lepsza droga, niż uciekać przed immunami?

Nizari 
Beyonder

Wysłany: 2017-05-15, 07:45   

Ogień jest bardzo efektywny na normie i koszu, ognista kula ma o̶g̶r̶o̶m̶n̶y̶ gigantyczny zasięg i działanie obszarowe. Hybryda nie wiem czy poradzi sobie bez bardzo dobrych itemów.
Nizari#2580

nitros 

Wysłany: 2017-05-24, 10:49   

Doszedłem do 2 aktu na hellu, na razie grindowałem Andy, Hrabinę i Area 85. Udało mi się do tej pory wydropić Sur, Vex, Pul, 6 Lem, 3 Fal i 7 Lum, 2 Ko, o reszcie nie wspominam.

Gram hybrydą Orb+Fireball i zastanawiam się nad zrobieniem Hoto w korbaczu, ale da mi to boost tylko do obrażeń od Orba, bo na fireball mam laskę ze słowem Leaf, która dodatkowo ma jakieś bonusy do ognistego piorunu. Z drugiej strony od Hoto dostanę resy, dzięki czemu będę mógł założyć więcej przedmiotów które dają skille zamiast resów, np SoJ albo Pięść Maga.
Podstawowy problem wynika z możliwości zagospodarowania run, ponieważ chciałbym trochę wzmocnić mojego merca z aktu 2 ze śmiałością. Jeżeli zrobię Hoto, to starczy na zbroję dla merca z Duress, jeżeli nie zrobię Hoto, to mogę w zbroi dla merca zrobić Stone lub Gloom, alternatywnie można mercowi zrobić Smoke, który ma jednak mało do obrony. Do Hoto + Stone lub Hoto + Gloom brakuje mi Pula bądź 3 Lem, więc teoretycznie jest to do zfarmienia. Zbroję dla merca pewnie i tak będzie trzeba zrobić, bo Andariel zabija go bez większego problemu. Proszę więc o pomoc w wybraniu najsensowniejszej konfiguracji.

Kolejne pytanie - ile obrony powinna mieć zbroja, żeby opłacało się tam układać powyższe słowa runiczne? I czy dla siebie robić jakąś zbroję z dużą obroną, czy pozostac przy skórze żmijomaga, która ma 200 obrony, +31 resy i 1 do skilla?

Benny 

Konto na BN: Było może będzie...
Wysłany: 2017-05-26, 10:50   

Serce Dębu to znakomite słowo runiczne jedno z najlepszych w grze.
+3 do WSZYSTKICH umiejętności , 40% szybsze rzucanie czarów (fcr) !!!WAŻNE!!! , 30-40@ res i zwiększenia many 15% (dużo) + inne bonusy , np opcja duszka z ładunków
HoTO > all :D
Czyli zdecydowanie tak, nawet kosztem najemnika.
a dla najemnika proponuje tanią i b skuteczną - jak wynika z moich doświadczeń opcję : Zdrada (Treachery) = Shael + Thul + Lem , tylko pozornie jest to zbroja dla zabójczyni
45% szybszy atak (ias) to rewelacyjny bonus, szybszy atak to przy helmie i/lub broni z wykradaniem życia to znacznie większa przeżywalność. Jak już najemnikowi zaskoczy zniknięcie - fade (zrobi się przeźroczysty) to trudno go zabić.
Słowo powyższe najlepiej zrobić w eterycznej zbroi, ale wcale nie musi mieć 1000+ obrony (zbugowana) wystarczy nawet napierśnik
A Skóra Żmijomaga to wg mnie w ogole najlepszy armor dla soso , zwlaszcza że masz dobre resy (20-35 możliwe , a twoja 31 = dobry roll)
daj znać jak postępy

Odpowiedz do tematu