..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Hearthstone: Heroes of Warcraft
Autor Wiadomość
Szeranf 

Cult of Personality

Wysłany: 2014-03-17, 21:48   Hearthstone: Heroes of Warcraft

Hearthstone: Heroes of Warcraft to logiczna gra karciana autorstwa Blizzard Entertainment oparta na modelu free-to-play (czyli gramy za darmo...) z systemem mikropłatności (...ale możemy dokupić sobie różne bajery za $). Fabularnie osadzona jest w świecie Azeroth, znanego nam z gier takich jak World of Warcraft i Warcraft III. W telegraficznym skrócie gra polega na tym, że dwóch graczy wybiera sobie jedną z dziewięciu dostępnych klas postaci, a później przy pomocy swojej talii kart próbuje pokonać swojego oponenta. Nie ma sensu dalej przynudzać, słowa i tak nie opiszą gry tak dobrze, jak filmiki - polecam więc obejrzeć:

Zapraszam wszystkich użytkowników naszego forum grających w Hearthstone do dzielenia się wrażeniami, przemyśleniami, taktykami, strategiami, filmikami, linkami i wszystkim innym (co kończy się na -ami i nie tylko ;) ) co ma związek z tą grą. Mam nadzieję, że temat będzie popularny, bo widzę, że kilku naszych forumowiczów stało się sympatykami tej gry. :)

Materac 
Grr! Zły_Tapczan

Konto na BN: Materac#1766
Konto na IDR: Materac
Wysłany: 2014-03-18, 08:53   

W hearthstone'a można sobie czasami pograć, ale jest to nieskomplikowana karcianka i jak zwykle w tego typu grach zbyt dużo zależy od farta. Dodatkowo w moim odczuciu osoba zaczynająca partię jest poszkodowana... dodatkowa karta i +1 many w dowolnym momencie dla przeciwnika jest przesadą. Najbardziej przeszkadza mi niemożliwość kontrowania zagrań przeciwnika w jego turze oraz zbyt mała ilość dostępnych kart na starcie... w sumie to w ogóle jest mało kart, ale pewnie będą dodawane sukcesywnie.

Kalisz 
Prince of Retardia

Konto na BN: ---
Klan: ---
Konto na IDR: zapomniałem :/
Wysłany: 2014-03-18, 11:02   

Materac napisał/a:
w sumie to w ogóle jest mało kart

Blizzard zapowiadał że ma zamiar dodać wiele wiele wiele kart. Gra dopiero co opuściła bardzo szybką betę.

Materac napisał/a:
Dodatkowo w moim odczuciu osoba zaczynająca partię jest poszkodowana... dodatkowa karta i +1 many w dowolnym momencie dla przeciwnika jest przesadą.

52%-48%. Tak wygląda winratio z przewagą dla osób które rozpoczynają turę jako pierwsze :P poza tym jaka tu przewaga ? Wraz z coinem zachodzi wyrównanie tur.

A teraz trochę moich własnych przemyśleń na temat tego dlaczego HS będzie lipą tak długo jak nie będzie 2x tyle kart i arena jest jedynym co trzyma tą grę przy życiu.

Dostałem klucz do bety około października, byłem podjarany jak cholera. Nigdy nie byłem mistrzem karcianek, ale strasznie mi się one podobały i ucieszyła mnie perspektywa zagrania w karciankę która dopiero się pojawia i zrozumienie jej od podstaw. Na początku brak kart boli okrutnie, ale basic decki wraz z regularnymi upgradeami nowych kart zaczynają dawać radę co absolutnie zaprzecza temu że gra jest Pay2Win. Jest wszystko fajnie, grasz w rankingówki = nigdy nie wiesz na kogo trafisz, pojęcie metagame nie istnieje. Każdy gra co mu się podoba jest po prostu miodnie.

