..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Perfekcyjny Hammerdin na singlu
Autor Wiadomość
judokinato 

Wysłany: 2017-06-03, 20:50   Perfekcyjny Hammerdin na singlu

Witam, otóż mam do was nietypowe zapytanie. Gram na singlu hammerem, jak w temacie, na najnowszym patchu, bez plugy i jakichkolwiek modów, nie lubię ingerować w grę. Czytałem temat uźytkownika takyuuso odnośnie builda, jednak nie do końca jestem usatysfakcjonowany tym, co tam znalazłem, dlatego postanowiłem założyć własny temat. Ale do rzeczy.

Przeszedłem już piekło, jednak jestem perfekcjonistą, jeśli chodzi o gry, chyba zboczenie po Final Fantasy. Podobnie jak wspomniany użytkownik, chciałbym zbudować możliwie najsilniejszą wersję Młotkarza, jaka jest możliwa na singlu. Wszystkie poradniki jakie do tej pory widziałem opierają się głównie na pvp i grze na cbn'ie. Wiem, że to nie różni się tak bardzo, ale mimo wszystko jest różnica i żadnego z tych buildów nie jestem w stanie wykonać. Trudno mi też zdecydować, który byłby idealny. Przez idealny rozumiem "uniwersalny", a dokładniej chodzi mi o pewne "cele", które chciałbym osiągnąć, a mianowicie:
- 125 fcr
- max resist na hellu (oczywiście zadowoli mnie 75, ale zwiększone byłyby mile widziane :D )
-możliwie największy dmg
-przyzwoite hp
-przyzwoita obrona
Coś jeszcze powinno być istotne?
Dorobiłem się już jako tako dobrego eq, ale nie umiem jakoś sam wybrać dobrego itemsetupa, aby moje założenia się spełniły.
i tutaj moja prośba, czy ktoś dysponuje wiedzą, lub chciałby poświęcić na to trochę czasu, aby pomóc mi zaplanować jakie eq i jak dokładnie zbudować tą postać do końca?
Zależy mi na dokładnym opisie eq, rozdaniu statów, skilli, eq dla merca, po prostu wszystko to, na co mamy wpływ.
Zdaję sobię sprawę z tego, źe "idealny build" to kwestia bardzo umowna, a kompletowanie eq będzie bardzo czasochłonne, ale dla mnie to po prostu frajda. Liczę, że ktoś zrozumie o co mi chodzi.
Pozdrawiam.

Finrod_mw 

Wysłany: 2017-06-07, 14:00   

Jeśli chodzi o FCR to:
pasek: arachnid 20% FCR
hełm: rare obręcz/koronetka 20% FCR (oczywiście oprócz tego +2pala/2soc to minimum)
rękawice: magefisty / trang 20% FCR
tarcza: spirit 35% FCR (oczywiście w odpowiedniej tarczy dla pala)
broń: hoto 40% FCR

To w sumie da Ci upragnione 125% (w zasadzie 135%) FCR. Jeśli jesteś totalnym masochistą w kwestii przedmiotów i znalezienie w/w hełmu dla Ciebie to za mało to można jeszcze bawić się w craft amu i szukać +2pala/20% FCR + inne staty (str, life, res etc). Wtedy można zastąpić marę takim amu i ewentualnie wymienić któryś z w/w przedmiotów tylko w sumie nie ma sensu bo i tak nie ma specjalnie lepszej alternatywy dla takiej koronetki, arachnida czy nawet magefistów/tranga.
Runes: 31/33

judokinato 

Wysłany: 2017-06-07, 21:38   

Dzięki, to już dobry początek. Tylko zastanawiam się, czy przypadkiem spirytusu nie jest tylko na ladderze?

Finrod_mw 

Wysłany: 2017-06-08, 10:56   

Ahhh fakt, przeoczyłem to - przyzwyczajony jestem do plugy na singlu :)
No to dość znacząco zmienia postać rzeczy, w takiej sytuacji jedynym sensownym rozwiązaniem jest Herold jako tarcza i trzeba będzie gdzieś uzbierać brakujące 25% FCR. Zakładając, że jakimś cudem zdobędziesz wspomniane amu 2pala/20% fcr to pozostałe brakujące 5% możesz wyłuskać jedynie z dobrego FCR ringu (10%).

Z pozostałego wolnego miejsca na ekwipunek zostają w zasadzie tylko zbroja, buty i 1 ring (na switchu oczywiście CTA z tarczą +1 all skills). Zbroja jest oczywista - enigma, do człapania polecam eth Sandstorm treki, jeśli chodzi o ring to chyba jednak bul-kathos. Kruczego lodu na CBF nie biorę pod uwagę zakładam, że wsadzasz cham do obręczy/koronetki i tę kwestię masz z głowy.

Ogólnie plan znalezienia tego wszystkiego na singlu jest delikatnie mówiąc ambitny :) Ale powodzenia!
Runes: 31/33

Odpowiedz do tematu