Pojawia się system ladderowy. BOOOOM wysyp streamerów streamujących rankingowe gry, dziesiątki stron o tematyce talii kart z czego rotacja między taliami po prostu nie istnieje i jeśli jakaś talia jest na szczycie to tam zostaje. 90% graczy zaczyna kopiować talie grane przez znanych streamerów czy używane na turniejach. To jest właśnie to co mnie boli w tej grze, brak wyobraźni, kreatywności i własnego wkładu w grę graczy. Copypasta, copycat wszystkeigo co zobaczą w necie i heja lecimy.

Teraz... jak wygląda granie gier rankingowych ? Rank 20-Rank 10 - nie uświadczy się niczego innego niż rush decki Huntera i Warlocka, okazyjnie spotka się ReynadWarrior deck który jest omogosh so osom i grajmy też nim wszyscy. Totalne pustkowie innych klas. Od 10 zaczynają się pojawiać control decki, ale i tak nadal 80% przeciwników to warlockowie i hunterzy. Czuje się jak murzyn po nocy i we mgle dalej uparcie grając jedynie paladynem i shamanem starajac się tworzyć decki kontrujące tych misiaczków kopiujących. Poprzedni sezon grając against-the-meta skończyłem na Rank 8 (doszedłem do 7 ale spadłem), gdybym nie przeszedł na Diablo po wyjściu 2.0 zapewne bym doszedł do Rank 5.

Brak kreatywności społeczności tej gry mnie dobija i zasmuca, wszystko jest kopiowane i nikt nawet się nie ruszy żeby wymyśleć coś swojego. Jeśli ktoś nie lubi grać aren tak jak ja to skończy się na tym że będzie się logował tylko po to aby skończyć questy i czekać na lepsze dni w tej grze... Tyle ode mnie.

Ostatnio zmieniony przez Kalisz 2014-03-18, 13:38, w całości zmieniany 1 raz  

Szeranf 

Cult of Personality

Wysłany: 2014-03-18, 11:54   

Materac napisał/a:
w sumie to w ogóle jest mało kart

Kalisz napisał/a:
Blizzard zapowiadał że ma zamiar dodać wiele wiele wiele kart.

O to chyba nie należy się martwić, bo przecież Blizz wydaje również tradycyjną karciankę WoW Trading Card Game, gdzie z tego co naliczyłem powinno być grubo ponad 5,5k, jeśli nie więcej niż 10k kart.

Kalisz napisał/a:
To jest właśnie to co mnie boli w tej grze, brak wyobraźni, kreatywności i własnego wkładu w grę graczy. Copypasta, copycat wszystkeigo co zobaczą w necie i heja lecimy.

Wszystkie gry są na to skazane. Nawet szachiści mają jakieś tam swoje partie, które ktoś rozegrał i wykonał w nich ciekawe zagrywki. Zawsze fajnie jest wymyślić coś swojego, zwłaszcza gdy gra jest świeża i nie wszystkie tricki, zagrania zostały jeszcze odkryte. Opieranie się na streamerach i ich dorobku też jest dobre dla bardziej casualowych graczy, żeby czuć radość z rozgrywki.

Jeszcze nie miałem okazji zagrać w Hearthstone, poczekam i zobaczę jak będzie to wyglądało i może się skuszę. Generalnie to koncepcja wygląda jak dla mnie ciekawie, bo widzę tutaj możliwość grania casualowego i hardcorowego, co kto lubi. Jestem ciekaw, czy Blizz zdecyduje się w przyszłości zrobić jakiś dodatek, albo osobny tytuł, tylko że w uniwersum Diablo. Wydaje się, że trudne to nie będzie - wystarczy jakaś nakładka w klimacie Diablo na bebechy gry, zestaw kart i już jest. Osobiście bardzo bym się cieszył, gdyby wydano kiedyś kolekcjonerską karciankę z Diablo, tak jak właśnie WoW TCG.

ms 

Wysłany: 2014-03-18, 20:41   

Kalisz napisał/a:
Rank 20-Rank 10 - nie uświadczy się niczego innego niż rush decki Huntera i Warlocka, okazyjnie spotka się ReynadWarrior deck który jest omogosh so osom i grajmy też nim wszyscy. Totalne pustkowie innych klas. Od 10 zaczynają się pojawiać control decki, ale i tak nadal 80% przeciwników to warlockowie i hunterzy.

Nawet nie wiesz jak mój Watcher Druid by się ucieszył, gdyby to było prawdą :roll:

Prócz tego to co Szeranf powiedział: taka jest natura competitive gier. Optymalizacja. Jeśli rush decki wygrywają, to coraz więcej ludzi będzie nimi grało, aż do momentu, w którym odpowiednia ilość pozostałych zacznie grać deckami kontrującymi aggro.

Jest jeszcze jeden problem: rush decki są zwykle dużo tańsze do stworzenia, przez co gracz, który nie chce wydawać kasy na karty, będzie wygrywał najwięcej idąc właśnie w aggro. W tym przypadku pozostaje jedynie mieć nadzieję, że wspomniane nowe karty pozwolą na stworzenie solidnego control decka bez konieczności posiadania 5-10 legendaries.

DeadMan 
Powrót do nałogu :C

Konto na BN: Kiedyś było...
Konto na IDR: DeadMan
Wysłany: 2014-03-20, 18:11   

Kalisz napisał/a:
Brak kreatywności społeczności tej gry mnie dobija i zasmuca, wszystko jest kopiowane i nikt nawet się nie ruszy żeby wymyśleć coś swojego.

Takie uroki internetu + małego dostępu kart, i tak obecnie w hs panuje lepsza sytuacja niż w takim Duel of champions gdzie w zasadzie 8 gier na 10 jest z tym samym bohaterem.

Ja obecnie rankedy odpuściłem zupełnie. W constructed gram tylko by wykonać daily's, i nie dlatego, że meta mi nie odpowiada, po prostu na razie constructed jest najzwyczajniej nudne. Jak gra dostanie drugie tyle kart co obecnie, pojawią się nowe alternatywy w tworzeniu decku, wówczas może zacznę wbijać rangi.

To wyżej tylko tak mimo chodem. W końcu udało się wbić 12 winów na euro. Ostatnie sześć aren na obu regionach, w ogóle poszło całkiem fajnie, najgorszy wynik to chyba 7:3 hunterem na us. Co więcej, chyba muszę zacząć nagrywać gry na arenie, bo te, które grałem tym magiem, były niezwykle emocjonujące, najlepsza była chyba jedenasta wygrana, przecząca wszystkiemu co do tej pory widziałem w mirror matchupie, mag vs mag.

Anyway:

Key + Deck + Mana curve
Nagrody
Nagrody za poprzednie "12"

:mrgreen:

crunk_mp 
Emerytowany Moderator
~ God of War ~

Wysłany: 2014-04-09, 15:58   

krank#2332

Zapraszam do fl. Gram trochę, for fun, bez większych ciśnień i powoli zbieram karty. Ostatnio udało mi się wycraftować Jaraxxusa dla mojego warlocka więc jest bajecznie. Decki tworzę sam, kombinuję i bawię się, jak na razie udało mi się ugrać max 16 rank, więc jeszcze sporo pracy przede mną. Jeśli ktoś chętny na spara to zapraszam.

Anubin 

Grafik 3D

Konto na BN: anubin#2524
Klan: Komturia Zachodniej Marchii
Konto na IDR: anubin
Wysłany: 2014-06-24, 18:38   

A Wam jak bardzo udało się zbuffować Poszukiwacza Przygód :D ?
Mi się udało 43/43 :D

crunk_mp 
Emerytowany Moderator
~ God of War ~

Wysłany: 2017-05-21, 00:37   

Elo.
Gracie jeszcze?
Czasem mi brakuje ludzi we fl, żeby questy z goldem robić. :564:
Cytat:
krank#2332

Odpowiedz do tematu